Slovo úvodem

Vážení a milí,

poslední týden v červenci jsme projednali tyto zákony:

Otcovská dovolená se pravděpodobně prodlouží na dva týdny a podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní, předpokládá to poslanecká novela o nemocenském pojištění.

Závěrečným hlasováním prošel i vládní návrh o dětských skupinách. Na jesle se nezmění, budou i nadále pro starší děti. Předloha také zakotvuje jejich financování.

Zvýšení důchodů o 300 korun od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023 jsme schválili ve vládní novele o důchodovém pojištění. Zároveň jsme odhlasovali možnost předčasného důchodu až o pět let pro příslušníky integrovaného záchranného systému bez dopadu na výši penze.

Dodatečné přidání 300 korun k důchodům by příští rok stálo podle důvodové zprávy 10,6 miliardy korun. O rok později by to bylo 10,9 miliardy korun a v následujícím roce 11,1 miliardy korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí zdůvodnilo zvýšení důchodů tím, že očekávaný růst penzí bude nižší než v posledních letech.

Zvýšení příspěvků na péči pro lidi se zdravotním postižením, kteří využívají pobytové sociální služby, jsme schválili v poslanecké novele o sociálních službách. Částky by měly být stejné, jako mají postižení, kteří žijí doma. Stát by na těchto dotacích vydal podle odhadu předkladatelů o 3,4 miliardy korun ročně navíc. Předkladatelé rovněž uvedli, že naopak díky tomu by mohl stát snížit dotace na sociální služby.

Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku (Bohuslavice nad Vláří, Haluzice, Lipová, Slavičín a Vlachovice), jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z roku 2014 rozdělit celkové odškodnění téměř 700 milionů korun.

Návrh zákona podepsali poslanci napříč poslaneckými stranami. Mezi podepsanými jsou hlavně poslanci, kteří jsou ze Zlínského kraje. Pro hlasovalo 113 poslanců ze 123 přítomných, proti nehlasoval nikdo. Předlohu jsme schválili ve zrychleném režimu.

Schválené zákony budou odeslány do Senátu k projednání.

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Olga Jandová

Hlasování


Diskuze

V r.2012 jsem nabídla své zaměstnankyni (těžce nemocné) HO, jasně měla vymezeny úkoly, které plnila 100%! Pomohlo to tehdy jí, ale i zaměstnavateli. Stejně všichni touží po kratší PD a HO je výhodný pro obě strany.

Tyto poplatky by neměli platit senioři nad 65 let.

Platím kartou i hotově, přijde mi to přirozené, někdo platby kartou nikdy nepřijme, takže jsem pro ponechání obou způsobů platby.

Hlasuji ano a souhlasím s panem Pospíšilem.

Hlasuji ano, neboť si myslím, že bude-li výrobce ekologických výrobků registrován, bude možná následná kontrola zboží, které je za ekologické vydáváno, avšak ve skutečnosti není. Mám zkušenost s vajíčky "ze slámy". které byly ve skutečnosti od slepic z klecového chovu.

Ne, neměla, alkohol za volant, řídítka ani na loď nepatří ! Ať se řidič napije po jízdě. Řidič se MUSÍ NAUČIT, že před jízdou se nepije !!! Kdekdo si myslí, že řízení zvládne i po skleničce, ale výzkumy jasně prokazují negativní vliv i malého množství alkoholu.

Před časem bývalo normální udržet nezaměstnanost na 7%, takže ano.

Domnívám se, že ano, neboť na ekonomické dopady pandemie dostaneme peníze také z EU.

Zrušení klecového chovu slepic je nesmysl, má svoje pravidla, která velkochovy zcela jistě dodržují. Tento chov umožňuje vysokou snášku vajec, která společnost potřebuje. Nesouhlasím se zrušením klecového chovu.

Vůbec se mi to nezdá reálné!

Nemovitost byla pořízena již ze zdaněných příjmů, takže šlo o další zdanění!

Domnívám se, že EU jako celek zaspala, ještě, že vláda ČR reagovala razantně včas! V současné době se EU snaží a jsem ráda, že "náš hlas" je slyšet a je respektován.

Plně souhlasím s názorem paní Exnerové, naše vláda jednala hbitě a velmi správně. Nemyslím si, že tato krize Evropu jako celek posílí.

Souhlasím s pány Kašparem a Frankem, se zřízením sportovní agentury nesouhlasím.

Ano, je třeba být obezřetný, myslím si, že dojde k dalšímu nárůstu nemocných, neboť lidé po uvolnění přestanou být opatrní.

Rozhodně ano, jde o zdraví občanů.

Spoléhat se musí každý občan ČR především na sebe a svůj ROZUM. Současnou krizovou situaci naše vláda řeší výborně, takže naše rodina spoléhá na vládu ČR.

Ano, zkušenost mám z práce na úřadě. Záleží, jak se vyjádří příslušný orgán k dané věci, kterou úřad ombudsmana obdržel jako stížnost. Pan Křeček musí rozhodovat dle vlastní m*****ky a s citem!

Myslím, že studenti, kteří poctivě "studují" po celou dobu, maturitu rozhodně zvládnou. Nápad uzavřít na jeden den celou školu (viz pan Kudrnáč), je dobrý.

Vláda koná velmi dobře, máme vynikající výsledky ve srovnání s celým světem !!!

Ano, souhlasím, neboť mám osobní zkušenosti, kdy toto "právo" bylo velice často zneužíváno opozicí před volbami. vše má své meze.

Hlasuji, ne, neboť hospodaření ÚSC podléhá kontrole mnoha jiných státních institucí.

Hlasuji ano, neboť si myslím, že třídní učitel či vedoucí studijní skupiny mají mnohem více povinností a musí vykonávat specializované činnosti.

Ne, vznik další instituce je zbytečný! Sport se řeší na MŠMT i na všech dalších ÚSC krajů i obcí.

Ano, lásce se nedá poručit! Jedinec za svoji genetickou výbavu nemůže!

Rozhodně ano! Z vlastní zkušenosti zaměstnavatele vím, jak právě ti "sociálně slabí", které jsme zaměstnávali na VPP apod., na základě reklam, si půjčovali a pak následně "chodily" zaměstnavateli exekuce na jejich nízké platy. Marná byla osobní domluva, prostě reklama je ovlivnila!

Také souhlasím s názorem pana Houžvíka

Rozhodně ano, péče v domácím prostředí nakonec pro stát vyjde méně nežli v instituci. I po zvýšení příspěvku na péči, nelze uhradit veškeré s domácí péčí související náklady. Pečovala jsem o maminku a vím, jak je právě domácí prostředí pro starého, či postiženého člověka velmi důležité!

Poukázky úsporu nepřinesou, souhlasím s některými již uvedenými názory. Ale ani přenesení pravomoci na pověřené úřady není nejlepším řešením. Dávka v hmotné nouzi by měly být finance.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..