Slovo úvodem

Vážení členové,

nejen v souvislosti s koronavirem bude letošní podzim pro nás všechny náročný. Čekají nás dvoje volby - senátní a krajské.

V Parlamentu budou důležitá jednání kolem státního rozpočtu na rok 2021, zvýšení důchodů nad předepsanou valorizaci a zrušení superhrubé mzdy.

Komplexní novela stavebního zákona, energetický zákon a zákony týkající se odpadové legislativy, to jsou další důležité zákony, které budou poslanci ještě letos projednávat.

Na programu zářijové schůze Sněmovny, která má nyní kolem 500 bodů, je také zákon zavádějící náhradní výživné pro samoživitele či vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Ten senátoři v srpnu poslancům vrátili k opětovnému projednání.

Věřme, že naplánovné náročné úkoly zvládneme a těším se na vaše názory a komentáře.

Příjemné podzimní dny vám přeje Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Člen Zdeněk Škromach

Hlasování


Diskuze

Zpět k otázce v úvodu. Je čas vystoupit z toho skanzenu "nulové" tolerance. Patříme mezi poslední země v EU, kde tyto praktiky minulé totality přežívají. Cyklisté mají v Rakousku toleranci 0,8 promile a v Německu dokonce 1,6 promile. Nejsme o nic horší ani nezodpovědnější než Němci nebo Rakušané.

Víte pane Franku, já jsem docela rád, že můžu na Slovensko nebo do Rakouska, což je pár kilometrů, bez celních a pasových kontrol. A volném obchodování pro naše firmy ani nemluvím. .-)

Kuloáry
20.08.20

Ale zpátky k důchodům. Osobně považuji jednorázový "třináctý" důchod ve výši 6000 Kč jako minimální kompenzaci seniorům za vyvolané náklady a zvyšování cen v době koranavirové. Ostatní občanské skupiny dostaly mnohem více.

Kuloáry
20.08.20

Pane franku a plná nádrž do Mustanga stála 10 Kč. :-)

Kuloáry
20.08.20

Pane Vrbický neprodereme. Státy prostě s dluhy pracují a nemusí to vůbec nic znamenat. Jaké závazky prosím přijímáme? To mi vysvětlete. Děkuji.

Kuloáry
20.08.20

Pane Vrbický, bytová problematika patří do kompetence měst a obcí. Takže se musíte obrátit na Vašeho starostu a zastupitele s otázkou" "Proč nestavíte malometrážní dostupné bydlení pro mladé rodiny a seniory?" :-)

Kuloáry
18.08.20

A zpět k seniorům. Souhlasíte s jednorázovým vyrovnáním nákladů seniorů na opatření spojená s dopadem koronavirové epidemie na jejich náklady? Jste pro "třináctý důchod" . Zatím nejvyšší nabídka je 6000 Kč. Kolik byste dali Vy?

Pane Franku, trochu nevíte o čem mluvíte. Migrace vždy byla, je a bude. A víte kolik cizinců u nás žije a z kterých je zemí? Sem tam si něco nastudujte. Bez práce cizinců by se naše ekonomika zastavila. A o zemědělství ani nemluvím.

Paní Ernestová, po pravdě nevím, co jste chtěla sdělit. Ale každý z nás si platíme pojištění u státu na dobu, kdy přechodně ztratíme zaměstnání. A každé pojištění má i své plnění. A to je dobře. Už jste někdy slyšela živnostníka, který si jde pro důchod a pláče na jeho výší?

Pane Franku, stačí se podívat kolem sebe. Jedni sedí na zadku a natahují ruku, a druzí už vydělávají a rostou. A nápady si nechám pro vlastní úspěch a těch, kteří se mnou budou spolupracovat. Nic není zadarmo, ani dobré nápady. Pomoc měla smysl, když došlo k rychlé změně podmínek.

Jinak osobně platím nejraději mobilem místo karty. Stačí jen otisk prstu a je to. Žádný PIN. A nemusím nosit hotovost, o kterou vás okradou. Škoda, že stále musím nosit po kapsách kovovky na různé placení parkovného a tak. :-)

Po pravdě je to úplně jedno. Obojí je jen fiktivní. Hotovost samozřejmě umožňuje více podvodů a korupce. Je hůře dohledatelná. A mnozí mají strožoky nacpané penězi z 90. let minulého století, které nestačili legalizovat. Ty děsí bezhotovostní platby i zavedení Eura. Což chápu. :-)

Jinak, co se týká různých "úlev" na pojistném, tak s tím nesouhlasím. Může to vést k diskriminaci na trhu práce. Podpora by měla být formou daňových úlev nebo formou přímých dotací.

Pane Franku můžete upřesnit co myslíte tou revizí? Sociální systém v Česku je jeden z nejtvrdších v EU. Už jste si ho někdy vyzkoušel na vlastní kůži? Nebo jen čtete fejk zprávy na sociálních sítích a v bulváru?

Určitě, je dobré takové právo podpořit. A rozšířil bych to na právo na bezplatný přístup na internet pro všechny občany. Přístup k informacím a jeho omezení je z důvodu sociální situace, je diskriminující.

Kuloáry
18.08.20

Pane Verbický, řetězce se stejně jako jiné podnikatelské subjekty chovají tržně. A to ne jen u nás. Svého času propagoval pan Čuba projekt, kdy prvovýrobci mají svoji vlastní síť zpracovatelů i prodejců. Což se mi líbí. A je otázkou proč to nedělají.

Kuloáry
18.08.20

Všechny země mají dluhy. A Česko je jednou z nejméně zadluženějších zemí. A to nemáme žádné velké zásoby ropy nebo jiných přírodních produktů. Takže to není žádný problém. Důležité je kam se peníze investují.

Avšak daňový paušál je dalším posunem k zániku benefitu stravování pro zaměstnance. Proto, i přes níže citované námitky ke stravenkám, je chybou je zrušit. Výsledkem v krátkém horizontu by bylo úplné zrušení povinnosti zaměstnavatele stravování zaměstnance řešit. A to si nepřeji.

Ono je to trochu jinak. Stravenka není ideální. Správná by byla absolutní povinnost zaměstnavatele zajistit naturálně teplou stravu. Což dříve byl problém pro malé zaměstnavatele. Ovšem dnes už si jídlo objednávají i lidé domů. Takže technicky řešitelné.

Dobře je, že nejsou zvýhodněny velké obce, které už tak dostávají dost.

Budou tam ti, které zvolí Sněmovna, kterou si volíme. Takže nadávat můžeme jen sami na sebe.

A taky právo každého občana na dostatek pitné vody.

A tenkrát nastal prudký nárůst výstavby. A kdo v tom měl svůj zájem se možná časem dozvíme. Já žádnou elektrárnu nevlastním. :-)

Pane Svozile, podpora alternativních zdrojů energie je v naprostém pořádku. Ten problém u nás vznikl v době Topolánkovy vlády, kdy nesnížili podpory, když ceny komponent solárních elektráren z Číny klesly asi na třetinu.

Pane Miroslave to by bylo velmi nebezpečné. Další koncentrace není pro občany a demokracii dobře.

V tuto chvíli je Věrko správná. Ale do budoucna by asi podpora státu měla vycházet z občanské vybavenosti. To je v zájmu občanů, aby obec pečoval o jejich blaho.

No stát musí chránit zájem dítěte i před nezodpovědností vlastních rodičů. :-)

Kuloáry
31.07.20

Květoslave trochu se mýlíte. Řetězce prodávají, co lidé kupují. Zkuste se někdy prodavačů zeptat zda zákazníci kupují zboží označené Českou vlaječkou nebo to co je nejlevnější. Co myslíte, že se dozvíte?

Kuloáry
31.07.20

Jaroslave i tak budeme patřit mezi země s nejmenším zadlužením.

Kuloáry
31.07.20

Proč to tady Evo tolikrát kopírujete? Nám to stačí jednou. :-)

A kam ti páni padají?

To máte pravdu Lubomíre. :-) Co bylo už nebude. Svět se změnil.

Možná "závislost" je vyvolaná globalizací všeho. Vyplatí se za nízké ceny dovést než produkovat. Ale pak řijde pandemie nebo nějaká katastrofa a je vše jinak.

K tomu je potřeba omezit podávání opakovaných mnoha stížností na realizaci vodních staveb ve veřejném zájmu. To prodlužuje nepřiměřeně dobu realizace.

S tím nemůžu souhlasit. Vláda, a snad i za podpory parlamentu, vytváří prostředí, kde bude možné kroky zadržování vody v krajině i dostupnosti pitné vody pro všechny občany realizovat. A to jak projekčně tak i finančně.

Pane Němečku, já jsem naopak přesvědčený, že si své nejlepší lidi, které jsme si společně zvolili, měli zaplatit na úrovni vrcholových managerů. Jsou to přece ti nejlepší. Nebo Vy snad systémově volíte voly? :-)

Pane Koplík jistě víte, že v případě výkonu trestu, jsou některá občanská práva omezena.

Svoz a likvidace odpadů by mělo být už obsaženo v placení našich daní.

Je to tak trochu stále dokola. Řeč je o povolení tolerance do 05%, což je tolerance téměř ve všech zemích EU. Vše ostatní je přitěžující okolnost. A pro zajímavost 80% z těch 4% nehod pod vlivem alkoholu bylo nad 1,5 promile. Aby bylo jasno. :-)

Kuloáry
10.07.20

Toho cizince měli vyhostit bez možnosti návratu. A u těch housek se určitě ještě pán odvolá. myslím, že to není pravomocné rozhodnutí. U más nikdo krást nemusí. práce je stále dost. jen chtít.

Milane víš, že úřady práce si s tím umí poradit. Ale změnit se musí podnikatelská sféra. Co bylo, už nebude.

Františku s tím máme v okolí řeky Moravy a Dyje zkušenosti. Komáři jsou velký problém. podobní nadšenci pro komáří mokřady by měli být umístěni v jejich nejbližším okolí. Nikoliv dávat rady z Prahy.

Já se bavím o cyklistech.

S možným přezkoumáním hospodárnosti v pozdější klidné době.

pane Jaroslave říkáte tady nesmysly. Zaměstnavatel měl povinnost zajistit zaměstnancům stravování. Jako možná varianta se kdysi prosadily stravenky. Zrušit tuto povinnost zaměstnavatele je špatné.

Nemůžete věci rušit a způsobit tím lidem škodu bez náhrady. To se velmi mýlíte.

Naopak to může vést ke snížení státní administrativy. To je cílem IT systémů.

Proč by to mělo státu uškodit? Copak obce nejsou součástí státu?

A třeba i pracovní tábory? Ta pomoc musí směřovat dětem a chránit jejich zájmy i před nezodpovědností vlastních rodičů.

Kuloáry
08.07.20

Asi je dobré si uvědomit, že parlamentní demokracie je jen mírovou formou občanské války. Ti, co vládnou, se snaží moc udržet a opozice se snaží vládu povalit a získat moc vládnout. trocha chladného rozumu neuškodí. :-)

Kuloáry
08.07.20

Trochu se musím usmívat. Proč podceňujete zdraví selský rozum občanů? Stejně tak podceňovat politiky a myslet si, že jsou to samí blbci. Kdyby tomu tak bylo, tak by se nikdy nestali zastupiteli ani ministry.

To jsem rád. :-)

Jedni zaniknou, jiní zase vzniknou. Budou nové příležitosti. Navíc bude nutné, aby se lidi naučili rekvalifikovat a měnit profesi.

Líbí se mi to pokrytectví. Všichni víme, že pijeme, ale navenek děláme, že to je jinak. Smutné.

No a opět jsme u toho. EKO je prostě dražší. Jsme ochotni si připlatit? Někdy mě irituje ta naivita, kdy jsou lidi překvapeni, že aktivisticky podporovali vlastně zdražení. Jste ochotni si připlatit? A když, tak ať to alespoň je skutečně eko. :-)

Ono se vždycky najde nějaké to zdůvodnění. Mám obavu, že časem nebude ani příspěvek. Prostě se to vytratí a zaměstnanci budou odkazováni na to, že přece mají svoji mzdu.

Ekologie vůbec není levná záležitost. O důvodech můžeme diskutovat. Ono ekologičtí aktivisté často zapomínají říkat občanům, že to bude drahé a zaplatí to samozřejmě občané.

Obce mají SAMOSPRÁVU, takže co si občané na radnici zvolí, to tam mají. To stát moc neovlivní. :-)

Pomoc musí být jasně adresovaná dětem. Nikoliv rodičům. To je hlavní pomoc státu. O reálnosti vymožení netřeba mít přehnaný optimismu. odhad je asi 10%

Promiňte můžete kvantifikovat ty malé sedláky, Kolik jich je? Spíše mám pocit, že mladým se makat nechce. natož se denně starat o dobytek.

V zahraničí dají zákazníci mnohem více na doporučení spotřebitelských organizací. A funguje to.

A nechápu proč stále mluví o změnách v podmínkách maturity a pak zruší matematiku.

Asi tak. Vystoupení technických v parlamentu je delší. :-)

Jano, ale ty změny schválil parlament, dokonce ústavní většinou, že bude respektovat legislativu EU. Stejně tak jako občané v referendu o vstupu.

Ale s tím, že při účasti na dopravní nehodě to bude přitěžující okolnost.

Jednoznačně ano. Jsme už takový poslední skanzen v Evropě. Půl promile není žádná opilost. Naopak, pokud je nula, pak je už úplně jedno kolik toho vypiji. Jen pro porovnání u cyklistů: Rakousko 08, promile a Německo 1,6%.

Nemyslím si, že je to dobrý nápad. Už stravenky byl ústup od povinnosti zaměstnavatele zajistit zaměstnanci stravování. Tyto prostředky mají být určeny pouze na stravování. A i určitá podpora stravovacích zařízení. Skončí to zase vlašákem a rohlíkem.

Solární elektrárny jsou určitě potřebné. Podpora by měla být přiměřená změnám cen komponent elektráren. Což se v minulosti moc nedělo.

Určitě ano. Je dobré vědět o chovu. I když i tam se dá podvádět.

Každá koruna pro obce dobrá. Jen by příspěvky měli být podmíněny určitou občanskou vybaveností.

Paní Kaplanová, jen chci upozornit, že neplatiči výživného jsou rodiče. Jak muži tak ženy.

Správně, ale jen pokud se to týká majetku spojeného s bydlením rodiny, či malé zahrady. Do 15 milionů bez daně. Ale nad tuto hodnotu zdanit. Nejjednodušší způsob spravedlivého danění.

Myslím, že už to nikdy nebude jak to bylo před Coronavirem. Svět se prostě změnil. Jen někteří stále blouzní po starém dobrém. :-)

A velké polní celky jsou určitě z pohledu produktivity efektivnější než malá políčka.

samozřejmě se můžete vracet klidně až k Bílé Hoře. Absolutní spravedlnost neexistuje nikde ve světě. Myslím, že dnes je celkem jasné, co komu patří. A je potřeba s tím tak nakládat.

Ale jinak nežijeme Františku ve vzduchoprázdnu. Tak svět nefunguje.

Nic není navěky. Ale musí k tomu být obecný souhlas. A k tomu slouží volby. A pokud chceme něco vypovědět nebo změnit, pak musíme podle dohodnuté procedury.

Jaroslave máte pocit, že firmy jsou "ti nahoře?"

Kuloáry
03.07.20

Jinak si myslím, že EU na principu zemského uspořádání, je mnohem lepším řešením. Takové Spojené státy Evropské - USE. :-)

Kuloáry
03.07.20

Pane Františku, z osobní zkušenosti vím, že členství v EU je velkým přínosem při jednáních v zahraničí. Tak to prostě je. V zahraničí je vždy v úvodu při jednání konstatováno, že jsme členskou zemí EU. To má váhu i v USA, Číně nebo Rusku. A samozřejmě i v dalších zemích.

Hm, asi je potřeba otevřít i otázku koloniální minulosti mnohých zemí EU. Tyto na ní velmi zbohatly. ČR žádnou kolonii neměla.

Zastánci zbraní jen pro státní orgány ale neumí odpovědět na otázku, proč jsou policisté vždy až na místě činu. Náš systém pro držení zbraní občany je jeden z nejpřísnějších.

Šabatová byla ostudou tohoto úřadu. Taky za jejího působení šla vážnost úřadu výrazně dolů ve vnímání občanů.

Silné spotřebitelské organizace dokáží ovlivnit chování spotřebitelů. A když jim řeknou tyto šmejdy nekupujte, tak je lidé nekupují. Pokud se toto nezmění, tak ani hromadné řízení nebude fungovat. Spíše se stane prostředkem konkurenčního boje globálních společností.

Ovšem, aby to fungovalo, je potřeba tady mít i silné spotřebitelské organizace.

Problém je, že za distribucí konopí pro hulení je skryta i distribuce tvrdých drog. Legalizace konopí by jen ulehčila distribuci a šíření tvrdých drog.

Konopí pro léčebné účely má asi smysl. Ale obhájcům jde hlavně o hulení.

Kuloáry
02.07.20

A některé se podílejí (samozřejmě za dobré peníze) na obchodu s běženci z různých zemí a jejich nelegálním pašování do EU.

Kuloáry
02.07.20

A zase, není neziskovka jako neziskovka. Spousta z nich dělá charitu, pečují o potřebné, věnují se dětem. A je několik, které za různě transformované peníze přímo vstupují do politiky a intenzivně ovlivňují demokraticky volené orgány.

Kuloáry
02.07.20

Podpora EU v Česku výrazně stoupla, pro setrvání by hlasovalo 68 % lidí, tvrdí průzkum. Odchod z EU si přeje jen desetina Čechů. ‚Většina ji chce reformovat a zůstat,‘ tvrdí autoři průzkumu. To je realita.

Kuloáry
02.07.20

Koplík: EU se skutečně zasekla uprostřed procesu. Od volného hospodářského sdružení ke konfederaci - Spojeným státům Evropským. A začala vláda byrokratů. A ti si to hlídají. A není žádný lídr, který by to někam vedl. Klasické politické strany jsou v krizi vlastní identity.

Jedno to asi nebude. Ale peníze je možné vyhodit za různé ******i, a nebo smyslplně. :-)

V Česku pracuje a žije asi 500 000 cizinců. Myslím, že nezaměstnanost nebude až takovým problémem, jako spíše ochota lidí pracovat. Samozřejmě pracovní podmínky tady budou hrát důležitou roli. V minulosti jsme zvládli i vyšší nezaměstnanost.

Každopádně by tyto peníze měly být využity pro investice do infrastruktury. A při zadávání veřejných zakázek jednoznačně stanovit jako podmínku, že budou jen pro firmy, které platí řádně daně v ČR.

V dnešní době bych zohlednil v Ústavě ČR dvě věci. Jednak právo každého občana na dostatek kvalitní vody na život za dostupnou cenu (možná do určité spotřeby zdarma). A dále právo každého občana na dostupný vysokorychlostní internet, jako základní lidské právo.

Myslím, že ČR má velmi dobrou Ústavu. Naštěstí ji nelze měnit podle toho, co si kdo kdy vzpomene. Tady je významná role Senátu, bez kterého Ústavu změnit nelze. Což by ale měla být jedna z mála pravomocí, kterou by Senát měl mít.

Každé opatření je dobré. ČR patří v třídění odpadů mezi lídry v EU a ve světě. Patříme mezi 10% zemí s nejvyšší životní úrovní. Problémem je těch 90%, kde se s odpady a ekologií nepářou. Prostě proto, že na to nemají. A zaplavují je levné výrobky, které jsou opravdovým problémem.

Agentura je v pořádku. Peníze by měly jít na amatérský sport, děti, ale taky pro sportovní aktivity seniorů. V žádném případě nefinancovat profesionální sport. Tam je peněz dost.

Pane Hemzal, i na chřipku tato opatření zabírají a letos byl výrazně nižší výskyt. Ale ona to asi nebude jen tak nějaká chřipka. Podívejte se do Švédska jak to zpackali. A o USA a jiných zemích ani nemluvě.

nemyslím si, že je to cesta správným směrem. Ano zrušit majetkovou daň např. do 10 milionů Kč, což je bydlení a menší investice. U majetku nad tuto hranici naopak daně z převodu posílit. Je to jednoduše vybratelná daň a jasně směřovaná na ty, "co na ni mají".

pane Hemzal, jak to chcete v globalizovaném světě zařídit? Vždyť velká část "Českých" firem vyrábí v zahraničí a produkty sem dováží. A největší zaměstnavatelé našich lidí jsou investoři ze zahraničí.

Globalizace a náš blahobyt. Byly doby, kdy čerstvé ovoce či zelenina byla jen sezonní záležitost. A byli jsme spokojení. Dnes chceme čerstvé ovoce a zeleninu po celý rok! A to bez bez globalizované ekonomiky, zemědělství a obrovských tranzitů nejde. Budou nám stačit jen ty sezonní potraviny?

Přehrad, rybníky či mokřady mají význam právě v dnešním období přívalových dešťů a bouřek. Vodní příval je potřeba zadržet v krajině, jinak nám odteče velmi rychle do jiných povodí a moří. A chápu nespokojenost občanů v dotčených oblastech, ale je tady společenský zájem.

Vždycky je potřeba říct i to b. Tyto chovy přece vznikly jako reakce na poptávku po snižování cen potravin. Jiná forma chovu slepic bude výrazně dražší a méně efektivní. Takže vajec bude málo a budou drahá. Tak kolik jsme ochotni zaplatit? :-)

Jde o obrovské peníze z našich daní. Důležité je je smysluplně využít. Zatím mám dojem, že všichni jen rozdávají a zároveň nesouhlasí s dluhem.

To pane Koplíku nelze. každá země je vázána svými zahraničními smlouvami, které podepsala nebo schválila. takže je to vlastně tak, že se řídíme jenom tím, co si sami schválíme.

Opozice má povinnost povalit vládu. Jinak by neměla smysl. Takže od ní nelze nic jiného očekávat. Tak to v demokracii chodí.

Maturita dnes už není co bývala. I odborníci říkají, že úroveň bývalá maturity, kterou pamatujeme, je dnes bakalář.

Kuloáry
01.07.20

Jinak pro vstup do EU hlasovalo 77,33% voličů. Každé volby se počítají ze zúčastněných. Ti co nejsou volit, tak souhlasí. Nespokojenost je motivací k aktivní účasti.

Kuloáry
01.07.20

Pro ČR není jiné řešení než EU. Přes všechny problémy, je to nejlepší varianta. naše aktivní politika v Eu musí přispět k reformaci fungování EU. Z hlediska hospodářského i bezpečnostního je dobré být součástí velkého celku přes všechny dětské nemoci.

Stále jsme zemí s nejnižší mírou nezaměstnanosti v EU. A pokud budou podpořeny programy aktivní zaměstnanosti, tak to tak i zůstane.

Kuloáry
30.06.20

Proč už několik týdnů není aktualizovaná diskuze s hlasováním o návrzích zákonů?

Ať se mu daří.

Poplatky by měly respektovat i majetkové poměry občana.

Asi dobré pro podporu transparentnosti. Ale v globalizovaném světě nemusí být účinné a může se obrátit proti našim investorům. :-)

Asi naprosto nepodstatná změna.

Nemyslím si, že je dobře rozšiřovat dostupnost narkotik a návykových látek.

Ano, ale jen u jedné bytové jednotky na občana. Nikoliv pro firmy.

Určitě ano, ale musí to být naprosto transparentní a veřejné. Včetně možnosti zpětné kontroly.

Poslední dobou ty tajné služby řeší spíše propagandu. Ale čí?

Tato činnost je dnes už nezbytná z hlediska bezpečnosti země.

V principu správné, ale zneužitelné.

Poplatky i pokut by neměly být dány pevnou částkou, ale odvozeny od skutečných příjmů. Jinak jsou sociálně nespravedlivé.

Jako pokus dobré, ale asi to moc nevyřeší.

Určitě ano, pokud to bude klientovi vyhovovat.

V tuto chvíli ano. Navíc se zdá, že se na trhu objevily tisíce nových nájemních bytů a ceny by mohly jít dolů.

Ano, ale omezit na dobu do konce roku s možností zmocnění vlády prodloužit o další rok.

Některé instituce už fungují, např. ČSSZ nebo zdravotní pojišťovny. eStát měl už dávno fungovat. Lidé nemusí vůbec na úřady chodit. A dnešní doba to snad urychlí. Zároveň by měla být povinnost každého občana mít bankovní účet, aby nebylo nutné peníze vyplácet v hotovosti.

Pokuta je dostatečná. pro někoho i likvidační. Pokuty by mely být odvozeny od ročního příjmu každého občana. pak je to výchovné při každém příjmu. Takto ne. bohatí se jen zasmějí.

Každé opatření, které lidem v této chvíli pomůže je dobré.

V tuto chvíli dostatečná je. Pokud jde o seniory, tak jako jedni z mála skupin nejsou v zásadě finančně znevýhodněni v této době. Vláda by měla mít přechodné zmocnění tento stav prodloužit do konce roku.

Spíše zjednodušit a urychlit.

Ano, ale .... Mladé a vzdělané lidi je potřeba zohlednit. Není důvod jim bránit žít u nás. Vymíráme.

Sice nižší výnosy, ale za jistotu to stojí.

Spíše za tyto peníze motivovat města a obce k výstavbě obecních či družstevních startovních a malometrážních bytů pro mladé a seniory. A tím tlačit ceny nájmů a bydlení dolů. Velkým příkladem je Vídeň, kde město vlastní většinu bytového fondu.

Dvě samostatné instituce jsou transparentní. Povede to ke střetům podle osoby ministra. Možná upravit kompetence současných ministerstev.

Aktuální i ve spojitosti s katastrofickými událostmi šíření infekce a pod. Vyvlastnit ano, ale za přiměřenou úhradu.

Možná by pomohla přesnější definice náplně jeho poslání. Aby nemohlo dojít k devastaci úřadu, který se stal útulkem různých samozvaných aktivistů, za minulé ombudsmanky Šabatové. Je dobře, že skončila. Nerušit.

Senát má hlídat ústavnost zákonů. Na to mu 30 dnů stačí.

Je to správné opatření. Ale! Musí být spojeno s podmínkou, že v případě prodeje takového majetku bude nejdříve nabídnut státu za původní cenu. Nedělám si iluze o obecních zastupitelstvech. Stačí se podívat na vývoj za posledních 30 let.

Nechápu tu neustálou populistickou diskuzi o zrušení maturity z matematiky. Matematika je základem logického myšlení ve všech oborech. Je to asi důsledek úpadku kvality maturit v důsledku snižování požadavků na studenty v důsledku prudkého nárůstu absolventů. Výběrovost měla smysl.

Elektronizace státní byrokracie je potřebná. V době, kdy se identifikujeme otiskem prstu nebo načtením obličeje, je to naprosto správné směřování. Zároveň je potřebné propojit informační systémy státní a veřejné správy, aby byl co nejméně zatěžován občan opakujícími se údaji.

nebude jednoduché stanovit pravidla, ale je to dobrý návrh. Mnohdy je tento institut zneužívaný ke komerční činnosti nebo šikanování lidí.

Takže účastníci odboje proti Frankovu režimu ve Španělsku nebo partyzáni ve 2. světové válce na Slovensku by byly kriminálníci? Myslím, že je to dost nebezpečný návrh, který bude poplatný té které aktuální politické věrchušce.

Určitě ano. I když je mi divné, že Policie ČR zrušila na svých stránkách hlášení kyberkriminality, např. podvodné maily, hackerské útoky a pod. Ale chce to opravdu naprosto nový přístup a velmi dobře technicky a odborně vybavený tým.

Zase jedna ze zpátečnických tendencí. Doba a technika jde vpřed. Naopak by všechny tištěné knihy měly být digitalizovány, aby byly dostupné všem občanům. Pokrok se nedá zastavit. poučme se z historie.

Jen politická proklamace. Místo politického boje a diskuze to povede k další kriminalizaci politiky, udávání a donášení. Kdo bude rozhodovat, co se může a co nemůže říkat? Slepá cesta, která může vést k nějaké formě diktatury.

Asi ano, ale otázkou je zda je sazba přiměřená. A taky mi chybí informace zda to nakonec stejně nezaplatíme my občané přes zdražení služeb.

Ano, ale! Ale nejsem si jistý, že zákaz v této oblasti něco řeší. registrací je jasné, kdo a co dělá. Zákaz povede jen ke ztrátě těchto informací. A stejně budou existovat, ale nelegálně a bez kontroly. BIS se zatím v této oblasti moc nepředvedla.

Jde o populismus. Není potřeba žádné nové restriktivní opatření speciálně na pyrotechniku. Stačí jen důsledně využívat stávající legislativu.

Asi urychlí, ale i tak je nutné najít řešení pro občanskou výstavbu, kdy úředníci mají pocit, že jsou bohové. Zapomínají, že jsou tady pro občana.

Posunutí je rozumné řešení. není důvod být EU hujeři.

Všechna další zpřísňování povedou jen k dalšímu zdražování služeb. A zaplatíme to zase jenom my, daňoví poplatníci.

Myslím, že je to rozumné řešení. :-)

Dal bych možnost miliardářům, kteří by k nám chtěli přijít a danit svoje příjmy v Česku. A nemseli by ani umět česky. .-)

Je to úplně jedno. Jen prázdná proklamace pro důvěřivce. Vítěze nikdo nesoudí. 😊✌️🇨🇿✌️

Problém vidím v tom, že to může vést k systému "chudinské zdravotní péče". tedy jen té nejlevnější dostupné. Nikoliv skutečně potřebné.

Je soustavné prosazování skupinových zájmů, ale v obecném smyslu také v médiích (mediální lobbing) a v široké veřejnosti. Lobbování je součástí oboru public affairs, tzv. managementu veřejných záležitostí, prováděné firmami, oborovými asociacemi, agenturami a konzultačními společnostmi či právníky.

Ano, je to normální ve všech zemích EU na západ od nás. 96% nehod zapřičinili střízliví řidiči.

Tak jak se prodlužuje doba školní nezodpovědnosti mládeže, zvážit naopak zvýšení věku na 21 let. :-)

Ano, ale jen pro právnické osoby.

Trochu zastaralá forma v době internetu, mobilních telefonů a elektronických účtů. Ničemu neuškodí, ale zbytečné. Je třeba zavést elektronické hlasování ve všech volbách. Ověření otiskem prstu na vlastním telefonu. Stejně jako při platbě v Kauflandu. :-)

Senát jako čestné funkce. Omezit okruh projednávaných zákonů jen na zákony, které přímo souvisí nebo mění Ústavu ČR. Ostatně už dnes říkají senátoři, že jsou ústavní pojistkou.

Je to spíše proklamace. Mnohem více bych uvítal právo každého občana na bezplatný přístup k internetu.

Dnes, kdy každý má mobil a platební kartu, to není žádný problém. Jen Velký bratr bude mít o nás více informací. :-)

Je to zbytečné zdržování. Senátoři mají dost času během projednávání v Poslanecké sněmovně, které je už tak dost dlouhé.

Každá pomoc rodinám s dětmi je dobře. Takže ano! Navíc při rodičovské dovolené může rodič pracovat a ještě si i něco vydělat. A to je dobře. Dostupné bydlení je kompetence měst a obcí. Chybou bylo rozprodání bytového fondu. Dnes stát pomůže, ale jednat musí obce.

Zdanit zlozvyky a hazard má svůj smysl. Ale jen do té míry, aby nevedl k pašování a černému hraní. Takže pomalu, ale jistě.

Podstata tohoto návrhu je někde jinde. Kdysi stanovená škoda vycházela z hodnoty majetkové škody před lety. A jak se mění ceny a rostou příjmy, tak je potřeba i tuto hranici pro trestný čin posouvat. To nijak nesouvisí s vyřešením kriminality. Jen udržení reálné hodnoty škody. Měl by to být automat.

Po pravdě nevím proč by někdo měl za každého z nás znova platit poplatky, když už je všichni platíme v koncesionářských poplatcích? Jaký je rozdíl v tom jestli se dívám na televizi doma nebo v hospodě? Jsou to pijavice! :-)

Jen doufám, že tam čistě náhodou nepřihodí eurohujeři i Benešovy dekrety!

Reklama je informace. Nic to neřeší. A zavání to fašismem a totalitou. Každý je svéprávný.

A co ostatní profese? Nesmysl.

Pokud to mají dělat podnikatelské subjekty s účastí státu, tak tyto organizace jednoznačně bez vy jímky.

Naopak! Pokud nesouhlasí zdaněné příjmy s velikostí majetku, je potřeba tvrdý postih! Z majetku z nezdaněného příjmu stanovit 90% daň! :-)

NE. Nechci se dočkat v této zemi soudcokracie, kam to někteří pod záminkou nezávislosti směřují.

MF. Soudy už tak nestíhají. A stejně tomu nerozumí.

Poslanec by se měl na 100% věnovat své práci pro občany a nerozptylovat se další činností.

Kalouskova superhrubá mzda nikdy neměla vzniknout. Byl to trucpodnik. TOP09 a ODS. za podpory Lidovců.

Zastupitelstva jsou veřejná. Lidé mají možnost chodit a kontrolovat. Zbytečná administrativa. Navíc je nesmyslná, aby malé obce měly hlasovací zařízení pro zastupitele. Je to nesmysl.

Jednoznačně ano! Ať mají stejné podmínky zaměstnanci ve všech firmách. Veřejná a státní správa to už mají. A pro ty pracovité by bylo dobré možnost proplatit nevyčerpanou dovolenou.
5 týdnů dovolené lidem registrovan na úřadech práce, aby si vyčerpali poměrnou část. A nemuseli se hlásit po tu dobu

Jednoznačně ano! A na veřejných shromážděních, demonstracích apod., by to měl být trestný čin.

Jednoznačná podpora. 0,5 promile není žádný problém. V případě účasti na nehodě je nulová tolerance. S čím máte problém? Asi 80% nehod s účastí alkoholu je nad 1,5 promile. A to je o něčem zcela jiném. 0,5 je míra zodpovědnosti. Dnes je to po 1. pohárku už jedno.

Je to asi možné. Je potřeba si však uvědomit, že důchody jsou vypočítávány solidárně již při jejich přiznání. Tedy čím nižší předchozí příjem, tím výhodnější náhradový poměr. https://www.finance.cz/517390-nahradovy-pomer-duchodu/?_fid=c1ah#survey-place

Nevidím důvod proč by měl stát přebírat zodpovědnost za pochybení zdravotnického zařízení či lékaře.
A na druhou stranu bych spíše očekával sankce rodičům za vyhýbání se povinnému očkování jejich dětí. Stát musí chránit zájmy dítěte i před nezodpovědností jeho vlastních rodičů.

Pane Sazeček, když stačí značka, proč k tomu zákon? Mnohem důležitější je způsob efektivní kontroly dodržování místní úpravy. Jinak jezdím poměrně hodně. Většinou špatně předjíždí řidiči kamionů z Balkánu. Ale zákon nic nevyřeší. Naopak zkomplikuje.

Doufejme, že to povede ke snížení byrokracie.

Je správné zrušit tento nesmyslný Kalouskův a Drábkův pomníček.

Mělo by se týkat i veřejnoprávních médií, která platíme koncesionářskými poplatky (tedy jinou formou daně) ze zákona. Tedy České televize, Českého rozhlasu a ČTK.

Souhlasím, ale bylo by potřeba zavést i jasné tvrdší podmínky a zodpovědnost chovatelů za bojová plemena psů či dravé zvěře a jedovatých zvířat.

Ještě poznámka. Proč vyjimka? Zákony mají platit obecně. takže ne.

V této chvíli to považuji experimentální populismus. Není důvod měnit stávající úpravu zákona, která umožňuje i automatický provoz, ale pod kontrolou člověka. to považuji ještě na dlouhá desetiletí za správné. Trochu mi z toho vyčuhují provize od výrobců těchto systémů.

Raději dejte více peněz pro sportování dětí a mládeže. Profi sport si už poradí.

Reklama je pro mě informace. Nemá smysl cenzorovat šíření informací. Smysl má udělat opatření proti nevýhodným půjčkám, praní špinavých peněz a omezit exekutivní vymáhání u lidí s důchody a na sociálních dívkách. To pak omezí i nabídku. Je to ri***o finančních institucí.

Vážení kolegové, a kdo bude kontrolovat zda používáte brýle či čočky, které vám předepíší? Je to naprosto zbytečná byrokracie. Možná zaručený příjem pro lékaře. :-)

Milé dámy, problém je v tom, jde o normální podnikatelské subjekty. Ve svém důsledku to bude znamenat, že zvýhodněné privátní firmy, které nebudou nic zveřejňovat budou konkurenčně zvýhodněny a tudíž o peníze z firem s veřejnou účastí nakonec přijdeme my občané. Když zveřejňovat, tak všichni.

Pane Kašpar, předpokládám, že stejně jako při kontrole na silnici. Po zaslání pokuty se odvolá a doloží doklad. Ale jinak dobrá připomínka. Přenosná karta pro tento případ by byl zase problém, kdo vlastně v autě seděl, :-)

Ano, ale nic to neřeší. Podepsané smlouvy se mají dodržovat. Jsou na ně totiž vázány i dohodnuté slevy. Je to oboustranný vztah. Každý jsme zodpověděni za to co podepíšeme.

Jednoznačná podpora. Stanovení míry zodpovědnosti má svůj smysl. V Rakousku mají cyklisté povoleno 0,8 a v Německu 1,6 promile. Tato tolerance platí jen pro běžnou kontrolu. V případě nehody se nepočítá. Takže si to každý hlídá. Dnes je to po první skleničce jedno. 80% nehod je nad 1,5 promile.

Je spousta jiných zdravotních aspektů, které ovlivňují řízení. Není potřeba lidi *********. Nikdo se nechce nabourat. Navíc je to zbytečná zátěž pro lékaře.

Podpora investic s vyšší přidanou hodnotou je určitě správná. Ostatně investory podporují i tak vyspělé země jako je Německo nebo Rakousko, ať nechodíme daleko. Problémem je globalizace všeho. Tedy i možnost velmi rychle převést investici a podnikání do jiné země či na jiný kontinent.

Další z kroků federalizace EU. Už se těším na Spojené státy Evropské. :-)

Myslím, že je to pozitivní krok. Byť bych očekával, že elektronické podání naopak celý proces urychlí. Ale asi se nic neděje. Hlavně, že bude řádně zaplacena daň. :-)

Nemyslím si, že je účelné další přenášení pravomocí státní policie na městskou. Městská policie má jiný účel, který si mnohdy neplní. A to je pořádek v obci nebo ve městě. Navíc jsou nesrovnatelné podmínky pro výkon práce městského a státního policisty. Takže ne. Ať MV posílí stavy státní policie.

Určitě pomůže, ale neřeší. Každé povinné připojištění je dobrý kšeft pro pojišťovny. V konečné fázi to stejně zaplatí zákazník, protože si to dají do nákladů. Takže se vlastně pojišťuje povinně klient. Odbornosti to asi pomůže, nicméně poctivost se nedá uzákonit.

Krok správným směrem. Ale jen dílčí. Ministerstvo zemědělství dělá v poslední době velmi účinnou politiku. Více odborníků, méně aktivistů. :-)

Často jezdím po dálnicích a nadávám na předjíždějící kamiony. Ale se zákazem ze zákona nesouhlasím. Věc lze řešit místní úpravou - značkou. Ale důslednou kontrolou dodržování. Už jednou byl podobný zákon schválený a pak zrušený. Nefunguje to.

Zákaz práce o nedělích a svátcích vznikl historicky z církevních důvodů. Chápu odboráře, že chtějí zaměstnancům zajistit co nejvíce volna. Sám jsem pracoval v různých nepřetržitých provozech. každý má možnost se rozhodnout jestli mu to vyhovuje.

Další naprosto nesystémový návrh. A proč nevyšetřovat jiné předpoklady k řízení? Jen další byrokracie a zatěžování zdravotnického systému. Preventivní prohlídky jsou dostatečné.

Stát je stejný akcionář jako každý jiný. Podnikatelské subjekty mají mít stejné podmínky. Toto opatření jednoznačně zvýhodňuje na trhu firmy bez státní účasti. K tomu není důvod. Ale chápu záměr zprivatizovat, co ještě zbylo. A zbytek zkra****e.

Určitě je dobré využívat různých zdrojů špehování lidí k potírání trestné činnosti a terorismu. Ale bez jasného vymezení kde končí boj se zločinem a začíná špiclování lidí, nelze podpořit.

Každé navyšování mezd a platů je dobře. Mělo by být výsledkem kolektivního vyjednávání sociálních partnerů - odborů a zaměstnavatelů. Ale nejsou jenom kantoři a lékaři. Je potřeba navyšovat mzdy i u ostatních zaměstnanců.

Každé navyšování mezd a platů je dobře. Mělo by být výsledkem kolektivního vyjednávání sociálních partnerů - odborů a zaměstnavatelů. Ale nejsou jenom kantoři a lékaři. Je potřeba navyšovat mzdy i u ostatních zaměstnanců.

Párové manželství mělo a má svůj smysl. Pokud by mělo být manželství i mezi osobami stejného pohlaví (kolik tedy vlastně pohlaví vlastně je?), pak ztrácí smysl omezovat je na "pár" (ten měl smysl u dvou pohlaví). Pak by tedy neměl být omezen počet lidí a pohlaví. Nepodporuji.

Naprosto správné opatření. V době kdy máme každý mobil a v něm spoustu aplikací, kdy občané mají občanský průkaz s čipem, je veškeré "papírování" přežitkem. Provedení musí být jednoduché. Informaci musí dostat ihned jak občan, tak i zaměstnavatel, OSSZ a lékař. Informační systém musí být propojený.

Systém elektronického poplatku - dálniční známky už tady měl dávno být. Měl jsem možnost ho vyzkoušet např. na Slovensku či v Maďarsku. Funguje naprosto perfektně. A do budoucna umožní i různé modifikace na některé lokality. Třeba historická centra měst a pod. Podporuji.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..