Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

k jednání pléna Poslanecké sněmovny jsme se sešli ve čtvrtek 19. listopadu a pátek 20. listopadu. Tyto dva jednací dny byly z pohledu jednacího řádu Poslanecké sněmovny unikátní, neboť jsem svolal sedm mimořádných schůzí, což se v historii Poslanecké sněmovny doposud nestalo. Žádosti na jejich svolání jsem obdržel od všech poslaneckých klubů a také od vlády.

Minutou ticha jsme uctili památku zemřelých na onemocnění covid-19.

Hned v úvodu mé krátké rekapitulace našeho jednání bych zde rád zmínil usnesení, které jsme většinově přijali. Vyjádřili jsme v něm poděkování všem zdravotníkům, pracovníkům v sociálních službách, hasičům, policistům, vojákům, hygienikům a dalším, kteří se starají o pacienty s nemocí covid-19 a i jinak přispívají ke zvládnutí epidemie. Jejich každodenní náročné práce si velmi vážíme.

Ve třetím čtení, v rámci hlasování daňového balíčku, jsme zrušili takzvanou superhrubou mzdu. Zároveň jsme schválili zdanění hrubé mzdy 15 procenty a u osob s měsíčním výdělkem nad 140.000 sazbou 23 procenty. Současně jsme odhlasovali zavedení stravenkového paušálu, zvýšili jsme spotřební daň z tabákových výrobků.

Dále jsme ve třetím čtení odhlasovali vládní předlohu o evidenci skutečných majitelů, jež vychází z evropské směrnice.

Prodejci pojištění budou mít zřejmě delší lhůty na doklad odbornosti, schválili jsme to v příslušné poslanecké novele. Zmrazili jsme platy ústavním činitelům a soudcům na jeden rok.

Jak předlohu týkající se daňových změn, tak i schválené zákony o evidenci skutečných majitelů, o platu ústavních činitelů, o delších lhůtách na doklad odbornosti prodejcům pojištění bude ještě projednávat horní komora Parlamentu.

Vláda požádala Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu, žádosti jsme vyhověli a nouzový stav prodloužili do 12. prosince 2020.

Jednali jsme v omezeném formátu a dodržovali platná hygienická nařízení vyhlášená vládou.

Radek Vondráček

Anketa

Poslanci s vědomím zvýšení schodku státního rozpočtu zrušili superhrubou mzdu. Zároveň schválili 15procentní zdanění hrubé mzdy, u osob s měsíční mzdou nad 140.000 schválili sazbu 23 procent. Jaký máte názor (ano/ne)?

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Člen Věra Térová

Hlasování


Diskuze

Ne všiml si někdo z vás kdo platí stravenkama co platí? Zda je v nákupu alkohol či cigarety to přeci pokladní nezajímá, jen přepočítá sumu a je vyřízeno. To by si měl rozhodnout podnikatel.

Ano naprostý souhlas s panem Svozilem. Zde je řečeno za kterých vlád tento nešvar vznikl. Baroni si mastí kapsu a běžný lid jejich brebendy platí.

Hlasuji ano, ale pod podmínkou efektivního využití v podstatě každé koruny a opět kontrola.

Hlasuji ano, ale pod podmínkou efektivního využití v podstatě každé koruny a opět kontrola.

Hlasuji ANO a souhlasím s paní Kaplanovou. Je třeba prožít být samoživitelkou a projít si anabazí našeho soudnictví. V rodině čekáme na vyjádření soudu již třetím rokem a jedná se o záležitost minutovou ne delší. Soud však mlčí, možná že se již žaloba ztratila.

Bohatý bude mít vždy na poplatky a chudý nebo senior bude zvažovat, zda vůbec půjde k soudu.

Souhlasím s panem Novotným - ano. Hromadná žaloba by mohla mít větší úspěch u soudů.

Ano jen ne další úřad.

Souhlasím s panem Svozilem. Vždyť nám už skoro nic nezbývá. Bydlím ve městě, kde byly textilní závody Tiba. Tyto závody jsou zrušeny, bourány nebo zcela zdevastovány a to se stalo za posledních třicet let. Česká republika byla textilní velmocí ať se jednalo o bavlnu či len. Bude náprava?

Ano ale jen pro zdravotní účel a zavést pořádnou kontrolu. Bez řádné kontroly by byl negativní dopad. V žádném případě nepodporuji pirátskou stranu.

Se zrušením uplatnění odpočtu úroků z uzavřených smluv o úvěru byť bankovního nebo z úvěru ze stavebního spoření nesouhlasím. Jedná se o významnou částku finančních prostředků, kterou spoří klient, který si vzal hypotéku na dům či byt.

Jedná se zcela o mimořádnou situaci a ta vyžaduje rychlé jednání.

Bylo by to hojně zneužíváno.

Souhlasím s panem Svozilem ale doplňuji, že neznat studenta a hodnotit jej jen podle jednoho testu z matematiky je naprostý nesmysl. Jsou vydána pravidla na hodnocení, kde je bodové značení, avšak hodnotitelé tato pravidla vůbec nerespektují.

Posílit pravomoci policii nejen v této oblasti.

Volební kampaň by měla být čestná a poctivá. Poctiví a čestní by měli být i zvolení představitelé a každopádně dodržovat slušné chování.

Pokud to nemůže být vyšší daň tak alespoň těch 7 %.

Mělo by se uvažovat o zákazu pyrotechniky zcela. Trpí zvířata jak domácí tak v přírodě.

Moje vyjádření je souhlasné s panem Frankem.

Souhlasím s panem Svozilem

V žádném případě, je to jediná možnost kam se obrátit s problémem mimo naše soudnictví. Podporuji Dr. Křečka, který zásadně mění pohled na tento institut, kterému paní Šabatová nepomohla.

V žádném případě, je to jediná možnost kam se obrátit s problémem mimo naše soudnictví.

Zprostředkovatelská činnost v energetice na základě oprávnění od ERÚ by pomohla ale daleko lepší by bylo tento druh podnikání zcela zrušit

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..