Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Jiří Šabrata

Hlasování


Diskuze

Zákon je jak z Knihy lidové tvořivosti.

V dnešní době zbytečný. S takovým legislativním cukrováním se utopí priority.

Beru jako užitečnou technikálii.

Zbytečný zákon.

Asi ANO, no možná je to zbytečné, ale jeden zákon navíc nás nezabije.

Hlasuji NE, tady cítím celé stádo čertových kopyt. A proč všechno musí být podáváno takovým složitým jazykem? Proto aby to nebyla ani ryba ani rak? Možná, že kdybych tu novelu správně pochopil, hlasoval bych pro. Čert aby se v tom vyznal!

...ale nevěřím, že tato novela není z dílny Járy Cimrmana, pane předsedo Vondráčku, kápněte božskou...no tak...jsme jen neškodní dědkové...co? :-)

Touto novelou jsme právě objevili Ameriku. Ale lépe později než nikdy.

Asi jsem nekonzistentní, jsem proti sekerám, ale jako praktický pediatr s téměř 40. letou praxí vím o životě samoživitelek své. Asi bych se jim, jako lehce se stydící příjemce loňského Ježíška, těžko mohl podívat do očí...

Kdyby u nás existoval skutečný trh s nájemním bydlením, tak bych hlasoval NE. Ten tu ale ani 32 let po listopadovém zázraku není. Takže do opratě, pánové!

Ne, nevěřím, že současná legislativa nestačí. Jde zase o to čertovo kopyto byrokracie. Budeme na to vůbec mít? Kolik to všechno bude stát? Kolik nových úřadů a jejich osazenstva... jsem staromódní, já vím...

Jestli mermomocí někde zatnout sekeru tak na ošetřovném. Rodiče si to zaslouží, za resort školství, financí, zdravotnictví, vnitra a možná i obrany :-)

Znám pár lidí,co nesledují ani TV ani rozhlas. Proč by měli platit? A ČT zatopte! Lísalo se to k Moskvě, teď k Bruselu a Uvošinktnu. Ode zdi ke zdi. Ta názorová vymydlenost je asi největší zklamání z té naší polistopadově geopolitické přilnavosti.No jsme holt malí.

Nevím, jestli taková sekera do státního rozpočtu je spíše idealistická než zodpovědná. Před krizí, jejiž stín se blíží k našim dveřím. Zvyšuje mandatorní podíl výdajů a snižuje manévrovací schopnost rozpočtářů. Něco jako utahování smyčky...Ale maminky budou mít aspoň chvíli radost.

Hlasuji ANO i když teda nevím proč. Brusel se ale poslouchat musí. V tom jsem stará, moskevská škola.

100x NE ! Učebnicový příklad zhoubného metastazování byrokratického parazitismu a lobbyingu. To jsou nebezpečné fenomeny, demotivující, degradující člověka na displej s digitálním výstupem dat. Stoupl mi adrenalin.

Chtělo by se hlasovat ano, ale je to tak obecné a líbivé, že v tom budou nějaká čertova kopýtka.

Toto je typický příklad nenápadného a postupného upíjení otcova rumu svéhlavým týnejdžrem. Tak upíjí stát právo na zodpovědnost a svobodu rozhodování. Až to otci bude zjevné, to bude mela!

Vypadá to dobře, jen jestli v tom není nějaký fígl. Předem se omlouvám za své ANO, pokud by byl. :-(

Říkám NE, protože stojím jednou nohou v krásné 2. polovině minulého století. Ale vím, že jako zdigitalizovaný senior bych měl hlasovat ANO. Děti se na mě budou zlobit, babička Marie v nebi Jiříčka přivine a stiskne.

Říkám ANO i když z toho čpí práskačství a fízlovství. Ale třeba ještě nemám vpořádku čich po covidu.

Otcové naší Ústavy nemohli myslet na všechno. Budiž jim odpuštěno po přijetí tohoto Dodatku.

Den Čechů v zahraničí by vágností a jistou dávkou humoru překonal i Den Čechů na oběžné dráze kolem Země. Rád sleduji absurdity, ale ne v legislativě.

Hlasoval jsem ANO, protože to je v principu spravedlivé. Když mi stát zavře kvelb, tak jsem ve statutu nepracujícího podobně jako jsou děti nebo nebo dôchodkovia, bez ohledu na to, jestli mám našetřeno 2 milióny, nebo ne. Problém je v kvantifikaci návrhu. Když mi zavřou hospodu, ale budu mít okénko?

Hlasoval jsem ANO, ale ve své konzervativní 13.komoře jsem pro NE. Jenže pokrok člověk nezastaví a je lepší, když "novodobé výmysly" mají nějaký řád.

Po přečtení tohoto návrhu se mi chce zvolat společně s Pelíšky: a komu tím prospějete?! :-)

Když se omezí právo legálně vlastnit či nosit zbraň, posílí to černý trh. Pokud zůstane status quo a ještě to bude zakotveno v Ústavě, nezmění se vůbec nic. Když někoho v sebeobraně zastřelím, stejně nade mnou bude viset vězeňský stejnokroj, ať už to právo v Ústavě budu mít, nebo nebudu.

Aniž bych pana Škromacha znal, nebo s ním o tom mluvil, mám dlouhá léta podobný názor. Nejdůležitější na tom je ten fakt efektivnějšího vládnutí. To nám tady při všech těch politických tahanicích chybí.

Ctím ochranu vody a půdy, ale do ústavy to určitě nepatří. Je to stejně absurdní, jako třeba mít v pracovní smlouvě odstavec, že nesmím na pracovišti kouřit nebo pít alkohol.

Jsem pro toleranci alkoholu za volantem do půl promile s tím, že když bude v době mnou zaviněné nehody hodnota nad bezpečnou hranicí-necelých 0,3 promile-tak bude postih přísnější než kdyby tomu tak nebylo. V Rakousku to jde. U nás slyšim nekonečný refrén: český člověk tomu ještě nedozrál. Mám 64...

Kuloáry
13.04.21

Pro spoustu zemřelých v posledních týdnech a těch, co smrt díky neomluvitelné absenci vakcín čeká, bylo a je členství v EU prokletí, stejně tak jako tvrdošíjné protiruské paradigma části naší politické elity. A ještě ten alibismus! "Nesmí se umírat po Sputniku, ale podle pravidel EU".

Kuloáry
13.04.21

Pro spoustu zemřelých v posledních týdnech a těch, co smrt díky neomluvitelné absenci vakcín čeká, bylo a je členství v EU prokletí, stejně tak jako tvrdošíjné protiruské paradigma části naší politické elity. A ještě ten alibismus! "Nesmí se umírat po Sputniku, ale podle pravidel EU".

Včera ČT ukázala chrám v německých (!) Cáchách-a zde je pohřbena sv. Corona, patronka postižených epidemiemi. Pak "střihla" evropský parlament: a zde je chrám dnešní pandemie, kde se rozhoduje o ekonomické pomoci členským státům.Rýsuje se to, z čeho mám obavy. Z koronaviru se stává nové nábožeství.

Je na každém, aby se rozhodl, jestli má nebo nemá jít do důchodu. Chtěl bych mít tolik energie, znalostí, energie a zkušeností, co má ve svém věku pan Křeček. Vzhledem k rozdělení naší společnosti asi byl pro někoho z toho "nesprávného" zákopu. Je to další z ostudných symptomů dnešní doby.

Snížit hranici považuji za populistické. Plnoletost a plná odpovědnost je od 18. let. A volby jsou setsakra odpovědný akt.

Na do****né v Rakousku jsem si dal na výletě po obědě pivo (i 2) - je tam ta tolerance do půl promile - ale vezl jsem si pro jistotu alkoholtestr. Odřídil jsem v pohodě. Asi považují rakouští zákonodárci své ****če za svéprávnější. Samozřejmě je to o odpovědnosti každého řidiče.

Podle mého zajistí vyšší účast, podvodů se při dnešních IT technologiích nebojím, stejně to dřív nebo později přijde, je to pokrok (viz Estonsko, kde to perfektně funguje).

Podle mého zajistí vyšší účast, podvodů se při dnešních IT technologiích nebojím, stejně to dřív nebo později přijde, je to pokrok (viz Estonsko, kde to perfektně funguje).

Hlasuji ANO, ale zajištění pitné vody by se mělo řídit selským rozumem a ne "lidskými právy".

Podle mého to zvýší plynulost i bezpečnost.

Pomůže a je to logické: mám měsíc navíc k podání a hlavně placení, což spousta plátců uvítá a zjistí výhody elektronického podání.

Je to rozumná novela.

Zvedám pro tento zákon všech deset..!!! Pokud by v tomto znění platil už před 3 lety , nedostala by se dcera do neobyčejně problematické situace.

Při kalamitních situacích budou moci lesníci ošetřovat napadené živé stromy místo toho, aby se prvně věnovali stromům již mrtvým a ničili kůrovce prvně tam, jak předpokládal původní zákon. To pokládám za racionální (ovšem jsem laik).

Hydře byrokracie EU roste další hlava! Utnout, dokud je to jen boulička! Copak nemá každý stát EU policii, státní zástupce či žalobce ? Nebo jsou mezi státy EU nějaké územní štěrbiny, kam spravedlnost nemůže? Žádná součinnost, bojkot. Nehrejte si s trpělivostí lidí.

Já už dávno v lék. programu e-nesch mám nainstalovánu. Klik klik a je odeslána, bez složitého vypisování nacionále, protože to program vše zařídí tak, jak u e-receptu. Jako dětský lékař bych uvítal takovou možnosti i u "paragrafů". Nevím proč je kolem toho vždycky tolik křiku, řečí, ba i pláče :-)

Pokud jsme schopni koukat dál než na špičku nosu, tak ano, ano a ještě jednou ano :-)

Přechodně ano, než se stavy kormoránů sníží (přestal být chráněným živočichem, přemnožil se). Tady musí stát vůči rybářům odpovědnost převzít, protože jim vznikají velké škody.

Určitě souhlasím. Ke kolegům: hospodaření ČT i ČR může NKÚ kontrolovat už teď, na neziskovky si, myslím, svítí už od ledna t.r.

Na druhé straně, dnes máme světový den rádia, 20. března světový den štěstí, tak proč ne památný den sokolstva...

Hlasoval jsem "ano", ale přiznám se, že tomu moc nerozumím. Asi by tady měla být možnost i "zdržet se" .Moje úvaha vede směrem: více práce, větší odměna.

Říkám ano, ale vůbec si nejsem jistý... složitá technika spíše selže...terorismus (snadno obelstíš stroj než člověka) atd... Každý pokrok přináší bohužel i oběti..

Chraň nás ruka páně před dalším úřadem (to radši vyhodit pár miliard z vládních oken, třeba se dostanou k potřebjěším).

Co se týká výrazů manžel, manželka, manželství (‚zákonem n. mravem upravené spojení muže a ženy, manželský stav‘), ty vznikly přesmykem ze staročeského malžen, malženka, které mají svůj původ v praslovanském malъžena, což byl duálový tvar znamenající ‚muž a žena‘. (jazyková poradna ÚJČ AVČR).

Jsem pro vše přiměřené co snižuje ri***o silničních kolizí a toto opatření přiměřené je.

Je to správné a určitě i pro státní pokladnu šetrnější.

Hlasuji "ano" i když je mi to proti srsti. Ale bohužel žijeme v tak globalizovaném a "hyperliberálním" světě, že to považuji za "hořkou" nutnost.

Hlasuji pro "ne", ale otázka by se hodila spíše ke zkoušce z ekonomie :-) To nedokážu posoudit. Obecně jsem proti poukázkám, protože jsou nedůstojné. Pokud se někdo bude chtít dostat třeba k alkholu nebo kuřivu, udělá prostě a jednoduše obchod.

Hlasuji pro "ano" , ale přiznám se, že si nedokážu představit negativa tohoto opatření. Tady asi budeme muset věřit odborníkům, kteří tato ri***a posoudí....

Vyjímka v tomto případě znamená jako postavit si kolem sadu plot s pořádně ostnatou ochranou (GDPR) a nechat si 5 metrů volných, abych pěkně viděl do krajiny...

Pro zákazy se mi hlasuje těžko, ale v tomto případě je pravděpodobné, že "omezit pokušení zadlužit se" je menší zlo, než důsledky tohoto pokoušení (byť to určitě neplatí pro všechny, kteří půjčku potřebují).

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..