Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Petr Kudrnáč

Hlasování


Diskuze

Kuloáry
01.07.22

Petr Fiala uváděl v pátek do práce nového ministra školství. Jeho úvodní proslov byl ze 70% o válce na Ukrajině, škoda, že nikoliv o školství. Do konce roku asi bude mluvit při každé příležitosti o Ukrajině a nikoliv o problémech obyvatel ČR a jejich řešení. Takovej náš novej "filozof".

Kuloáry
30.06.22

COVID NEZMIZEL
Nejnovější poznatek z cest po Evropě je, že v Portugalsku není absolutně možné se pohybovat ve veřejné dopravě (vlaky, autobusy, metro, tramvaj), muzeích .... bez roušky nebo respirátoru. Řidič prostě nejede. A VŠICHNI TO DODRŽUJÍ.
Ve Vídni to platí také A VŠICHNI TO DODRŽUJÍ

Kuloáry
21.06.22

Už to vidím, jak se země předhánějí ve vyslání expertů na opravy silnic, mostů, budov a ....... Kdo tam dodá ten cement, cihly, konstrukce, železné pruty, plechy a ..... Dáme to všechno zdarma, na dluh, na úvěr nebo .... Ukrajina nebude mít žádné peníze. A nebude mít ani své vlastní dělnické ruce.

Kuloáry
21.06.22

Hodinová "diskuze" bez protivníka pana premiéra na Primě je ostuda televizní publicistiky. To samé platí i o hodinové "diskuzi" pana ministra na ČT. To nebylo vyvážené zpravodajství.
S obavou budu sledovat naše předsednictví EU. A vůbec si nedovedu představit "ekonomickou rekonstrukci" Ukrajiny.

Kuloáry
18.06.22

SLEVA NA ENERGIE. Stát dá OTE peníze a OTE je rozdělí těm, co nám prodávají elektřinu. To jsem zvědavý, jak to prodejci rozdělí na jednotlivé sazby. Kolik uspoří důchodce, který topí dřevem a jen svítí a kolik uspoří domek, který je plně jen elektrický a i topí. Myslím, že do zimy se to nedozvíme.

Kuloáry
18.06.22

Vážení přátelé (bez ohledu na vaše názory). Každý má právo na svůj JEDINEČNÝ názor a pohled na to, co se děje. Jenom nesmí tvrdit, že jeho názor je jediný správný. Situace ve společnosti nabírá obrátky a já se již těším na podzimní volby. Tam se ukáže, co si lidé (ti, kteří přijdou k volbám) myslí.

Kuloáry
09.06.22

V Europarlamentu odhlasovali zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory . To má platit od roku 2035. Návrh prošel, a to i k****i hlasům zástupců pětikoalice. Europoslanci ANO hlasovali proti zákazu prodeje aut se spalovacími motory .
Dovedete si to představit. Kdo na ta elektroauta bude mít.

Kuloáry
31.05.22

ANO - 30,1%, ODS - 19,6%, SPD - 14,3%, STAN - 7,8%. Tím účast v parlamentu končí: Piráti - 4,6%, KDU-ČSL - 4%, Svobodní - 3,6%, TOP 09 - 3,3%, ČSSD - 2,3%. Dotazováno asi 1200 osob.

Kuloáry
31.05.22

Podle průzkumu agentury SANEP z května 2022 (podívejte se na to) by se přepočtem získaných procent mandáty v parlamentu rozdělily asi takto: ANO-84, ODS-54, SPD-40, STAN-22. Brzy po volbách občané mění svůj pohled na situaci velmi výrazně. !!! Je to jen průzkum a stavět se na tom nedá. Je to trend?

Kuloáry
05.05.22

Jsem ekonom a hodně problémů spojuji s úlohou a sílou peněz. Až se odpoutáme od dodávek z Ruska, budeme nakupovat ropu a plyn na volném trhu asi 6-8x dráž než dnes. A to se potom rozpočet jó prohne s různými. kompenzacemi, podporami a dotacemi.

Kuloáry
05.05.22

ČR oficiálně nesouhlasí s postojem Maďarů a Slováků ohledně vyjímky z nákupů ruského plynu a nafty, ale ČR požádala o 3leté přechodné období ohledně ruské ropy. Musí se na to "připravit". Je to pro mě něco jako s jídlem "oči by chtěly, ale žaludek nemůže". I ČR by chtěla, ale ono to jaksi nejde.

Kuloáry
04.05.22

Věnujte se problémům - inflace, plyn, ceny potravin, dotace zemědělcům, Romové z Ukrajiny, dodávkám zbraní, kterými se zabíjejí lidé, rozpočtu, svobodě slova atd. Myslím, že mě někdo vyzval, abych nanesl témata. Kdyby to nestačilo, mám jich v rukávu ještě dost. Všem přeji zdraví a klid v duši.

Kuloáry
04.05.22

Vážení pánové Kašpare a Koplíku, copak vám není jasné, že toho druhého prostě nepřesvědčíte. To co děláte není o aktuálních tématech společnosti a již vůbec pro členy SENIORPARLAMENTU. Zdůrazňuji slovo SENIOR. Historii jděte studovat do "univerzity třetího věku". A do PARLAMENTU to fakt nepatří.

Kuloáry
03.05.22

Občan nemá možnost si tvořit vlastní názor ze všech informací v prostoru. Vláda předem stanoví, které informace se mohou zveřejnit a které se prostě zakážou. Svoboda projevu a právo na neomezené informace je dána ústavou. Ústava je u nás asi málo. Existuje skupina pomazaných hlav, které to určují.

Kuloáry
03.05.22

Posleldní dubnový týden navrhlo ANO v parlamentu k jednání BOD O SVOBODĚ SLOVA. Tento bod nepodpořil ŽÁDNÝ s poslanců vládní koalice (viz snímek z hlasování). Žádný s ministrů vlády ani premiér není ochoten se vyjádřit jak to se svobodou slova a právem na informace vláda myslí.

Kuloáry
30.04.22

Vážení pánové Koplíku a Kašpare, opravdu si myslíte, že vaše výlevy zde, reakce a reakce na reakci obohacují toto fórum. Za několik posledních dnů jste si z toho udělali jen vzájemný rozhovor. JDĚTE DO HOSPODY A TAM SI TO VYŘÍKEJTE. Svým nekonečným handrkováním o myšlenku zde, jen odradíte ostatní.

Kuloáry
14.04.22

Dámy a pánové, nijak jste se nezměnili, stále se snažíte těm druhým vnutit svůj politický názor. Měli byste se zabývat fakty a nikoliv emocemi. Válka prostě jednou skončí a někdo vyhraje. Ta situace nemá řešení typu win/win. Děkuji panu Vondráčkovi za jeho stanoviska z jeho facebooku. A všem zdraví.

Pane Kašpare, čísla nelžou. ****bní programy jednotlivých stran podpořilo určíté procento ****čů. Ne****li jsme Babiše nebo Antibabiše, ale program .
mandáty ****či v %
ANO 72 36
ODS 34 17
STAN 33 16,5
SPD 20 10
KDU 23 11,5
TOP 14 7
PIRÁTI 4 2

Kuloáry
13.10.21

Vám osobně pane Vondráčku děkuji za přístup a vystupování po celou dobu před****bní kampaně. Chtěl bych Vás opět vidět za pultíkem jako předsedu parlamentu.

čtvrtek 14.10. - žádná jednání se moc nekonají, protože právě teď se uvnitř vítezných stran interně teprve diskutuje "co vlastně chceme a kdo to bude dělat". Myslím (!!nevím), že nový vládní program bude hodně nekonkrétní. A jsem moc zvědavý jaká bude za 4 roky důchodová reforma a daně.

Byly to tak trochu volby jako po revoluci. Tenkrát to bylo "proti komunistům". A povedlo se.
Teď to bylo "proti Babišovi" a zase se povedlo. Ani tenkrát, ani teď nevyhrál žádný ****BNÍ PROGRAM.
Je velmi snadné se vyjadřovat "jak né" a "co né". Vítězové ****b málokdy říkali "jak ano" a "co ano".

Kuloáry
13.10.21

1 - je to tak, ale život jde dál, běží čtyři roky pro další změnu.
2 - je to výhra redakce zpravodajství "veřejnoprávní" televize, kam se poděla její "objektivní proporcionální informace a komentáře
3 - zvítězilo heslo "volte změnu", které oslovilo mladé, těch přišlo ****t o 500000 víc než minule

Inspirujme se v jiných zemích (Franci, USA, Německo ...) Povinné očkovaní tam prostě je pro určité skupiny nařízeno, nikdo to nezruší. Tam si soudy na zdravotníky nehrají, o porušování demokracie se nemluví. Žádné odměny bych pro kohokoliv nedával. Dospělý člověk má mozek a musí se sám rozhodnout

Za chvíli budou města, obce i občané od státu požadovat odškodnění za cokoliv (všechno) co se stane v jejich okolí. Hodně vody, málo vody, vítr, zemětřesení, průjezd náklaďáku, stavba čističky, stavba silnice, ryby pro kormorány, stromy pro bobry... A tak bych mohl pokračovat. Dejme to rozpočtu.

Je to správné. Ukazatel poměru růstu důchodu k růstu mezd se stále nedaří udržet. S ohledem na zveřejňovanou inflaci a s ohledem na to, že důchodci opravdu mají jiný spotřební koš by se to mělo zohledňovat pravidelně.

Je otázka, které dávky a příspěvky krátit. Krácení příspěvku na bydleni postihne toho, kdo jim dává střechu nad hlavou.
Jediné řešení je najít pro ně práci a donutit je pracovat.
Zvýšit dohled v místě pobytu a nutit je, aby uklízeli po sobě, ale i po svých sousedech.
Dát jim samosprávu v místě

Omezit růst všem, kteří mají více než trojnásobek průměrné mzdy. Nepřidávat v procentech. Protože 10% navýšení z důchodu je cca 1500,-, 10% z úřednické mzdy je cca 5400,-. Nebo s růstem mzdy snižovat procento. Ano soudci to tak nenechají a vysoudí si to

Souhlasím se sjednocením v rámci EU. Pak je nutné, aby nějaký orgán EU projednal s jinými státy (USA, Egypt, Thajsko, Rusko ....) aby to uznávaly. A taky je dobré přitom řešit platnost, obnovení platnosti a kdo to bude platit.

Jsem pro evidenční kontrolu. V případě potřeby se může dohledat proč tomaso ze slepice, prasete, ****** nebo brambory a pod. v sobě mají nežádoucí látky

Náhrady nákladů ANO (cesta, komunikace ..), Odměna navíc NE, je to dobrovolný dar. Nebo udělejte ceník výkupu orgánů.

ANO zlepší se informovanost lékařů o pacientovi. Je otázka, zda když lékař něco zjistí z elektronické databáze, tak z toho může vycházet 100% při své diagnóze a volbě léčby.
ANO sdílení informací je prospěšné. Elektronická komunikace starších lidí s lékařem by však pro ně neměla být jediná podmínka

ANO souhlasím, nemělo by to ale způsobit nárůst zaměstnanců úřadu a zvýšení jeho rozpočtu.

Myslím, že stávající jaderná energetika pracuje již desítky let s ruskou těžkou technologií a francouzským systémem měření, ovládání a zabezpečení. Toho jsme se teď vzdali. A nepamatuji se, že bychom za léta provozu řešili nějaké podstatné příhody a závady. Škoda, že budeme měnit to, co funguje.

Již to řeklo mnoho komentátorů.
Opozice to využila. Byla na obrazovce ČT celkem 14 hodin aniž se to započítá do "proporcionality" vysílání, kterou ČT tak ráda obhajuje.

Odpovědi podle pořadí položených otázek:
- souhlasím s poslanci
- podpořil bych tento zákon
- mám připomínky - 1) úřednící i stavitelé si budou těžko zvykat, 2) nebude to VÝRAZNĚ jednodušší, 3) bude to o málo rychlejší (možná)
ALE URČITĚ TO POJĎME ZKUSIT

když něco funguje, není třeba to měnit k****i zviditelnění se některých papalášů

poslanci jsou v parlamentu v zaměstnání jako každý jiný, porušení pracovní kázně je třeba projednat a podle míry porušení i potrestat

automatická valorizace NE, protože je třeba VŽDY posuzovat v každém okamžiku stav ekonomiky a společnosti
zkrácení pracovní doby ANO svázáno s poklesem odměny za práci, dostávat stejně za méně práce je nem*****ní
do****ná 5 týdnů ANO svázáno se zrušením doplňkových bonusů na volné dny pro jiný účel

jak se již v zadání uvádí, jde o "DOBROVOLNÍKY"

Proč je v Singapůru taková čistota a pořádek? Protože se navzájem lidé pozorují a upozorňují strážce pořádku na VŠECHNO co se děje špatně. Neměli bychom oznamovatele nepořádků považovat za udavače, bonzáky, ale ochránce pořádku. Funguje to tak v Holandsku, Novém Zélandu, USA a dalších zemích.

Mezinárodní očkovací průkaz funguje v pohodě již dlouho. Průkaz na Covid bude boj o lokální zájmy výrobců vakcín a politický boj EU proti Rusku a Číně. Budeme uznávat očkování vakcínami z Ruska, Číny, Austrálie, Indie...? A půjde taky o peníze. Kdo to bude vydávat a za kolik. A co platnost průkazu?

Vrbětice
06.05.21

Sazečku a Kopilíku. Velice se Vám omlouvám, ale možnost diskuze v kuloárech si špatně vykládáte. V této lince se již vůbec nevyjadřujete k danému tématu "Vrbětice", ale navzájem se osočujete, že právě ten druhý vás špatně chápe. K tomu ty témata neslouží. Řekněte svůj názor na věc a tím to končí.

Čeština je bohatá řeč a vyjádření mazt není dobré. Stává se, že někdo se cítí výrokem právem/neprávem dotčen. A demokracie mu dává právo protestovat, soudit se, odvolávat..... A samozřejmě oplácet stejným metrem. Kdo bude ta hlava pomazaná, která určí co už je za hranou. Uděláme na to přeci komisi.

Jestliže je naše společnost tak vyspělá, vzdělaná, demokratická a liberální jak o sobě jednotlivci tvrdí, tak je přeci TY JINÉ názory než jsou jejich vlastní nemohou rozviklat a urazit. Každý má právo na svůj názor a každý jiný s ním prostě nemusí souhlasit.

Chápu to tak, že se jim jedná vlastně o slovo MANŽELSTVÍ a SVATBA . Jsem pro, aby ta 4% dotčených osob předkládala návrhy na PRÁVNÍ vyrovnání svého postavení ve společnosti. Ale proboha co to má co dělat s manželstvím. To je prostě dáno pro svazek muže a ženy.

Vrbětice
24.04.21

Chováme se podle toho co si myslíme, jinak to nejde. Ale neměříme všem stejným metrem a neposuzujeme srovnatelné akce stejně. Bude to mít stamiliardové důsledky pro naše firmy. M*****ní pohled nutně musí být jiný než právní kvalifikace činu. Chceme-li žít podle práva, tak to také zohledněme.

Vrbětice
24.04.21

Jde o diverzní akci cizích agentů na území ČR, tak to prostě je. Nikdy asi NEDOKÁŽEME kdo ty roznětky zapálil. A můžeme si MYSLET, kdo to byl. Všechny velmoci mají všude po světě své agenty organizující diverzní akce (Syrie, Irán, Jugoslávie...) při kterých umírají civilisté a my je neodsuzujeme.

Exekuce
19.04.21

NENÍ, ten kdo dluží udělal něco špatně a měl by být potrestán. Ten kdo půjčil by měl dostat alespoň tolik kolik půjčil. Úroky a poplatky by měly být odpuštěny za URČITÝCH podmínek. Prodej nároků na exekuce by měl být zakázán. Pracovat načerno, aby se někdo vyhnul placení exekuce by mělo být stíháno.

Naši zemědělci budou jen ve velmi málo oblastech levnější než dotovaní farmáři z EU.
Kvóty nemohou fungovat, vedlo by to k tomu, že v určitém období roku bychom v krámě neměli celou řadu výrobků. Trh naše zemědělce nediskriminuje. Co je levnější, prodává se lépe, nedivte se nákupčím řetězců.

Je dobře, že je to napsaný. Fakticky to může fungovat pouze tam, kde dojde ke střetu a bude to někde před kamerou. Jinak je to slovo proti slovu.

NÉ, že má, ale ANO, že může. Má to zatím celou řadu nejasných vztahů z hlediska pracovněprávních vztahů, nákladů a náhrad a odpovědnosti za činy vzniklé v "pracovní době".

NE. OSVČ jsou vlastně podnikatelé a z****li si svoje působení na trhu svobodně. Předtím se jistě mohli seznámit s pravidly, který pro OSVČ platí.
A komu zase odpustíme něco příště, příkladů mám plný rukáv (lesníci při hurikánu, rybáři při znečištění, zemědělci při suchu a povodních).

NE. Na významné Čechy, kteří žili a žijí v cizině pravidelně poukazují média. Lidé současně žijící v cizině ač se hlásí k češství jen obtížně mohou zcela rozumět tomu, co se u nás doma děje, mají to je z TV, rozhlasu a korespondence s přáteli. Media nevyjadřují většinou názory a nálady většiny.

ANO, skrývání veřejných dat škodí.

Souhlasím naprosto. Se svobodou názoru a projevu to nemá nic společného. Názor mohou vyjádřit i v roušce, když to mohou i ostatní. Chování těch dvou je jen gestem na truc. Podobné chování by mělo být postiženo nařízením okamžitě opustit sál a provedením ochrannou službou včetně finančního postihu.

Virus u nás šíří jenom lidé, žádní netopýři. Když se myšlení lidí nezmění, tak tu virus bude ještě dlouho. Každého svoboda a právo končí tam, kde začíná svoboda a právo toho druhého. Jednou vláda podlehne tlaku a otevře dveře škol, pak se uvidí. Podívejte se na vývoj ve Francii a co tam dnes platí.

Využívají jen to, co si poslanecká sněmovna odsouhlasila již dříve a to, že na jednání se pravidla nošení nevztahují. Jsem pro, aby je ochranka pokaždé vyvedla ze sálu. Ať to všichni v televizi vidí.

Velmi často je jednání poslanecké sněmovny POUZE HRA mezi stranami a o podstatu řešení projednávaného problému vůbec nejde. Pokud připouštím, že jednání je hra, pak obstrukce jsou součástí hry a patří do jednání právě tak, jako když při pokeru někdo blafuje.

Maturita je pro studenty slavnostní akt. A co se nenaučili za celé studium, již před maturitou nedohoní. Jako slavnost určitě zachovat. Požadavky při ústních i písemných zkouškách se za dlouhá léta jistě hodně snížily. Základní předměty by neměly být ****telné.

Jeden ****bní kraj celé ČR je jistě spravedlivější, ale nemůže projít. Stranické vedení se jentak nevzdá možnosti ve finále mluvit do toho, kdo bud sedět v parlamentu. Určitě to bude 14 krajů. Ne přepočtu na mandáty až tak moc nezáleží.

Nesouhlasím, je to příliš plošné.

Nic, co by spravovala EU.
Správci by byly soukromé subjekty a jejich životnost je otázkou. Kra****í i velké banky a penzijní fondy. Ať si dotčené osoby spoří na důchod ve své zemi, produktů je na trhu dost.

Nebude to fungovat bez sankcí za dodržování. Nová placená pracovní místa za kontrolu, za ukládání sankcí. Poplatky pro veterináře, za zadání do registru, za informace z registru. Vyjímky pro služební psy, pro slepecké psy, psi v útulku, pro psy přestárlých spoluobčanů. Otázky k dalšímu řešení.

ANO vláda. Představte si katastrofický film, že na naše území dopadne rozsáhlý déšť meteoritů a nebude fungovat zásadní infrastruktura. Takových situací mám v rukávu ještě víc.
Čekat až se sejde parlament a až se sejde senát a čekat až něco rozhodnou je v tom filmu pouze tragikomická epizoda.

Určitě ano. S dalším vývojem techniky a pohonů se stanou drony součástí zábavy i ekonomiky. Regulace by měla být v pravomoci každého státu. Žádná obecná regulace z EU.

Otázka není vůbec zda to bude cenově přijatelné. Pokud to tak EU rozhodne, tak to nebude pro lidi k diskuzi a všichni to budou muset přijmout, protože výrobci to přestanou vyrábět. Každý bude mít jenom volbu koupit či nekoupit to v tom novém obalu a jestli je ochoten to zaplatit.

Oznámení trestné činnosti nebo podezření na trestnou činnost je ZE ZÁKONA povinnosti každého občana. Funguje to v převážné většině rozvinutých "demokratických" společnostech.

Vystrčil je tak nějak MIMO REALITU.
A taky nesouhlasím s tím, aby stát platil komukoliv cokoliv za to, aby podpořil, že lidí budou hlásit všechny své styky, když se nakazí. Platit za to, že někdo bude říkat pravdu. To je hanba. Již Havel říkal, že "pravda zvítězí nad lží a nenávistí!. A ... teď

Pro K. Četl jsem studii o tom, že demokracie zahyne sama na sebe. Prosazování demokracie a svobody samo tyto veličiny svou podstatou omezuje. Rád vyžaduji od svých oponentů odpověď na svou otázku "Kdo je ta skupina pomazaných, která stanoví, kdy lze demokracii, svobodu a m*****ku povýšit nad právo".

K+K. Přečtěte si vždy zadání tématu a přestaňte používat tento portál na osobní diskuze. Na to je facebook. Když nedokážete vyjádřit svůj názor stručněji, 1) pište články do novin a 2) ty vaše prezentované problémy s otevíráním příloh sem fakt nepatří. Několik stránek je jen Koplík proti Kapalová.

Přiměřené řešení. Většinu navýšení dostanou OBČANÉ a FIRMY a ti to buď utratí nebo uloží. Nejde tedy o utrácení za studie, posudky, audity apod. A nikde není stanoveno, že to tak musí dopadnout. Půjde o to jak budou firmy, podnikatelé a občané ochotní přiznávat příjmy a platit daně.

Jsem ekonom, proto za vším hledej peníze. Nouzový stav umožňuje krajům žádat od vlády spoustu věcí zdarma. Hejtmani nechtějí rozhodovat. Rozhodování sebou přináší odpovědnost za finanční důsledky činu. A prosím sledujte všechny kdo vystupují na veřejnosti jak se brání říci co by udělali a rozhodli.

To, že učí odborníci bez pedagogického vzdělání je běžné ve většině rozvinutých i rozvojových zemí. Už to dávno mělo být zavedeno. Ten "neodborník". který by to nezvládal by se zakrátko ukázal a skončil by přirozenou cestou.
Na střední škole se již většinou o "dětech" nedá mluvit.

Zatím se jedná o stanovisko ÚS. Nový ****bní zákon zatím není. Bohužel o pravidlech volby do PARLAMENTU bude rozhodovat SENÁT. A bude to ještě velká diskuze. To co je nejdemokratičtější (všechny hlasy stejnou váhu) se všem nemusí líbit a hodit.

Vážení pánové Koplíku a Kašpare, tato rubrika není "chat". Měli byste se sejít v parku a tam si názory podrobně vyměnit nebo pište do novin. Za jeden den uveřejnit 20 komentářů (Koplík) sem nepatří. Restrikce máme podobné jako okolní země. Tam ale pokuty vymáhají a lidé se bojí a chovají se tak.

Ať jste všichni zdraví. Jsou tu prostě fakta. SPOLEČNOST JE ROZDĚLENÁ a tak to podle mě bude i dál. ZMEŇA PRAVIDEL JE VYHLÁŠENÁ a s tím je třeba se smířit. KAŽDÝ DÁL MUŽE ****T JAK CHCE a to je dobře. Soudce zpravodaj prostě psal 3 roky svou další "dizertační" práci a nikdo mu to nezakázal. Škoda.

Není třeba žádný nový zákon, na všechno již zákony jsou. Je třeba jen kontrolovat, jestli poskytnuté peníze na vývoj a výzkum něco přinesly do praxe. Žádné výsledky výzkumu, které nepřinesou výrobě a společnosti finační nebo produktivní výhodu, nikdo do své činnosti neaplikuje.

Jedná se podle mě o lobistickou snahu snahu výrobců a podporu vlád těch zemí, které mají na svém území tyto výrobce. Především tyto země čerpají a budou chtít čerpat příspěvky a dotace z fondů EU na vývoj elektromobility.

V poslední době je populární "VLÁDA ZAKÁZALA, VLÁDO PLAŤ". Vidím zástupy podnikatelů, kteří budou žádat kompenzace za zákaz svého výrobního podnikatelského záměru.

Vláda do ČR žádnou chorobu nepřivezla. PŘIVEZLI JI LIDÉ. Vláda žádnou chorobu nerozšiřuje. ŠÍŘÍ JI LIDÉ. Je tedy jen a jen na lidech, aby šíření viru znemožňovali. S politikou vir nemá nic společného. Každý má právo se chovat jak chce, ale jen do té míry, pokud svým chováním neohrozí jinou osobu.

****** - 1) v rozporu s pravidly společného volného trhu, v EU to nemá šanci projít, 2) naši zemědělci své produkty nedokážou nabídnout řetězcům za své ceny, protože ceny zemědělských výrobků v EU jsou dotované členskými zeměmi producentům, 3) producenti v ČR nejsou schopni vyrobit velké množství

Bez problémů jsem přihlásil již první den !odpoledne! svou tchýni včetně rezervace termínu a konkrétní hodiny. Očkování proběhlo bez problémů. Výtka vůči personálu je, že berou lidi jak přijdou a né podle objednaného času. Někteří jsou tam již o několik hodin dřív a řádně objednaní musí čekat.

Poplatek za veřejnou TV a Rozhlas by měly být povinné. Každý poslouchá a sleduje a nerad to přiznává. Problém je, kdo je domácnost, kolik má přístrojů doma a jinde. Rada ČT a Rozhlasu je dobrý orgán a měl by mít větší dozorové pravomoce ohledně programového složení a politické vyváženosti vysílání.

Je navrhováno v jednom zákoně příliš komplexní řešení různých situací, které podle mě V PRAXI způsobí řadu konfliktů. Ozvou se jiné skupiny osob, které se budou domáhat také.

Je to deklaratorní akt. Tímto zákonem nic neukládáme. Zákon nemá žádná vymáhací pravidla a sankce (za co také by byly?). Ve světě jsem se setkal s jednoduchým řešení. Každý podnik, firma, společnost, která bere vodu z veřejného řečiště musí vodu odebírat cca 150 m po výpustí své čističky.

Trochu to zlehčím. To by mohl být příspěvek za kompenzaci negativních dopadů 1) když bude dlouhodobě pršet a děti nebudou moct být venku, 2) když bude dlouho vedro a děti nebudou moct být venku, 3) komáří invaze.....a mohl bych uvést ještě řadu dalších situací.

Souhlasím s poznámkami pana Škromacha. Zákon ano, může být na jednu A4, stanoví dobrovolnost a zadarmo. To je vše co potřebujeme.

Založení účtu provádí všechny banky zdarma. Budou si jistě účtovat poplatek za vedení účtu. A kdo tam ty přebytky peněz bude posílat, dlužník to určitě nebude. Kartou asi taky platit nebude, preferuje hotovost. Pokud dlužník něco vydělá bokem, určitě to na účet nepošle. Myslím, že to nebude fungovat

Když se to nezkusí, tak to bude fungovat jako do teď. A to víme, že není dobré. Dejme tomu šanci.

Souhlasím se zrušením spolu s návrhem poslance Babiše na úpravu daně.

Lobbing je již prostá výměna názorů někde u kafe nebo u piva. " Ty poslechni, já bych to udělal takhle...." "A nemyslíš, že by bylo lepší ...." Každý lobuje už ve své rodině, když něco navrhuje. Místo lobbingu lze používat "poslechni si můj názor" a pak se na lobbing můžete dívat docela přátelsky.

Vláda ani žádná jiná instituce virus mezi lidi neroznáší ani nešíří. Šíři to jen lidé mezi sebo. Experti pouze říkají jak se chovat, aby virus roznášelo co nejméně lidí. Někteří občané si myslí, že SVOBODA jim dává právo chovat se jak chtějí . To je vůči všem ostatním egoistické. Zdraví nejdřív.

Pane Koplíku, 7.10. jste uveřejnil po částech obsáhlý text. Mám asi jednodušší myšlení, ale z Vašeho příspěvku není absolutně zřejmé, který faktor uvedený v mém textu z 6.11. byste u sebe byl ochoten potlačit ve prospěch ostatních faktorů, aby to umožnilo rychlejší řešení pandemie Covidu.

Různé kvalitě jednoho produktu nelze zabránit. Buď do buchty dáte řepkový olej nebo slunečnicový olej. Celý problém je otázka ceny finálního produktu (nejenom potravin) a míry zisku. Na stejný produkt stačí dát trochu jinou nálepku a je po problému.

Vyjádřil bych to asi takto: TVOJE PRÁVA KONČÍ NA PRAHU MÉHO DOMU. CHCEŠ - LI ŽÍT V MÉM DOMĚ, CHOVEJ SE JAK JE V MÉM DOMĚ STANOVENO. Jsem si plně vědom, že "domy" v jiných zemích jsou jiné a chudé. Ve většině těch postižených zemích jsem byl. Je třeba pomáhat tam na místě. To oni často ani nechtějí.

Z provozního hlediska to není možné realizovat.

Určitě ano, ale informace již dávno mohou mít, kdyby se o to snažily. Informace jsou na veřejných k*****ech internetu přístupné. Dá to ale práci a vyžaduje to čas a aplikaci informací na místní území.
Nedovedu si představit, které konkrétní informace jim od státu chybí.

200,- Kč za 5 let výchovy (než jde děcko do školy)

Uvědomte si prosím, že "kurzarbeit" ve vyspělém kapitalistickém ekonomickém režimu dříve neexistoval a ekonomický systém kapitalismu fungoval a rostl i bez něj. Je tak trochu takový návrat k socialismu a "státnímu intervencionismu". Učili nás o tom již v 60. letech na VŠE.

Souhlasím, ale podle mě to není opatření pro normální lidi. Ti to sami sledovat nebudou. Bude to sloužit pouze pro šťouravé a "investigativní " novináře a komentátory.

Státní rozpočet je v kapitole výdajů určován cca 85% mandatorními výdaji. To jsou ty dané různými zákony. K přerozdělení tedy zbývá jenom zbytek (cca 15%). Jestliže parlament schválil (schválí) vládě další výdaje na opatření ve výdajové části rozpočtu, tak je to velmi jednoduchá matematika.

Řešení Covidu je dáno 3 faktory. Zdraví, ekonomika, svoboda lidí. Tak to řekl jeden světový expert. Zároveň řekl, že neexistuje ŽÁDNÉ řešení, které vyhoví všem hlediskům. Nejdále s řešením jsou v Číně, potlačili faktor svobody. Každý z nás si musí z****t, který faktor je v sobě ochoten potlačit.

Určitě ponechat obě možnosti. Proto, aby člověk (důchodce, starý občan) mohl platit kartou , musí mít v bance založený účet. To je pro starší spoluobčany něco nepochopitelného. Už to vidím, jak v malé vsi s koloniálem babička (dědeček) platí kartou.

Ústavní novelizace je zbytečná, postačí upravit zákon o ochraně půdy a zákony o vodě. Nejdůležitější je vymáhat dodržování platných zákonů a důsledně trestat porušení.

Holt už je stanoveno datum. Bude to tak, jak píše pan Němeček 11.07. Navíc to bude stát rozpočet vypořádání s nároky na odškodnění.

Zařadí se to to jen mezi další sociální dávky.

Alkohol při řízení vozidla a lodě ano, ale max. 0,2. Jen tolik, abych si mohl dát jedno pivo. V Evropě to funguje. S tím bych zároveň spojil nemožnost odmítnout dechovou zkoušku na místě pod hrozbou vysokého trestu. V případě dopravní nehody s ať už aktivní nebo pasivní účasti daleko vyšší postih.

Je průzkumem prokázáno, že třídit odpad budou lidé, pokud kontejnery na třídění odpadu jsou v docházkové vzdálenosti cca 300 metrů od jejich sídla. Až to bude, tak se budete divit jak rychle budou kontejnery plné. Kdo ale zaplatí jejich častější odvoz?

Je to zbytečné, je třeba jen vymáhat dodržování toho, co je již zakotveno v různých zákonných normách

Kuloáry
30.06.20

Z jiného soudku. Stále běží diskuze o tom, že ve střetu zájmu je konečný beneficient, protože má zájem na tom, aby "jeho" firma vytvářela zisk. Všichni (každý akcionář), kdo mají jakoukoliv akcii ČEZu nebo ....... jsou také koneční beneficienti a jsou tedy také ve střetu zájmů, pokud mají funkci.

Kuloáry
21.06.20

Deklarace EP - tak nějak se zapomíná, že by se náš odpovědný soud již konečně měl vyjádřit k souladu nebo rozporu jednání AB s naším zákonem. Nová fakta pro rozhodnutí soudu se již nevynoří. A soud je to proto, že MUSÍ mít názor na skutek, který posuzuje. Patrně čeká, až mu ten názor někdo napoví.

Kuloáry
18.06.20

zbrojení. V nejbližší době jistě přezbrojovat nemusíme. Auta- možná? Samohybná děla- jistě ne! Vojáci si z nich v době životnosti nikdy v bojovém nasazení nevystřeli. A to by si asi každý z nás přál. Nevidim světově nebezpečného hráče, na jehož území bychom děla dopravili a rozstříleli ho na padrť.

Směnka nejsou peníze, je to jen příslib, že v budoucnu zaplatím. Stejně tak schválený rozpočtový schodek není skutečný výdaj. V rámci jednání by mohl navrhovatel klidně ustoupit před hlasováním o 50 až 100. Když se to ukáže málo, zase může požádat. Podstatné bude o kolik klesnou příjmy rozpočtu

Ve škole mě učili, že nezaměstnanost cca 7% je něco absolutně normálního pro standardní fungování ekonomiky.

Nedostatek vody v půdě není otázka velkých lánů. Velké lány JZD tu byly již před 30 lety a v řekách a potocích bylo dost vody. Prostě u nás málo prší. Prší zato jinde ve světě, dívejte se na reportáže z ciziny. Z oceánů se vypaří stále dost vody, ale padá dolů jinde vlivem jiného proudění vzduchu.

• Viděl jsem dost dlouhý film z farem v USA o chování slepic v hangárech. To by měli pustit v ČT. Slovo "strašné" je jen velmi slabý výraz. Fakt dost deprimující. Klecovému chovu říkám ANO. Máme přeci veterináře, kteří by na podmínky měli dohlížet.

Jako menšina jsem hlasoval NE. Investora je obtížné prověřit, Čech i Brit může mít sídlo v daňovém ráji, může to být akciovka s akciemi na vlastníka. Které země dopředu vyřadíme (Filipíny, Chile, JAR, Egypt, Bahrain....) a mohl bych pokračovat. Jde o politické hodnocení investora nikoliv investice.

Kuloáry
23.05.20

A vy všichni dole, mohli byste mi prosím vysvětlit demokratické fungování americké věznice na Guantanámu, prosazování prodeje modifikovaných plodin (americké soji), odmítnutí USA zásady "volného nebe". potenciální sankce USA za zdanění příjmů amerických firem. Udržování daňových rájů v zemích EU.

Kuloáry
23.05.20

Navštívil jsem mnoho zemí pro jejichž obyvatele není a nebude Evropa a její hodnoty středem světa a vzorm. Je iluzorní prosazovat "naši demokracii" v saharských zemích, Jihovýchodní Asii, Blízkém Východu, všech těch královstvích, která viceméně fungují (Maroko, Jordánsko, Brunei, Tichomoří...).

Kuloáry
23.05.20

Vážení, zásady demokracie nejsou nikde a nikým stanoveny. Každý má svoje měřítka a zásady evropské demokracie nemohou platit všude ve světě. Všichni můžete mluvit, číst, shromažďovat se, psát své názory, cestovat, (ne)kupovat co chcete a .... ty zásady "naší" demokracie chcete nařídit i lidem jinde.

Souhlasí, s panem Pospíšilem. Když se díváte na jednání ve sněmovně, tak je přeci jasné, že času mají poslanci "málo" a každé chvilky na druhořadé návrhy zákonů je škoda.

Stát má jediný velký zdroj příjmů a to jsou daně. Pokud některou daň zruší, musí zároveň vyřešit kde uspoří a na co, nebo komu dá méně. Prodávající svou prodejní cenu nesníží, bytů je stále málo. Když má kupující 6 milionů na domek nebo 3 na byt, tak mu to stejně moc nepomůže (240 resp. 120 tisíc).

Státy se s tím vyrovnávají podle toho, kolik do toho chtějí dát peněz. (nákup ochrany, testovací vybavení, vybavení léčebných míst, mzdy, propagace činnosti). Evropské struktury nejsou žádný stát a není správné od nich očekávat pomoc. Každý se s tím musí vyrovnat podle poměrů na svém území.

Souhlasím s panem Kašparem. Vznik agentury je sporný. Velmi sporné je, že není stanoveno určení podpory sportu. Domnívám se, že většina peněz se rozplyne ve mzdách a odměnách trenérů. Podpora by měla být omezena účelově, např. na cestovné na soutěže (to je pro všechny), nikoliv na dresy a vybavení.

Je to otázka peněz. Stát (město) vždy nabízí méně, než by měl. Poškozenému nejde jen o cenu pozemků a nemovitostí, ale i o související akce (budoucí dojíždění, změna smluv s dodavateli vody, elektřiny ...), změny dokladů, noví sousedé atd.). Kdo tohle ocení v penězích?

Teďje na to "nárok", ale mělo by tomu předcházet písemně zdokumentované jednání mezi nájemcem a pronajímatelem, kde by obě strany zveřejnili své stanovisko.

Zavádějící otázka. Určitě to odradí, ale mělo by to být naopak. Každý, by měl mít možnost se svého práva domoci přiměřeně své ekonomické situace. Změna poplatků vyřazuje velkou skupinu lidí. Důchodců je několik milionů a na poplatky má málokdo z nich (většina z nich nedosáhne na průměrný důchod).

Určitě je to dobrý institut. Každý by se ale měl snažit, aby tento institut nepotřeboval využít. Dvakrát měř a jednou řež (než něco podepíšeš).

Málokdo do činnosti vojenského zpravodajství vidí a ví, co vlastně dělá a sleduje. Nová funkce by jen vedla k požadavku na zvýšení lidí a další peníze z rozpočtu.

Jsou stanovena nějaká pravidla a příslušné orgány by je měly vyžadovat a i vynucovat. V některých zemích to prosazuje armáda i se zbraní v ruce. Vláda by měla lépe a častěji informovat sdělovací prostředky o faktech provedených opatření. Hodnotím vládu kladně.

Jsem zásadně pro to, aby se uskutečnily maturity na středních školách a učňovských střediscích. Záci by měli mít možnost řádně ukončit školu. Jestli se během celého učebního cyklu učili alespoň přiměřeně, neměl by být pro ně problém zkoušku vykonat. Uzavřete na jeden den celou školu, rozptylte žáky.

Celosvětové krize jsou v široké spolupráci neřešitelné, protože v jednáních a návrzích na řešení se žádná země nesníží k tomu, že by "celosvětové" řešení bylo byť jenom málo na úkor jejich obyvatel Příklad: celosvětově je žádoucí řešit problémy v Africe a trvá to již od rozpadu koloniálního panství

Zejména občané, kterých by se to mělo týkat, velmi často nemají internet, nejsou na facebooku, twitru a ... a tak se k nim elektronické informace nedostanou.

Domnívám se, že ministr vnitra se bojí dát policistům příkaz(pokyn) k ostřejšímu vymáhání dodržování podmínek stanovených pro nouzový stav, aby se nedostal do kritiky sdělovacích medií. Jinde na světě se s tím tolik nemažou a policie to důrazně vymáhá.

Zažil jsem to v Portugalsku, platil jsem podle kilometrů ujetých po placené dálnici. A to jsem měl auto z půjčovny. Každé auto má na předním skle čip a mýtné brány ho načtou do systému placení poplatku.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..