Slovo úvodem

Vážení členové Senior parlamentu,
milí přátelé,

po delší době bych Vás rád pozdravil a poděkoval Vám. Je Vás tu přes 200, pokořili jste hranici počtu poslanců v Poslanecké sněmovně. Vy všichni jste tu za sebe, diskutujete poctivě svým jménem, nikoli skryti za smyšlenou internetovou identitu. Vážím si Vašeho nadšení, Vašich názorů, které se nebojíte říct nahlas.

A zcela upřímně, cítím vůči Vám dluh. Vzhledem k Vaší aktivitě, kterou zde vyvíjíte, je potřeba, aby Vám Senior parlament nabídl víc. Aby byl aktuálnější, lépe s Vámi komunikoval, pravidelně nabízel nové podněty, informoval Vás o akcích ve Sněmovně - zkrátka aby tu nebyla nuda. Tým správců Senior parlamentu ale chystá postupně řadu dalších úprav, věřím, že budete mile překvapeni.

Těším se.

Radek Vondráček,
Předseda Poslanecké sněmovny
Parlamentu České republiky

Anketa

Budete během letošního léta na dovolené/výletě

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Člen Marcela Němečková

Hlasování


Diskuze

Samozřejmě že ano. Každý jsme si mysleli, že budeme platit míň za elektřinu, ale bohužel, platíme čím dál víc. A stojí to i stát šílený peníze, nehledě, že se zničila půda, a vzhled krajiny. A baroni si hezky bačují!

Jsem pro. Stravenky nikomu nezaručí oběd, záleží na každém člověku jak s nimi naloží. Vím, že se stravenkami hodně lidí nakupuje v obchodech, a je to každého věc. Na druhou stranu se nebudou podporovat milionové kšefty na tisknuti stravenek.

Každá koruna dobrá, ale taky s ní a hospodařit rozumně, a uvážlivě, a nevyhazovat za třeba nesmyslné nákupy kovových židlí na náměstí, jak je to u nás. V létě se na nich uškvaříte, a v zimě přimrznete!

Myslím si, že pokud dlužník neplatil dodnes, nikdo ho nedonuti platit výživné. Tak to opět zaplatí stát. Tak jak je to u nepřzpůsobivých, jako že spolu nebydlí, ale otec rodinu navštěvuje, a už mají 4 děcka, a socialka platí a platí, kočárky, kola, byt atd...

Ochrana vody a půdy je snad v ústavě zakotvena odjakživa, a každýmu se zdravým selským rozumem by to mělo být jasné, jak s tím hospodařit. Bohužel, dnes jde hlavně ze všeho vytřiskat peníze, i to, co se děje kolem nás a ve světě.

Také jsem pro prodej velkého % českých potravin, pokud nebudou muset zemědělci platit peníze, za to, že jim to supermarket vykoupí. Když už zisky jdou do ciziny, aspoň nějaký zisk budou mít i naši zemědělci. A důležité vychovat pracující mladé , ne jen samí studenti, kteří nic neumí.

Voda nezavlaží pole. A na polích chybí víc brambor, řepy, zeleniny....
Pořád se dává tolik peněz na zavlažování, a kde to je ?

Problém nedostatku vody je vlastně klimatickými změnami, způsobem hospodaření s půdou, málo dobytka, hnůj atd. Všude na urodné půdě se stavi sklady, fabriky, pritom staré chátrají,všude se betonuje, kachlíčkuje, po náměstích, voda nemá kde vsakovat, a jen slunko vyhřívá. Přehrady nepomohou, voda

Chov slepic v klecích byl vzdy, co pamatuji, znám dokonce lidi, kteří mají ten chov, a slípky se u nich mají dobře, pod kontrolou. EU by nám nejraději všechno zakázala, a museli bychom kupovat vajíčka bůhví odkud.

Souhlasím s panem Adamem, že bohužel je tolik nepracujicich, kteří nechtějí pracovat, a když si představím, za kolik let práce mám úplnou almužnu, a ti co nedělají se mají jak lordi, kde je ten zakopaný pes? Sociální dárky jsou vysoké, a někomu se ani nevyplatí pracovat. Zpřísnit by se mélo! !!

Kuloáry
27.05.20

A co jsem dnes ráno četla a viděla, prodávání kalendáře s nacisty, tak to už je přes čáru. Jak je možné, že to někdo vydá, a klidně prodává, kde máme na tohle zákony. Potom se nedivim, že se mládeži vymývají mozky, a převraci se dějiny. Nezažila jsem válku,ale maminka ano. To už příliš co se děje

Kuloáry
27.05.20

Dobrý den, to ,co se dnes děje, je do nebe volající, a musíte se tím něco dělat. Uzákonit hanobení presidenta, a vyhrožování, propagace nacismu, apod. To , jak si dnes někteří lidé, o někom se to snad ani nedá říct, myslící, představují demokracii.

Kuloáry
06.05.20

Mně se nelíbí, jak všichni natahují ruky, státe dej! !! Ať mi někdo neříká, že žijí z ruky do huby, jak se říká. Přitom každý ví, jak si podnikatelé žijí! !!My musíme taky z našich malých důchodů vyjít, a celý život jsem naučená, i 4 dcery jsem tak učila, pamatovat na zadní kolečka.

Jak už tady někteří psali, pokud se žáci učili, ted k tomu měli času dost, tak by mohli zavřít celou školu, rozdělit je po třídách, a maturity dodělat. Když se to bude odkládat, budou se na to nabalovat další problémy, a proč?

Sice se mi protiví ty zlé jazyky z opozice, ale já si taky myslím, že by se určitě nasel mladší člověk na tuto pozici, a pan Křeček mohl jít na odpočinek, a pomáhat kolem sebe. A to neznevažuji jeho vzdělání a přehled, je to chytrý člověk, na rozdíl před ním, co byla p.Šabatová.

Jak se ukázalo, vláda se postavila ke krizi čelem, věřím jí, i panu Prymulovi, EU nějak pokulhávala, a jak se vždycky ukázalo, nejvíce spoléhat sami na sebe. A Češi i v dějinách vždy obstáli. Líbí se mi, že pan premiér, a i v televizi se vyzývá, k podpoře Česka a Moravy !

Jsem pro prodloužení, zdraví lidí je přednější, sice ekonomika určitě utrpí ztrátu, ale možná to taky k něčemu bylo,snad se lidi zklidní, to bych si moc přála, aby si lidé začaly víc vážit sami sebe, a hlavně všech kolem sebe, a snad více úcty! !!!

Naše vláda se zachovala úplně nejlíp jak mohla, nikdo nevěděl co bude následovat, jak pokračovat. A díky tomu jsme na tom , tak jak jsme. Některé státy to podcenily, a bohužel, odneslo to mnoho lidí.Takže ,dík patří naší vládě, aby lidem ,kteří jsou pokorní.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..