Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

další dvě mimořádné schůze Poslanecké sněmovny jsem svolal na čtvrtek 26. listopadu. Projednali jsme tři vládní návrhy zákonů.

Do třetího čtení jsme propustili vládní novelu nízkouhlíkového zákona, respektive zákona o výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Závěrečné hlasování k této předloze proběhne v prosinci.

Dalším zákonem, který jsme projednali, je zákon o ochraně utajovaných informací. Ten jsme projednali ve zkráceném jednání legislativní nouze. Zákon reaguje na zkušenosti při nynější epidemii koronaviru.

Schválili jsme, že žadatelům o prodloužení bezpečnostní prověrky nebude při krizových stavech hrozit, že neobdrží rozhodnutí Národního bezpečnostního úřadu o bezpečnostní prověrce včas. V případě nouzového stavu, stavu ohrožení státu a válečného stavu je oprávnění pro přístup k utajovaným skutečnostem prodlouženo nejvýše rok.

Ve stavu legislativní nouze jsme projednali trvalé osvobození pivovarů od spotřební daně za vylité nebo vrácené pivo. Osvobození pivovarů od daně za nespotřebované pivo nyní platí do konce roku kvůli epidemii koronaviru. Tato předloha zavádí osvobození od daně trvalé.

Zákon o ochraně utajovaných informací i zákon o spotřební dani jsme postoupili senátorům k projednání. Následně musí obě předlohy podepsat prezident republiky.

V rámci dnešního jednání jsme dodržovali platná hygienická nařízení vyhlášená vládou. Sešli jsme se a jednali v polovičním formátu.

Radek Vondráček

Anketa

Poslanci s vědomím zvýšení schodku státního rozpočtu zrušili superhrubou mzdu. Zároveň schválili 15procentní zdanění hrubé mzdy, u osob s měsíční mzdou nad 140.000 schválili sazbu 23 procent. Jaký máte názor (ano/ne)?

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Člen Lubomír Sazeček

Hlasování


Diskuze

Kdo jiný než samospráva na něj má nárok?

Tady asi někdo nepochopil bezpečnost leteckého provozu!

To je asi lepší vrátit odpočet let matkám!

Obávám se, že si ti co to praktikují nějakou cestičku zase umetou!

Stále to je o lidech a jejich ochotě pracovat!

Rozhodně nestačí konstatování, že "bezpečnost na silnicích se zvýší až když ji budou zajišťovat skuteční odborníci"! Ono to je také o tom, že PČR ani PM není nikde pořádně vidět (někde dokonce ani nesmí). Ovšem dělat by se s tím stavem něco mělo. V Tp se auta i motorky prohání často i okolo stovky!

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednorázový příspěvek s tím nemám problém.

Návrh kolegy Pospíšila se jeví jako jednoduchý, ale to by si firmy už mohly tisknou vlastní peníze a platit si své lidi sami. Je to zřejmě legislativně složitější!

Obávám se, že se bez těch strašných neekologických paliv ještě dlouho neobejdeme!

Toho, že se posílí neplacení výživného bych se asi nebál. A že se najde dost chytráků, kteří to budou zneužívat je jistě pravda. To zneužívání překvapivě pro mnohé míří i na stranu matek! Zajistit vymahatelnost výživného a nejen toto, je práce, nebo spíše úkol pro jinak agilní ministryni Maláčovou!

Význam je spíše diskutabilní, elektronické databáze jsou jistě potřebné. Hraní si na ekologické chovy je zbejčilost. Kdo bude určovat další a další odbory, odvětví zda patří do té kategorie nebo spíše kdo bude psát ekologická pravidla!

Ono také jde o to, jak která obec dokáže efektivně své příjmy využívat. Někomu by nestačil ani dvojnásobek, jinému polovina.

Ladislav Kašpar 20.07.20. - Já nikdy v žádné opozici, zaplať Bůh, nikdy nebudu. Nebudu totiž ani v koalici. Měl jsem na mysli to, co kolega Škromach nazval povinností opozice - povalit vládu! Pokud by to byla jediná její povinnost, tak je to poněkud málo! Ale to je věc názoru!

Jistě lze nějaké další dodatky vložit, ovšem jen po celonárodní diskuzi!

Pan kolega Milan Hemzal v příspěvku z 08.07.20 si zřejmě dělá legraci. Proč by měl spotřebitel krýt další náklady. Už toho ve výrobcích platíme až dost. Zálohování plastových obalů by také mnohé vyřešilo!

Vyjádřete prosím kolegové kromě odmítnutí tak ten váš důvod. Jinak se ta diskuze nerozeběhne. :-)

Podpora solárním baronům už by se mohla zrušit. Dostali víc, než si zaslouží!

Ladislav Kašpar 12.07.20 - Jeden čas bylo zdržováním i placení kartou. Dnes to je norma! Lidé se slabšími nervy by neměli do obchodů chodit!

Ona ta potravinová závislost je snad vyvolávaná uměle!

Nikdy se nevrátí pohádka mládí! To co jsme znali z minula, se už nebude opakovat!

Žádnou krizi, tedy epidemiologickou, nelze podceňovat, navzdory tomu, že může hrozit ještě něco horšího!

Zdeněk Škromach 01.07.20 - to sice zní "demokraticky", ale kdo to má trpět? Naštěstí Kalousek a Kníže už v PS příští sezóně nebudou!!!

Zdeněk Škromach 01.07.20 - máte pravdu, protože ve všem se stále někomu "uhýbá"!

Je to pořád dokola, většinu nehod nezpůsobují ti do 0,5, ale ti s nulou a nebo ti se dvěma!

Ona vymahatelnost práva je vůbec v naší zemi dost velký problém!

Ta adresnost je hezká, ale mnohdy nerealizovatelná. Jak se dá ukontrolovat? Tři tisíce výloh na dítě prokáži snadno!

Možná lepší vymahatelnost práva! Zjednodušení mnohých zákonů a zákonných předpisů. Všeobecně panuje chaos a soudy zřejmě i proto nestíhají!

Jo jo! Rekvalifikovat doporučoval už první ministr práce po 89., nějaký Miller, ten co tam byl za dělníky (řekl V.H.)! Že prý v USA běžně rekvalifikují doktoři na horníky!

Pokud jsou spotřebitelské organizace spolehlivé, možná na ně můžeme dát. Otázka zní, kdo je platí a z čí peněz fungují! Kolega kdysi v Africe říkával: "Nikdo nepřišel na svět rozdávat chleba!"

Kromě již řečeného. Churchill jednou prohlásil - Největší příkoří na koloniích jsme učinili tím, že jsme jim dali svobodu! Ony s tím stavem totiž neuměly nakládat! Ten platí dodnes. Takže si za svůj stav mohou sami!

Těžko lze operovat při krizi z pandemie koloniální historií. To bysme mohli vracet dějiny do dalších časových úseků jako je třeba třicetiletá válka. Příkladně Portugalsko opustilo své kolonie až v roce +- 1975, ale v Evropě byla chudší snad jen Albánie!

Nevím kolik váží kolega Kudrnáč, ale mně s jednou desítkou při 88 kg váhy, to dává 0,26! Takže skutečně ani to "jedno po obědě", není problém!

Měla! Protože tento zákon omezuje všechny slušné řidiče. Dacani nejezdí s 0,3 promile, ti jezdí se dvěma, jako ta baba v Praze před čtyřmi dny! Ti slušní se třepou, aby neměli 0,14 jako blahé paměti senátor Antl! Do půl promile, jak je vidět z Evropy, to není problém!

Ano, měla by být u toho zavedena nějaká minimální a maximální hranice. V zaměstnání se musí i jíst!

Podpora solárních elektráren je od začátku nepřiměřeným obohacováním jejich majitelů!

Přijde mi to jako nadbytečnost!

Podmínka efektivního využití by měla být!

Je to zase komplikovaný problém. Jestliže má stát možnost vybrat peníze od neplatičů výživného po vyplacení náhradního výživného, musí mít páky na neplatiče všeobecně!

Při nové zkušenosti konstatuji, že šmejdům nezabrání asi nikdo a nic!

Jistě, odradí to ty, kterým jde například o nějakých 50.000, tak jako mně. Poplatky vysoké, výsledky řízení nejisté!

Jsem v situaci, kdy se zpěčuje majitel CK vrátit peníze za nerealizovaný zájezd, navzdory tomu, že jsem "chráněná" skupina zákazníků! Chybí pořádný klacek, na tyto podnikavé Hujery. Zatím čekám na řešení TO!

Dostupnost se možná zvýší. Ale u nás v Tp, je konopí dostupné i mimo lékárny. Běhají tu čtyři borci a ti vás vždy ochotně "zadealují"!

Produktivita velkých celků je jedna věc. Pěstování některých druhů jiná. Před 90. , ale i po něm se vykládalo něco o tom, jak se tu rozorávaly meze! Už jste někdo zažil vytváření mezí a remízků? Obávám se, že mnoho jich nevzniklo!

Kolego Franku, ony ty příspěvky zase tak dlouhé tady nejsou! Zatím se domnívám, že to je spíše kratší než by mělo být!

Odpady samozřejmě ničí životní prostředí. Nutno podotknout jak které! Nesmí se ze všeho dělat problém!

Pravděpodobně se přes těch 5 % nedostane. Ale samozřejmě, že tu nějaké bude vždy, ať zásluhou kritizovaného etnika, tak z důvodu, že to společnost hravě utáhne!

Vláda postupovala dobře, ale sklízí za to hluboký nevděk. Uvidíme, jak se to projeví u voleb. Na začátku pandemie opozice zalezla a kromě známého výroku poslance Svobody, který ovšem nic nemohl změnit, se dlouhý čas neprojevila. Po krizi začali být všichni chytří a věděli jak se co mělo řešit!

U látek, nebo produktů náchylných ke zneužití, by se mělo postupovat opatrně a s ohledem na možná následná zneužití!

Ústava sice má být jednoduchá, ale neměla by se odvíjet od jedněch "přátel" ke druhým, abysme ji nemuseli často překopávat. Fakt je ten, že se měla vytvořit s tím, že po nějaké době bude updatov*****

Náklady na armádu bohužel nejsou daná realitou, ale již dříve přijatými pravidly! Původně mohla být objektivní, nyní to je již diskutabilní!

Kuloáry
23.06.20

Celý tento diskuzní prostor je velice nepřehledný! Stálo by za to, oddělit jednotlivá diskuzní témata tak, aby se tu neprolínala!

Doufám kolego Franku, že mezi námi zde je málo "ochránnců" práv podnikatelů! Každý si ještě rádi dáme bábovku dle Rettigové! :-)

Kuloáry
29.05.20

Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Jen si myslím, že zaplevelování toho prostoru dvojicí hádajících se kolegů, nebylo asi účelem zřízení tohoto prostoru. Ale proti gustu...

Kuloáry
29.05.20

Pánové Kašpar a Koplík (navzdory názorů jednoho z nich mají právo na velké začáteční písmeno) by se měli někde sejít, vyjasnit si postoje, ne se hádat zde. Předvádí pouze mizernou gramatiku a někdy i nevhodné výrazy!

Zneužívání se neobávám. Pokud bude zákon napsán dobře a budou jasně vytyčeny pravomoci!

Těch všelijakých odpočtů je příliš! Je v tom chaos!

Na otázku odpovídám ano! Názor ovšem mám, že by konopí měly pěstovat a popřípadě distribuovat licencované subjekty. Takže bych pěstování nerozšiřoval!

Daňové zákony by se příliš měnit neměly!

Pro odhalování bezpečnostních ri*** máme Bezpečnostní služby. Pokud budou ty dobře pracovat, není co řešit. Pokud budou laxní tak nám nepomůže ani svěcená voda!

Dalším důvodem k pochybám o našich rozvědkách je současný "muž s kufříkem"! Jak mohou závažné informace unikat do bulvárů? Trapná záležitost nahrávající vyhraněné části obyvatel, která vnáší do společnosti spory a neklid!.

Víceméně většina opatření byla prospěšná. Pouze si nemyslím, že ta masivní podpora různých profesních skupin tzv. OSVČ nebyla nutná. V případě dlužníků jsou tito nuceni zbavit se nadbytečného majetku. Totéž mohli udělat po dvou týdnech "hladovějící podnikatelé"! Nikdo z nich neprodal své SUV!

Kolik odborníků, tolik odborných názorů, někdy i víc. Nepřete se zbytečně o věcech, do kterých beztak pořádně nevidíme! Ať už to je za námi a budou zase jiná témata!

Neporadily, jak jednoduché!

V souvislosti s posledními událostmi bych vzal své původní vyjádření zpět. Pokud bezp. agentury nezachytily čínské aktivity před pandemií, nestojí za nic! Čína skupovala OOP po celém světě a BIS ani voj. rozvědka spaly! Potom je jasné, že nebylo kde ty OOP brát, než draze koupit od Číny!

Diskuzí se line obava ze zneužívání a z toho, zda budou přestupci na tu pokutu mít. Takže, zneužít se dá i pořádková pokuta do 1.500 Kč. A ta výše 10.000 je maximum a stejně jako u jiných se může stanovit nižší! Ta "desítka" není povinná a u policie nejsou bezmozci!

Chtěl bych jednu poznámku zastáncům práv. Jistě, občan by měl mít možnost právně se bránit. Ovšem co se nyní děje na úrovni soudních sporů je šílené. Všichni se soudí se všemi, soudy jsou samozřejmě přetížené a přitom jde mnohdy o stupidity!

Ne, že by mělo. Musí!!!

Obávám se, že v našem prostředí a lidským povahám žádný zákon podvádět nezabrání!

Samozřejmě, že by to mělo mít větší efekt především v boji proti šmejdům a jiným darebákům.

Asi těžko, ze soudních sporů se v ČR stal národní sport!

Krizové situace by se měli řešit podle toho, čeho se týkají. Čili, covid je celosvětový, musí se tedy řešit v souladu se světem. Imigranti jsou evropský problém, musí ho řešit Evropa. Sucho v Čechách si budou muset Češi řešit sami!

Velká spokojenost. Nakonec výsledkem je to co denně vidíme v porovnání se světem. Byl bych v opatřeních a restrikcích i tvrdší!

Ta varianta se třemi výsledky dle vysvědčení by v nouzi mohla stačit!

vzhledem k tomu, jak je těžké obsadit tu funkci, což dokazují i kolegové, by bylo lepší její zrušení. Asi by nikomu nechyběla!

Fobie ze zneužívání není na místě!

Je smutné, že v tak vážné době je tolik lidí, kteří na ostatní kašlou a jsou schopni ohrožovat jiné! A v disciplíně platí heslo mého bývalého ředitele: "Kdo si nečistí boty si nemyje ani krk!" Čili, kdo nerespektuje jedno, těžko bude respektovat druhé! Proto by ty tresty mohly být i větší!

V některých případech by mohla být i vyšší!

Samozřejmě, je to nevyhnutelné.

Hlasuji pro ano, ale dodávám asi!

Asi ano. Dalo by se ovšem zohledňovat i jiné parametry.

Samozřejmě, že je. Naši uplakaní "podnikatelé" fungují bez rezervy a potom pláčí! Mnozí švindlují v daních, také demonstrují svou hloupost drahými auty, ale za pár týdnů jsou bez prostředků?

U postižených osob, jestli se nepletu, je ten nárok ze zákona!

Tomu, kdo si nedokáže vytvořit rezervy, to mnoho nepomůže. Souhlas s odpuštěním záloh. Ovšem požadoval bych doplacení v budoucím fiskálním období!

Úroveň vzdělávání spíše klesá, než se drží na požadované úrovni.

Souhlas s odpuštěním záloh. Ovšem požadoval bych doplacení v budoucím fiskálním období!

EET není problémem, jak se zde kolega snaží naznačit! Problém je v lidech!

Stát nemůže být průchoďák!

Určitě je vhodné to mít pod kontrolou!

Asi to nebude mít žádný vliv!

Jistě by to fungovalo dostatečně!

V opodstatněných případech jistě!

Zbytečné suplování již existujících úřadů!

Poslední derby S-S nám ukázalo, že u nás stále chybí restrikce a to zejména ze strany klubů. Chodit děkovat bezmozkům po zápase, to je smutný obrázek!

"Ladislav Kašpar Jednoznačně. Jen pozor na příklady třeba ze Švýcarska. Normální člověk čeká na pas 10 let a mladý Babiš jej má hned. Kolik to asi stálo?"
Mrzí mě, že sem vstupuje primitivismus z jiných serverů (diskuzí)!

Ta otázka je položena nesmyslně. Jak může souviset systém střelecké příprav oprávněných osob s bezpečností a vnitřním pořádkem? Navíc, ve výkladu pod otázkou se hovoří o zakazování nějakých skupin!!! Pro co potom hlasujeme?

V návrhu nevidím, že by byla matematika povinná na všech středních školách. Dokonce to členění středních škol v tom původním návrhu je logické a ničemu by to nemělo vadit. Není důvod usnadňovat dosažení maturity neschopům!

Rozuměl jsem termínu "výnos" = zisk!

Často se čeká na nějaké směrnice EU, jakoby se neuměla nalézt řešení vhodná pro naše prostředí zde, u nás v ČR!

Ovšem je nutné dokonalejší řešení!

Určitě ano!

Ano, ve fotbalově vyspělých zemích si to už prožili a vyřešili. Dnes v Anglii prakticky není vidět pyro a jak dobře tam dokáží fandit těm svým!

Hlasuji pro ne, protože se v otázce hovoří o dvou rozdílných problémech. Otázku nelze zodpovědět jednoznačně!

Je přiměřené zdaňovat zisky!

Na umravnění soudců by měl stačit pouze jeden stupeň!

Rozhodně to nemůže ničemu uškodit. Dokonce by se daly některé podmínky i zpřísnit!

Případné zneužití se nedá dopředu odhadnout nebo určit! Jen hlupák by si šel pro informace s proklamací, že je chce zneužít!

Účast na nestátní ozbrojené skupině zaměřené na působení v ozbrojeném konfliktu!
Možná je otázka proč jen skupina, proč ne i jednotlivec?

Doplnění předch.Ale toho státu, kam asylanti zamíří, se už nikdo neptá, jak si má s jejich případným přílivem poradit!Kde má brát prostředky na jejich normální fungování!Vezměme hypoteticky, že by se všichni příchozí v roce do Evropy nasáčkovali do Švýcarska!Prostě by se to s právy nemělo přehánět!

Základní práva jsou základní!Ono se dá s některými body operovat různě!Definice musí být s jedním možným výkladem!Všeobecná práva Charty OSN přináší současné Evropě potíže, zejm. čl. 14 odst.1.Dle výkladu smí imigranti vyhledat si před pronásledováním útočiště v jiných zemích a požívat tam azylu.

Stejně jako zde se může elektronické volby mohou omezit u jednoho hlasujícího na jedno hlasování! Otázka je, co se vzniklými chybami? Ze začátku to povede k nárůstu neplatných hlasů, časem se to srovná!

Samozřejmě, že ano! Podrazáctví je v naší společnosti i tak dost!

Bylo by to vhodné i pro komunální volby samotné! Pokud chci podpořit odpůrce Senátu!

Pokud budou v PS a Senátu sedět ti správní lidé, lobbisty nebude třeba!

Matematika byla a měla by být maturitním předmětem na gymnáziích (dříve se to dělilo na přírodopisnou a humanitní větev) a průmyslovkách samozřejmostí!

Ještě doba neuzrála pro 100% digitalizaci všeho konání!

Tištěné ukládat v tištěné formě, elektronické v elektronické! Jak jednoduché!

Samozřejmě, že se některé zákony musí díky vývoji společnosti aktualizovat! Ovšem pokud se půjde cestou navrhovanou NSZ, to je tzv. dekriminalizace některých trestných činů, včetně zvýšení hranice škody pro t. č. na 10.000 Kč, tak to řešení nepřinese!

Je až nechutné vidět, co se děje s českým školstvím!To už potom napište maturitní vysvědčení namísto rodného listu a hodně se ušetří!Nebude třeba učitelů a hádání se o jejich platy.Státní rozpočet v přebytku.Všichni vysmátí!K tomu maturitnímu vysvědčení ještě mobil s předpl. daty do plnoletosti!!!

Už se to dokonce chystá! Ovšem jak je u nás zvykem, navrhuje se nepochopitelně pátek! Proč nejdeme cestou zkušeností, která říká, že neděle je nejlepší variantou?

Nerozumím komentářům dole! Přece se primárně nejedná o soukromý majetek, ale majetek státu! Tak proč tam pletou majetek soukromý? Protože jinak je ten návrh naprosto v pořádku. Nejdříve obec a potom teprve fyzická osoba!

Korespondenčním hlasováním se zřejmě myslí i hlasování po internetu. I mail je korespondence, o obálky s kusem papíru asi nejde!

Kdo má čisté svědomí, tomu nevadí, že ho sleduje kamera na ulici nebo u bankomatu!

Vzhledem k tomu jaké paskvily občas z Parlamentu vypadnout by to teoreticky pomoci mělo! Uvidíme!

Přátelé, nepřekrucujme příspěvky ostatních kolegů! To bysme se dostali právě za nějakou hranici, která by nás měla sama usměrnit. Nikomu svůj názor nevnucuji, proto si ani nepřeji být někam posílán. Při tom, co nám stáří bohužel přináší, buďme tolerantní! Děkuji

Pojem zbytkáč, neboli zbytkový alkohol je nesmysl. Po vypití alkoholického nápoje nám v těle, respektive v krvi alkohol stále ubývá! Takže jde vždy o nějaký zbytek toho, co jsme původně vypili! Půl promile by neměl být problém. Nebylo to jako problém statistikami potvrzené! Vždy jde o větší promile!

Souhlas s návrhem a ještě bych rozšířil změnu na veškeré volby v neděli! Jsme prý jediná země v Evropě, kde se volí dva dny!

Obávám se,že návrh zavést horní hranici pro volby NENÍ dehonestací stáří! Kdo si to neuvědomuje,tak MŮŽE být na hranici,nebo za hranicí,schopnosti objektivně rozhodovat. Jestli má být v ČT prezentovaný záběr 105 leté voličky, které vede ruku k volební urně její 80 letá dcera oslavou stáří? Nevím!!!

Některé návrhy jsou poněkud trapné! A co právo na čistý vzduch?

Žádná právní úprava nezajistí chytračení! Celý problém, častý, s léky spočívá v tom, že lékárny si nechtějí zvyšovat stav zásob. Snad jen výjimečně přijdu do lékárny pro lék a dostanu ho hned! Většinou musím den počkat až je přivezen z nějakého centrálního skladu léčiv! Zákonem se zásoby nezmění!

V žádném případě! Domnívám se, že by věková hranice měla být posunuta na 21 let a u starších osob omezena 75 rokem věku. Obě skupiny pod a nad těmito hranicemi mnohdy neví co vlastně volí! U první si pletou volby s recesistickou akcí a druzí často říkají: "mně už to je jedno!" Obé je nezodpovědné!

Pouze by to vedlo ke sjednocení stavu s ostatní Evropou!

Těch dnů už máme tolik, že přestane stačit kalendář!

Tím by se rozhodně nic nezkazilo!

Samozřejmě, že ve vztahu k druhým kolům senátních voleb bude účast v prvním, konaném spolu dalšími volbami, vyšší. Je jen otázka, zda se zlepší kvalita senátních kandidátů! Ta bývá, stejně jako kvalita poslanců, velice tristní!

Pro argument účastníka! To jsou i chodci a zakážeme chodcům 0,5 nebo 0,8 nebo kolik smí mít?

Samozřejmě, že to je neslučitelné a kdo tvrdí opak by měl být zbaven svéprávnosti. Ti kteří vykonávají funkcí ještě více, jsou pro společnost nebezpeční!

Samozřejmě, že se zvýší! Leda, že by ty rozdíly v dani někdo vzápětí ukradl!

Co kdo chce definovat na pojmu "Tržní hodnota"? To je snad hodnota daná dobou a místem! Např. dnes stojí byt 2+1 v Praze 3 mil., v Mojžíři 100. 000. To je snad každému jasné a nevím, co na tom změní nějaká definice vypocená v PS?

Ještě k termínu kriminalizace. Nejsem si jist, zda to není špatně, zda nemá být kriminalita! Předpokládám, že se u nás nekriminalizuje!

Miroslav Pospíšil - Kriminální činy jsou vždy sporné, nebo téměř! Nikdy se pachatelé nepovažují za postihnutelné, ani Janoušek, ani Rittig, Rath, a kdyby se probral Babinský, také by tvrdil, že je nevinný!

Pokud můžeme slyšet z ČT, že zvýšený rodičovský příspěvek má napomoci rodičům k využívání "volnočasových" aktivit tak silně váhám! Domníval jsem se, že smysl byl v podpoře rodičovství jako takového, potažmo dětí. Ale možná se mýlím!

Těžká otázka! V našem prostředí by z toho byla bramboračka, protože by se hrálo s formulací "...i v tom případě, že toto rozhlasové či televizní vysílání nemá žádný vliv na hospodářský nebo obchodní prospěch jejich podnikání?"

Nedá se kvantifikovat, například jedna desítka nebo jedna sklenka vína! Jedna u 60 kilového, dvě u 90 kilového!

Kategorické odmítání je trapné!Předjímat, že by všichni začali chlastat je slabé.Co píše Z. Škromach je snad jasné!Proč odpůrci nezveřejní podíly v nehodách dle množství alkoholu.Jako ta hospodská rvačka poslance Feriho s 1,8 promile!Byl tak mimo, že si pletl parapet s nožem, do 0,5 věděl by vše!

Nejde o zaplevelení kalendáře významnými dny, jde o to, že se většinou jedná, a to mi promiňte, o pitomosti! Prestiž učitelů nezvýší žádný významný den, ani 150% průměrného platu! Tu si musí zvýšit učitelé sami, svými výsledky v práci s dětmi!!!

Když mohou létat letadla na "autopilota", proč by nemohlo i kilometro? Nemá to kam uhnout, čili zabloudit, tak o co jde?

Je škoda, že ten Kalouskův pomník nezrušila už Sobotkova vláda!

Tak ano! MP se má starat o pořádek ve městech. Je tedy součástí pořádku i pořádek na městských komunikacích? Není třeba, aby byl rozsah pravomocí shodný ve všech městech? Někde si třeba ani nevydají městské vyhlášky, aby MP třeba nemohla zasahovat právě do dodržování dopravních předpisů!

Sry za duplicitu!

Pane ŠkromachU, jistě, že je nejefektivnější kontrola na místě! Mimochodem i ty dopravní značky jsou dané nějakou zákonnou úpravou, to jistě dobře víte. Dopravní značka na dálnici v časovým omezením (v návrhu) by byla skoro směšná! A zákony si komplikujeme hlavně sami! Sami svým speciálním výkladem!

Raději nebudu jmenovat! Ale: "Povolit pouze nákup alkoholických produktů do nádob, ale s konzumací až doma." Toto je pěkná ptákovina. V tom případě by musely hospody a vinárny pozavírat, nebo mít pro hosty vlastní rozvoz!

To chce klid, kolego Hemzale. Vycházím z toho, co dokazují všeobecně známé poznatky o vývoji zraku ve vztahu k věku. Opakuji, že když si jdete "udělat" ŘP musíte absolvovat lék. prohlídku! Bez toho ho nezískáte. Chcete i z té placené vracet peníze? Jednou za deset let ověřit zrak není buzerace!

Sice může být pravda, že co je dobré jinde, může být dobré i pro nás! Ovšem i v SRN uvažují o snížení 1,6 promile u cyklistů, je to docela dost! Bohatě by stačilo 0,5 promile!

Udivuje mě ten odpor k prohlídkám zraku, který je jistě důležité mít v pořádku, zejména u starších lidí, kde se prokazatelně věkem zhoršuje! Kdo tvrdí opak, lže! Kdo hledá záminky (Škromach), nemá vůli něco řešit. Kdo ještě k tomu vyhrožuje (Hemzal), by měl přemýšlet o životě, ale asi někde jinde!

Tak jsem skoukl ještě jednou, co to je zákl. výměra. Opakuji, že to je tady celé zbytečné. Zákl. výměra je vždy pro důchodce stejná. Chybí, co znamená pojem "pevná" částka, jak bude vznikat a jak se budou změny dotýkat "zásluhové" složky důchodu! Nebo hodlají její navyšování zrušit?

Samozřejmě, že stačí značka. Ta by tam zřejmě musela být v daných úsecích i tak! Zákon k tomu být musí, stejně jako info pro cizince na hranicích! Kamion (a nejen on) jedoucí 40 km/hod nemá na dálnici co dělat. Takže zbytečné diskuze o takových případech. Zvýšil bych ty tuny na deset!

Poněkud nechápu na co reagují první tři příspěvky. Otázka není o odmítnutí, ale o následcích povinného očkování. Také 4. příspěvek je trochu mimo, takový stav by sice nastat neměl, ale pokud nastane, tak to není vinou očkovaného, ale očkujícího, tedy státu! Proč by měl nést následky postižený?

Systém mě nutí hlasovat NE. Není totiž jasné, co ta formulace znamená. Chybí vysvětlení pojmů základní výměra i to, co ovlivňuje výši valorizace. Takto je otázka příliš vágní!

Kolega Hemzal možná chtěl být pouze vtipný, ale je fakt, že i chodec je účastníkem silničního provozu, stejně jako příslovečný muž s károu! Všechny dopravní přestupky začínají chozením na červenou. Dál už to pokračuje nezastavováním na stopce. To u nás vidím na výjezdu od PENNY v 80 %! Co je horší?

Je zřejmé, že 0,5 prom. by mohlo být povoleno všeobecně. Stanovit další podmínky by neškodilo. Tzn. odpovědnost za škody. Obavy o přehánění pití jsou zbytečné. Kdo chce pije i přes nulu. Kdo nechce, nemusí. Na vinařských stezkách jsou kontroly na alkohol trapné! Kdo si to nezkusil nemůže hodnotit.

Je pravda, že zdravotních aspektů je více. Zrak se v průběhu života mění, často vlivem právě dalších zdravotních aspektů. Proto by se nikomu nic nestalo, když absolvuje jednou za deset let zdravotní prohlídku na zrak. Pokud lidé vidí špatně na bednu, na display PC či mobilu, pro brýle neváhají jít!

Zdá se, že někteří diskutující nechápou zbytečně složitý text návrhu. Píše se, že... Úhradu bude možné provádět i bezhotovostně, prostřednictvím internetu či mobilních aplikací... Chápu to tak, že se bude platit prostř. známek a k tomu i prostř. netu (tedy i mob. aplikací využívajících internet)!

mnozí argumentujete tím, že se má MP starat o pořádek ve městech. Ovšem! Jsou města, kde nesmí ani měřit rychlost. Navzdory tomu, že v zóně 30 všichni jezdí 60 a někteří i více. Městu, respektive představitelům to nevadí a co dál? Činnost PM by měla být všude jasně daná, zákonem!!!

Návrh nijak neomezuje činnost PČR, naopak ji pomáhá. Ani MP nezískává nějakou významnější pozici. Těch míst, kterých se tento návrh týká, není zase tolik, aby se to muselo řešit nějakou velkou diskuzí!

Já bych to na rozdíl od pana Vratislava *****ka řešil naopak. Navzdory tomu, že nemám rád amerikanizaci, bych PČR převedl do městské. Zachoval bych pouze část, která by řešila kauzy nad rámec oblastí. Čili něco jako federální policii, většinu by řešili policisté místní! Důležitější je práce soudů!

Výběr se zefektivní, o zlepšení kontroly se asi dá s úspěchem pochybovat. Při znalostech českého prostření a úrovně právního vědomí našich občanů téměř jistě! Přesto hlasuji pro.

Zodpovědně se musí chovat všichni vlastníci lesů, bez výjimky!

Omezení bych v tonáži pozměnil na 10 až nekonečno! Nad 3,2 tuny se mi pozdává málo! Doba omezení je dost vhodná. Řidiči kamionů si mohou naplánovat cestu tak, aby se tomu času částečně vyhnuli. Stoupací pruhy na dálnicích předjíždění umožňují, takže v sumě jsem pro!

Aby nám na ty všechny dny stačil kalendář!

Zakázat je silné slovo ale. Ale vzhledem k tomu, že pokud by byl požadavek na nezavádějící reklamy, ničemu by to nepomohlo. Když vidím v bedně chlapíka s kaprem, jdou na mě mdloby. Zlatokopečtí herci se ochotně k těmto zavádějícím reklamám ochotně propůjčují, banky ponoukají! Platí, peníze nesmrdí!

Starosti té skupiny poslanců bych chtěl mít! Jak se potom bude označovat svazek muže a ženy? Není potom zelená barva vlastně červená a zelená jí říkáme jen proto, že jsme se na tom dohodli? Nechtělo by to paní poslanci přejmenovat i to barevné spektrum, které si ti budoucí manželé dávají do znaku?

Je to celé divné. Proč je chov v nevhodných podmínkách označován množírnou? Nestačí prostě nevhodné podmínky označit za týrání? Proč se tou množírnou vůbec operuje? Jde o potlačení množení zvířat, nebo špatných podmínek?
Zpřísnit postih ano, na to musí stačit prokázat nevhodné podmínky!

Již zde několikrát řečeno. Rodina je nutným základem společnosti. Formulace návrhu je spíše nevhodná než aby něco řešila! Záměr návrhu je zřejmý, podání kostrbaté! Beru to jako zbytečné zatěžování Sněmovny protože postavení rodiny je již definováno dostatečně!

Hlasuji ne, i když se mi nechce. Otázka zní, proč tento nepůvodní druh musí být chráněným?

Superhrubá mzda byla pouhou zástěrkou jak zvýšit daně. Podezřívám současně uváděné průměry mezd za ty superh.! V podstatě nikoho nezajímají tyto formulace, zajímá ho to co dostane "na ruku"! Je nesporné, že úspěchy ekonomiky pozitivně ovlivňuje kupní síla obyvatel. Dejte lidem peníze, oni je utratí!

Pokud bude zamítnuto, musím ze svých memoárů, které právě tvořím, vyhodit všechna jména, popřípadě údaje o věku, pohlaví, místech událostí a pod.? V případě novinářů bych to ještě bral, bulvár nám zde bují a nebere ohledy na nic!

Navrhuje se:
1 - ano, vhodné
2 - vhodné pro všechny strany, jednou to bude norma
3 - není nutné.
Doplňující opatření:
1 - diskutabilní, může dojít k nežádoucím zásahům!
2 - lékař by měl nejlépe znát jak řešit vycházky!
3 - nesrozumitelné. Spíše platí předchozí bod!

Pokud se nepletu, tak lékařské vyšetření na zrak je součástí prvotní prohlídky nutné k získání ŘP. Potom není důvod, aby se pravidelně neopakovala po deseti letech, nad 50 let věku i častěji! Následovně samozřejmě v kratších intervalech.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..