Slovo úvodem

Vážení členové Senior parlamentu,
milí přátelé,

po delší době bych Vás rád pozdravil a poděkoval Vám. Je Vás tu přes 200, pokořili jste hranici počtu poslanců v Poslanecké sněmovně. Vy všichni jste tu za sebe, diskutujete poctivě svým jménem, nikoli skryti za smyšlenou internetovou identitu. Vážím si Vašeho nadšení, Vašich názorů, které se nebojíte říct nahlas.

A zcela upřímně, cítím vůči Vám dluh. Vzhledem k Vaší aktivitě, kterou zde vyvíjíte, je potřeba, aby Vám Senior parlament nabídl víc. Aby byl aktuálnější, lépe s Vámi komunikoval, pravidelně nabízel nové podněty, informoval Vás o akcích ve Sněmovně - zkrátka aby tu nebyla nuda. Tým správců Senior parlamentu ale chystá postupně řadu dalších úprav, věřím, že budete mile překvapeni.

Těším se.

Radek Vondráček,
Předseda Poslanecké sněmovny
Parlamentu České republiky

Anketa

Budete během letošního léta na dovolené/výletě

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Člen Milan Hemzal

Hlasování


Diskuze

Nemůžete spoléhat na domácí suroviny, kde byste je *****ovali? Přeměna České republiky ze země polí, luk a strdí ve vybetonovaný skladovací areál EU úspěšně pokračuje a je známo, že na betonu se potraviny *****ovat nedají. Takže jak to chcete udělat?

Rozpočet schvalují poslanci, kteří nemají základní ekonomické znalosti a myslí si, že co chybí, to se bez problému vypůjčí. Je to to samé jako poručit si v hospodě, sníst a pak říci "nemám peníze, půjčte mi". Říká se tomu podvodná útrata a pro všechny kromě těchto vyvolených je to trestný čin.

Cenu odpadového obalu a náklady na jeho likvidaci vyznačit na výrobku, při koupi inkasovat a odeslat na zvlášť zřízený odpadkový účet a z něho platit ekologickou likvidaci. Registrovat výrobce odpadu a progresivně je zdanit 100 %. Hned byste viděli jak by odpadu ubylo. Jen chtít a nebát se!

Pan František Koplík to vyjadřuje perfektně. To se mi líbí daleko víc než to že nesmysly změnit nejde. Jde, jen se musí chtít a nebýt líný a zbabělý! A taky nespoléhat,že to udělají ti neschopové, kteří to předtím zmastili, protože hlasovali o něčem čemu nerozuměli. "Odborníci"!

Významně zvýhodnit společensky odpovědné chování, např. nákup do přinesených nádob a/nebo kompostování. Zajistit, aby producenti odpadu nesměli přenášet svoje náklady na občany zvyšováním cen za odpady. Postupně snižovat populaci, která je největším zdrojem odpadu a znečištění na Zemi.

Především zajistěte aby se dodržovala alespoň stávající Ústava. Pokud to neumíte nebo nechcete, tak je Ústava zbytečná, kdyby byla ze zlata.

Vypůjčte a rozhažte kolik to jde, je to naprosto bezpečné, dosud ještě nikdo z těch, kteří to opakovaně odhlasovávali, za to nebyl stíhaný a jistě nebude ani v budoucnu. A projezené peníze nám taky nikdo nevezme. Suverenitu státu věrchuška předala do EU, tak jaký strach?

S JUDr. Křečkem konečně přišel do úřadu ombudsmana zdravý rozum. Je hulvátství psát, že "je na to starý". Někdo je starý už v 18, jiný je mladý ještě v 81. Úřad ombudsmana má v dnešní pokřivené společnosti bohužel stále svoji důležitost. Nespravedlnosti se nezbavíte tím, že rozbijete zrcadlo.

Kuloáry
21.06.20

Jsme suverénní země a o tom kdo je náš premiér nebude rozhodovat německá EUposlankyně s pomocí některých českých EUposlanců. Má-li jet předseda senátu Vystrčil na Tchajwan, aby ukázal, že "nejsme ničí lokajové a nepočítáme groše", ať to vezme přes Brusel a vysvětlí to taky v Bruseli.

EU nám přikazuje pouštět na náš trh potraviny z dovozu bez jakéhokoliv omezení. Přitom potraviny z dovozu jsou v zemích jejich původu dotované a rozdíl v cenách shrábnou hypermarkety, domácí kupující to nepozná. Krásný příklad jak EU sama křiví podmínky, které mají být pro všechny stejné.

O tom suchu vykládejte těm dnes vytopeným a nebudete stačit utíkat. Jsme střecha Evropy a pokud bude pršet z nebe, pak jen MY a nikdo jiný máme v rukách kolik vody zde zůstane a kolik jí pustíme za hranice. Nevymýšlet nesmysly, ale reálnou koncepci jak vodu v ČR zadržet. Už to mělo být dávno!

Laureát Nobelovy ceny J.E. Stiglitz uvádí, že fungování společnosti zajistí dokonce jen 20% pracujících. K tomu 50% mladých a důchodců a zbude 30% lidí pro které práce nebude. Čili nezaměstnanost může být až 30 % a společnost bude fungovat. Tak proč se vzrušovat kvůli 5%? nezaměstnanosti?

Nelze paušálně nařizovat co je lepší. Některým slepicím vyhovuje, že jsou pohromadě v kleci a mohou si povídat, jiným ne. Je ovšem problém, když se vyskytne agresivní slepice co útočí na ostatní - stejně jako u lidí. Takovou je potřeba eliminovat. Za pořádek v kurníku odpovídá chovatel!

Jde o obludný způsob jak v 21. století zotročit nás, lidi. Věrchuška si u bank vypůjčí "peníze", které neexistují a banky je vyrobí v počítači, následně je rozháže a lidi = my, budeme doživotně splácet bankám nesplatitelnou "půjčku", kterou udělala věrchuška. Geniální, že?

Proč odklad maturit? Takové debaty vůbec nepřipouštět! Kdo se řádně učil celé období, toho nějaký výpadek 3 měsíců nevyvede z míry, navíc když měl doma víc času než kdyby chodil do školy. Tak toho má využít, místo aby hledal jak lacino přijít k maturitnímu vysvědčení.

Kam půjdete vy, pane Kašpare, je váš problém. Ovšem nic vás neopravňuje se s despektem vyjadřovat o uklizečkách nebo nočních hlídačích. Ti to mají mít v hlavách srovnané kolikrát víc než nějací študovaní yntelygenti. A pan JUDr. Křeček na tu funkci patří, kdyby mu bylo 120 let!

Pak se vás, pane Františku Koplíku ptám, proč stát při výskytu chřipky na kterou ročně umírá 2000 lidí, dělá "jen velmi malá opatření", jak píšete. Proč stát nedělá "velmi velká opatření"? Nebo chcete říci, že státu 2000 každoročně zemřelých nestojí za to? Tak to mi hlava nebere.

1/ Ochrana skutečně českého průmyslu a podnikání; 2/ revize odvodů zisků do ciziny; 3/ povinnost všech, kteří v Česku podnikají, investovat zisky v Česku; 4/ nadále žádné zahraniční "investice", ty nejen že nejsou vůbec potřebné, ale ještě nás poškozují.

Samozřejmě, čím víc OPRAVDU českého, tím líp. Ale cenově srovnatelné a kvalitativně lepší a od firem, které platí v Česku daně, ne aby zde kasírovali a zisky odváděli do ciziny.

Čemu se divíme, když státní zájem je udělat z Česka montovnu s halami a dvůr s vybetonovanými plochami? A daří se, jen co je pravda! Veďte k odpovědnosti Ministerstvo životního prostředí nebo ho pro zbytečnost zrušte!

Podle ekonomických studií je pro fungování státu potřeba 25-30 % obyvatel, ostatní jsou zaměstnaní zbytečně. Toto nikdo neřekne nahlas, protože by ho ostatní uklovali a ti zbytečně zaměstnaní první. A ještě horší je, že pravidlem bývá: čím zbytečnější zaměstnání, tím větší plat...

Ať stát nejprve ten důvod schodku řádně vysvětlí a zdůvodní. Zatím se stát chová nezodpovědně, vyvoleným rozdává a VŠEM ostatním bere. Protože tyto rozhazované "helicopter money" VŽDY vedou ke zdražení a znehodnocení úspor. A pak vyzývá: "šetřete si na stáří", naivkové!

Žádné "rozšíření okruhu *****itelů konopí", protože zde nechceme mít ráj konopníků ani následně legalizovat jeho používání (což je v pozadí). Konopí ať je oficiálně *****ováno pod důkladnou kontrolou certifikovanými registrovanými *****iteli a jimi dodáváno za stanovené (ne přemrštěné) ceny.

Je-li krizová situace, pak se musí jednat rychle a efektivně. Ovšem po návratu do normálu 1/ zanalyzovat proč ty nákupy nebyl zajištěny v normálním režimu; 2/ trestní odpovědnost za zanedbání prevence a 3/ poučení a opatření, aby se už NIKDY něco takového neopakovalo.

Kdo je autorem tohoto proklamativního nesmyslu? K čemu je to dobré? Copak tato "úprava ústavního zákona" něco zajistí? Nějaký nový zdroj vody, nějaké další potrubí? Zjednodušte stávající zákony a nevymýšlejte další.

To si ti autoři toho návrhu na "prodloužení doby projednávání návrhů zákonů v senátu" dělají z lidí legraci? Žádných 30 natož 60 dnů, ale 5 dnů jako má každý normální občan vůči úřadům. A ještě lépe: jako zbytečnou duplicitní instituci - Senát zrušit!

Stát začíná mít strach z vlastních občanů, kteří jsou majiteli Zbrojního průkazu a vlastní zbraň a proto chce nad nimi zavést dohled a začít jim znepříjemňovat život. To je velice, velice znepokojující zpráva pro všechny uvědomělé a svobodomyslné občany!

27.5. odpoledne jsem poslouchal v rozhlasu interview s jedním českým EUposlancem ohledně jakési "solidarity" v EU a proč bychom měli s radostí "solidárně" platit dluhy jiných zemí. Měl jsem červené před očima. Nevěděl jsem za kterou zemi tento EUposlanec kope, Česko to určitě nebylo. Hrůza a děs.

Paní Zábrodská, tu věkovou hranici určujte nanejvýš sobě a ne druhým. Někdo to má v hlavě víc spořádané v 91, protože celý život pracoval a učil se než jiný v 19, který navíc lepší nikdy nebude, protože na sobě nepracuje. Váš názor je škodlivý a diskriminační, jděte do sebe!

Takové a podobné zákony nás předem poškozují, protože mají za cíl vyloučit výhodnější ruské nebo čínské dodavatele, ještě víc nás svázat s EU, udělat z nás poslušné motroky cizáckých korporací a proto nejsou v českém národním zájmu. Pamatujme si to!

Špatný zákon a špatná otázka. Nikdo nepřichází dávat, všichni přicházejí kořistit z naší české práce. Je úplně jedno jestli to jsou země "mimo EU" nebo "EU". Viz ovládnutí české vody nebo lukrativních průmyslů "zeměmi EU" a přeměně dřív rozvinutého Česka v cizí montovnu a skladovnu. To řešte!

Žádná "Národní sportovní agentura", žádná další zbytečná trafika! K čemu? Hop, hop, hop, kdo neskáče není Čech? Nepotřebujeme vyhoněné rekordmany ani "fanoušky u televize", potřebujeme rapidně a rychle zlepšit sportovní stav celé populace. Zatím se to nedaří a žádná nová trafika tomu nepomůže.

Ať poslanci za své královské peníze pracují tak svižně jak musí pracovat každý jiný skutečně pracující a žádné "zkrácené lhůty" nebudou potřebovat. Dejte jim platy pouze za odvedenou práci jak má dolních deset milionů - ti kteří vytvářejí opravdové hodnoty - a uvidíte jak jim to v PS pofrčí!

Daň z nabytí nemovitostí je feudálním reliktem a divím se, že přežila až do dnešních dní. Jakým právem vůbec vybírá stát (= vládnoucí skupina) od občanů daň za to, že si na něco poctivě vydělali a chtějí si to poctivě koupit?

Normální občan NIKDY nebude spoléhat na nějaké vlády nebo nadnárodní struktury jako je EU a spol., bude spoléhat jedině na sebe. Vlády a podobné struktury si stačí samy sobě a občané je zajímají až tehdy, když je ohrožen nebo narušen tok blahobytu vytvářeného občany směrem k nim.

Oceňuji, že vláda se chovala poměrně akčně, přijímala rozhodnutí a dělala opatření. Odsuzuji rozhazování veřejných peněz vládou nejvíce řvoucím skupinám "podnikatelů", kteří dnes požadují, aby ri***o jejich podnikání zaplatili ostatní podle principu: Naše zisky jsou naše - naše ztráty jsou vaše.

Hysterie kolem koronaviru je varováním jak je snadné bez argumentů mediálně ovládat lidstvo. Dosud na chřipku umíralo v ČR ca. 2000 lidí ročně, následkem koronaviru zemřelo "jen" 300. Projevuje se jako chřipka, neví se co to vlastně je, ale lidi jsou vystrašení jako ovce co uvidí vlka. Chápete to?

Stanislav Křeček je člověk naprosto na svém místě a určitě vrátí do úřadu ombudsmana potřebnou serióznost a respekt. Odsuzujeme hysterické reakce těch, kteří útočili na jeho věk a prohlašují, že demokratické je jen to co vyhovuje jim. Stanislav Křeček má naši plnou podporu!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..