Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

dovolte mi seznámit vás s průběhem schůze Poslanecké sněmovny ve dnech 20. až 23. října 2020.

Poslanci dodržovali přísná hygienická opatření, na jednání pléna se sešli v polovičním formátu.

Zůstal jsem v domácí karanténě, protože člen mé rodiny byl pozitivně testován na covid-19. Jednání jsem sledoval prostřednictvím živého internetového vysílání.

Ministr zdravotnictví v úvodu schůze poslancům nastínil predikci šíření nákazy covid-19 v České republice.

Poslanci dále projednali vládní předlohy - evidence skutečných majitelů, návrh o prověřování zahraničních investic a jednorázový příspěvek důchodcům. Všechny tyto normy ještě čeká závěrečné hlasování ve třetím čtení.

Ve stavu legislativní nouze schválili prodloužení ošetřovného, prodloužení úlev pořadatelům kulturních akcí a prodloužení odkladu EET o dva roky. Dále předlohy týkající se investičních pobídek, insolvence a exekuce. Podnikatelé budou moci opět žádat o jednorázový příspěvek 500 korun za každý den omezení svého podnikání. Poskytování záruk z programu COVID III poslanci prodloužili do poloviny příštího roku. Senát bude tyto zákony projednávat 29. října 2020.

Senátorům budou zaslány k projednání schválené zákony o paušální dani, o délce platnosti zbrojního průkazu a předloha týkající se dobrovolných střeleckých kurzů.

Poslanci se také věnovali mezinárodním smlouvám.

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Milos Adam

Hlasování


Diskuze

Osobně jsem přesvědčen, že kritickou infrastrukturu by měl vlastnit ze 100% stát, nebo obce se zákazem jakkoli prodat.

Hlasoval jsem ANO. Ale už teď je vidět, že některé orgány to docela zneužívají, nákup přes známe,.... a jiné zase úspěšně čekají a budou neskutečně překvapení z toho, že bude druhá vlna pandemie a tím i krize a budou moct být slavní, jak draze nakoupí.

Jen se tím posílí neplacení výživného. Vždy se najde dost chytráků, kteří to budou zneužívat. Je třeba zajistit vymahatelnost výživného. Klidně kdo neplatí, sebrat řidičák, sebrat pas, zákaz jakýchkoli dávek, dotací. Prostě zajistit demokracii i dětem a ne neplatičům.

Smysl ma jedine zrusit Senat. Vznikl proto, aby pri rozdelovani republiky byli zabezpeceny tepla mistecka pro byvale poslance. A dnes je z nej odkladiste zbytecnych, ktere tim, ze dela svoji zahranicni politiku jen republice skodi.

Puvodne mel zamestnavatel povinnost zajistit zamestnancum teple stravovani. Od toho se upustilo. Stravenky jsou jenom kseft, ktery nic neresi. Lide za ne stejne nakupuji v supermarketech a restaurace zdrazuji podle ceny stravenek nejvetsich zamestnavatelu v oblasti.

Dopadne to jako s cipy u psu. Fuserina non plus ultra. Stat donutil lidi kupovat cipy pro psy. Ale nikoho nenapado zridit celostatni evidenci a ani povinnost cisla cipu nekde evidovat. Obavam se, ze statni sprava umi za IT jen dobre utracet. Ale neumi ji efektivne pouzivat.

Dopadne to jako s cipy u psu. Fuserina non plus ultra. Stat donutil lidi kupovat cipy pro psy. Ale nikoho nenapado zridit celostatni evidenci a ani povinnost cisla cipu nekde evidovat. Obavam se, ze statni sprava umi za IT jen dobre utracet. Ale neumi ji efektivne pouzivat.

Kdyz je krize, mel by setrit stat i obce. Chovat se, jako by krize nebyla a utracet se mi nezda moudre. Kdyby se tak chovali obcane, nazveme je nezodpovednymi.

Stat ma zajistit vymahatelnost vyzivneho treba drastickymi metodami. Automaticka exekuce po 3 mesicich neplaceni a to i kdyz ty 3 mesice nebudou navazovat, odebrani ridicskeho prukazu, soudem stanovene verejne prospesne prace, a povoleni, ci spise narizeni zverejneni na uredni desce.

Vláda pracovala a pracuje dobře. Už dnes je ale vidět, jak by se rádi napakovali na pomoci lidé i firmy, kteří netvořili zisk - a teď chtějí hodně a hodně. Jinak žaloby na stát o náhradu - fakt si někdo myslí, že za to může vláda ? Jejich kroky jsou vynucené. To aby hasiči nehasili, vyplaví sousedy

Typické, jak se manipuluje s čísly. Jsou tady skupiny, které už 2 - 3 generace nepracují a nic se neděje. Žijí lépe jak někteří pracující. Na druhou stranu by odbory měly pomoci, aby hodně lidí nedělalo za minimální mzdu. U nás je zkrátka někdy výhodnější nepracovat. A politici na to kašlou.

Za tohle mohou jednoznačně politici. Péče o půdu nulová, zabírá se stále zemědělská půda pro sklady, montovny. Pravidla jsou taková, že nutí zemědělce nepěstovat plodiny zlepšující půdu, není chlévská mrva, nepěstují se brambory, a mrkněte, jak se orá - po spádnici často, nebo jak se seje a sází.

Se obávám, že to obchodní řetězce obejdou, jako konečně vždy. Je třeba dotovat české zemědělce. Ale nikoli za hektar, ale za litr mléka, kilo vepřového, kilo hovězího, kilo skopového, kilo jablek, kilo zelí, ..... a vždy tak na 3 roky dopředu zveřejnit, jaké budou podmínky.

Protoze jsme v Cesku, je nutna nasledna prisna kontrola a vyvozeni pripadne odpovednosti. Bohuzel je to o moralce.

Kuloáry
09.06.20

Ja si myslel, ze mame jednu zahranicni politiku. A ted se dozvidam, ze zahranicni politiku ma i Praha a dalsi zahranicni politiku dela Senat. Alespon to tvrdil nekdo ze Senatu. Takovej ten malej a jezatej. Nevim jak se jmenuje, a ani mne jeho jmeno nezajima.

Vláda reagovala poměrně dobře. Dopady na zdraví lidí byly minimální !! Snaha pomoci podnikatelům taky. No a že nyní halda politiků ječí, že by se mělo rozdávat víc a diví se, že to bude muset někdo zaplatit, tomu nerozumím. A teď je třeba prošetřit, kdo kradl a připravit se na další vlnu pandemie.

Nejsem si jist, zda cesta stanovením procent je správná. Podle mne jedině dlouhodobé dotace zemědělcům za stanovené produkty (mléko, vepřové maso, hovězí maso, brambory, kukuřice,..... ale třeba i chmel, med,...) které jsou potřeba pro soběstačnost v mezích možností.

Zajimave, jak se zde obhajuje, ze nelze brat k odpovednosti, kdyz lidi porusovali "jen" doporuceni Vlady, aby necestovali, a dnes zase lidi a partaje jeci, ze by vlada nemela zakazovat, ale jen doporucovat. Tak nevim, co jsme za spolecnost.
Jinak vlada udelala hodne. Nekdy az zbytecne.

Osobne si myslim, ze by mela byt pouze dan z prodeje. Tam prodavajici ziskava penize a z toho by mel platit. Ale nemelo by se to tykat prodeje obydli mezi obcany a urcene k bydleni dlouhodobe i treba chaty. Jinak prodej na podnikani, prodej podnikajicim by mohl byt danen.

Vzdy bude mnozstvi odpadu, ktere se bude muset nekam skladkovat. A pak to dopadne ze cast obcanu bude vyvazet do lesa, nebo nekam do prirody. A nebo jak je to dnes s Nemeckem. U nas se zalozi s. r. o. na bileho kone, tam se naveze odpad, dnes z Nemecka, pozdeji od nas. Firma zkra****e a.

Chudsi lide se nebudou moci obratit na soudy. Proste na to nebudou mit. Spravedlnost dostupna pro chudsi nebude.

Superhruba mzda je jen zpusob vypoctu. Jednotna dan neni dobra vec. Mela by byt progresivni. To same by mela byt vetsi u osob, ktere nemaji deti.

Dulezita rozhodnuti pochazi z jednani Rady obce. Na to se zapomina.

Protoze se s mladzi lepe manipuluje, pro nektere neuspesne strany je to zajimave. Volit by meli lide, kteri maji zivotni zkusenosti. Nebo jeste lepe lide, kteri plati dane teto republice.

To ne. 30 dnu je dostatecnych. Spise bych privital navrh na zruseni Senatu. Urcite neplni puvodni myslenku "rada starsich a moudrych bez ohledu na politickou prislusnost"

Myslim, ze stavajici predpisy postih v dostatecnem rozsahu umoznuji. Je treba vyuzivat to, co jiz je a ne delat na kazdou malickost nove predpisy.

Nikdo by nemel mit pravo na nase obcanstvi. Ceska republika by mela peclive vybirat, kdo u nas bude moci zit a kdo ziska ceske obcanstvi.

Kdyz mame po letech za ombucmana rozumneho cloveka, tak by ho prazska kavarna nejradeji zrusila. Kdyz tam sedela aktivistka, tak jim to nevadilo.

Obavam se, ze tim se snizi moznosti pro chudsi lidi a zvysi pro bohate, pro ktere bude vyhodne vse zalovat.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..