Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

vláda požádala Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu v souvislosti s epidemií koronaviru. Žádosti jsme vyhověli a do 14. února jsme jej prodloužili.

Ve zrychleném stavu legislativní nouze jsme schválili dva zákony.

Kompenzační bonus pro podnikatele v úpadku bude 500 korun denně. O příspěvek budou moci žádat podnikatelé (fyzické osoby, jejichž podnikání bylo postižené epidemií) i zpětně do dvou měsíců od nabytí zákona.

Ošetřovné se nebude dočasně započítávat do příjmu při posuzování nároku na dávky (aby o ně lidé nepřišli). Týká se mimořádného ošetřovného, které lidé pobírají kvůli péči o své potomky v době uzavření škol. Předpokládá to příslušná vládní novela, kterou jsme projednali ve zrychleném jednání.

Ve třetím čtení jsme projednali vládní novelu zákona o soudech a soudcích. V zákoně jsme schválili například tvorbu komisí pro výběr nových soudců, povinnou praktickou přípravu justičních kandidátů, odhlasovali jsme mimo jiné zákaz opakovaného jmenování předsedů soudů.

K výše zmíněným třem zákonům se budou vyjadřovat také senátoři.

Co se týká incidentu, který proběhl v hlavním jednacím sále Poslanecké sněmovny ve čtvrtek 21. ledna v odpoledních hodinách.

Nemůžeme takovéto situace tolerovat. Poslance Volného, který potyčku vyvolal, jsem vykázal do konce jednacího dne ze sálu. Osobně mě mrzí, že k tomu vůbec došlo a doufám, že se to do budoucna nebude opakovat. Ochranná služba zareagovala hned, jak to bylo možné. V jednacím sále není přítomna, je v předsálí u vchodů do jednacího sálu.

S poslancem Volným bude zahájeno disciplinární řízení před mandátovým a imunitním výborem. K této záležitosti se výbor sejde v úterý 26. ledna.

Poslanci Volný a Bojko (oba nezařazení) se rozhodli, jak sami zveřejnili, chodit bez roušek (podotýkám, že každý poslanec, jako ústavní činitel, se řídí svým vlastním svědomím). V této souvislosti jsem se několikrát vyjádřil, jejich jednání je bezohledné vůči ostatním lidem ve Sněmovně.

Radek Vondráček

Anketa

Máte představu kolik návrhů zákonů bylo od začátku volebního období doposud předloženo? Zkuste si tipnout ... pro zajímavost: ve stejném období předešlého volebního období to bylo 571 návrhů.

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Člen Renée Turková

Hlasování


Diskuze

Neznám ve svém okolí nikoho nad 80 let )naši rodiče), kdo byl schopný zvládnout aspoň registraci o rezervaci termínu ani nehovoře. Ti kdo toto vymysleli, schválili a zpustili tento systém jsou nezodpovědní a naprosto jim chybí empatie.

Aspoň nějaká náhrada 500,- Za minimálně tři roky na tzv. mateřské dovolené, které se berou jako neodpracované = na soc. dávkách, se oproti mužům sníží podstatně výpočty výšky důchodu každé matky.

Aspoň nějaká náhrada 500,- Za minimálně tři roky na tzv. mateřské dovolené, které se berou jako neodpracované = na soc. dávkách, se oproti mužům sníží podstatně výpočty výšky důchodu každé matky.

..... a zase, proč nepřevzít model z Německa? Tam funguje docela dlouho!

Když se řítíme do průšvihu, je zapotřebí zatáhnout za ruční brzdu. Udělali to všechny vlády, jen ta naše zase upřednostnila velké potravinářské firmy bez omezení prodeje nepatřícímu do potravin, drogerie, lekáren, optiky.

To není rozpočet - zákon na rok 2021, to je trhací kalendář

Úžasná volební agitka, důchodcům 5 tisíc, je to levnější než zvednout nejnižší důchod a bohatým přidat aby se mi ve volbách vrátili

Kuloáry
02.09.20

Byli jsme jediní, kdo měl jistý příjem. Jaký to je ta otázka a proto je úplatek 13.důchod, namístě by bylo je zvýšení nejnižších důchodů, jenže to je dražší a nebyl by to politicky výnosné. Na pováženou je, že nás to jako skoro 3 milionovou skupinu staví proti zbytku obyvatelstva

Každé omezení vyvolává reakci, většinou odpor, v případě tomto, další obří možnost korupce. Nehledě k tomu, že už dnes každý trust tlačí své dodavatel k co nejnižším cenám pro vlastní zisk a výrobce to řeší možným šizením výrobku, protože se taky musí uživit.

Pane Koptík, nechci jezdit na žebřiňáku, jen se rozhlížím okolo sebe. Bývalé Východní Německo. Polsko, Maďarsko, Bulharsko, nikde nejsou velké nepřehledné lány a pod sebemenším kopečkem obrovské splavené, louže bez porostu.

Přehrady, za 20 let, k čemu!? Co takhle rozvorat šité lány (které velkozemědělci rádi zdědili po komunistickém zcelování) vytvořit meze, polní cesty, remízky a strouhy a znovu začít s hlubokou orbou. Nepovolovat další centra nákupů s obřími parkovišti atd.. Lze začít hned s hmatatelným výsledkem.

Bohužel se stal politickou funkcí. Zvolením starého člověka, který zatvrzele stojí za svými názory z minulého století ztrácí svou věrodnost a nutnou energii.

Proč další kybernetický úřad, s dalšími státními zaměstnanci

Proč další kybernetický úřad, s dalšími státními zaměstnanci

Každý předpokládá že jím volení představitelé jsou elitou národa, kteří jsou schopni fundovaně předvídat a i nečekanou katastrofu zdárně vyřeší. Budou schopni sebereflexe a v případě vlastní nedostatečnosti, vyberot poradce tak kvalitní, že ti za ně zaručí kvalitní řešení.

Zbytečné, oproti parlamentu je v obcích na zastupitelstvo v každodenní práci vidět

Je pozdě, nehledě k tomu, že jde o podnikání jako jakékoli jiné a je zájmem každého najít informace a tím zlepšit svou situaci.

Ano, má-li zájem o proočkovanost obyvatel!

... že by se vracelo plánované hospodářství a to je oblast s jedním z nejnižších ročních rozpočtů!

Stát má kontrolovat a odstraňovat nepoctivost v podnikání, od toho snad podstatně zvýšil počet státních zaměstnanců. Nehledě k tomu, že ten kdo je finančně negramotný si vždy najde svého lichváře nebo šmejda.

Ne. Celý nový zákoník, to musí řešit

Je to nutné, aby se nemohlo opakovat okřídlené "klekli jsme na ně!" atd. za které zaplatíme všichni z daní na soudně přiznávané náhrady za škody způsobené finanční a celní správou

Ne. Nevidím sebemenší důvod, dokud nebude celé zdravotnictví propojené a lékaři jedním kliknutím nezjistí zdravotní zátěž a medikaci každého pacienta. Zase se budou osobní údaje zbytečně někde používat a zase bez přínosu pro pacienta

Rozhodně ano, čím víc bude možno posvítit na místní poměry a pod prsty zastupitelů, tím líp.

Nejen tyto kompetence, ale i větší pravomoce a právem veta bez možnosti odvolávání, hodnocení a komentování jeho nálezu.

Ano, stát vyhlásil kormorány před lety za chráněný druh. Přes protesty a doložená fakta o organizovanosti a žravosti tohoto ptáka od rybářů. Tedy stát je zodpovědný za několikaleté nálety tohoto nepatřičně chráněného druhu na rybníky. Stát si musí udělat jasno, kdy a co chránit a kdy nechránit.

Mám pojištění zdravotní i majetkové, odebírám elektřinu i plyn, mám telefon, jezdím vlastním autem mám živnostenský list atd., je jen otázkou času kdo, kdy a k čemu bude potřebovat moje data a bude mít finanční prostředky nebo který hacker jen tak pro radost se nabourá do některé z databází.

Ne, když přidávat, tak od 2. Stát se musí postarat o ty co nemohou pracovat. I za cenu toho, že se bude znova a nezávisle posuzovat, kdo je a kdo není oprávněn tuto pomoc dostávat.

Ne, zase se oddálí, změkčí odpovědnost každého jednotlivce za své činy. Nehledě na zvýšení počtu těch, kteří rozhoduje kdo je a není vhodným kandidátem a co je a není vhodné. Je to tak trochu plánované hospodářství!

Domnívám se, po současných zkušenostech s Evropskými fondy, je to nezbytné. Nejdou zpět peníze jen české, ale od každého jednoho obyvatele celé Unie. Důvěřuj, ale prověřuj!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..