Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

k jednání pléna Poslanecké sněmovny jsme se sešli ve čtvrtek 19. listopadu a pátek 20. listopadu. Tyto dva jednací dny byly z pohledu jednacího řádu Poslanecké sněmovny unikátní, neboť jsem svolal sedm mimořádných schůzí, což se v historii Poslanecké sněmovny doposud nestalo. Žádosti na jejich svolání jsem obdržel od všech poslaneckých klubů a také od vlády.

Minutou ticha jsme uctili památku zemřelých na onemocnění covid-19.

Hned v úvodu mé krátké rekapitulace našeho jednání bych zde rád zmínil usnesení, které jsme většinově přijali. Vyjádřili jsme v něm poděkování všem zdravotníkům, pracovníkům v sociálních službách, hasičům, policistům, vojákům, hygienikům a dalším, kteří se starají o pacienty s nemocí covid-19 a i jinak přispívají ke zvládnutí epidemie. Jejich každodenní náročné práce si velmi vážíme.

Ve třetím čtení, v rámci hlasování daňového balíčku, jsme zrušili takzvanou superhrubou mzdu. Zároveň jsme schválili zdanění hrubé mzdy 15 procenty a u osob s měsíčním výdělkem nad 140.000 sazbou 23 procenty. Současně jsme odhlasovali zavedení stravenkového paušálu, zvýšili jsme spotřební daň z tabákových výrobků.

Dále jsme ve třetím čtení odhlasovali vládní předlohu o evidenci skutečných majitelů, jež vychází z evropské směrnice.

Prodejci pojištění budou mít zřejmě delší lhůty na doklad odbornosti, schválili jsme to v příslušné poslanecké novele. Zmrazili jsme platy ústavním činitelům a soudcům na jeden rok.

Jak předlohu týkající se daňových změn, tak i schválené zákony o evidenci skutečných majitelů, o platu ústavních činitelů, o delších lhůtách na doklad odbornosti prodejcům pojištění bude ještě projednávat horní komora Parlamentu.

Vláda požádala Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu, žádosti jsme vyhověli a nouzový stav prodloužili do 12. prosince 2020.

Jednali jsme v omezeném formátu a dodržovali platná hygienická nařízení vyhlášená vládou.

Radek Vondráček

Anketa

Poslanci s vědomím zvýšení schodku státního rozpočtu zrušili superhrubou mzdu. Zároveň schválili 15procentní zdanění hrubé mzdy, u osob s měsíční mzdou nad 140.000 schválili sazbu 23 procent. Jaký máte názor (ano/ne)?

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Člen Petr Kudrnáč

Hlasování


Diskuze

Založení účtu provádí všechny banky zdarma. Budou si jistě účtovat poplatek za vedení účtu. A kdo tam ty přebytky peněz bude posílat, dlužník to určitě nebude. Kartou asi taky platit nebude, preferuje hotovost. Pokud dlužník něco vydělá bokem, určitě to na účet nepošle. Myslím, že to nebude fungovat

Když se to nezkusí, tak to bude fungovat jako do teď. A to víme, že není dobré. Dejme tomu šanci.

Souhlasím se zrušením spolu s návrhem poslance Babiše na úpravu daně.

Lobbing je již prostá výměna názorů někde u kafe nebo u piva. " Ty poslechni, já bych to udělal takhle...." "A nemyslíš, že by bylo lepší ...." Každý lobuje už ve své rodině, když něco navrhuje. Místo lobbingu lze používat "poslechni si můj názor" a pak se na lobbing můžete dívat docela přátelsky.

Vláda ani žádná jiná instituce virus mezi lidi neroznáší ani nešíří. Šíři to jen lidé mezi sebo. Experti pouze říkají jak se chovat, aby virus roznášelo co nejméně lidí. Někteří občané si myslí, že SVOBODA jim dává právo chovat se jak chtějí . To je vůči všem ostatním egoistické. Zdraví nejdřív.

Pane Koplíku, 7.10. jste uveřejnil po částech obsáhlý text. Mám asi jednodušší myšlení, ale z Vašeho příspěvku není absolutně zřejmé, který faktor uvedený v mém textu z 6.11. byste u sebe byl ochoten potlačit ve prospěch ostatních faktorů, aby to umožnilo rychlejší řešení pandemie Covidu.

Různé kvalitě jednoho produktu nelze zabránit. Buď do buchty dáte řepkový olej nebo slunečnicový olej. Celý problém je otázka ceny finálního produktu (nejenom potravin) a míry zisku. Na stejný produkt stačí dát trochu jinou nálepku a je po problému.

Vyjádřil bych to asi takto: TVOJE PRÁVA KONČÍ NA PRAHU MÉHO DOMU. CHCEŠ - LI ŽÍT V MÉM DOMĚ, CHOVEJ SE JAK JE V MÉM DOMĚ STANOVENO. Jsem si plně vědom, že "domy" v jiných zemích jsou jiné a chudé. Ve většině těch postižených zemích jsem byl. Je třeba pomáhat tam na místě. To oni často ani nechtějí.

Z provozního hlediska to není možné realizovat.

Určitě ano, ale informace již dávno mohou mít, kdyby se o to snažily. Informace jsou na veřejných k*****ech internetu přístupné. Dá to ale práci a vyžaduje to čas a aplikaci informací na místní území.
Nedovedu si představit, které konkrétní informace jim od státu chybí.

200,- Kč za 5 let výchovy (než jde děcko do školy)

Uvědomte si prosím, že "kurzarbeit" ve vyspělém kapitalistickém ekonomickém režimu dříve neexistoval a ekonomický systém kapitalismu fungoval a rostl i bez něj. Je tak trochu takový návrat k socialismu a "státnímu intervencionismu". Učili nás o tom již v 60. letech na VŠE.

Souhlasím, ale podle mě to není opatření pro normální lidi. Ti to sami sledovat nebudou. Bude to sloužit pouze pro šťouravé a "investigativní " novináře a komentátory.

Státní rozpočet je v kapitole výdajů určován cca 85% mandatorními výdaji. To jsou ty dané různými zákony. K přerozdělení tedy zbývá jenom zbytek (cca 15%). Jestliže parlament schválil (schválí) vládě další výdaje na opatření ve výdajové části rozpočtu, tak je to velmi jednoduchá matematika.

Řešení Covidu je dáno 3 faktory. Zdraví, ekonomika, svoboda lidí. Tak to řekl jeden světový expert. Zároveň řekl, že neexistuje ŽÁDNÉ řešení, které vyhoví všem hlediskům. Nejdále s řešením jsou v Číně, potlačili faktor svobody. Každý z nás si musí zvolit, který faktor je v sobě ochoten potlačit.

Určitě ponechat obě možnosti. Proto, aby člověk (důchodce, starý občan) mohl platit kartou , musí mít v bance založený účet. To je pro starší spoluobčany něco nepochopitelného. Už to vidím, jak v malé vsi s koloniálem babička (dědeček) platí kartou.

Ústavní novelizace je zbytečná, postačí upravit zákon o ochraně půdy a zákony o vodě. Nejdůležitější je vymáhat dodržování platných zákonů a důsledně trestat porušení.

Holt už je stanoveno datum. Bude to tak, jak píše pan Němeček 11.07. Navíc to bude stát rozpočet vypořádání s nároky na odškodnění.

Zařadí se to to jen mezi další sociální dávky.

Alkohol při řízení vozidla a lodě ano, ale max. 0,2. Jen tolik, abych si mohl dát jedno pivo. V Evropě to funguje. S tím bych zároveň spojil nemožnost odmítnout dechovou zkoušku na místě pod hrozbou vysokého trestu. V případě dopravní nehody s ať už aktivní nebo pasivní účasti daleko vyšší postih.

Je průzkumem prokázáno, že třídit odpad budou lidé, pokud kontejnery na třídění odpadu jsou v docházkové vzdálenosti cca 300 metrů od jejich sídla. Až to bude, tak se budete divit jak rychle budou kontejnery plné. Kdo ale zaplatí jejich častější odvoz?

Je to zbytečné, je třeba jen vymáhat dodržování toho, co je již zakotveno v různých zákonných normách

Kuloáry
30.06.20

Z jiného soudku. Stále běží diskuze o tom, že ve střetu zájmu je konečný beneficient, protože má zájem na tom, aby "jeho" firma vytvářela zisk. Všichni (každý akcionář), kdo mají jakoukoliv akcii ČEZu nebo ....... jsou také koneční beneficienti a jsou tedy také ve střetu zájmů, pokud mají funkci.

Kuloáry
21.06.20

Deklarace EP - tak nějak se zapomíná, že by se náš odpovědný soud již konečně měl vyjádřit k souladu nebo rozporu jednání AB s naším zákonem. Nová fakta pro rozhodnutí soudu se již nevynoří. A soud je to proto, že MUSÍ mít názor na skutek, který posuzuje. Patrně čeká, až mu ten názor někdo napoví.

Kuloáry
18.06.20

zbrojení. V nejbližší době jistě přezbrojovat nemusíme. Auta- možná? Samohybná děla- jistě ne! Vojáci si z nich v době životnosti nikdy v bojovém nasazení nevystřeli. A to by si asi každý z nás přál. Nevidim světově nebezpečného hráče, na jehož území bychom děla dopravili a rozstříleli ho na padrť.

Směnka nejsou peníze, je to jen příslib, že v budoucnu zaplatím. Stejně tak schválený rozpočtový schodek není skutečný výdaj. V rámci jednání by mohl navrhovatel klidně ustoupit před hlasováním o 50 až 100. Když se to ukáže málo, zase může požádat. Podstatné bude o kolik klesnou příjmy rozpočtu

Ve škole mě učili, že nezaměstnanost cca 7% je něco absolutně normálního pro standardní fungování ekonomiky.

Nedostatek vody v půdě není otázka velkých lánů. Velké lány JZD tu byly již před 30 lety a v řekách a potocích bylo dost vody. Prostě u nás málo prší. Prší zato jinde ve světě, dívejte se na reportáže z ciziny. Z oceánů se vypaří stále dost vody, ale padá dolů jinde vlivem jiného proudění vzduchu.

• Viděl jsem dost dlouhý film z farem v USA o chování slepic v hangárech. To by měli pustit v ČT. Slovo "strašné" je jen velmi slabý výraz. Fakt dost deprimující. Klecovému chovu říkám ANO. Máme přeci veterináře, kteří by na podmínky měli dohlížet.

Jako menšina jsem hlasoval NE. Investora je obtížné prověřit, Čech i Brit může mít sídlo v daňovém ráji, může to být akciovka s akciemi na vlastníka. Které země dopředu vyřadíme (Filipíny, Chile, JAR, Egypt, Bahrain....) a mohl bych pokračovat. Jde o politické hodnocení investora nikoliv investice.

Kuloáry
23.05.20

A vy všichni dole, mohli byste mi prosím vysvětlit demokratické fungování americké věznice na Guantanámu, prosazování prodeje modifikovaných plodin (americké soji), odmítnutí USA zásady "volného nebe". potenciální sankce USA za zdanění příjmů amerických firem. Udržování daňových rájů v zemích EU.

Kuloáry
23.05.20

Navštívil jsem mnoho zemí pro jejichž obyvatele není a nebude Evropa a její hodnoty středem světa a vzorm. Je iluzorní prosazovat "naši demokracii" v saharských zemích, Jihovýchodní Asii, Blízkém Východu, všech těch královstvích, která viceméně fungují (Maroko, Jordánsko, Brunei, Tichomoří...).

Kuloáry
23.05.20

Vážení, zásady demokracie nejsou nikde a nikým stanoveny. Každý má svoje měřítka a zásady evropské demokracie nemohou platit všude ve světě. Všichni můžete mluvit, číst, shromažďovat se, psát své názory, cestovat, (ne)kupovat co chcete a .... ty zásady "naší" demokracie chcete nařídit i lidem jinde.

Souhlasí, s panem Pospíšilem. Když se díváte na jednání ve sněmovně, tak je přeci jasné, že času mají poslanci "málo" a každé chvilky na druhořadé návrhy zákonů je škoda.

Stát má jediný velký zdroj příjmů a to jsou daně. Pokud některou daň zruší, musí zároveň vyřešit kde uspoří a na co, nebo komu dá méně. Prodávající svou prodejní cenu nesníží, bytů je stále málo. Když má kupující 6 milionů na domek nebo 3 na byt, tak mu to stejně moc nepomůže (240 resp. 120 tisíc).

Státy se s tím vyrovnávají podle toho, kolik do toho chtějí dát peněz. (nákup ochrany, testovací vybavení, vybavení léčebných míst, mzdy, propagace činnosti). Evropské struktury nejsou žádný stát a není správné od nich očekávat pomoc. Každý se s tím musí vyrovnat podle poměrů na svém území.

Souhlasím s panem Kašparem. Vznik agentury je sporný. Velmi sporné je, že není stanoveno určení podpory sportu. Domnívám se, že většina peněz se rozplyne ve mzdách a odměnách trenérů. Podpora by měla být omezena účelově, např. na cestovné na soutěže (to je pro všechny), nikoliv na dresy a vybavení.

Je to otázka peněz. Stát (město) vždy nabízí méně, než by měl. Poškozenému nejde jen o cenu pozemků a nemovitostí, ale i o související akce (budoucí dojíždění, změna smluv s dodavateli vody, elektřiny ...), změny dokladů, noví sousedé atd.). Kdo tohle ocení v penězích?

Teďje na to "nárok", ale mělo by tomu předcházet písemně zdokumentované jednání mezi nájemcem a pronajímatelem, kde by obě strany zveřejnili své stanovisko.

Zavádějící otázka. Určitě to odradí, ale mělo by to být naopak. Každý, by měl mít možnost se svého práva domoci přiměřeně své ekonomické situace. Změna poplatků vyřazuje velkou skupinu lidí. Důchodců je několik milionů a na poplatky má málokdo z nich (většina z nich nedosáhne na průměrný důchod).

Určitě je to dobrý institut. Každý by se ale měl snažit, aby tento institut nepotřeboval využít. Dvakrát měř a jednou řež (než něco podepíšeš).

Málokdo do činnosti vojenského zpravodajství vidí a ví, co vlastně dělá a sleduje. Nová funkce by jen vedla k požadavku na zvýšení lidí a další peníze z rozpočtu.

Jsou stanovena nějaká pravidla a příslušné orgány by je měly vyžadovat a i vynucovat. V některých zemích to prosazuje armáda i se zbraní v ruce. Vláda by měla lépe a častěji informovat sdělovací prostředky o faktech provedených opatření. Hodnotím vládu kladně.

Jsem zásadně pro to, aby se uskutečnily maturity na středních školách a učňovských střediscích. Záci by měli mít možnost řádně ukončit školu. Jestli se během celého učebního cyklu učili alespoň přiměřeně, neměl by být pro ně problém zkoušku vykonat. Uzavřete na jeden den celou školu, rozptylte žáky.

Celosvětové krize jsou v široké spolupráci neřešitelné, protože v jednáních a návrzích na řešení se žádná země nesníží k tomu, že by "celosvětové" řešení bylo byť jenom málo na úkor jejich obyvatel Příklad: celosvětově je žádoucí řešit problémy v Africe a trvá to již od rozpadu koloniálního panství

Zejména občané, kterých by se to mělo týkat, velmi často nemají internet, nejsou na facebooku, twitru a ... a tak se k nim elektronické informace nedostanou.

Domnívám se, že ministr vnitra se bojí dát policistům příkaz(pokyn) k ostřejšímu vymáhání dodržování podmínek stanovených pro nouzový stav, aby se nedostal do kritiky sdělovacích medií. Jinde na světě se s tím tolik nemažou a policie to důrazně vymáhá.

Zažil jsem to v Portugalsku, platil jsem podle kilometrů ujetých po placené dálnici. A to jsem měl auto z půjčovny. Každé auto má na předním skle čip a mýtné brány ho načtou do systému placení poplatku.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..