Slovo úvodem

Vážení členové,

nejen v souvislosti s koronavirem bude letošní podzim pro nás všechny náročný. Čekají nás dvoje volby - senátní a krajské.

V Parlamentu budou důležitá jednání kolem státního rozpočtu na rok 2021, zvýšení důchodů nad předepsanou valorizaci a zrušení superhrubé mzdy.

Komplexní novela stavebního zákona, energetický zákon a zákony týkající se odpadové legislativy, to jsou další důležité zákony, které budou poslanci ještě letos projednávat.

Na programu zářijové schůze Sněmovny, která má nyní kolem 500 bodů, je také zákon zavádějící náhradní výživné pro samoživitele či vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Ten senátoři v srpnu poslancům vrátili k opětovnému projednání.

Věřme, že naplánovné náročné úkoly zvládneme a těším se na vaše názory a komentáře.

Příjemné podzimní dny vám přeje Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Miloslav Svozil

Hlasování


Diskuze

NE, neboť každá obec je samostatný subjekt. Musí být hospodář, doma, nebo na dvoře by všelijaké sochy, ABOSLUTNĚ někdy nesmyslné kruhové objezdy s vysokými obrubníky neprovedli, ale je to móda. Musí hospodařit s tím co má, ale skutečnost?? . Pak peníze chybí.

ANO, ale pozor. Nesouhlasím, že by to mělo být dáno dětem. Jak dětem, to dítě si nic nekoupí, kupuje rodič, a ten s tím udělá co, koupí co chce, i pití. Souhlasím, že všelijaké organizace se jen zastřešují dětmi, stát jim platí a výsledek???

ANO, a divím se těm, kteří hlasují ne. Stát hradí a asi ještě bude hradit kompenzaci skoro všem tzv. nepracujícím, restauracím, OSVČ apod., kteří si mohli zajistit určitý obnos na další měsíce. Peníze mají, jen dělají chudáky. O kolik se zvýšil oběd v restauraci, u nás min. o 20 kč.

NE, který ******ní poslanec, nebo ministr zase vymyslel tuto věc. Po revoluci je móda rušit vše, i to co funguje, a toto funguje, proč to rušit. Je skutečností, že poslanci, nebo někteří tzv. odpovědní ministři za tento rezort asi nemají co na práci, tak vymýšlí osloviny. Toto je jedna z nich

ANO, ale měli bychom rozlišovat pokuty a pokuty. Např. za překročení rychlosti o 5 - 10 km, to se může stát a mělo by být snad domluvou, ale o 20 a výš, pro tzv. piráty silnic tvrdě.

Bože, co to je za otázku, to by měla být ABSOULTNÍ samozřejmost. Za dvojí kvalitu by se mělo TVRDĚ trestat.

Nebude, naopak. Nyní je škoda do 5 tisíc jako přestupek, Když se škoda zvýší, bude krádeží daleko víc. Který chorý mozek to vymyslel???

Zrušit senát, na tak malou zemi je absolutně nepotřebný. Je to jen žvanírna a dobrá cestovní kancelář.

Jak jsem uvedl, NE. Bohužel, v naší justici je vlastně jedno kolik bude stupňů na kárné řízení, např. soudce se proviní a co se stane??? Řízení trvá dlouho, pobírá část platu, a pak dostane směšné snížení na krátkou dobu a jede dál. Chybou bylo, že soudci jsou neodvolatelní, kdo toto vymyslel??

NEBUDE. Snížení daně to nevyřeší, neboť developeři zvednou cenu za m2, a pokud jak někdo uvádí, že je volná tvorba cen, není, kdo trochu rozumí stavebnictví, ví, že to jsou zlodějské ceny, a o tržním hospodářství se nedá vůbec hovořit. Byty musí stavět města, ne vydřiduchové a soukromníci.

Dostupnost konopí pro léčebné použití??? ANO, ale aby *****írnu vlastnil VÝHRADNĚ stát, jinak se to zvrhne. Ti, kteří toto prosazují, mají jen své zájmy, nikoliv zájmy pacientů.

Otázka zněla: "Měla být snížena podpora solárních elektráren" ANO, je již dávno je na čase ji zrušit. Obávám se, že i několik poslanců jsou v tom namočeni, a ti jak je níže uvedeno si rybník nevypustí. Hovořil o tom i p. prezident, ale skutek utek. Možná před volbami to bude opět téma.

ANO odradí, hlavně pro normální lidi. Soudy jsou absolutně pomalé a kde je spravedlnost. Nejhorší je, že soudci jsou neodvolatelní, kdo toto vymyslel byl a je ....Přece není možné, aby byl někdo neodvolatelný a dělal si co chtěl. Jejich kárné soudy jsou absolutně k ničemu. Klik jich přišlo o talár?

Zde jsem již na rozpacích. Většina uvádí *****ovat pod kontrolou, ale kdo bude provádět tyto kontroly??? Policie, ta má svých starostí dost a zavést další úřad je nesmysl. Drogy se přece *****ují doma, ve sklepě apod., a tam žádná kontrola nesmí jen s povolením soudu apod. Tak jak???

Jak jsem uvedl SAMOZŘEJMĚ ANO, musím reagovat na p. Škromacha, který uvádí, že se nemůže rušit bez náhrady. Může, byl to obrovský podvod na lidi, a zřejmě mnoho politiků za vlády ODS, ČSSD a KDU-ČSL si na tom namastili kapsu a nyní se bojí o své prebendy. Nemáte na tom p. Škromach také zásluhu???

Asi NE. S tím se bude spekulovat. Obce o toho zase tak moc nepřišli. Každý podnikatel má vatu i obce. Když se podíváme na hospodaření některých obcí, jak vyhazují peníze za ohyzdné sochy, nesmyslné kruhové objezdy apod., tak je z toho smutno.

ANO, ale pozor. Výživně, jde ze státních peněz a vymahatelnost je téměř nemožná. Jistě zabavení majetku, aut, řidičáků je OK, ale musí být důsledné, což v našem státě není. Jinak si z toho někteří tzv. ploditelé mohou udělat i byznys. Adresovat dětem je nesmysl, stejně s tím disponují rodiče.

ANO. Podpora solárním baronům byla zřejmě záměrně provedena za účasti našich poslanců a senátorů, kteří by za ni měli nést odpovědnost, a my platíme jak bl.... Bude tomu vůbec konec, dá se to zrušit???

Zakázal bych reklamu v každém případě v médiích placených z našich koncesionářský poplatků a podvodnou reklamu, kde na ni mnoho seniorů skočí.

Asi ano, ale není to zase nějaký zbytečný zákon?? To již poslanci nemají co dělat a vymýšlí ******i???

NE, není to správné. Omylem jsem dal JE, a to byla CHYBA. Cyklisté jsou prakticky řidiči, tak žádné výjimky z používání alkoholu, tedy 0,00.

Zrušme senát, který VŮBEC nepotřebujeme, je ABSOLIUTNĚ zbytečný a bude vymaováno.

Ne, v žádném případě, puberťáci by z toho provedli schow, kabaret a co pak s tím??? Opakovat volby??? Naopak, přikláním se ke zvýšení věkové kategorii.

Právo na pitnou vodu??? Kterou, vždyť není naše. Politici a bývalí vládní činitelé ji prodali Francouzům a nevím komu ještě. BOHUŽEL nechali si jen potrubí, jejich údržbu a to nejhorší co může být. Občané plaťte jak mourovatí.

Měly by se zrychlit, nebo jestli je krize, musí být vše rychle a bez dlouhých diskusí provedeno. Naši poslanci jsou zvyklí o všem diskutovat, hlavně před kamerami, někam to nevede a bylo by dávno po krizi

ANO, a divím se, že to ještě není. Hlavně, že poslanci, senátoři apod. mají příplatky za vše. Údajně i za to, že i když jsou z Prahy, berou cestovné, za kanceláře, které používají ve svých mateřských stranách atd. Hnus

Ano, někteří diskutující uvádí že se má MP starat o pořádek ve městě. Ano, ale co je to pořádek??? Opilci, křik apod?? Opilce vyženete z jednoho místa a jde na druhé. Zloděj v obchodě chytí, ale dál nesmí řešit , rychlou jízdu nesmí řešit, proč?? Ano, dejme jim pravomoc

Určitě ANO, neboť není co tajit. V opačném případě mají obavy, že by si něco zastupitelé, starosta apod., něco prosadili, co by lidé neměli vědět.

NE, již tak jsme pod nadvládou EU. EU se chová jako dříve Varšavská smlouva apod. Nařizuje co smíme a co ne, např., řepy, brambor apod. Dokonce tvarůžky, máslo které byly vždy naše chtěli zakázat, nebo změnit název a co naši poslanci. MLČÍ, hlavně že berou statisícové platy a jezdí sem tam

ANO, neboť co je na území našeho státu je našim bohatstvím. Mělo být trestním činem, když byla prodána voda cizímu státu, koho taková volovina napadala. To by neprovedl žák základní školy, bohužel politik ano. Zde je vidět o co jim jde. Vše prodat, hlavně, že z toho něco bude v kapse???

Absolutně NE. Ani je to cesta při dnešní technice k podvodům. Lístek a osobní účast je nutná

Absolutně NE. Ani je to cesta při dnešní technice k podvodům. Lístek a osobní účast je nutná

Hlasoval jsem NE. Jak jsem uvedl, senát je zbytečný a bezvadná cestovní kancelář. Kdo bude hradit výlet předsedovi senátu do Tchaj-vanu a jeho spolucestujícím TZV. podnikatelům, nebo Drahošovi a jeho kamarádům, které jak prohlásil v televizi ještě hledá?????.

ANO, ale POZOR. Nepotřebný majetek může být převeden na jinou složku státu, ale pozor na naše zastupitele. V minulosti nám pěkně zavařili a je klid po pěšině. Kde jsou, byly trestáni apod., Ne, tak jedině pod přísnou kontrolou

Již jsem se vyjadřoval, a ještě musím dodat, neboť některé příspěvky se ohánějí jak je důležitá. Jsem technik a nikdy jsem maturitní matematiku nepotřeboval, jsou programy. Kdo se podívá do očí těm loňským dětem (cca 3600), kteří si ji sami vybrali a vyhořeli, mají základní vzdělání,jen libovolná.

Zde se budu rozcházet, ale NE. Právo na informace by mělo být zachováno, viz platy na hradě apod. Kdo je zneužije trest, který musí být rychlý a ne za 2 a více roků

ANO, ANO, neboť podvodníci jsou vždy o několik kroků v předu. Nemělo jednat jen o kyberkriminalitu. Co s lupem, dále jednat v rukavičkách??? Podívejte se na pořad "Policie v akci" odpoledne na Primě. Za některé zákroky, NE fyzické, ale slovní výroky apod., se musí člověk stydět. To je učí???

I když s tím nemám zkušenosti, hlasoval jsem ANO, neboť je předpoklad, že lidé ušetří za poplatky jak advokátům tak soudům. Jedinec u soudu nemá šanci. Ale již by se měl někdo zabývat rychlostí soudů, neboť ta je kritická, snad nejhorší ve světě

ANO, bezpochyby, ale BOHŽEL situace je po volbách jiná. I když se strany před volbami napadají, doslova někdy i nenávidí, stejně se po volbách spojí a vše je jinak. Je to velké divadlo. Co k tomu dodat???

ANO, vůbec bych to zakázal. Jaký má smysl střílet rakety apod.. Kdo z toho má požitek, je z toho jen kravál někdy i požár a kdo na tom vydělá??? Výrobci, prodejci apod.

Zde jsem poněkud v rozpacích, ale NE. Je neoddiskutovatelné, že tito lidé, by měli mít dá se říci neomylnost, neboť rozhodují o životech a osudech lidí. S tím do funkce šli, byli jmenováni a jsou velmi dobře honorováni. Kárný senát nemůže vynést po odvolání jiný rozdílný rozsudek.

NEBUDE. Kdo si myslí, že novým stavebním zákonem a snížením DPH bude snížena dostupnost a levné bydlení, NEBUDE. To může říci jen ***** nebo politik. Nový stav.zákon bude opět nahrávat developerům, NE za nižší cenu bytů, naopak. Dokud nebude ceník stavebních prací, ceny jsou a budou přemrštěny

Samozřejmě, že ANO, neboť jsou známé případy o zbytečných tahanicích jak různých organizací, kteří kvůli žabám apod., dávají nesmyslné požadavky apod. tak majitelů pozemků, kteří zase chtějí nesmyslně vysoké ceny apod.

ANO, a ještě bych doplnil. Je jedno kdo tam je, ale vždyť on nemá žádné pravomoc. To si mě osobně stěžoval při nezávislé konverzaci v Luhačovicích JUDr. Motejl. Dokud ombudsman neprosadí zákon a své autoritě, a že se jeho vyjádřením se musí úřady zabývat pod sankcí, tak je to zbytečný.

ANO, čím více se budeme starat o kybernetickou bezpečnost, tím lépe. Nejedná se o žádný NOVÝ UŘAD, jen by mělo Vojenské zpravodajství více starostí, jestli vlastně vůbec nějaké mají.

Hlasuji samozřejmě NE. Bože, vždyť nám již nic nepatří vč. bank. Úrodná pole jsou zastavěna obchodními domy. Proč si cizinci něco nekoupí jak již někdo uvádí v Japonsku, Kuvajtu apod?? Vyběhli by s ním, přece je jasné, že nás opět chtějí okrást o to, co ještě zbylo. Vzpamatujte se.

Asi ANO, ale POZOR, musí to být pod přísnou kontrolou, jinak se z toho stane velký kšeft pro *******y apod.

Samozřejmě, dal bych větší, a uzákonil odvod daní ne dle sídla firmy, ale kde pracují. Pracuje-li v ČR, zaplatí daně v ČR apod., ne tam kde má sídlo. Koho to zase napadlo??

Neurychlí, je to zase ve prospěch developerů, vydřiduchů. Dříve byly na každou stavbu rozpočty, kde bylo jasné kolik každá práce stojí, DNES, např: Obklady 65 tis., atd, toť vše, cena SMYŠLENÁ, ničím nepodložená. Nevím, kterého chytrého deb...poslance napadlo tyto ceníky stavebních prací zrušit.

Hlasoval jsem sice NE, ale exekutoři, je kasta bez lidskosti. Jsem pro, aby byly pod státem NIKOLIV jako soukromé osoby, někteří se chovají dle médií jako hyeny

NE, v žádném případě. Poplatky platím doma a je jedno, jestli poslouchám doma, nebo někde jinde. Z toho žijí jen OSA a chudáci zpěváci, kteří to mají dávno předplaceno s předraženého vstupného, musí šetřit, jako ostatní. Dělník, soustružník apod., také nepožaduje další prebendy za jeho používání.

Hlasoval jsem sice ANO, ale jen s kontrolou státu a na lékařský předpis.

NE, co to je za otázku??? Odpad byl, je a bude. Co tedy s ním??? Zaneřádíme si lesy louky apod??? Koho taková ****** vůbec napadla???

ANO, je přece neoddiskutovatelné, že stát si musí mít právo určovat sám koho chce přijmout a koho ne. NE evropská unie. Kdo chce s námi žít, musí bezpodmínečně ctít naše zákony, ne se ohánět na menšiny, stavět nedej bože mešity apod.

Ne nebude, bude to jen vhodné pro developery a podvodníky s bydlením. Bylo VELKOU CHYBOU prodat státní a městské byty spekulantům, kteří neví, co by za to chtěli. Kterého nesvéprávného politika napadalo zrušit družstevní bydlení, okrajově se o tom
hovoří, ale nic se neděje, snad před volbami.

V každém případě nechat MF, jak jsem již uvedl soudy jsou údajně přetíženy

NE, soudy jsou "UDAJNĚ" přetíženy, aspoň sami o tom hovoří, je otázka, kde je pravda. Finanční úřad nemá zájem někoho šikanovat. Zkrátka, kdo se nic nekalého neprovádí, nemá se čeho obávat. Obávají se jen lumpové a jim podobní.

Proč pokuta, sankce 5% a poslanci se pyšní tím, co pro nás udělali. Nic, žádné procento, jsme v jejich spárech a není z toho úniku. Také se hovořilo samozřejmě před volbami o snížení poplatků a kde jsou, to zase před volbami??? Poláci a jiní je mají již dávno, co ministr???

NE, také se obávám, aby nebyly zrušeny některé, které se málo využívají a již vůbec NE např. Benešovy dekrety a pod. Mám dojem, že zase někteří vykukové, lumpové apod., něco chystají.

Samozřejmě, že NE, koho taková věc může vůbec napadnout. Majetek se musí prokázat, máme s rozkrádáním apod., přece 30leté zkušenosti, kde je majetek, kdo ho vlastní atd???

ANO, a bez z diskuse. NKÚ by měl kontrolovat vše, kde jsou státní peníze, neboť i tam unikají

JE, je přece evidentní, že dle statistiky opilý cyklisté zaviní nejvíce nehod

ANO, v každém případě. Na dvou židlích se nedá sedět. A nejedná se jen poslance evropského parlamentu, ale i sněmovny apod. Víme snad všichni z praxe, že jedna funkce stačí a den má 24 hodin. Kde jsou další potřebné časy k životu, spánek, jídlo, odpočinek, relaxace apod.

Určitě ANO. Zde jde přece HLAVNĚ o zdraví, a nemá cenu o tom diskutovat.

Bože, konečně zrušme senát, je to jen trafika a k ničemu není, stejně vždy jeho nesmyslné výtvory poslanecká sněmovna přehlasuje.

NE, senát je absolutně zbytečný. Je ale skutečností, že si sami rybník nevypustí. Co případně odsouhlasí, nebo doplní, sněmovna stejně přehlasuje, tak čemu je senát??

Ano, měl jsem kamaráda učitele matematiky a fy***y na střední školách, ten vždy říkal: Matematika se nedá naučit, ta se musí pochopit a je málo učitelů, kteří ji opravdu rozumí a dokáží vysvětlit.

ANO, lobista bude vždy lobovat JEN ve svůj prospěch, nebo jako ČERNÝ KŮN.

NE, v žádném případě, i cyklista způsobí zranění.

NE, stavební deník má být na stavbě, listy jsou číslovány a nelze nic dopisovat. Elektronicky je možné vše.

Ano, neboť vlastně nemá žádné pravomoci. Před několika lety jsem hovořil náhodou v Luhačovicích s JUDr. Motejlem, tehdejším ombudsmanem. Místo toho, abych si stěžoval já, stěžoval si on mě, např. se stavebním úřadem Brno atd. Úřady stížnosti založí a on nemá žádnou pravomoc je donutit atd.

Ano, odradí. Z vlastní zkušenosti soudního znalce ve Stavebnictví vím, že lidé se obávají soudit, nejen z důvodu poplatků, ale spravedlnosti, neboť jak je známo, k soudu se chodí pro rozsudek ne pro spravedlnost a to je VELMI špatně.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..