Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

rok 2021 je, zejména z pohledu parlamentního dění, jednoznačně rokem volebním. V říjnu proběhnou důležité volby do Poslanecké sněmovny a domnívám se, že dolní komora tím bude ovlivněna po všech stránkách.

Zahlcenost Sněmovny je známá, nyní začátkem ledna máme přibližně pět set neprojednaných návrhů. Abychom projednali všechny navržené zákony, potřebovali bychom k tomu minimálně ještě rok navíc, což samozřejmě není možné. Podle schváleného harmonogramu by do konce volebního období měla proběhnout řádná plenární zasedání pětkrát, to znamená čtyřicet jednacích dnů.

Ve svém novoročním projevu jsem hovořil o vzájemné toleranci k obnově země po krizi. Umění tolerance a kompromisu bude letos, v roce volebním, více než potřebné i v Poslanecké sněmovně.

Srdečně vás zdravím poprvé v novém roce!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Miroslava Kapalová

Hlasování


Diskuze

3) Na jedné straně se cca polovina národa třese na vakcínu a jsou schopni se o ní poprat, na druhé straně se píše v tisku, že zdravotníci uháněli zaměstnance zdrav. ústavu k vakcinaci a prý je i donutili vakcinovat! To je neomluvitelný Kocourkov (slabý výraz, silnější mi cenzor nebere).

2) nemocnými, mrtvými a krematorii, která nestíhají mrtvé pálit!!! Kdyby vše vyšlapovalo od shora dolů, ubylo strašení a terorizování občanů, děti se vrátili do škol /bez roušek/ /ať se chrání učitelé/, se zpěvem a tělocvikem, otevře se vše zavřené, prostě abychom mohli normálně šťastně žít!

Jsme skoro půlroku v nouz. stavu a nenašel se schopný manažer nebo tým, který by více než dušení lidí restrikcemi, "postavil do latě" všechny soukromé nem., ordinace, lékárny, laboratoře a zdravotní ústavy a donutil je podřídit se zájmům celku a spolupracovat. Pak by se nemuselo strašit nakaženými,

Nevěřím, že vše proběhne podle plánu, vždyť je všude ve všem neskutečný ****** a nic nefunguje. Vzpomínám na minulé století, kdy by se organizace a logistiky ujala Civilní obrana a pak by to šlapalo.

Domnívám se, že to pro lidi nad 80 let je složitá i ta rezervace i jak se k očkování dostavit a jak pak čekat až na ně přijde řada mezi mnoha lidmi. Slyšela jsem že v cizině jezdí očkovací týmy za seniory domů. (podotýkám že já se dám očkovat jen až mne budou vydírat a omezovat. dobrovolně ne.

Souhlasím s panem Frankem v posledním příspěvku a dovoluji si konstatovat, že pan kolega Škromach si situaci nás málo pohyblivých a nemocných seniorů (zvlášť, nebydlíme-li ve velkých městech) představuje jako Hurvínek válku. Tím se nechci p. Škromacha dotknout, ale sytý hladovému nevěří.

Souhlasím s panem Adamem.

Pane Škromach, však to v té Americe podle toho vypadá, řítí se čím dál víc z kopce...:-),:-), :-)

Právě k té vakcíně jak píše p. Škromach, oslabí odolnost a staří lidé nad 50 let už si jen těžko vytvoří protilátky, proto je pro oslabené seniory přímo nebezpečná. V nadsázce říkám, že by se tím mohla vyřešit důchodová reforma. Proto pokud mne nezačnou omezovat a vydírat, tak žádnou vakcínu nechci.

Souhlasím se všemi předchozími příspěvky.

Nechápu, co je nevhodné na slovu " r i z i k o"?

Samozřejmě souhlasím i s názory paní Obertové. Nelze se obšírněji k tématice rozepsat i když fenomén "sdílení" a to nejen bytů, se začíná hodně rozmáhat a nese s sebou spoustu ri*** a právních nejasností konzumenty i nabízející .

Návrh zákona je velmi dobře zpracovaný, obsahuje veškeré pojmy a právní vztahy, ale zároveň upozorňuje i na skryté podnik. a tzv. pseudohotelnictví i na daň. ztrát. a na ztr. obcí na míst. poplat. i na ri***a z nedodržování pravid. ubytov. turisty v oblasti pořádku i mezilidských soused. vztahů.

Jsem proti těmto poplatkům všeobecně, ale pokud už jsou a budou, souhlasím s bodem 1), k bodu 2) se neumím vyjádřit, nevím.

Hlasuji ano, a to proto, aby alespoň něco dostali ti skutečně osamělí a skutečně chudí a skutečně s malými dětmi, ale obávám se, že se s tím svezou jakoby osamělí a i skuteč. osam. rodiče, ale např. s příjmy 70.000. - a s výživným 30.000,- . Uvítala bych to jako adresnou soc. dávku skut. chudým.

Návrh zák. sněm. tisk 1102/0 část č1/4, předkl. Babiš s Blatným. Opravdu si myslíte, že je skutečně nutné pro vakcínu v ceně 2-15 Euro jejíž aplik. stojí 223,2 Kč dělat nový zákon ve st. nouze, aby byla proočkov. obyvatel co nejvyšší a aby byla časová prioritizace určitých skupin obyv. = senioři?

Zákon předkládá min. Blatný (na ministerské židli se ani neohřál , tak spíš tuším, že je to práce Prymuly a jiných zainteresovaných vakcinologů).

Není mi známo, že by se na každou vakcínu v minulosti dělal nový zákon. Takže s tím nesouhlasím a velmi mi to smrdí tím, že se nejprve schválí toto a pak se tam budou doplňovat benefity pro ty co se dají očkovat a DOPADNE TO TAK, ŽE OBČANÉ BUDOU VYDÍRÁNI A TLAČENI DO OČKOVÁNÍ, které mnozí nechtějí.

2) překročí 20724,- Kč se už pak zabavuje celá. U mobiliární exekuce je rovněž stanoveno to, co nelze dlužníkovi zabavit, tj určitý obnos v hotovosti, léky a léčebné pomůcky, věci na přípravu jídla vařič lednička , na spaní , oděvy, boty atd., někdy se stává, že je na tom dlužník lépe než věřitel.

Pro info: nezabavitelnou částku, kterou nemůže žádný exekutor zabavit upravuje nařízení vlády, to se pravidelně aktualizuje a pro letošní 2.pololetí to je 7771.50Kč na dlužníka a 2590,50 Kč na každou jím vyživovanou osobu. Podle OSŘ tuto částku nesmí nikdo dlužníkovi vzít. Částka mzdy, která

2) tímto zákonem připravuje půda pro budoucnost, kdy se bude chtít zamezit platbám v hotovosti.....?!

Chr. účet se mi zdá zbytečný, většina dlužníků žije tzv. z ruky do huby a už dávno žádné účty nemá. Pokud ano, tak za mých časů, to vždy pečlivě hlídali banky i mzdové účtárny a i exekutor. Pokud se i stalo, že by byla zabavena nezabav. částka, tak po námitce byla ihned uvolněna. Možná se ale .

Superhrubá mzda neměla být nikdy zavedena a pokud už byla zavedena, měla být už dávno zrušena. Myslím, že není problém, vrátit vše do původního stavu, do doby, než se na nás mister Kalousek vyskotačil.

Kuloáry
13.11.20

Za zbytečnost považuji i vytvoření chráněného účtu pro dlužníky. 1) dlužníci s několika exekucemi žijí obvykle z ruky do huby a peníze se jim na účtu ani neohřejí a 2) "nezabavitelnou částku " měli za úkol hlídat banky i mzdové účtárny zaměstnavatelů. Asi banky potřebují nějaký haléř za vedení účtu.

Kuloáry
13.11.20

Zákon o náhradním výživném...., není mi jasné, zda částka 3000,- Kč se bude týkat jen jednoho dítěte nebo na všechny děti a co bude po vypršení těch 2 let? Bude si moci matka zažádat znova? Myslím, že je to zbytečná práce zákonodárců, lepší by bylo zajistit skutečnou vymahatelnost práva!!!

Jsem velmi pesimistická, vím jak fungují úředníci/ce st. správy, kde každý pracuje jen odtud-potud, jen na svém písečku. Kde se vydolují schopní pracanti, kteří obsáhnou tak rozsáhlou agendu a budou ji vykonávat dobře a včas. Jen aby nový zákon vše ještě více nezkomplikoval?

3)a nakaženými nebyla by velká část národa zblblá, zpanikařená, vystresovaná, nebyl by národ rozdělen a nemuseli bychom se bát krize a procitnutí, co po tomto divadélku přijde. V ČR denně umírá 300 osob na různé nemoci. Dnes se jen všude vidí Covid,a testování a potažmo budoucí vakcína = super job!

2) že dlouhodobě na Covid-šaškárnu nevěřím, mne tato ekonomická situace štve, stále se jen někdo zachraňuje a něco se jim nahrazuje. Kdyby děti chodili do škol a rodiče do práce, bylo by vše OK. Nacházím si i jiné zdroje, než jsou v médiích a i ze statistik MZ a kdyby se denně nestrašilo s mrtvými

Myslím, že schodek příliš vysoký a toto číslo se může třeba ještě zdvojnásobit /situace se zavřením ekonomiky/ a bůh ví kolikrát se to ještě stane, kolik tzv. vln Covidu ještě přijde. Ministerstvo financí stále jen peníze rozdává a nepočítá s tím, že se mu skoro nic nepovede vybrat. Vzhledem k tomu

Kuloáry
23.10.20

Ten můj předešlý příspěvek je omyl, bohužel nejde opravit ani smazat

Kuloáry
23.10.20

Tak nám "zastřelili Ferdinanda"!?

Nevěřím, že by se dala lobbistická činnost dělat legitimně , transparentně a poctivě, takže pro mne novela nic nevyřeší.

2) varianta je ta, že nám plukovník tak hrozně zdraží zdravotní služby, že na to především my důchodci nebudeme mít. Takže se bojím obrovského propadu do chudoby a teď ještě frustrace z uzavření všeho. Štve mne, že nás zatím ještě nenechají normálně žít, že nás budou houpat jako na houpačce.

Když vidím kolik peněz se utrácí za nesmyslné testování , vojenské manévry v nem. cca 40% lidí tam nemusí být. vyplácení peněz každému, nejen těm,kdo odvádí daně, obávám se, že úplně zkra****eme nebo, že vše směřuje k tzv. nepodmíněnému příjmu = peníze bez práce pro všechny /život. min/Druhá

Dnešní info o pomoci vojenských lékařů z USA a NATO mne opět přesvědčuje o megalomanství pana plukovníka, který si chce stále hrát na vojáčky (polní nemocnice) a obávám se že bude následovat voj. základna USA a možná nás ten člověk vtáhne i do války s Ruskem, což bude horší než coronek.

Protože dlouhodobě nevěřím předloženým číslům, statistikám, strašení a frustrování společnosti /Flegr, Prymula apod/ tak to vnímám velice špatně. Nepopírám existenci viru, ale vadí mi dlouhodobá účelová mediální masáž, která směřuje k proočkování obyvatel = pokusní králíci pro farmaceutické firmy.

Hlasovala jsem ano, a překvapilo mne, že návrh podali lidovci, ale stanovisko vlády je negativní tak to asi neprojde, hlavně kvůli směrnicím EU.

Hlasuji ano, ale moc nevěřím tomu, že to bude fungovat.... lidský faktor, znám českého úředníka, který dělá jen odsud až posud a navíc ani mrk. Asi na tuto práci nebudou lidi, staří chtějí dosloužit a noví VŠ nemají o práci ponětí. Takže jsem hodně zvědavá.

Hlasuji ano, ale mám velké pochybnosti o uchování mlčenlivosti o zdr. stavu občana, v malých obcích se všichni znají a i mezi členy zastup. jsou drbny. Také by mohlo docházet k případnému lynčování osob s nakažlivou chorobou nebo k projevům násilí vůči nemocným rodinám.

Hlasuji ano, protože letecké společnosti za účelem zisku snižují komfort cestujících . Jenže celý tento proces by měl být zaveden i na kratší vzdálenosti a bylo by třeba ho zahrnout do stanov a podmínek IATA, čímž by to bylo závazné pro všechny letecké dopravce a nemuselo by se to řešit národně.

3) starousedlíci. Přidělování občanství by mělo být podmíněno jazykovou znalostí a prokázáním minimálně 5 let vedení řádného života /za své , prací, podnikáním ne soc. dávky/ občanství by mělo být pouze zásluhové. Bylo by nutné, osoby bez dokladů, bez ohledů a soucitu do zemí EU vůbec nepouštět.

2) občana a podmínit je proděláním jazykového kurzu a školení o zvycích přijímací země. Rozhodně by přistěhovalci neměli být větší výhody a lepší životní úroveň než starousedlíci a lidé, kteří pro svou vlast pracovali nebo pracují. Neměli by mít nárok na sociální dávky a výhody ve stejné výši jako

Výše uvedený zákon nezlepší vůbec nic. Bylo by třeba aby OSN a ostatní navazující zákony v EU i v jednotlivých státech, upravili dle skutečného stavu, statut utečence před válkou nebo klimatickým nebezpečím, od tzv. ekonomických migrantů. Dále by bylo potřeba ponížit příděly pro každého příchozího

Kuloáry
13.10.20

Pane Koplík, děkuji za pochopení a povzbuzení.

Kuloáry
13.10.20

Pane Koplík, děkuji za pochopení a povzbuzení.

p. Prymula vychvaloval očkování, proklamoval, že očkovaní budou mít bonusy a výhody (nebudou muset nosit roušky), ptám se, jak se budou ti hodní a poslušní, od těch, kdo budou očkování odmítat, líšit? Budou muset na kabátku nosit černý puntík? Nebo, to už tu bylo a to se přirovnávalo k proutkům.

... a oponenti i z řad lékařů jsou dehonestováni a umlčováni. Když se proti opozici staví veřejně lékaři , připadá mi to jako dopisy 100 kováků, co žádali potrestání neposlušných za totáče. Takže do budoucna zase bude vše, směřovat jen jedním směrem a běda těm, co nechtějí držet krok?! Když dnes

Jak si mám vysvětlit zoufání zdravotníků nad nedostatkem lůžek v nem.,když je známo, že je 42% lidí v nemocnicích nemá takové příznaky, aby byli hospitalizováni. Jak si mám vysvětlit nahánění bezpříznakových lidí na testy...jen, aby rostli počty nemocných. Neexistuje prezentace jiných názorů než MZ

během chřipkových epidemii, a proč nejsou údaje o TBC a pod. Proč jsou miliony lidí přiváděni k panice, hrůze a zoufalství... je to jen proto, aby se nechali očkovat kdejakým nevyzkoušeným sajrajtem, abychom se stali pokusnými králíky farmaceutických firem a byznysem pro určité vakcinology?

Jak už jsem popsala v kuloárech i v Okénku vnímám celou situaci jako covid - teror, která vede k zotročení a zchudnutí lidí. Pro ty, kdo dosud neprohlédli, připomínám jen tu příšernou mediální masáž a ptám se proč jsme v minulých letech obdobné parametry= nemocní, uzdravení, mrtví apod. nedostávali

Kuloáry
08.10.20

V rubrice Naše okénko jsem asi jediná, kdo popsal trávení léta syrově, drsně a pesimisticky. Pro vysvětlení uvádím, že je to asi je to tím, že bydlím sama v malé vesničce bez občanské vybaveností, nemám auto a velice špatně chodím.

Kuloáry
07.10.20

Obávám se, že se občané ČR stanou pokusnými králíky farmac. firem, že vakcína bude zprvu dobrov. později podmíněná a nakonec povinná. Tělo člověka po 50 si neumí vytvořit protilátky, proto je pro senior. přímo nebezpečná. mám os. zkuš. s očk. proti chřipce- týd. hosp. + měsíc vážn. neurolog. potíže

Kuloáry
07.10.20

Jsem v šoku, jakým způsobem je vedena masáž lidí za účelem přijímání vakcinace. Prymula zvyšuje hrůzy a paniku lidí čísly nemocných /kterým většinou nic není/ i počty hospitalizovaných kdy údajně cca 42% zabírají místa v nem. protože nemohou být v karanténě, místě pobytu je nelze oddělit od zdrav.

Kuloáry
07.10.20

Jsem v šoku, jakým způsobem je vedena masáž lidí za účelem přijímání vakcinace. Prymula zvyšuje hrůzy a paniku lidí čísly nemocných /kterým většinou nic není/ i počty hospitalizovaných kdy údajně cca 42% zabírají místa v nem. protože nemohou být v karanténě, místě pobytu je nelze oddělit od zdrav.

Prosím, proč mi automat místo slova pěstitel , pěstování , místo částice "pěst" píše hvězdičky, jako by to bylo sprosté slovo?

Pes je zakopán v tom, že Pol. ani cel. nemohou mnohé lidi sehnat. Bylo by potřeba zavést trv. i přechod. bydliště , obě zapsat do OP a zařídit aby lidé toto dodržovali. Dnes má mnoho lidí jak o tr. pobyt adresu, kde snad bydleli jako děti, a někteří vejlupci se stěhují od jedné ženské ke druhé.

Obávám se korupce.

Přitom , by ale měl být brát zřetel na osoby se změněnou prac. schopností a invalidy. Lidé co si nemohou v zaměst. vybírat, bych naopak mnohem více chránila nebo vytvořila lidské podmínky při přiznávání invalid. důchodů a jiných soc. dávek. Mladí a zdraví by měli dělat to, co je momentálně potřeba.

Domnívám se, že je to umělé prodlužování zaměstnanosti tam, kde by pracovní místo už mělo být zrušeno, nelíbí se mi to. Domnívám se, že pracovní trh by měl být pružný mnohem pružnější, než je u nás zvykem. Tak, aby se lidé snažili hledat a udržet místo a v případě propuštění se rychle rekvalifik.

Jsem pro navýšení pěstitelů léčebného konopí a dokonce jsem i pro legalizaci jeho pěstování..... kdo ho potřebuje jako lék ať ho má dosažitelné a co nejlevnější a ******** a narkomani si vždy najdou cestičku, jak si ho opatřit.

Líbil by se mi nápad p. Pospíšila.

Souhlasím s oběma příspěvky na šmejdy je potřeba byt ostražitý na každém kroku

Ad pi ERnestova, dekuji za vysvětlení a omlouvám se za pravopis, pisu z tabletu.

Nevěřím, ze by to pomohlo, chudý člověk na to nebude mít a bohatý si beztrestnost zaplati, takže příležitost pro toho kdo bere i pro toho kdo dava a hlavně, že se vlk nazere a **** zůstane celá. Omlouvám se za chyby, pisu z tabletu

Kez by to pomohlo,zqtim se zda,zekazdy novy zakon nadela vic skody nez uzitku.

Je to ostuda ,ale tolik let neni vule neco menit, proto souhlqsim se vsemi predrecniky, ze je to nebetycna ostuda, ze neco tak nemoralniho existuje. Ndvim k cemu tu jourovou v bruselu mame. Asi jako cenzorka.

Souhlasim s pany hemzalem a svozilem, myslim,ze vic nez o deti jde o boj o financni prostredky. Je to smutne,ale o prachy se ted strhne nelitostni boj.

Při měsíčním příjmu do 66 666.- Kč je paušální daň směšně nízká, souhlasila bych s částkou 5740.- Kč při příjmu do 30.000,- Kč/měsíčně tj. do 360000.- Kč/ročně. Pokud by zůstal strop 800 tisíc, dovedu si představit, jak by toho mnozí vykukové využívali, třeba rozdělením podnikatelských aktivit.

Mám obavy, že jednorázový příspěvek, ať už jakýkoli (mám informace o vyšší částce, což o to, byla by dobrá), ale myslím, že by se nepočítal do průměrných důchodů a vyhnul by se v budoucnu valorizaci. Proto jsem raději pro zvýšení měsíčních důchodů nad rámec zákona.

Souhlasím s panem Frankem a o těch charitách silně pochybuji . snad je Arm.Sp. a ještě někdo, ale jinak je to projekt pro projekt a koordinační centrum, které bezďáka ani nevidělo, jen tahají peníze ze st. rozpočtu.

Pro pana Škromacha. Přijeli jsme vymáhat pokutu do statku osídleném našimi tm. obyvateli a jak jsem vystoupila z auta (vypadám velmi srdečně a mateřsky) ze všech končin usedlosti se vyrojilo asi 10 ml. zdravých mužů asi 20-30 let a s výkřikem "Přijela podpora!" se ke mne blížili...tak kde to jsme?

Souhlasím s rozšířením práva na obranu života zbraní. Současná situace vytvořená sluníčky a multi-kulti- kulturou, ohromnými migračními vlnami a nájezdy ilegálů, ukazuje, kam to vede s humanitou a lidskými právy v západní cizině , je třeba životy občanů, ale i vlast, zvyky i historii bránit.

Souhlasím s právem platit v hotovosti, platby kartou by z nás dělali otroky, kteří by neměli kam uniknout, byli by všude vystopování a případný totalitní stát by měl vše jako na dlani. Obávám se, že vzhledem k tomu, kam směřujeme, do budoucna, jsou i představy o nastolení totality opodstatněné .

Jsem proti motivování k zasměstnávání seniorů, naopak se mi nelíbí, když pomalu devadesátiletí starci dlí na svých postech (především umělci/kyně). Senioři by měli odpočívat a pokud chtějí pracovat, tak jen jako dobrovolníci.... je třeba dát k dispozici prac. místa mladým.

Jsem proti motivování k zasměstnávání seniorů, naopak se mi nelíbí, když pomalu devadesátiletí starci dlí na svých postech (především umělci/kyně). Senioři by měli odpočívat a pokud chtějí pracovat, tak jen jako dobrovolníci.... je třeba dát k dispozici prac. místa mladým.

Souhlasím s panem Frankem a přimlouvám se za debatu o "jistých"neziskovkách, tj. ty co vytváří projekty na projekty a různé studie a koordinace různých situací, přitom nehnou prstem a vše zdržují a komplikují a často působí jako nátlaková skupina .... když už jsme taky z.s. musíme na to tlačit.

Pozn. k p. Adamovi: K lepšímu vymáhání všech nedoplat. nejen aliment. by bylo třeba překopat minimálně Obč. zák., OSŘ, Trest. z., Správní řad a Zák o soc, podpoře aj. protože současné zákony s dlužníky jednají jako v bavlnce a dávají jim dostatek prostoru, aby odklonili majetek.

pro jeho necitlivé a hrubé chování, nebo 2) využívat zajišťovacích příkazů, ale od těch se po tom, co na Schillerovou zaklekla dlužnická a advokátská lobby a po propuštění p. Janečka, ze strachu upouští . Je tristní, kolik nedoplatků je údajně nevymahatelných a nedobytných?!

Pro pí Jandovou a pp. Sazeček a Pospíšil: Stát nemá o moc lepší možnost vybrat nedoplatky než jednotlivec, který požádá o exekuci soud. Z praxe vím, jaké částky se odepisovaly do ztrát pro nedobytnost. Pro lepší výběr by bylo potřeba 1) angažovat p. exekutora Vránu z Prostějova a to nikdo nechce .

Souhlasím s panem Salvetem, také mám osypky, když slyším o aktivitách vycházejících z lůna EU. V mých očích nemá EU dobrou pověst i kdyby se rozkrájela.

Pane Škromach, máte pravdu, jsou to rodiče, tedy i ženy a muži

Skutečně osamělých rodičů je minimum. Chtělo by to časté kontroly, místní šetření a zjišťování pravdivého statutu. V těchto komunitách závislých na soc dávkách je i mnoho černé práce a šedé ekonomiky. Tady by stát. úředníci museli vyvinout hodně odvahy a přitvrdit, možná by se to vyplatilo.

..peníze je husarský kousek. A druhá stránka věci je to , že hodně matek, údajně osamělých, žije ve společné domácnosti s druhem, mají třeba už i vlastní dítě a stále se tváří jako osamělé. V tomto případě jsou podvodně inkasovány i sociální dávky, kdy se tvrdí , že matka žije s dětmi sama.

K tématu mám i jiné zkušenosti, jako exekutorka, vím jak je těžké z nezodpovědného, asociálního otce, mnohdy i kriminálníka a delikventa peníze vymoci. Občas se placení vyhýbá i celkem dobře vydělávající podnikatel ovšem žijící už v několikáté rodině s mnoha potomky s mnoha ženami, i z něj dostat

Hlasuji ano, protože mám zkušenost. Byla jsem osamělá matka s dcerou a výživné jsem dostávala pouhé!!!! dva roky! Jinak máme na památku skoro celý kufřík spisů na všechny možné orgány, mnoho , podotýkám úspěšných žalob, návrhů, odvolání = přiznaných částek do cca 150 000 tisíc Kč, ale skutek utek.

Hlasuji pro, protože si myslím, že je lepší něco než nic a o tom, zda to pomůže obcím bude záležet na rovnováze vydaných a přijatých peněz, každopádně v tom bude ******.

Jak se něco zavádí v rámci adaptace na předpisy EU, tak mi to smrdí ....levotou i prázdotou a zbytečností. Zdá se, že všemi těmi elektronickými databázemi a ekologickými chovy dostávají přednost zvířata před lidmi. Kdo, kdy udělal databázi bezdomovců, jejich stravy a podmínky života.

Hlasuji ne, zvláště v dnešní době, po skončení koronavirové krize, by zavedení stravenkového paušálu poškodilo mnoho drobných živnostníků, zejména v gastronomii.

Já si myslím, že vzhledem k množství dopravních nehod a to na souši i neštěstí na vodě by ČR neměla opouštět nulovou toleranci alkoholu..... vyvolalo by to zbytečné spory o přesnost měření a o věrohodnost laboratorních zkoušek. Určitě by přibylo by více nehod a jiných neštěstí.

Souhlasím se všemi předchozími komentáři, zvláště o recyklaci obalů a o nutnosti snížit populaci nezodpovědných lidí, ale nesmíme se nechat zmást Gretkou ani jinými ekoteroristy a vyděrači. Chce to zdravý rozum a promyšlenou a lidem přijatelnou taktiku a pak výchovu občanů.

Souhlasím s oběma předešlými příspěvky. Ústava má být jednoduchá a pokud možno stručná a srozumitelná a jak se na to začne nabalovat něco, co je ošetřeno jinými zákony začne v tom být neskutečný maglajs. Už teď máme v zákonech takový ******, asi proto, aby měl každý svého právníka -specialistu .

...cenu podporovat něco, na co nebudou zchudlí lidé mít. Nemá cenu podporovat odvětví, kde je krize z nadvýroby a není vidět výrazná inovace a pokrok, viz auta, jen pro zaměstnanost?!. Zavřela bych penězovody pro nic nedělající, neužitečné a štvavé a neziskovky.

Za vyhazování peněz oknem považuji podporu nekvalitní kultury. Dnes je za celebritu a VIP každý tetovaný drban, ženám vyklouzne prsíčko (nevím co vyklouzává mužům) ale to jsou jen samé žranice, rauty, vernisáže, křtiny, premiery, derniery, festivaly, pride marše a umělec. hodnota žádná. Nemá ..

Souhlasím s pí Obertovou i s p. Hemzalem u pí Exnerové se obávám že to budeme při té rozhazovačnosti zvládat s odřenýma ušima a schodek bude možná i vyšší..... Co mi vadí nejvíce, že děti tak dlouho nechodily do škol, že vydržujeme žoldáky v cizích zemích a že i v této situac. nakupujeme zbraně.

Pro kvalifikované síly, nebo po rekvalifikaci bych viděla využití spíše žen oblasti pečovatelských služeb, to je oblast důležitá pro to, aby co nejvíce starých lidí dožívalo ve svých domovech, se svým pejskem, se svou zahrádkou, aby nebyli nuceni odejít do tristních a neosobních domovů důchodců!!!

Co mne jakožto osamělé ivalidní ženské chybí, je něco jako hodinový manžel, který zvládne uklidit uhlí ,posekat zahradu, zrýt záhonek, zateplit psovi boudu, přidělat poličku apod. ve vesnicích žije mnoho starých lidí, zejména vdov, nejsou šikovní sousedé. Takový šikula by mohl pracovat i pod obcí.

Vidím kolem sebe spoustu nekvalifikované práce, bydlím na vesnici jezdím busem do města , bylo by třeba udržovat silnice i okolí silnic,tzv. škarpy, sekat tam trávu ořezávat stromy. sklízet ovoce, vyčistit lesy (mnohdy lesíček v Polabí vypadá jako prales), udržovat pořádek ve vesnicích i městech.

A jak by je jako chtěli chovat to by každé slípce postavili rodinný domek se zahrádkou, Kolik by pak stálo vejce a kolik kuřátko? Pro koho by to bylo výhodné?

Souhlasím s panem Koplíkem v jeho odborných názorech na danou problematiku a i s tím , že prostor pro příspěvky je malý.

Souhlasím s panem Koplíkem i že nelze vkládat příspěvky k tématu sucho a také si myslím, že příspěvky by mohly být delší .

Myslím, že v prvé řadě by bylo potřeba věnovat se učňov.. škols., zrušit nefunkční SŠ a VŠ a nasměrovat a motivovat mladé k práci k nejen zem. výrobě, ale i řemesel. Vychovat generaci, která bude tu soběstačnost schopna zajistit. Jinak budeme země falešných inteligentů a vozit budeme i pitnou vodu.

O nařízeních to není, je to zdlouhavý proces spojený s procesem národního uvědomění, výchově k vlastenectví k úctě k naší historii a zvykům. Jenže pokud nám tu bude operovat mnoho nezisk. organ. které budou kecat do všeho a vše bořit a narušovat rodiny i výuky a oblbovat naše dětí nepodaří se to.

Obávám se že by došlo ke zneužití. Hlavně je potřeba mít všude na ministerstvech fundované pracovníky, kteří jsou schopni bleskově a správně posoudit situaci i historii a současnost a dobrou pověst prodávajícího, aby nedocházelo k takový trapnostem jako nyní.

Normální, seriozní člověk, podnikatel i podnik dbá na to, aby daně platil včas. Jenže u tohoto návrhu se asi nejedná jen o ten jeden ale o částku náhrady za špatné vyměření daně..... a tam je pro mne dvojnásobek nepřijatelný, na tom budou vychytralí a nepoctiví vydělávat.

Souhlasím s předchozím příspěvkem a dodávám, že takový zákon už tu měl být dávno. Proč až teď?

Evropská unie není schopna zvládat ani problémy s nelegální migrací ani problémy s tzv. pandemii! Oni totiž mají jiné starosti, aby lidé nemohli volně přicházet k informacím, aby náhodou neměli sympatie k Rusku nebo Číně. Potřebují jen poslušné otroky, kterým milostivě povolí olomoucké tvarůžky.

Souhlasím s panem Hemzalem, také jsem zděšena z toho, co se dělo a děje a možná i bude dít. Jaký strach a paniku (ale i zlobu a nenávist proti oponentům) to vyvolalo v lidech, kteří si nehledali jiné informace a jiná srovnání, kteří slepě věří médiím. Byly a jsou to "válečné zprávy "z bojiště?!!

Nesouhlasím s pane Bubaněm, nevím, jak komu co dokazovat a jak koho trestat, to je hloupost a ani to nemá žádnou právní oporu v zákoně. Trestat někoho kdo vycestoval , v době kdy to nebylo zakázané (případné doporučení necestovat je něco jiného, než uzavření hranic), je nereálné!

Jaké a komu náhrady? Dávala bych jen dle a do výše daň. přiznání ! Lidem prac. na černo jen záchranný soc, systém. Lidem na dohody nic, pokud neplatili daně....to je jeden veliký podfuk, který se dá i antidatovat ! Ušlé zisky jsou irelevantní , ty už asi nikdo /krom potravin./ nebude mít stejné.

Jak a komu co kompenzovat? Stále slyším nářky, většinou komediantů a lidí provoz. volnočasové aktiv. o obrovských ztrátách, ale měli by si uvědomit, že při zchudnutí obyvatel bude na prvním místě jídlo a náklady na bydlení a i léky! Prostě komed. a celá kultura se bude konat, až na ní zbude!!!!

Tak především bych si přála, aby už se vše vrátilo k normálu, vždyť sezonní chřipka s mnohem více mrtvými a nemocnými nezastaví skoro "celou republiku". Myslím, že přehnaná desinfekce je kontraprodukt. ,možná by se mělo dohlédnout, aby lidé s teplotou a evident. nemocní šli k lékaři a marodili doma

Myslím, že by tento zákon měla sněmovna projednat co nejdříve, protože včera už je pozdě. A jak tu předchozí přispěvatelé upozorňují, že toto zrušení daně z nabytí nemovitosti prosazovala opozice již před lety.... je naděje, že bude brzo a bez problémů schválen.

Pane Koplík, já prostě tomu humbuku pomalu přestávám věřit. Tak první tři týdny jsem rozhodnutí a postupy vlády chválila a až se mi začali dostávat i jiné než ofic. materiály, srovnávám a hledám porovnání v tabulkách nemocnosti a úmrtnosti chřipek, TBC aj. Myslím, že se s námi hraje falešná hra!

3) Pokud by stát jednal rychle a ne jako šnek a využil všech zákonných norem (třeba i často kritizovaných zajišťovacích příkazů) mohl by se vrátit a nahradit daň z nabytí nemovitostí opět za daň z prodeje nemovitosti, která je spravedlivější .

2) Domnívám se, že daň z prodeje nemovitosti byla zrušená, protože na novém majiteli nemovitosti se lépe vymáhá v nejhorším případě lze novou nabytou nemovitost postihnout zástavním právem, kdežto prodejce platbu rozfofroval nebo odklonil a nebyl z čeho mu to vzít, nebo co zastavit.

Souhlasím se zrušením této daně, protože ji často museli platit mladí lidé , kteří si na hypotéky pořizují vlastní bydlení a tam už je nějakých 100 000 hodně znát. Pokud by bylo potřeba zvednout nebo zavést některé daně vrátila bych se k dani za prodej nemovitosti, kdy daň platil prodejce.....

Mám čím dál více pocit, že zastrašování národa a zákazy a nařízení je směřované jen k povinnému proočkování a děsím se jaký "elixír" nám pan Prymula předhodí, hlavně že bude mít 10 milionů pokusných králíčků! A hlavně kdo z toho bude mít prospěch!

Maturita je něco na co se vzpomíná celý život, proto se přikláním k tomu aby se mat.zk. konala , ne aby se bral průměr z vysvědčení- posledních 3 let.

Nepodpořila, sportovci a spolky si mohli vydělat, práce v zásobování , dopravě a zdravotnictví bylo všude dost.

Nesouhlasím, je potřeba rozjet ekonomiku a normální stav, byť by se počet nemocných trochu zvýšil. Současná karanténa už je neúnosná, zejmena pro staré osamělé a nemocné lidi.

Vždyť počátkem koron. krize se EU chovala jako Ťulpasové a ta madam L. ta nemá jasno ani dnes. Takže se musíme spoléhat sami na sebe a obdivuji Babiše, Vojtěcha a Hamáčka jak to skvěle zvládli. jenže teď už se musíme rychle vrátit k normálu nebo z toho zblbnem.

Hlasuji pro, ale domnívám se, že by musela být tato činnost zajišťována špičkovými prověřenými odborníky a špičkovým vybavením a možná i speciálními pravomocemi v případě nutnosti (prolomení platných zákonů).

Hlasuji ano, ale mám pochybnosti jako někteří předchozí diskutéři.... proti velkým molochům asi nikdo nic nezmůže.

Souhlasím se všemi 4 předchozími diskutéry. Právo se stává pro spoustu chudých nedostupné! A ti bohatí se budou soudit pro každou prkotinu, ze které budou moci mít prospěch.

Zdá se mi to zbytečně složité a šmejdi si vždycky cestičky najdou. Chce to tvrdý postih pro ty, kdo překračují zákon a zneužívají důvěry lidí!!

Kuloáry
17.04.20

Nechápu, proč od 20.4.2020 budou fungovat psí salony a pedikůra až 25.5. Jsem diabetik s diabet. nohou a není nikdo, kdo by mi tuto službu poskytl. Napadlo mne, že by to mohli poskytovat nějaké neziskovky, ale to jsou šašci, co jen vytvářejí projekty ale nic nechtějí dělat .

Kroky vlády přijímám, udivuje mne ta kvanta různých specialistů, kteří vše kritizují a podrážejí krizovému vedení nohy. I když je pravda, že tu měla být CO a s tím spojené zásobení os, ochr. pom., proškolení a krizové plány atd., ale to nezrušila tato vláda, to zrušili liberální nadšenci 90-let.

Kuloáry
11.04.20

Jak už jsem napsala dříve, lidé co šidili stát a nás ostatní,tím že pracovali načerno nebo naoko za min. mzdu bych odkázala jen na dávky v hmotné nouzi a neměla s nimi slitování. byla to jejich volba a všichni se kasali tím jak ojebou erár... no a teď na ně došlo.

Kuloáry
11.04.20

Nelíbí se mi automatické vyplácení všech, kdo si zadupou a zařvou. U OSVČ by se měl brát ohled zda nedlužili loni na daních nebo pojistném a jaké byly jejich jimi udávané příjmy. Vůbec bych se nestarala o pracující v šedé nebo černé ekon. byť by se Člověk v tísni u ministryně fin. stavěl na hlavu.

Hlasovala jsem ano, ale souhlasím s panem Vítkem, že je potřeba velká obezřetnost při ověřování dokladů (podkladů) Pro dávky si většinou chodí tzv. nepřizpůsobiví občané, ale mnohdy se dokáží přizpůsobit všemu, .......jen ne důvěryhodným občanským postojům a poctivé práci

Na druhou stranu souhlasím s panem Vítkem , kdy by "osamělá" (tedy ve dvou nebo s rodinou) procházka v lese, na pusté polní cestě, u rybníka apod. měla nebo mohla být posuzována individuálně a řešena třeba jen domluvou.

Hlasovala jsem ano, ale v některých případech je i tak malá, např. když se psalo, že lidé seděli v předzahrádce restaurace a popíjeli jako by se nic nedělo, tam by mohl provozovatel dostat i více.

Hlasovala jsem pro ano, protože není možnost nevím. Spolu s předchozím diskutujícím nevím zda to bude mít význam.

Největší nebezpečí tvoří a budou tvořit ilegálové a osoby požívající zvláštní ochrany státu a občaně EU, kteří ať už mají obč. evrop. země nebo jsou tam ilegálně nebo jsou v EU strpěni. Proti těm by se měly zpřísňovat opatření a podmínky a zvyšovat možnost repatriace, dobrovolné, ale i nucené.

V návrhu je smíšeno více problémů, ale ten s pyrotechnikou už tu měl být dávno a měl by se týkat nejen sportovních utkání ale třeba i oslav konce roku a pod.

V naší i celosvětové historii jsme se mnohdy setkali s tím , že v nelegálních ozbrojených skupinách bývali opravdoví demokraté a vlastenci...... proto jsem k návrhu velmi rozpačitá a zdrženlivá.

Hlasuji pro a dokonce si myslím, že 7% je málo.

Souhlasím s panem Pospíšilem, mám stejné obavy ze zneužitelnosti proti lidem s vlasteneckým cítěním a se smyslem pro spravedlnost. Před několika lety by mne toto nenapadlo, ale zdá se, že směřujeme někam, k režimu - uskupení, v němž už jsme v historii byli, jen ty názvy jsou trochu převrácené.

Hlasovala jsem ANO, i když si myslím, že by to mohlo být v budoucnu i zneužitelné , třeba proti nepohodlným osobám, oponentům hlavního meinstreamového proudu.

Nějak jsem popletla hlasování. Bylo by to ideální, ale nevěřím, že bude vytvořeno vhodné technické
prostředí, zejména na venkově.

Kuloáry
25.11.19

Rozumím tomu dobře tak, že každý může vznést určitý problém a ostatní se k němu mohou a nemusí vyjádřit? Pokud ano mám dlouhodobý problém - život seniorů a invalidních lidí v malých obcích bez občanské vybavenosti se špatnou dostupností veřejné dopravy. Koho zburcovat pro důstojné dožití doma?

Vzpomínám na starý historický film s Fr. Smolíkem, jak byl pyšný, když poprvé mohl říci "volím", proto jsem pro tradiční volby, jen bych zkrátila čas na 1 den. U korespondenčních voleb se obávám podvodů.

Nesouhlasím s panem Škromachem, žije v jiných sférách, naopak souhlasím s panem Janem Procházkou a ostatními diskutujícími ….. malé místnosti , kde zasedá zastupitelstvo na venkově, absence MHD pro dojezd na zasedání pro invalidy bez auta do spádové obce atd. atd.

Nesouhlasím s panem Škromachem, žije v jiných sférách, naopak souhlasím s panem Janem Procházkou a ostatními diskutujícími ….. malé místnosti , kde zasedá zastupitelstvo na venkově, absence MHD pro dojezd na zasedání pro invalidy bez auta do spádové obce atd. atd.

Souhlasím v podstatě s předchozím komentářem, jen bych trochu prodloužila věk na 80 let ....volit od 21 let do 80 let.

Vím, že můj první komentář se liší od tématu, ale považuji tuto situaci tak alarmující, že na ni musím soustavně upozorňovat.

Lékárny jsou plné všelijakých pastilek a kosm. krému a základní léky objednávají až na druhý den, dokonce ani antibiotika nevydají v rozsahu na receptu. Jsem z venkova bez obč. vybavenosti a v příp. akut. onem. mi nemá kdo pro léky dojet! Lékař mi je dovézt při návštěvě doma prý nesmí!

Nevěřím v poctivého a křišťálově čistého lobistu. Myslím, že zavedením registru se z toho stane fraška.

Myslím, že to bude jen umělé snižování , kriminality, abychom nebyli znepokojeni tím, co nás s příchodem nepřizpůsobivých migrantů čeká!!! (A nebude to jen kriminalita, ale i infekce, nákazy a epidemie a pandemie!)

Nějak se nemohu rozhodnout , obávám se že to bude sloužit těm, co se výrobou dětí živí, myslím, že zdravá rodina, kde by otec pracoval a později i matka se, se dá podporovat třeba i jinak třeba slevou na daních pracujících rodičů!

Myslím, že se nemusíme obávat šikany ze strany FÚ to je jen bublina, kterou se brání ti velcí a bohatí, co mají na dobré právníky. Jak všichni víme, tak potrefená husa nejvíc kejhá. Myslím, že odvolání pana Janečka, který ZP obhajoval nebylo na místě a přihrálo argumenty těm potrefeným.

Ne, vše co pomůže odhalit šedou ekonomiku a černou práci by mělo fungovat a mělo se aktivně využívat. Mnoho lidí nemá představu kolik, je mezi námi a především mezi podnikateli podvodníků! Poctiví lidé se nemají čeho bát!

Jsem bývalá exekutorka FÚ a zajišťovací příkaz by měl být rychlý a tedy bez schvalování soudem. U dlužníka - podvodníka je potřeba rychle zajistit majetek, než ho uklidí a jinak se ho zbaví. Pokud má čas a učiní tak, a majetek se nedohledá, dluhy se odpisují do ztrát a zaplatíme to my všichni.

Samozřejmě, že souhlasím, dokonce o tom sním už několik let.

Také se domnívám, že by to měl být trestný čin. Vyjimkou by mohl být karneval a pod. (Mikuláš) a zdravotní důvody.Už vůbec bych neuznávala zahalování tváře z náboženských důvodů, lidé co k nám přicházejí se musí přizpůsobit nám, ne my jim. Když ne , ať zůstanou doma.

Také se domnívám, že by to měl být trestný čin. Vyjimkou by mohl být karneval a pod. (Mikuláš) a zdravotní důvody.Už vůbec bych neuznávala zahalování tváře z náboženských důvodů, lidé co k nám přicházejí se musí přizpůsobit nám, ne my jim. Když ne , ať zůstanou doma.

Vím, že zásluhovost u některý vysokých platů je sporná, ale pro ty obyčejné lidi by měla zůstat, aby se jejich důchody odlíšili od vychytrálků co platili na důchodové poj. velmi málo nebo třeba vůbec nic, jak jsem psala v před. příspěvku.

V nejbližších letech budou odcházet do důchodu i lidé, co se desítky let podíleli na černé práci a šedé ekonomice, brali třeba min. mzdu a třeba i 30000,- Kč do kapsičky. Jak by k tomu přišel poctivý pracovník který si odpracoval poctivých 45 let a vše mu bylo strženo ze mzdy proti těm chytrákům

Myslím si, že za újmu na zdraví , která vznikla důsledkem očkování by neměl hradit stát, ale zdravotní zařízení nebo farmaceutická firma. Újma na zdraví se ve spojitosti s očkováním se těžko prokazuje a stát respektive byrokratický aparát, by se jen obtížně žalobám bránil.

Nízká nezaměstnanost je dočasná, blíží se velká
krize a všichni budou mít jiné starosti než s vytvářením projektů!

Je zbytečné vytvářet nové trafiky pro vysloužilé sportovce a pro studenty nikam neumístitelných humanitárních oborů, pro parazity z neziskovek a pod.

Hlasuji ne, protože se domnívám, že výkon práce třídního učitele je už zohledněn v tarifu. Spíše se obávám, že by tyto peníze měli sloužit za výkon specializovaných činností a pod tím si mohu představovat cokoli, třeba i pálení obrazů s presidentem ?!nebo tahání dětí na politické demonstrace!?

Hlasovala jsem ano, ale mám výhradu k tomu, aby OSSZ opravovala lékaři chyby bez jeho vědomí.

Pokud se někdo dopustí trestného činu, může EU postupovat podle dosavadních zákonů. Myslím, že není potřeba předávat pravomoci (a vůbec odkrývat karty) orgánům EU a zvláště by se to mělo týkat spravedlnosti a justice.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..