Slovo úvodem

Vážení členové Senior parlamentu,
milí přátelé,

po delší době bych Vás rád pozdravil a poděkoval Vám. Je Vás tu přes 200, pokořili jste hranici počtu poslanců v Poslanecké sněmovně. Vy všichni jste tu za sebe, diskutujete poctivě svým jménem, nikoli skryti za smyšlenou internetovou identitu. Vážím si Vašeho nadšení, Vašich názorů, které se nebojíte říct nahlas.

A zcela upřímně, cítím vůči Vám dluh. Vzhledem k Vaší aktivitě, kterou zde vyvíjíte, je potřeba, aby Vám Senior parlament nabídl víc. Aby byl aktuálnější, lépe s Vámi komunikoval, pravidelně nabízel nové podněty, informoval Vás o akcích ve Sněmovně - zkrátka aby tu nebyla nuda. Tým správců Senior parlamentu ale chystá postupně řadu dalších úprav, věřím, že budete mile překvapeni.

Těším se.

Radek Vondráček,
Předseda Poslanecké sněmovny
Parlamentu České republiky

Anketa

Budete během letošního léta na dovolené/výletě

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Člen Renée Turková

Hlasování


Diskuze

Každé omezení vyvolává reakci, většinou odpor, v případě tomto, další obří možnost korupce. Nehledě k tomu, že už dnes každý trust tlačí své dodavatel k co nejnižším cenám pro vlastní zisk a výrobce to řeší možným šizením výrobku, protože se taky musí uživit.

Pane Koptík, nechci jezdit na žebřiňáku, jen se rozhlížím okolo sebe. Bývalé Východní Německo. Polsko, Maďarsko, Bulharsko, nikde nejsou velké nepřehledné lány a pod sebemenším kopečkem obrovské splavené, louže bez porostu.

Přehrady, za 20 let, k čemu!? Co takhle rozvorat šité lány (které velkozemědělci rádi zdědili po komunistickém zcelování) vytvořit meze, polní cesty, remízky a strouhy a znovu začít s hlubokou orbou. Nepovolovat další centra nákupů s obřími parkovišti atd.. Lze začít hned s hmatatelným výsledkem.

Bohužel se stal politickou funkcí. Zvolením starého člověka, který zatvrzele stojí za svými názory z minulého století ztrácí svou věrodnost a nutnou energii.

Proč další kybernetický úřad, s dalšími státními zaměstnanci

Proč další kybernetický úřad, s dalšími státními zaměstnanci

Každý předpokládá že jím volení představitelé jsou elitou národa, kteří jsou schopni fundovaně předvídat a i nečekanou katastrofu zdárně vyřeší. Budou schopni sebereflexe a v případě vlastní nedostatečnosti, vyberot poradce tak kvalitní, že ti za ně zaručí kvalitní řešení.

Zbytečné, oproti parlamentu je v obcích na zastupitelstvo v každodenní práci vidět

Je pozdě, nehledě k tomu, že jde o podnikání jako jakékoli jiné a je zájmem každého najít informace a tím zlepšit svou situaci.

Ano, má-li zájem o proočkovanost obyvatel!

... že by se vracelo plánované hospodářství a to je oblast s jedním z nejnižších ročních rozpočtů!

Stát má kontrolovat a odstraňovat nepoctivost v podnikání, od toho snad podstatně zvýšil počet státních zaměstnanců. Nehledě k tomu, že ten kdo je finančně negramotný si vždy najde svého lichváře nebo šmejda.

Ne. Celý nový zákoník, to musí řešit

Je to nutné, aby se nemohlo opakovat okřídlené "klekli jsme na ně!" atd. za které zaplatíme všichni z daní na soudně přiznávané náhrady za škody způsobené finanční a celní správou

Ne. Nevidím sebemenší důvod, dokud nebude celé zdravotnictví propojené a lékaři jedním kliknutím nezjistí zdravotní zátěž a medikaci každého pacienta. Zase se budou osobní údaje zbytečně někde používat a zase bez přínosu pro pacienta

Rozhodně ano, čím víc bude možno posvítit na místní poměry a pod prsty zastupitelů, tím líp.

Nejen tyto kompetence, ale i větší pravomoce a právem veta bez možnosti odvolávání, hodnocení a komentování jeho nálezu.

Ano, stát vyhlásil kormorány před lety za chráněný druh. Přes protesty a doložená fakta o organizovanosti a žravosti tohoto ptáka od rybářů. Tedy stát je zodpovědný za několikaleté nálety tohoto nepatřičně chráněného druhu na rybníky. Stát si musí udělat jasno, kdy a co chránit a kdy nechránit.

Mám pojištění zdravotní i majetkové, odebírám elektřinu i plyn, mám telefon, jezdím vlastním autem mám živnostenský list atd., je jen otázkou času kdo, kdy a k čemu bude potřebovat moje data a bude mít finanční prostředky nebo který hacker jen tak pro radost se nabourá do některé z databází.

Ne, když přidávat, tak od 2. Stát se musí postarat o ty co nemohou pracovat. I za cenu toho, že se bude znova a nezávisle posuzovat, kdo je a kdo není oprávněn tuto pomoc dostávat.

Ne, zase se oddálí, změkčí odpovědnost každého jednotlivce za své činy. Nehledě na zvýšení počtu těch, kteří rozhoduje kdo je a není vhodným kandidátem a co je a není vhodné. Je to tak trochu plánované hospodářství!

Domnívám se, po současných zkušenostech s Evropskými fondy, je to nezbytné. Nejdou zpět peníze jen české, ale od každého jednoho obyvatele celé Unie. Důvěřuj, ale prověřuj!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..