Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Jaroslav Skala

Hlasování


Diskuze

Nebezpečí vyžaduje rychlou reakci, je to základní instinkt pro všechny živočišné druhy.

Dobré řešení to není, ale lze doufat, že to urychlí dlouho slibovaný zákon, který nouzový stav nahradí.

Je to správný krok, především s ohledem na rychlý rozvoj nových technologií a poklesu manuální zručnosti mladé generace.

Pokud je nejvíce nespokojených v Praze, tak by to byl ten nejvhodnější region.

Vláda nemůže být zodpovědná za politiku opozice, každý musí skládat účty za svůj způsob vedení společnosti. Laicky řečeno , tvrdíš že to umíš lépe, tady máš region a předveď to, ale neokopávej celé ****bní období vládu.

Diskuze o změnách ve ****bním zákoně by měla především směřovat k omezení rozdělení společnosti. Pokud by i opozice se svými ****či měla možnost realizovat své názory, rozhodovaly by o úspěšnosti pouze dosažené výsledky , nikoliv politické proklamace.

Nízkoemisní vozidla se musí prosadit sama nižší cenou a výhodnějšími provozními náklady.

Je to jen další šikana drobných podnikatelů, kterým pak pro samé kontroly nezbývá čas na rozvoj své činnosti. O kvalitě služeb má rozhodovat zákazník, inspekce má zajistit , aby podnikatel mohl pracovat s produkty které splňují deklarované normy.

Mnozí z nás pamatují dobu, kdy plastové obaly ještě neexistovaly a vše fungovalo normálně. Spolu se zákazem je třeba současně hledat řešení a více se vracet k vratným obalům.

Poplatky by měli být zrušeny, i veřejnoprávní media musí o své posluchače soutěžit , sledovanost se dá v dnešní době velmi snadno měřit. Pokud budou nabízet skutečně kvalitní a nestranné informace , které budou pro občany užitečné, nemusí se ničeho bát.

Tato opatření jsou s v různých modifikacích uplatňována ve všech státech a proto není třeba o nich polemizovat. Hlavní bude poučení pro budoucnost, aby opět nepřevládl tlak na předčasná uvolnění.Změna životního stylu lidstvu jedině prospěje.

Souhlasím s p.Kapalovou, již před epidemií byla větší poptávka po profesích , které byly v minulosti stranou zájmu. Podpora kvalitní rekvalifikace je mnohem přínosnější a omezí zneužívání fin. prostředků.

Plně podporuji příspěvek pana Adama a vždy když téma nezaměstnanosti zazní, je třeba ho připomenout. Politická korektnost je v tomto případě velmi škodlivá.

Soběstačnost v každém případě, ale ne za každou cenu. Stačí selský rozum, který ví , co se u nás efektivně *****ovat dá a co je vhodnější dovézt. Ani v dobách minulých se u nás neprodukovalo vše, ale konzumní návyky byly zaměřeny především na domácí výrobky.

Rovněž doporučuji, aby se zákon vztahoval na všechny zahraniční investice. Poučme se z dosavadních zkušeností, zatím na nás každý chtěl jen vydělat.

Pomoc státu je velkorysá, podnikatelé bez rezerv nemají na trhu co dělat a nyní se ukáže , kdo na to opravdu má a kdo se jenom jako podnikatel tváří.

Středoškolské vzdělání bez zkoušek z matematiky nebude kvalitní. Kdo se nedokáže matematiku naučit, může z****t jinou formu vzdělání, kde nebudou kladeny tak vysoké nároky. Stávající nedostatek pracovních sil ukazuje na nevhodnou orientací školství.

Podnikatel tak platí dvakrát, jednou jako soukromá osoba a podruhé jako podnikatel. Rozhlas a televize patří do běžného života, žijí z mnohdy až otravných reklam, tak proč za to ještě platit.

Doprava patří do kompetence státní policie, městská policie se má starat pořádek v ostatních oblastech,
a hlavně být co nejvíce vidět , z hlediska prevence.

Rozhodně ano a doplnit o flexibilní možnost časových , nebo kilometrových poplatků.

Ano, technika chybuje méně než člověk a je to doprava budoucnosti.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..