Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Lenka Obertová

Hlasování


Diskuze

Kuloáry
10.10.21

Jak řekl pan Babiš, lidé mají krátkou paměť, co napáchaly pravicové vlády na těch nejslabších. Bude zle. Zkušenost je bohužel nepřenosná ...

Dobrovolnost je z pocitu pomoci těm druhým. Pokud bude za dobrovolnost stanovena odměna, je to druh směnného obchodu, odjakživa, od prvobytně pospolné společnosti. Takže normální pracovněprávní vztah.

Vždyť jsme počtem obyvatel a částečně i rozlohou jako jedno velkoměsto. Proč živíme tolik politiků ? Rozhodně zrušit senát, stejně nic neprosadí. Alespoň v době, kdy naše země investovala do pandemie a než se z toho vzpamatuje !

Lidé dokážou vynaložit vyšší úsilí za jeden den volna navíc. Myslím obrazně jeden den ! V šedesátých letech se zrušila pracovní sobota a vývoj jde dopředu i bez ní. Ano, jsem pro !

Souhlas s panem Škromachem. Odměny politikům podle stanovené průměrné mzdy. A soudcům také. Proč by soudci měli být nějakou zvláštní kastou v této společnosti !

Takový zaměstnanec by měl mít právo si vybrat, pokud s tím bude souhlasit i zaměstnavatel. Nevidím důvod, proč ne, když to oběma vyhovuje.

Určitě bych ho zvýšila dětem samoživitelů a těm, kde rodiče pracují.

Ano, k****i narovnání penzí. Základ by se měl zvyšovat rychleji než procenta z výdělku.Rozevírají se nůžky mezi bohatými a chudými důchody. Hodně rodičů pracuje na dohody. Do důchodu se jim to nepočítá. Mělo by se platit soc. pojištění z každého pracovníhu vztahu.

Hodně lidí by nedokázalo příspěvek použít dlouhodobě. Měl by fungovat podpůrný finanční systém v sociálním zabezpečení. Sama jsem tím prošla. Zabezpečení těchto neúplných rodin je stejně důležité jako rodin úplných. V důsledku se vše ukáže u vychovaných dětí. Dejme jim stejnou šanci.

Vnímám návrh jako po****ní s kupčením s byty státu. Pokud byt někdo nepotřebuje, ať ho přenechá potřebným. Pokud ho použije občas, nevyplatí se mu byt držet, může bydlet v hotelu, v penzionu, u známých.

Dítě ve svém ranném věku nutně potřebuje citové zázemí, jinak skončí za 20 let v kriminále. Ale to se přece ví ! V nemocnici by byl jen další klient k nakrmení a přebalení.

Dala bych jim příspěvek o jaký prokazatelně přišli. To znamená, že ne plošně. Ať se přihlásí a doloží výpadek v příjmu.

Realita : V 1 obci před 3 dny postavili na žulový kvádr sousoší svatých, v hrozném provedení, za minim. 100 tis. Kč a další obec má pár podnikatelů a přes 700 obyvatel, tj. 840 tis. příspěvek. od podnikatelů by bylo max. na to hrozné sousoší ve vedlejší vsi. Obce peníze mají.

Realita : V 1 obci před 3 dny postavili na žulový kvádr sousoší svatých, v hrozném provedení, za minim. 100 tis. Kč a další obec má pár podnikatelů a přes 700 obyvatel, tj. 840 tis. příspěvek. od podnikatelů by bylo max. na to hrozné sousoší ve vedlejší vsi. Obce peníze mají.

Asi to není o tom, co může, ale co bude muset. Není to jednoduché a potřebných je hodně. Jde o to, stanovit priority. Zatímco někteří nemají co jíst, jiní vyžadují peníze na kůrovce. Tam bych poslala pracovat aktivisty, co se přivazovali ke stromům.

Určitě ano. Radost ze sportu se dá vyjádřit i jinak. Omezují a ohrožují hlukem lidi a zvířata. A nejenom při sportovních akcích.

Náhrady by měly být dány obvyklou cenou v době podaného nařízení a navíc by měl každý dostat i odškodné. Těmto lidem se často zásadně změní další život. Bylo by vhodné rozlišit druhy majetku. Jiné je vyvlastnit louku, pole, naproti např. domu, ve kterém se bydlí ! To se potom změní celý život .

Opět velký souhlas s paní Kapalovou. Pro naše vize v budoucnosti musíme především vychovat mládež. Kdo z mladých má chuť manuálně pracovat ? Je jich jak šafránu. A prvovýroba se bez řemesel neobejde.
Podpora farem a řemesel by měla být formou výuky a praxí již v základních školách.

Ano, je to osvědčená cesta k prosperitě naší země. Po válce nabídka místních potravin postavila na nohy Rakousko.

Daň by se měla platit pouze z něčeho, co získám bezplatně. Správný krok pro podporu bydlení !!!!

Nelíbí se mi posuzování věku, není to demokratické. Bude mít takové práce, že mu vůbec nezávidím. Někde jsem četla, že za posledních asi 10 let nebyly kontroly v sociálních zařízeních. Potom čteme , co se děje . Kontroly jsou velice důležité, zvlášť v oblastech, kde jsou bezmocní lidé.

Vojenské zpravodajství jak plyne z názvu se má zabývat vojenskými záležitostmi. To bude úřad pro kybernetickou bezpečnost zrušen ? Ať stát pořádně platí nadaným lidem, je to vše o přetahování mozků do jiné instituce. Něco není dobře !!!!

Snížení kriminalizace není tak jednoduché. Důležitá je výchova dětí, vliv televize, životní úroveň, začleňování do společnosti. Myslím, že demokracie je v podstatě každý dělá co chce s minimálním postihem. Regrese neřeší kriminalitu. V této fázi vývoje. Mám obavy, že to bude jen k horšímu.

Ano, ale musí být zveřejněn na stránkách těchto složek a poté vyhovět nejlepší nabídce. A co je důležité, opět zveřejnit z jakých důvodů komu.

V podstatě je vše zneužitelné, co je veřejné. To je alibismus, dopředu rozhodnout, zda se informace může zneužít. To jako z křišťálové koule, nebo jak ?

Nejenom při sportovních akcích. Určit hodinu od do a dost. Jsme na venkově, po ulicích běhají vystresovaní psi a situace je třeba až do rána, nebo si náhodně jen tak někdo střílí / při oslavách / a je to to samé. Co na to ochránci zvířat ?

Měli bychom se poučit z minulého režimu ve výstavbě bytů Není co dodat.

Uvědomuji si pouze absenci v kontrolách např. zařízení sociální péče a důsledné prosazování závěrů ze zjištěných skutečností.

Úřad ombudsmanna je velice důležitý. Mohou o tom mluvit lidé, kterým pomohl v těžkých životních situacích. Ti ostatní na odsuzování i věku ombudsmanna nemají právo. Je mnoho neskutečně schopných lidí díky svým zkušenostem i ve vysokém věku.

Je možnost v třísměnném provozu do****nou přepočítat na 12 hodinovou směnu a potom vyjde zaměstnanci do****ná asi na dva týdny fyzicky. Což není vůbec žádný odpočinek. To bych zrušila. Samozřejmě 5 týdnů nebo 6 je ideál v současné době.

Hlavně zrušte v zákoně převod majetku bez fyzické přítomnosti vlastníka, ať si nemusíme průběžně hlídat nebo za poplatek, jestli nám někdo neprodal dům ve kterém bydlíme.

Jedná se o strategicky důležité komodity. Velice důležité aby byly ve vlastnictví státu

Jak je níže popsáno, je hodně profesí, kde ženy pracují ve svátek, to není důvod k omezování prodeje. Pokud může obchodní řetězec nabídnout svým zákazníkům tento luxus ...! I prodavačka je ráda, že má příplatek za svátek. Nemám pocit, že se dělo něco protizákonného.

Je to jen další přerozdělování a zasahování do soukromí. Co lidé, kterým chybí spojení ? Pokud jim dojdou peníze, můžou se doma na poukázku jen dívat, když si nemohou nic koupit. Rozhodně ne !

Pouze ale do domácí péče. V zařízeních sociální péče pečovatelé nemají žádné finanční výhody a nemají je ani klienti. Pouze provozovatel. Nejsou příplatky za péči o ležící klienty a proto nejsou pečovatelé. S klienty s příspěvkem se stal byznys pro zařízení.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..