Slovo úvodem

Vážení členové,

nejen v souvislosti s koronavirem bude letošní podzim pro nás všechny náročný. Čekají nás dvoje volby - senátní a krajské.

V Parlamentu budou důležitá jednání kolem státního rozpočtu na rok 2021, zvýšení důchodů nad předepsanou valorizaci a zrušení superhrubé mzdy.

Komplexní novela stavebního zákona, energetický zákon a zákony týkající se odpadové legislativy, to jsou další důležité zákony, které budou poslanci ještě letos projednávat.

Na programu zářijové schůze Sněmovny, která má nyní kolem 500 bodů, je také zákon zavádějící náhradní výživné pro samoživitele či vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Ten senátoři v srpnu poslancům vrátili k opětovnému projednání.

Věřme, že naplánovné náročné úkoly zvládneme a těším se na vaše názory a komentáře.

Příjemné podzimní dny vám přeje Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Miroslava Kapalová

Hlasování


Diskuze

Líbil by se mi nápad p. Pospíšila.

Souhlasím s oběma příspěvky na šmejdy je potřeba byt ostražitý na každém kroku

Ad pi ERnestova, dekuji za vysvětlení a omlouvám se za pravopis, pisu z tabletu.

Nevěřím, ze by to pomohlo, chudý člověk na to nebude mít a bohatý si beztrestnost zaplati, takže příležitost pro toho kdo bere i pro toho kdo dava a hlavně, že se vlk nazere a **** zůstane celá. Omlouvám se za chyby, pisu z tabletu

Kez by to pomohlo,zqtim se zda,zekazdy novy zakon nadela vic skody nez uzitku.

Je to ostuda ,ale tolik let neni vule neco menit, proto souhlqsim se vsemi predrecniky, ze je to nebetycna ostuda, ze neco tak nemoralniho existuje. Ndvim k cemu tu jourovou v bruselu mame. Asi jako cenzorka.

Souhlasim s pany hemzalem a svozilem, myslim,ze vic nez o deti jde o boj o financni prostredky. Je to smutne,ale o prachy se ted strhne nelitostni boj.

Při měsíčním příjmu do 66 666.- Kč je paušální daň směšně nízká, souhlasila bych s částkou 5740.- Kč při příjmu do 30.000,- Kč/měsíčně tj. do 360000.- Kč/ročně. Pokud by zůstal strop 800 tisíc, dovedu si představit, jak by toho mnozí vykukové využívali, třeba rozdělením podnikatelských aktivit.

Mám obavy, že jednorázový příspěvek, ať už jakýkoli (mám informace o vyšší částce, což o to, byla by dobrá), ale myslím, že by se nepočítal do průměrných důchodů a vyhnul by se v budoucnu valorizaci. Proto jsem raději pro zvýšení měsíčních důchodů nad rámec zákona.

Souhlasím s panem Frankem a o těch charitách silně pochybuji . snad je Arm.Sp. a ještě někdo, ale jinak je to projekt pro projekt a koordinační centrum, které bezďáka ani nevidělo, jen tahají peníze ze st. rozpočtu.

Pro pana Škromacha. Přijeli jsme vymáhat pokutu do statku osídleném našimi tm. obyvateli a jak jsem vystoupila z auta (vypadám velmi srdečně a mateřsky) ze všech končin usedlosti se vyrojilo asi 10 ml. zdravých mužů asi 20-30 let a s výkřikem "Přijela podpora!" se ke mne blížili...tak kde to jsme?

Souhlasím s rozšířením práva na obranu života zbraní. Současná situace vytvořená sluníčky a multi-kulti- kulturou, ohromnými migračními vlnami a nájezdy ilegálů, ukazuje, kam to vede s humanitou a lidskými právy v západní cizině , je třeba životy občanů, ale i vlast, zvyky i historii bránit.

Souhlasím s právem platit v hotovosti, platby kartou by z nás dělali otroky, kteří by neměli kam uniknout, byli by všude vystopování a případný totalitní stát by měl vše jako na dlani. Obávám se, že vzhledem k tomu, kam směřujeme, do budoucna, jsou i představy o nastolení totality opodstatněné .

Jsem proti motivování k zasměstnávání seniorů, naopak se mi nelíbí, když pomalu devadesátiletí starci dlí na svých postech (především umělci/kyně). Senioři by měli odpočívat a pokud chtějí pracovat, tak jen jako dobrovolníci.... je třeba dát k dispozici prac. místa mladým.

Jsem proti motivování k zasměstnávání seniorů, naopak se mi nelíbí, když pomalu devadesátiletí starci dlí na svých postech (především umělci/kyně). Senioři by měli odpočívat a pokud chtějí pracovat, tak jen jako dobrovolníci.... je třeba dát k dispozici prac. místa mladým.

Souhlasím s panem Frankem a přimlouvám se za debatu o "jistých"neziskovkách, tj. ty co vytváří projekty na projekty a různé studie a koordinace různých situací, přitom nehnou prstem a vše zdržují a komplikují a často působí jako nátlaková skupina .... když už jsme taky z.s. musíme na to tlačit.

Pozn. k p. Adamovi: K lepšímu vymáhání všech nedoplat. nejen aliment. by bylo třeba překopat minimálně Obč. zák., OSŘ, Trest. z., Správní řad a Zák o soc, podpoře aj. protože současné zákony s dlužníky jednají jako v bavlnce a dávají jim dostatek prostoru, aby odklonili majetek.

pro jeho necitlivé a hrubé chování, nebo 2) využívat zajišťovacích příkazů, ale od těch se po tom, co na Schillerovou zaklekla dlužnická a advokátská lobby a po propuštění p. Janečka, ze strachu upouští . Je tristní, kolik nedoplatků je údajně nevymahatelných a nedobytných?!

Pro pí Jandovou a pp. Sazeček a Pospíšil: Stát nemá o moc lepší možnost vybrat nedoplatky než jednotlivec, který požádá o exekuci soud. Z praxe vím, jaké částky se odepisovaly do ztrát pro nedobytnost. Pro lepší výběr by bylo potřeba 1) angažovat p. exekutora Vránu z Prostějova a to nikdo nechce .

Souhlasím s panem Salvetem, také mám osypky, když slyším o aktivitách vycházejících z lůna EU. V mých očích nemá EU dobrou pověst i kdyby se rozkrájela.

Pane Škromach, máte pravdu, jsou to rodiče, tedy i ženy a muži

Skutečně osamělých rodičů je minimum. Chtělo by to časté kontroly, místní šetření a zjišťování pravdivého statutu. V těchto komunitách závislých na soc dávkách je i mnoho černé práce a šedé ekonomiky. Tady by stát. úředníci museli vyvinout hodně odvahy a přitvrdit, možná by se to vyplatilo.

..peníze je husarský kousek. A druhá stránka věci je to , že hodně matek, údajně osamělých, žije ve společné domácnosti s druhem, mají třeba už i vlastní dítě a stále se tváří jako osamělé. V tomto případě jsou podvodně inkasovány i sociální dávky, kdy se tvrdí , že matka žije s dětmi sama.

K tématu mám i jiné zkušenosti, jako exekutorka, vím jak je těžké z nezodpovědného, asociálního otce, mnohdy i kriminálníka a delikventa peníze vymoci. Občas se placení vyhýbá i celkem dobře vydělávající podnikatel ovšem žijící už v několikáté rodině s mnoha potomky s mnoha ženami, i z něj dostat

Hlasuji ano, protože mám zkušenost. Byla jsem osamělá matka s dcerou a výživné jsem dostávala pouhé!!!! dva roky! Jinak máme na památku skoro celý kufřík spisů na všechny možné orgány, mnoho , podotýkám úspěšných žalob, návrhů, odvolání = přiznaných částek do cca 150 000 tisíc Kč, ale skutek utek.

Hlasuji pro, protože si myslím, že je lepší něco než nic a o tom, zda to pomůže obcím bude záležet na rovnováze vydaných a přijatých peněz, každopádně v tom bude ******.

Jak se něco zavádí v rámci adaptace na předpisy EU, tak mi to smrdí ....levotou i prázdotou a zbytečností. Zdá se, že všemi těmi elektronickými databázemi a ekologickými chovy dostávají přednost zvířata před lidmi. Kdo, kdy udělal databázi bezdomovců, jejich stravy a podmínky života.

Hlasuji ne, zvláště v dnešní době, po skončení koronavirové krize, by zavedení stravenkového paušálu poškodilo mnoho drobných živnostníků, zejména v gastronomii.

Já si myslím, že vzhledem k množství dopravních nehod a to na souši i neštěstí na vodě by ČR neměla opouštět nulovou toleranci alkoholu..... vyvolalo by to zbytečné spory o přesnost měření a o věrohodnost laboratorních zkoušek. Určitě by přibylo by více nehod a jiných neštěstí.

Souhlasím se všemi předchozími komentáři, zvláště o recyklaci obalů a o nutnosti snížit populaci nezodpovědných lidí, ale nesmíme se nechat zmást Gretkou ani jinými ekoteroristy a vyděrači. Chce to zdravý rozum a promyšlenou a lidem přijatelnou taktiku a pak výchovu občanů.

Souhlasím s oběma předešlými příspěvky. Ústava má být jednoduchá a pokud možno stručná a srozumitelná a jak se na to začne nabalovat něco, co je ošetřeno jinými zákony začne v tom být neskutečný maglajs. Už teď máme v zákonech takový ******, asi proto, aby měl každý svého právníka -specialistu .

...cenu podporovat něco, na co nebudou zchudlí lidé mít. Nemá cenu podporovat odvětví, kde je krize z nadvýroby a není vidět výrazná inovace a pokrok, viz auta, jen pro zaměstnanost?!. Zavřela bych penězovody pro nic nedělající, neužitečné a štvavé a neziskovky.

Za vyhazování peněz oknem považuji podporu nekvalitní kultury. Dnes je za celebritu a VIP každý tetovaný drban, ženám vyklouzne prsíčko (nevím co vyklouzává mužům) ale to jsou jen samé žranice, rauty, vernisáže, křtiny, premiery, derniery, festivaly, pride marše a umělec. hodnota žádná. Nemá ..

Souhlasím s pí Obertovou i s p. Hemzalem u pí Exnerové se obávám že to budeme při té rozhazovačnosti zvládat s odřenýma ušima a schodek bude možná i vyšší..... Co mi vadí nejvíce, že děti tak dlouho nechodily do škol, že vydržujeme žoldáky v cizích zemích a že i v této situac. nakupujeme zbraně.

Pro kvalifikované síly, nebo po rekvalifikaci bych viděla využití spíše žen oblasti pečovatelských služeb, to je oblast důležitá pro to, aby co nejvíce starých lidí dožívalo ve svých domovech, se svým pejskem, se svou zahrádkou, aby nebyli nuceni odejít do tristních a neosobních domovů důchodců!!!

Co mne jakožto osamělé ivalidní ženské chybí, je něco jako hodinový manžel, který zvládne uklidit uhlí ,posekat zahradu, zrýt záhonek, zateplit psovi boudu, přidělat poličku apod. ve vesnicích žije mnoho starých lidí, zejména vdov, nejsou šikovní sousedé. Takový šikula by mohl pracovat i pod obcí.

Vidím kolem sebe spoustu nekvalifikované práce, bydlím na vesnici jezdím busem do města , bylo by třeba udržovat silnice i okolí silnic,tzv. škarpy, sekat tam trávu ořezávat stromy. sklízet ovoce, vyčistit lesy (mnohdy lesíček v Polabí vypadá jako prales), udržovat pořádek ve vesnicích i městech.

A jak by je jako chtěli chovat to by každé slípce postavili rodinný domek se zahrádkou, Kolik by pak stálo vejce a kolik kuřátko? Pro koho by to bylo výhodné?

Souhlasím s panem Koplíkem v jeho odborných názorech na danou problematiku a i s tím , že prostor pro příspěvky je malý.

Souhlasím s panem Koplíkem i že nelze vkládat příspěvky k tématu sucho a také si myslím, že příspěvky by mohly být delší .

Myslím, že v prvé řadě by bylo potřeba věnovat se učňov.. škols., zrušit nefunkční SŠ a VŠ a nasměrovat a motivovat mladé k práci k nejen zem. výrobě, ale i řemesel. Vychovat generaci, která bude tu soběstačnost schopna zajistit. Jinak budeme země falešných inteligentů a vozit budeme i pitnou vodu.

O nařízeních to není, je to zdlouhavý proces spojený s procesem národního uvědomění, výchově k vlastenectví k úctě k naší historii a zvykům. Jenže pokud nám tu bude operovat mnoho nezisk. organ. které budou kecat do všeho a vše bořit a narušovat rodiny i výuky a oblbovat naše dětí nepodaří se to.

Obávám se že by došlo ke zneužití. Hlavně je potřeba mít všude na ministerstvech fundované pracovníky, kteří jsou schopni bleskově a správně posoudit situaci i historii a současnost a dobrou pověst prodávajícího, aby nedocházelo k takový trapnostem jako nyní.

Normální, seriozní člověk, podnikatel i podnik dbá na to, aby daně platil včas. Jenže u tohoto návrhu se asi nejedná jen o ten jeden ale o částku náhrady za špatné vyměření daně..... a tam je pro mne dvojnásobek nepřijatelný, na tom budou vychytralí a nepoctiví vydělávat.

Souhlasím s předchozím příspěvkem a dodávám, že takový zákon už tu měl být dávno. Proč až teď?

Evropská unie není schopna zvládat ani problémy s nelegální migrací ani problémy s tzv. pandemii! Oni totiž mají jiné starosti, aby lidé nemohli volně přicházet k informacím, aby náhodou neměli sympatie k Rusku nebo Číně. Potřebují jen poslušné otroky, kterým milostivě povolí olomoucké tvarůžky.

Souhlasím s panem Hemzalem, také jsem zděšena z toho, co se dělo a děje a možná i bude dít. Jaký strach a paniku (ale i zlobu a nenávist proti oponentům) to vyvolalo v lidech, kteří si nehledali jiné informace a jiná srovnání, kteří slepě věří médiím. Byly a jsou to "válečné zprávy "z bojiště?!!

Nesouhlasím s pane Bubaněm, nevím, jak komu co dokazovat a jak koho trestat, to je hloupost a ani to nemá žádnou právní oporu v zákoně. Trestat někoho kdo vycestoval , v době kdy to nebylo zakázané (případné doporučení necestovat je něco jiného, než uzavření hranic), je nereálné!

Jaké a komu náhrady? Dávala bych jen dle a do výše daň. přiznání ! Lidem prac. na černo jen záchranný soc, systém. Lidem na dohody nic, pokud neplatili daně....to je jeden veliký podfuk, který se dá i antidatovat ! Ušlé zisky jsou irelevantní , ty už asi nikdo /krom potravin./ nebude mít stejné.

Jak a komu co kompenzovat? Stále slyším nářky, většinou komediantů a lidí provoz. volnočasové aktiv. o obrovských ztrátách, ale měli by si uvědomit, že při zchudnutí obyvatel bude na prvním místě jídlo a náklady na bydlení a i léky! Prostě komed. a celá kultura se bude konat, až na ní zbude!!!!

Tak především bych si přála, aby už se vše vrátilo k normálu, vždyť sezonní chřipka s mnohem více mrtvými a nemocnými nezastaví skoro "celou republiku". Myslím, že přehnaná desinfekce je kontraprodukt. ,možná by se mělo dohlédnout, aby lidé s teplotou a evident. nemocní šli k lékaři a marodili doma

Myslím, že by tento zákon měla sněmovna projednat co nejdříve, protože včera už je pozdě. A jak tu předchozí přispěvatelé upozorňují, že toto zrušení daně z nabytí nemovitosti prosazovala opozice již před lety.... je naděje, že bude brzo a bez problémů schválen.

Pane Koplík, já prostě tomu humbuku pomalu přestávám věřit. Tak první tři týdny jsem rozhodnutí a postupy vlády chválila a až se mi začali dostávat i jiné než ofic. materiály, srovnávám a hledám porovnání v tabulkách nemocnosti a úmrtnosti chřipek, TBC aj. Myslím, že se s námi hraje falešná hra!

3) Pokud by stát jednal rychle a ne jako šnek a využil všech zákonných norem (třeba i často kritizovaných zajišťovacích příkazů) mohl by se vrátit a nahradit daň z nabytí nemovitostí opět za daň z prodeje nemovitosti, která je spravedlivější .

2) Domnívám se, že daň z prodeje nemovitosti byla zrušená, protože na novém majiteli nemovitosti se lépe vymáhá v nejhorším případě lze novou nabytou nemovitost postihnout zástavním právem, kdežto prodejce platbu rozfofroval nebo odklonil a nebyl z čeho mu to vzít, nebo co zastavit.

Souhlasím se zrušením této daně, protože ji často museli platit mladí lidé , kteří si na hypotéky pořizují vlastní bydlení a tam už je nějakých 100 000 hodně znát. Pokud by bylo potřeba zvednout nebo zavést některé daně vrátila bych se k dani za prodej nemovitosti, kdy daň platil prodejce.....

Mám čím dál více pocit, že zastrašování národa a zákazy a nařízení je směřované jen k povinnému proočkování a děsím se jaký "elixír" nám pan Prymula předhodí, hlavně že bude mít 10 milionů pokusných králíčků! A hlavně kdo z toho bude mít prospěch!

Maturita je něco na co se vzpomíná celý život, proto se přikláním k tomu aby se mat.zk. konala , ne aby se bral průměr z vysvědčení- posledních 3 let.

Nepodpořila, sportovci a spolky si mohli vydělat, práce v zásobování , dopravě a zdravotnictví bylo všude dost.

Nesouhlasím, je potřeba rozjet ekonomiku a normální stav, byť by se počet nemocných trochu zvýšil. Současná karanténa už je neúnosná, zejmena pro staré osamělé a nemocné lidi.

Vždyť počátkem koron. krize se EU chovala jako Ťulpasové a ta madam L. ta nemá jasno ani dnes. Takže se musíme spoléhat sami na sebe a obdivuji Babiše, Vojtěcha a Hamáčka jak to skvěle zvládli. jenže teď už se musíme rychle vrátit k normálu nebo z toho zblbnem.

Hlasuji pro, ale domnívám se, že by musela být tato činnost zajišťována špičkovými prověřenými odborníky a špičkovým vybavením a možná i speciálními pravomocemi v případě nutnosti (prolomení platných zákonů).

Hlasuji ano, ale mám pochybnosti jako někteří předchozí diskutéři.... proti velkým molochům asi nikdo nic nezmůže.

Souhlasím se všemi 4 předchozími diskutéry. Právo se stává pro spoustu chudých nedostupné! A ti bohatí se budou soudit pro každou prkotinu, ze které budou moci mít prospěch.

Zdá se mi to zbytečně složité a šmejdi si vždycky cestičky najdou. Chce to tvrdý postih pro ty, kdo překračují zákon a zneužívají důvěry lidí!!

Kuloáry
17.04.20

Nechápu, proč od 20.4.2020 budou fungovat psí salony a pedikůra až 25.5. Jsem diabetik s diabet. nohou a není nikdo, kdo by mi tuto službu poskytl. Napadlo mne, že by to mohli poskytovat nějaké neziskovky, ale to jsou šašci, co jen vytvářejí projekty ale nic nechtějí dělat .

Kroky vlády přijímám, udivuje mne ta kvanta různých specialistů, kteří vše kritizují a podrážejí krizovému vedení nohy. I když je pravda, že tu měla být CO a s tím spojené zásobení os, ochr. pom., proškolení a krizové plány atd., ale to nezrušila tato vláda, to zrušili liberální nadšenci 90-let.

Kuloáry
11.04.20

Jak už jsem napsala dříve, lidé co šidili stát a nás ostatní,tím že pracovali načerno nebo naoko za min. mzdu bych odkázala jen na dávky v hmotné nouzi a neměla s nimi slitování. byla to jejich volba a všichni se kasali tím jak ojebou erár... no a teď na ně došlo.

Kuloáry
11.04.20

Nelíbí se mi automatické vyplácení všech, kdo si zadupou a zařvou. U OSVČ by se měl brát ohled zda nedlužili loni na daních nebo pojistném a jaké byly jejich jimi udávané příjmy. Vůbec bych se nestarala o pracující v šedé nebo černé ekon. byť by se Člověk v tísni u ministryně fin. stavěl na hlavu.

Hlasovala jsem ano, ale souhlasím s panem Vítkem, že je potřeba velká obezřetnost při ověřování dokladů (podkladů) Pro dávky si většinou chodí tzv. nepřizpůsobiví občané, ale mnohdy se dokáží přizpůsobit všemu, .......jen ne důvěryhodným občanským postojům a poctivé práci

Na druhou stranu souhlasím s panem Vítkem , kdy by "osamělá" (tedy ve dvou nebo s rodinou) procházka v lese, na pusté polní cestě, u rybníka apod. měla nebo mohla být posuzována individuálně a řešena třeba jen domluvou.

Hlasovala jsem ano, ale v některých případech je i tak malá, např. když se psalo, že lidé seděli v předzahrádce restaurace a popíjeli jako by se nic nedělo, tam by mohl provozovatel dostat i více.

Hlasovala jsem pro ano, protože není možnost nevím. Spolu s předchozím diskutujícím nevím zda to bude mít význam.

Největší nebezpečí tvoří a budou tvořit ilegálové a osoby požívající zvláštní ochrany státu a občaně EU, kteří ať už mají obč. evrop. země nebo jsou tam ilegálně nebo jsou v EU strpěni. Proti těm by se měly zpřísňovat opatření a podmínky a zvyšovat možnost repatriace, dobrovolné, ale i nucené.

V návrhu je smíšeno více problémů, ale ten s pyrotechnikou už tu měl být dávno a měl by se týkat nejen sportovních utkání ale třeba i oslav konce roku a pod.

V naší i celosvětové historii jsme se mnohdy setkali s tím , že v nelegálních ozbrojených skupinách bývali opravdoví demokraté a vlastenci...... proto jsem k návrhu velmi rozpačitá a zdrženlivá.

Hlasuji pro a dokonce si myslím, že 7% je málo.

Souhlasím s panem Pospíšilem, mám stejné obavy ze zneužitelnosti proti lidem s vlasteneckým cítěním a se smyslem pro spravedlnost. Před několika lety by mne toto nenapadlo, ale zdá se, že směřujeme někam, k režimu - uskupení, v němž už jsme v historii byli, jen ty názvy jsou trochu převrácené.

Hlasovala jsem ANO, i když si myslím, že by to mohlo být v budoucnu i zneužitelné , třeba proti nepohodlným osobám, oponentům hlavního meinstreamového proudu.

Nějak jsem popletla hlasování. Bylo by to ideální, ale nevěřím, že bude vytvořeno vhodné technické
prostředí, zejména na venkově.

Kuloáry
25.11.19

Rozumím tomu dobře tak, že každý může vznést určitý problém a ostatní se k němu mohou a nemusí vyjádřit? Pokud ano mám dlouhodobý problém - život seniorů a invalidních lidí v malých obcích bez občanské vybavenosti se špatnou dostupností veřejné dopravy. Koho zburcovat pro důstojné dožití doma?

Vzpomínám na starý historický film s Fr. Smolíkem, jak byl pyšný, když poprvé mohl říci "volím", proto jsem pro tradiční volby, jen bych zkrátila čas na 1 den. U korespondenčních voleb se obávám podvodů.

Nesouhlasím s panem Škromachem, žije v jiných sférách, naopak souhlasím s panem Janem Procházkou a ostatními diskutujícími ….. malé místnosti , kde zasedá zastupitelstvo na venkově, absence MHD pro dojezd na zasedání pro invalidy bez auta do spádové obce atd. atd.

Nesouhlasím s panem Škromachem, žije v jiných sférách, naopak souhlasím s panem Janem Procházkou a ostatními diskutujícími ….. malé místnosti , kde zasedá zastupitelstvo na venkově, absence MHD pro dojezd na zasedání pro invalidy bez auta do spádové obce atd. atd.

Souhlasím v podstatě s předchozím komentářem, jen bych trochu prodloužila věk na 80 let ....volit od 21 let do 80 let.

Vím, že můj první komentář se liší od tématu, ale považuji tuto situaci tak alarmující, že na ni musím soustavně upozorňovat.

Lékárny jsou plné všelijakých pastilek a kosm. krému a základní léky objednávají až na druhý den, dokonce ani antibiotika nevydají v rozsahu na receptu. Jsem z venkova bez obč. vybavenosti a v příp. akut. onem. mi nemá kdo pro léky dojet! Lékař mi je dovézt při návštěvě doma prý nesmí!

Nevěřím v poctivého a křišťálově čistého lobistu. Myslím, že zavedením registru se z toho stane fraška.

Myslím, že to bude jen umělé snižování , kriminality, abychom nebyli znepokojeni tím, co nás s příchodem nepřizpůsobivých migrantů čeká!!! (A nebude to jen kriminalita, ale i infekce, nákazy a epidemie a pandemie!)

Nějak se nemohu rozhodnout , obávám se že to bude sloužit těm, co se výrobou dětí živí, myslím, že zdravá rodina, kde by otec pracoval a později i matka se, se dá podporovat třeba i jinak třeba slevou na daních pracujících rodičů!

Myslím, že se nemusíme obávat šikany ze strany FÚ to je jen bublina, kterou se brání ti velcí a bohatí, co mají na dobré právníky. Jak všichni víme, tak potrefená husa nejvíc kejhá. Myslím, že odvolání pana Janečka, který ZP obhajoval nebylo na místě a přihrálo argumenty těm potrefeným.

Ne, vše co pomůže odhalit šedou ekonomiku a černou práci by mělo fungovat a mělo se aktivně využívat. Mnoho lidí nemá představu kolik, je mezi námi a především mezi podnikateli podvodníků! Poctiví lidé se nemají čeho bát!

Jsem bývalá exekutorka FÚ a zajišťovací příkaz by měl být rychlý a tedy bez schvalování soudem. U dlužníka - podvodníka je potřeba rychle zajistit majetek, než ho uklidí a jinak se ho zbaví. Pokud má čas a učiní tak, a majetek se nedohledá, dluhy se odpisují do ztrát a zaplatíme to my všichni.

Samozřejmě, že souhlasím, dokonce o tom sním už několik let.

Také se domnívám, že by to měl být trestný čin. Vyjimkou by mohl být karneval a pod. (Mikuláš) a zdravotní důvody.Už vůbec bych neuznávala zahalování tváře z náboženských důvodů, lidé co k nám přicházejí se musí přizpůsobit nám, ne my jim. Když ne , ať zůstanou doma.

Také se domnívám, že by to měl být trestný čin. Vyjimkou by mohl být karneval a pod. (Mikuláš) a zdravotní důvody.Už vůbec bych neuznávala zahalování tváře z náboženských důvodů, lidé co k nám přicházejí se musí přizpůsobit nám, ne my jim. Když ne , ať zůstanou doma.

Vím, že zásluhovost u některý vysokých platů je sporná, ale pro ty obyčejné lidi by měla zůstat, aby se jejich důchody odlíšili od vychytrálků co platili na důchodové poj. velmi málo nebo třeba vůbec nic, jak jsem psala v před. příspěvku.

V nejbližších letech budou odcházet do důchodu i lidé, co se desítky let podíleli na černé práci a šedé ekonomice, brali třeba min. mzdu a třeba i 30000,- Kč do kapsičky. Jak by k tomu přišel poctivý pracovník který si odpracoval poctivých 45 let a vše mu bylo strženo ze mzdy proti těm chytrákům

Myslím si, že za újmu na zdraví , která vznikla důsledkem očkování by neměl hradit stát, ale zdravotní zařízení nebo farmaceutická firma. Újma na zdraví se ve spojitosti s očkováním se těžko prokazuje a stát respektive byrokratický aparát, by se jen obtížně žalobám bránil.

Nízká nezaměstnanost je dočasná, blíží se velká
krize a všichni budou mít jiné starosti než s vytvářením projektů!

Je zbytečné vytvářet nové trafiky pro vysloužilé sportovce a pro studenty nikam neumístitelných humanitárních oborů, pro parazity z neziskovek a pod.

Hlasuji ne, protože se domnívám, že výkon práce třídního učitele je už zohledněn v tarifu. Spíše se obávám, že by tyto peníze měli sloužit za výkon specializovaných činností a pod tím si mohu představovat cokoli, třeba i pálení obrazů s presidentem ?!nebo tahání dětí na politické demonstrace!?

Hlasovala jsem ano, ale mám výhradu k tomu, aby OSSZ opravovala lékaři chyby bez jeho vědomí.

Pokud se někdo dopustí trestného činu, může EU postupovat podle dosavadních zákonů. Myslím, že není potřeba předávat pravomoci (a vůbec odkrývat karty) orgánům EU a zvláště by se to mělo týkat spravedlnosti a justice.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..