Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Milan Hemzal

Hlasování


Diskuze

Nejen zmrazit, ale zároveň snížit na úroveň průměrné mzdy. Služba vlasti nesmí být prostředkem ke zbohatnutí.

Nejen zmrazit, ale zároveň snížit na úroveň průměrné mzdy. Služba vlasti nesmí být prostředkem ke zbohatnutí.

Proč jenom psů? Taky koček, křečků, andulek, lasiček, rybiček a dalších zvířat.

V prvé řadě je potřeba přestat neustále zvyšovat povinné odvody OSVČ vázané na stále zvyšovanou základní mzdu. OSVČ mají z tohoto odborářskosocialistického nesmyslu jenom škodu, protože nic navíc nedostávají. Systém okrádá aktivní lidi, kteří se starají sami o sebe a nic po ostatních nechtějí.

NE! Navíc počet úředníků zredukovat pro začátek na polovinu, později na další polovinu. Je to velice snadné, rozpočítat první-druhý, první-druhý a můžou si stříhnout, kteří zůstanou do dalšího rozpočítání a kteří odejdou hned do pracovního procesu.

Děti nejsou výdělečný podnik a přídavek na dítě je nemravnost. Proč by kdokoliv měl nedobrovolně přispívat na cizí děti? Pokud rodiče nemohou kvalitně uživit děti, pak je společnosti špatně nastavena a to je potřeba řešit, ne socialisticky rozhazovat peníze navíc bez zárúky kvalitní výchovy.

A proč by zadavatelé veřejných zakázek měli nakupovat jakákoliv vozidla? Současná situace prokázala, že věci lze úspěšně řídit přes internet nebo mobil. Ať úředníci sedí v kanceláři a pilně pracují, cestovat mohou v případě nejnutnější potřeby veřejnými prostředky a k tomu podstatně levněji.

Je potřebné ostře odsoudit návrhy přicházející od odborářů, MPSV a Důchodové komise. Senioři pracující jako OSVČ jsou terčem populistů a organizace, které by měly práva seniorů OSVČ hájit, mlčí: "Ty pracuj a já budu ležet. A pak se rozdělíme, aby to bylo spravedlivé". Tak takhle NE!

Za "vychované" dítě zvýšení výměry, no prosím. Ale co za ty "nevychované"? Za ty by měla být srážka z důchodu, nezdá se vám? No a proč pouhých 10 roků, proč ne 18? Za těch 8 roků bude brát kdo? Tak si to napřed socialističtí rozdávači veřejných peněz ujasněte.

NE, protože stát udělal z plození dětí předmět podnikání bez osobní odpovědnosti podnikatelů-rodičů.

Kdo by nechtěl? Ale úředníkům o žádnou inovaci nejde, jde jim jen o nový úřad s novými koryty. Vědeckotechnické poznatky přístupné jsou i teď, ale největším problémem je nekompetentnost a přebujelá administrativa. Toto žádný další úřad nevyřeší, stávajících úřadů je víc než dost!

Zásadně nepodléhat diktátu EU. Nedovolme parazitům v Bruselu, aby nám tímto způsobem diktovali umělé zvyšování našich nákladů. Nejefektivnější způsob jak zlepšit ovzduší je zbytečně nejezdit a sedět doma.

Není to naše volba pane Škromachu, není. Je to nedemokratickým zákonem uložená povinnost, něco jako bylo za socialismu: když chcete paninko vepřový, tak tady máte kilo hovězího a když se vám to nelíbí, tak běžte jinam. Tak za tuto plíživou neodiktaturu jsme v 1989 hlasovali? Já tedy ne.

Další nesmysl z dílny myslitelů. Pokud by chtěl trval na tom, že musí mermomocí cvičit během cesty letadlem, pak mu to umožnit jedině na čerstvém vzduchu. To by efekt pro zdraví mělo, ale dýchat při cvičení vzduch z klimatizace určitě ne.

"Ochranu vnějších hranic EU" posílí pouze řádná ochrana vnějších hranic, ne tyto kecy o ničem od bruselských darmošlapů. EU totiž neumí a ani nechce ochránit své vnější hranice. Ptejme se proč - je to naprostá neschopnost EU nebo vyložený úmysl zničit Evropu a nahradit nás přivandrovalci?

"Ochranu vnějších hranic EU" posílí pouze řádná ochrana vnějších hranic, ne tyto kecy o ničem od bruselských darmošlapů. EU totiž neumí a ani nechce ochránit své vnější hranice. Ptejme se proč - je to naprostá neschopnost EU nebo vyložený úmysl zničit Evropu a nahradit nás přivandrovalci?

Za "každé vychované dítě"? A jak tu kvalitu "vychování" budete měřit?
A jestliže za "vychované dítě" ano, pak za každé "NEvychované dítě" výměru starobního důchodu o 5000 Kč (pěttisícKč) snížit. To pak jo.

Ty "kompenzace negativních dopadů epidemiologických opatření" jsou co? Nejprve je specifikujte ať je naprosto jasné o čem je řeč, jinak je to jen socialisticko-populistické plácnutí do vody.

Proč by měl občan platit poplatky za: 1/ co si neobjednal, 2/ co není kvalitní, 3/ co nemá možnost ovlivnit, 4/ o čem rozhoduje a z čeho profituje uzavřená zájmová skupina do které nemá přístup?

Nesmyslné rozhazování peněz za nic. Ovšem když dostanou hotely, hospody a bary že jim nepřijeli hosté, proč nebrat, když se tak velkoryse rozdává, že? Jen těm důchodcům ta následná inflace znehodnotí úspory, které si podle dosavadních vládních hraběcích rad udělali na stáří.

Bezpečnost na silnicích se zvýší až když ji budou zajišťovat skuteční odborníci, ne amatéři. Problémem není zaplacení na místě, problémem jsou směšné české zákony se směšnými českými pokutami. Za život ohrožující jednání ne jako dosud 1000 Kč, ale 100 tisíc Kč, zkonfiskování vozidla a vazba.

Napište ve srozumitelštině o co komu vlastně jde. Z toho komentáře je to naprosto nejasné, vzbuzuje to oprávněný pocit, že jde především o rozpor mezi různými skupinami zainteresovaných sociálně-zdravotnických skupin kdo se dostane ke zdrojům a ty děti jsou jaksi nějak vedlejší...

Napište ve srozumitelštině o co komu vlastně jde. Z toho komentáře je to naprosto nejasné, vzbuzuje to oprávněný pocit, že jde především o rozpor mezi různými skupinami zainteresovaných sociálně-zdravotnických skupin kdo se dostane ke zdrojům a ty děti jsou jaksi nějak vedlejší...

Co je to za defenzivní a návodnou otázku? Je POVINNOSTÍ zákonodárců udělat takový zákon, aby tuto diskriminaci EU konečně vyřešil! Pokud to za své platy neumějí nebo dokonce sabotují, ať to veřejně přiznají a jdou dělat čemu rozumějí. Bez peněz nezůstanou, v hypermarketech najdou práci vždy.

Pověsti že někdo chce "ovládnout kritickou infrastrukturu ČR" šíří lidi, kteří si ze strachu udělali výnosný byznys. Infrastrukturu nechat postavit od nejlepších a nejlevnějších investorů, ovšem před spuštěním vyměnit cizí elektroniku za naše vlastní ruční tranzistorové ovládání.

Zavést nejen stravenkový paušál, ale i povinné stravování všech občanů v době 12-14 hod. a to i ve státní svátky. Po****t pouze energeticky úsporná jídla schválená komisí parlamentu, aby se rychle snížila otylost populace, která se zvyšuje nad celoevropský průměr.

"Podpora z kapes občanů" nejen snížena, ale úplně zastavena a zároveň zahájeno trestní stíhání pachatelů tohoto tunelu 21. století. Aktéři jsou dobře známí, kdo se z tohoto tunelu pakuje je znám taky, tak na co tento stát ještě čeká? Že by stát měl taky svůj zájem aby to vyšumělo jako všechno?

Proč by měl kdokoliv jakékoliv obci po které mu nic není, přispívat na její blaho? Uvědomte si, že to nejsou žádné peníze co vyrostly na poli, ale byly ukradeny z vašich kapes. Každý má svoje problémy a každý si je musí řešit svojí aktivitou, ne nataženou rukou a řvaním že má málo peněz.

Vymáháním nezaplaceného výživného pověřit neziskové organizace, které vždy ví nejlépe jak by se co mělo dělat a umějí rozdávat úkoly všem ostatním. Takhle by mohly názorně předvést všem svoji "užitečnost" v praxi.

Ano, naprosto souhlasím a zavést nejen databázi ekologicky chovaných zvířat, ale je nutno zavést databázi i ekologických vajíček snesených ekologicky chovanými slepicemi! No a k tomu samozřejmě i založit ministerstvo, máme těch úředníků pořád málo.

Vy, kteří se vyjadřujete jak je dobře, že Šabatová konečně skončila, vězte, že Šabatová asi bude kandidovat za Zelené do Senátu. A jak to v Brně chodí, obvávám se, že do toho Senátu proleze a bude jí pokračovat dobré bydlo bez jakékoliv odpovědnosti. Kdo z vás má něco takového, vážení?

Zajímejte se o to, komu ty výnosné FVE-parky patří a nebudete se stačit divit. Kapři si rybníky nevypustí. Na toto se ovšem "zneužití informací v hospodářském styku" nevztahuje nebo nestíhá? Proč asi?

Ať si ti partneři svoji odpovědnost nesou na celý život. Neptali se nikoho, když si ty děti dělali, ať se nedovolávají společenské pomoci, když se jim ty vztahy nezadaří. Proč by měl kdokoliv nezúčastněný přispívat na jejich nezodpovědnost, lehkovážnost a omyly ve výběru partnera?

Nemůžete spoléhat na domácí suroviny, kde byste je *****ovali? Přeměna České republiky ze země polí, luk a strdí ve vybetonovaný skladovací areál EU úspěšně pokračuje a je známo, že na betonu se potraviny *****ovat nedají. Takže jak to chcete udělat?

Rozpočet schvalují poslanci, kteří nemají základní ekonomické znalosti a myslí si, že co chybí, to se bez problému vypůjčí. Je to to samé jako poručit si v hospodě, sníst a pak říci "nemám peníze, půjčte mi". Říká se tomu podvodná útrata a pro všechny kromě těchto vy****ných je to trestný čin.

Cenu odpadového obalu a náklady na jeho likvidaci vyznačit na výrobku, při koupi inkasovat a odeslat na zvlášť zřízený odpadkový účet a z něho platit ekologickou likvidaci. Registrovat výrobce odpadu a progresivně je zdanit 100 %. Hned byste viděli jak by odpadu ubylo. Jen chtít a nebát se!

Pan František Koplík to vyjadřuje perfektně. To se mi líbí daleko víc než to že nesmysly změnit nejde. Jde, jen se musí chtít a nebýt líný a zbabělý! A taky nespoléhat,že to udělají ti neschopové, kteří to předtím zmastili, protože hlasovali o něčem čemu nerozuměli. "Odborníci"!

Významně zvýhodnit společensky odpovědné chování, např. nákup do přinesených nádob a/nebo kompostování. Zajistit, aby producenti odpadu nesměli přenášet svoje náklady na občany zvyšováním cen za odpady. Postupně snižovat populaci, která je největším zdrojem odpadu a znečištění na Zemi.

Především zajistěte aby se dodržovala alespoň stávající Ústava. Pokud to neumíte nebo nechcete, tak je Ústava zbytečná, kdyby byla ze zlata.

Vypůjčte a rozhažte kolik to jde, je to naprosto bezpečné, dosud ještě nikdo z těch, kteří to opakovaně odhlasovávali, za to nebyl stíhaný a jistě nebude ani v budoucnu. A projezené peníze nám taky nikdo nevezme. Suverenitu státu věrchuška předala do EU, tak jaký strach?

S JUDr. Křečkem konečně přišel do úřadu ombudsmana zdravý rozum. Je hulvátství psát, že "je na to starý". Někdo je starý už v 18, jiný je mladý ještě v 81. Úřad ombudsmana má v dnešní pokřivené společnosti bohužel stále svoji důležitost. Nespravedlnosti se nezbavíte tím, že rozbijete zrcadlo.

Kuloáry
21.06.20

Jsme suverénní země a o tom kdo je náš premiér nebude rozhodovat německá EUposlankyně s pomocí některých českých EUposlanců. Má-li jet předseda senátu Vystrčil na Tchajwan, aby ukázal, že "nejsme ničí lokajové a nepočítáme groše", ať to vezme přes Brusel a vysvětlí to taky v Bruseli.

EU nám přikazuje pouštět na náš trh potraviny z dovozu bez jakéhokoliv omezení. Přitom potraviny z dovozu jsou v zemích jejich původu dotované a rozdíl v cenách shrábnou hypermarkety, domácí kupující to nepozná. Krásný příklad jak EU sama křiví podmínky, které mají být pro všechny stejné.

O tom suchu vykládejte těm dnes vytopeným a nebudete stačit utíkat. Jsme střecha Evropy a pokud bude pršet z nebe, pak jen MY a nikdo jiný máme v rukách kolik vody zde zůstane a kolik jí pustíme za hranice. Nevymýšlet nesmysly, ale reálnou koncepci jak vodu v ČR zadržet. Už to mělo být dávno!

Laureát Nobelovy ceny J.E. Stiglitz uvádí, že fungování společnosti zajistí dokonce jen 20% pracujících. K tomu 50% mladých a důchodců a zbude 30% lidí pro které práce nebude. Čili nezaměstnanost může být až 30 % a společnost bude fungovat. Tak proč se vzrušovat k****i 5%? nezaměstnanosti?

Nelze paušálně nařizovat co je lepší. Některým slepicím vyhovuje, že jsou pohromadě v kleci a mohou si povídat, jiným ne. Je ovšem problém, když se vyskytne agresivní slepice co útočí na ostatní - stejně jako u lidí. Takovou je potřeba eliminovat. Za pořádek v kurníku odpovídá chovatel!

Jde o obludný způsob jak v 21. století zotročit nás, lidi. Věrchuška si u bank vypůjčí "peníze", které neexistují a banky je vyrobí v počítači, následně je rozháže a lidi = my, budeme doživotně splácet bankám nesplatitelnou "půjčku", kterou udělala věrchuška. Geniální, že?

Proč odklad maturit? Takové debaty vůbec nepřipouštět! Kdo se řádně učil celé období, toho nějaký výpadek 3 měsíců nevyvede z míry, navíc když měl doma víc času než kdyby chodil do školy. Tak toho má využít, místo aby hledal jak lacino přijít k maturitnímu vysvědčení.

Kam půjdete vy, pane Kašpare, je váš problém. Ovšem nic vás neopravňuje se s despektem vyjadřovat o uklizečkách nebo nočních hlídačích. Ti to mají mít v hlavách srovnané kolikrát víc než nějací študovaní yntelygenti. A pan JUDr. Křeček na tu funkci patří, kdyby mu bylo 120 let!

Pak se vás, pane Františku Koplíku ptám, proč stát při výskytu chřipky na kterou ročně umírá 2000 lidí, dělá "jen velmi malá opatření", jak píšete. Proč stát nedělá "velmi velká opatření"? Nebo chcete říci, že státu 2000 každoročně zemřelých nestojí za to? Tak to mi hlava nebere.

1/ Ochrana skutečně českého průmyslu a podnikání; 2/ revize odvodů zisků do ciziny; 3/ povinnost všech, kteří v Česku podnikají, investovat zisky v Česku; 4/ nadále žádné zahraniční "investice", ty nejen že nejsou vůbec potřebné, ale ještě nás poškozují.

Samozřejmě, čím víc OPRAVDU českého, tím líp. Ale cenově srovnatelné a kvalitativně lepší a od firem, které platí v Česku daně, ne aby zde kasírovali a zisky odváděli do ciziny.

Čemu se divíme, když státní zájem je udělat z Česka montovnu s halami a dvůr s vybetonovanými plochami? A daří se, jen co je pravda! Veďte k odpovědnosti Ministerstvo životního prostředí nebo ho pro zbytečnost zrušte!

Podle ekonomických studií je pro fungování státu potřeba 25-30 % obyvatel, ostatní jsou zaměstnaní zbytečně. Toto nikdo neřekne nahlas, protože by ho ostatní uklovali a ti zbytečně zaměstnaní první. A ještě horší je, že pravidlem bývá: čím zbytečnější zaměstnání, tím větší plat...

Ať stát nejprve ten důvod schodku řádně vysvětlí a zdůvodní. Zatím se stát chová nezodpovědně, vy****ným rozdává a VŠEM ostatním bere. Protože tyto rozhazované "helicopter money" VŽDY vedou ke zdražení a znehodnocení úspor. A pak vyzývá: "šetřete si na stáří", naivkové!

Žádné "rozšíření okruhu *****itelů konopí", protože zde nechceme mít ráj konopníků ani následně legalizovat jeho používání (což je v pozadí). Konopí ať je oficiálně *****ováno pod důkladnou kontrolou certifikovanými registrovanými *****iteli a jimi dodáváno za stanovené (ne přemrštěné) ceny.

Je-li krizová situace, pak se musí jednat rychle a efektivně. Ovšem po návratu do normálu 1/ zanalyzovat proč ty nákupy nebyl zajištěny v normálním režimu; 2/ trestní odpovědnost za zanedbání prevence a 3/ poučení a opatření, aby se už NIKDY něco takového neopakovalo.

Kdo je autorem tohoto proklamativního nesmyslu? K čemu je to dobré? Copak tato "úprava ústavního zákona" něco zajistí? Nějaký nový zdroj vody, nějaké další potrubí? Zjednodušte stávající zákony a nevymýšlejte další.

To si ti autoři toho návrhu na "prodloužení doby projednávání návrhů zákonů v senátu" dělají z lidí legraci? Žádných 30 natož 60 dnů, ale 5 dnů jako má každý normální občan vůči úřadům. A ještě lépe: jako zbytečnou duplicitní instituci - Senát zrušit!

Stát začíná mít strach z vlastních občanů, kteří jsou majiteli Zbrojního průkazu a vlastní zbraň a proto chce nad nimi zavést dohled a začít jim znepříjemňovat život. To je velice, velice znepokojující zpráva pro všechny uvědomělé a svobodomyslné občany!

27.5. odpoledne jsem poslouchal v rozhlasu interview s jedním českým EUposlancem ohledně jakési "solidarity" v EU a proč bychom měli s radostí "solidárně" platit dluhy jiných zemí. Měl jsem červené před očima. Nevěděl jsem za kterou zemi tento EUposlanec kope, Česko to určitě nebylo. Hrůza a děs.

Paní Zábrodská, tu věkovou hranici určujte nanejvýš sobě a ne druhým. Někdo to má v hlavě víc spořádané v 91, protože celý život pracoval a učil se než jiný v 19, který navíc lepší nikdy nebude, protože na sobě nepracuje. Váš názor je škodlivý a diskriminační, jděte do sebe!

Takové a podobné zákony nás předem poškozují, protože mají za cíl vyloučit výhodnější ruské nebo čínské dodavatele, ještě víc nás svázat s EU, udělat z nás poslušné motroky cizáckých korporací a proto nejsou v českém národním zájmu. Pamatujme si to!

Špatný zákon a špatná otázka. Nikdo nepřichází dávat, všichni přicházejí kořistit z naší české práce. Je úplně jedno jestli to jsou země "mimo EU" nebo "EU". Viz ovládnutí české vody nebo lukrativních průmyslů "zeměmi EU" a přeměně dřív rozvinutého Česka v cizí montovnu a skladovnu. To řešte!

Žádná "Národní sportovní agentura", žádná další zbytečná trafika! K čemu? Hop, hop, hop, kdo neskáče není Čech? Nepotřebujeme vyhoněné rekordmany ani "fanoušky u televize", potřebujeme rapidně a rychle zlepšit sportovní stav celé populace. Zatím se to nedaří a žádná nová trafika tomu nepomůže.

Ať poslanci za své královské peníze pracují tak svižně jak musí pracovat každý jiný skutečně pracující a žádné "zkrácené lhůty" nebudou potřebovat. Dejte jim platy pouze za odvedenou práci jak má dolních deset milionů - ti kteří vytvářejí opravdové hodnoty - a uvidíte jak jim to v PS pofrčí!

Daň z nabytí nemovitostí je feudálním reliktem a divím se, že přežila až do dnešních dní. Jakým právem vůbec vybírá stát (= vládnoucí skupina) od občanů daň za to, že si na něco poctivě vydělali a chtějí si to poctivě koupit?

Normální občan NIKDY nebude spoléhat na nějaké vlády nebo nadnárodní struktury jako je EU a spol., bude spoléhat jedině na sebe. Vlády a podobné struktury si stačí samy sobě a občané je zajímají až tehdy, když je ohrožen nebo narušen tok blahobytu vytvářeného občany směrem k nim.

Oceňuji, že vláda se chovala poměrně akčně, přijímala rozhodnutí a dělala opatření. Odsuzuji rozhazování veřejných peněz vládou nejvíce řvoucím skupinám "podnikatelů", kteří dnes požadují, aby ri***o jejich podnikání zaplatili ostatní podle principu: Naše zisky jsou naše - naše ztráty jsou vaše.

Hysterie kolem koronaviru je varováním jak je snadné bez argumentů mediálně ovládat lidstvo. Dosud na chřipku umíralo v ČR ca. 2000 lidí ročně, následkem koronaviru zemřelo "jen" 300. Projevuje se jako chřipka, neví se co to vlastně je, ale lidi jsou vystrašení jako ovce co uvidí vlka. Chápete to?

Stanislav Křeček je člověk naprosto na svém místě a určitě vrátí do úřadu ombudsmana potřebnou serióznost a respekt. Odsuzujeme hysterické reakce těch, kteří útočili na jeho věk a prohlašují, že demokratické je jen to co vyhovuje jim. Stanislav Křeček má naši plnou podporu!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..