Slovo úvodem

Vážení přátelé,

důležitý zákon o drahách jsme v pátek 17. září projednali ve třetím čtení. Schválili jsme mimo jiné přísnější dohled nad dodržováním pracovní doby a odpočinku strojvedoucích na železnici.

Pomocí monitoringu jejich licencí může stát jednoznačně zjistit, jestli konkrétní strojvedoucí neřídí v rozporu s předpisy nad rámec směny. A zda například v době odpočinku nedělá pro jiného dopravce. Drážní novelu budou nyní posuzovat senátoři.

Výdaje Státního fondu podpory investic letos stoupnou, budou hrazeny plně ze státního rozpočtu. Zvýší se o 1,8 miliardy na 5,24 miliardy korun. Z toho 1,4 miliardy korun vláda přesunula z vládní rozpočtové rezervy. 

Tyto dodatečné peníze jsou určeny na pomoc lidem v obcích postiženým červnovým tornádem na jižní Moravě a také v obci Stebno na Lounsku. Návrh jsme schválili 101 přítomnými poslanci.  

Na závěr volebního období mezi nás přišel nový poslanec. Lukáš Vágner (ČSSD) složil v úvodu dnešního jednání slib poslance. Nahradil Romana Sklenáka (ČSSD), který se stal členem Kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu a mandát poslance mu zanikl.

Radek Vondráček

Poslanecká sněmovna, 17. září

Vyhledat diskuzi

Člen Jana Horníková

Hlasování


Diskuze

Takovy vyznamny den nepodporuji.Vyjimecne Cechy zijici v zahranici lze ocenit konkretne.Ne vsichni Cesi v zahranici si vyznamny den zaslouzi a navic se casto ani k CR nehlasi.

Administrativne temer nerealizovatelne.

Vysílání České televize není vyvážené, někteří moderátoři jsou neobjektivní. Obecně Česká televize neplní úkol, který má mít veřejnoprávní médium.

Pokud není jiná možnost, tak ano. Ale kdo posoudí, zda není jiná možnost, toť otázka. Vždy bude někdo pro a jiný proti.

Senát je v současné podobě nadbytečný, ke z****ní senátorem stačí minimální počet hlasů, ****či jeho nadbytečnost dávají jasně najevo.

30 dnů je dostatečná doba, je třeba spíše zvýšit pracovní aktivitu.

Označení 1.května jako Svátek práce bych neměnila a nerozšiřovala.

Kumulace funkcí, kumulace platů a ani jednu činnost nevykonávat pořádně.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..