Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

plenární schůze pokračovala ve dnech 15. a 16. dubna. Ve čtvrtek jsme navázali na přerušenou rozpravu k Národnímu plánu obnovy České republiky. Ministr průmyslu nám k tomu řekl:

„Nyní jsme ve 4. fázi průběhu příprav (březen-srpen 2021). V pátek 9. dubna byl materiál předložen do mezirezortního připomínkového řízení, které bude trvat do 23. dubna 2021. Po vypořádání všech připomínek bude Národní plán obnovy předložen k projednání vládě a následně Evropské komisi a Radě Evropské unie. Evropská komise a Rada Evropské unie mají dohromady tři měsíce od předložení, aby posoudily plány České republiky.

Aby mohla Česká republika čerpat prostředky, musí Národní plán obnovy reflektovat specifická doporučení Rady Evropské unie. To znamená přispívat k digitální (alespoň 20 % z celkové alokace) i zelené transformaci (alespoň 37 % celkové alokace).

Dále dodržet princip „významně neškodit“ životnímu prostředí a také reflektovat šest evropských politických priorit (zelená a digitální transformace, konkurenceschopnost a růst, sociální a územní soudržnost, zdravotnictví, odolnost politiky pro příští generaci)."

V pátek 16. dubna jsme se věnovali vládním změnám v exekucích. Schválili jsme, že bezvýsledné exekuce se budou pravděpodobně zastavovat. Také zabavování movitých věci se částečně omezí.

Během rozpravy k tomuto návrhu několikrát zaznělo, že dluhy se mají platit. Je ale zodpovědné hledat vyvážené řešení, abychom pomohli těm, kteří svůj dluh skutečně chtějí řešit a možná se do něj dostali svojí naivitou, hloupostí, nezodpovědností. Těm, kteří mají zájem se neocitnout v dluhové spirále, která je dostane nadosmrti do problému, který nikdy sami nevyřeší. Předlohu nyní čeká další kolo v horní komoře našeho Parlamentu.

Oba jednací dny jsme jednali v omezeném polovičním formátu a vždy před začátkem jednacích dnů proběhlo samotestování poslanců.

Radek Vondráček

Anketa

Využijete online sčítání lidu?

  • ANO 23 hlasů
  • NE 2 hlasy

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Člen Marcela Němečková

Hlasování


Diskuze

Tenhle problém kolem malých dětí, je dávno. Proč někdo nevymyslí správný systém, kdy se mohou malinké děti dávat do rodin, ale připadá mi to, že je v tom úplně jiný záměr a zájem. Je tolik rodin, co má zájem o dítě, čím menší, tím lépe, ale nějak není ****e tohle podporovat.

A dávat všem peníze,.. a teď, obráceně, a kde vláda utratil tolik peněz! Každý normální člověk si to umí spočítat. A jestli, podnikatel po týdnu opatření, je ba dně s úsporami, tak to pochybuji, že je to dobrý podnikatel. Tolik zla, a nenávisti, co je teď mezi lidmi jsem nezažila za celý život.

Před covidem mám respekt, protože jsme si to prodělali, nic příjemného, ale hlavně strach o maminku, která bojuje už 3 týdny v nemocnici. A nechápu, proč za to může vláda, hlavně lidi si za to můžou sami, nechrání se a nerespektují nařízení. A hlavně to rozdmýchává opozice, napřed, uvolňovat,

Tak já po odpracování 39 let, a vychování 4 dětí, jsem ráda za každou korunu, protože má, zasloužená odměna " je 11 tis. Tak tak asi, a kdo říká, že nechce, asi má dost, a nebo lže sám sobě.

Tady ten problém se u nás řeší dlouho, ale pořád se nic konkrétního nestalo. Když se nechce, tak nic nejde. Kdo je za to zodpovědný? EU nám nesmí nic vnucovat, co tam dělají ti, co jsou dobré placení, a nečiní tak, a mají za nás bojovat!

Souhlasím s p. Frankem i o. Kapalovou, proč zadávat mladým důvod k neúctě ke starším. Já bych dala hranici max 70-75 let, a všude, ať si každý užívá zaslouženého odpočinku, a ať pracují mladí. Kde jsou třeba mladí vystudovaní doktoři, když pracují stáří.

To je opravdu těžké, někdo potřebuje zbraň třeba na chránění majetku, a stejně při použití, má problémy. V dnešní době je tolik násilí a zla, že by si každý, komu se někdo znelíbí, střelil do člověka. A toto je asi problém.

Já jsem pro zachovat platby penězi, a i kartou. Musí se myslet i na staré lidi, kterým dělá problém platit kartou, jsou zvyklí na peníze v ruce. Někde se ještě nedá platit kartami.

Je to správný krok. Proč papírování, když už každý lékař má PC.

Samozřejmě že ano. Každý jsme si mysleli, že budeme platit míň za elektřinu, ale bohužel, platíme čím dál víc. A stojí to i stát šílený peníze, nehledě, že se zničila půda, a vzhled krajiny. A baroni si hezky bačují!

Jsem pro. Stravenky nikomu nezaručí oběd, záleží na každém člověku jak s nimi naloží. Vím, že se stravenkami hodně lidí nakupuje v obchodech, a je to každého věc. Na druhou stranu se nebudou podporovat milionové kšefty na tisknuti stravenek.

Každá koruna dobrá, ale taky s ní a hospodařit rozumně, a uvážlivě, a nevyhazovat za třeba nesmyslné nákupy kovových židlí na náměstí, jak je to u nás. V létě se na nich uškvaříte, a v zimě přimrznete!

Myslím si, že pokud dlužník neplatil dodnes, nikdo ho nedonuti platit výživné. Tak to opět zaplatí stát. Tak jak je to u nepřzpůsobivých, jako že spolu nebydlí, ale otec rodinu navštěvuje, a už mají 4 děcka, a socialka platí a platí, kočárky, kola, byt atd...

Ochrana vody a půdy je snad v ústavě zakotvena odjakživa, a každýmu se zdravým selským rozumem by to mělo být jasné, jak s tím hospodařit. Bohužel, dnes jde hlavně ze všeho vytřiskat peníze, i to, co se děje kolem nás a ve světě.

Také jsem pro prodej velkého % českých potravin, pokud nebudou muset zemědělci platit peníze, za to, že jim to supermarket vykoupí. Když už zisky jdou do ciziny, aspoň nějaký zisk budou mít i naši zemědělci. A důležité vychovat pracující mladé , ne jen samí studenti, kteří nic neumí.

Voda nezavlaží pole. A na polích chybí víc brambor, řepy, zeleniny....
Pořád se dává tolik peněz na zavlažování, a kde to je ?

Problém nedostatku vody je vlastně klimatickými změnami, způsobem hospodaření s půdou, málo dobytka, hnůj atd. Všude na urodné půdě se stavi sklady, fabriky, pritom staré chátrají,všude se betonuje, kachlíčkuje, po náměstích, voda nemá kde vsakovat, a jen slunko vyhřívá. Přehrady nepomohou, voda

Chov slepic v klecích byl vzdy, co pamatuji, znám dokonce lidi, kteří mají ten chov, a slípky se u nich mají dobře, pod kontrolou. EU by nám nejraději všechno zakázala, a museli bychom kupovat vajíčka bůhví odkud.

Souhlasím s panem Adamem, že bohužel je tolik nepracujicich, kteří nechtějí pracovat, a když si představím, za kolik let práce mám úplnou almužnu, a ti co nedělají se mají jak lordi, kde je ten zakopaný pes? Sociální dárky jsou vysoké, a někomu se ani nevyplatí pracovat. Zpřísnit by se mélo! !!

Kuloáry
27.05.20

A co jsem dnes ráno četla a viděla, prodávání kalendáře s nacisty, tak to už je přes čáru. Jak je možné, že to někdo vydá, a klidně prodává, kde máme na tohle zákony. Potom se nedivim, že se mládeži vymývají mozky, a převraci se dějiny. Nezažila jsem válku,ale maminka ano. To už příliš co se děje

Kuloáry
27.05.20

Dobrý den, to ,co se dnes děje, je do nebe volající, a musíte se tím něco dělat. Uzákonit hanobení presidenta, a vyhrožování, propagace nacismu, apod. To , jak si dnes někteří lidé, o někom se to snad ani nedá říct, myslící, představují demokracii.

Kuloáry
06.05.20

Mně se nelíbí, jak všichni natahují ruky, státe dej! !! Ať mi někdo neříká, že žijí z ruky do huby, jak se říká. Přitom každý ví, jak si podnikatelé žijí! !!My musíme taky z našich malých důchodů vyjít, a celý život jsem naučená, i 4 dcery jsem tak učila, pamatovat na zadní kolečka.

Jak už tady někteří psali, pokud se žáci učili, ted k tomu měli času dost, tak by mohli zavřít celou školu, rozdělit je po třídách, a maturity dodělat. Když se to bude odkládat, budou se na to nabalovat další problémy, a proč?

Sice se mi protiví ty zlé jazyky z opozice, ale já si taky myslím, že by se určitě nasel mladší člověk na tuto pozici, a pan Křeček mohl jít na odpočinek, a pomáhat kolem sebe. A to neznevažuji jeho vzdělání a přehled, je to chytrý člověk, na rozdíl před ním, co byla p.Šabatová.

Jak se ukázalo, vláda se postavila ke krizi čelem, věřím jí, i panu Prymulovi, EU nějak pokulhávala, a jak se vždycky ukázalo, nejvíce spoléhat sami na sebe. A Češi i v dějinách vždy obstáli. Líbí se mi, že pan premiér, a i v televizi se vyzývá, k podpoře Česka a Moravy !

Jsem pro prodloužení, zdraví lidí je přednější, sice ekonomika určitě utrpí ztrátu, ale možná to taky k něčemu bylo,snad se lidi zklidní, to bych si moc přála, aby si lidé začaly víc vážit sami sebe, a hlavně všech kolem sebe, a snad více úcty! !!!

Naše vláda se zachovala úplně nejlíp jak mohla, nikdo nevěděl co bude následovat, jak pokračovat. A díky tomu jsme na tom , tak jak jsme. Některé státy to podcenily, a bohužel, odneslo to mnoho lidí.Takže ,dík patří naší vládě, aby lidem ,kteří jsou pokorní.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..