Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zvláštní pravidla pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve škol. roce 2019/2020

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona

Váš názor nás zajímá

Bude zrychlen proces maturitních zkoušek tím, že odpadne písemná práce z českého a cizího jazyka?

Vládní návrh zákona o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020/ sn. t. 786/ MŠ Návrh zákona reaguje na situaci způsobenou epidemií, konkrétně na nemožnost konání přijímacích zkoušek na střední školy, maturitních a závěrečných zkoušek v termínech stanovených školským zákonem. Návrh upravuje pravidla přijímacího řízení a ukončování středního vzdělávání speciálně ve školním roce 2019/2020. Předkládaná právní úprava zachovává tam, kde je to možné, stávající systém přijímacího řízení a má za cíl urychlit proces přijímacího řízení a maturitní zkoušky, a to zejména tím, že se zkrátí některé lhůty; v případě maturitní zkoušky nadto odpadne písemná práce v případě maturity z českého a cizího jazyka v rámci společné části a také centrální hodnocení zkoušek Centrem.

Diskuze a hlasování u tohoto návrhu již není aktivní.

Komentáře ostatních hlasujících

Úroveň vzdělávání spíše klesá, než se drží na požadované úrovni.

Domnívám se, že ano. A i když by třeba někteří neuspěli, věřīm že společnost v budoucnu na těchto maturantech určitě nepozná, že ve školním roce 19-20 byl v nouzi vytvořen určitý ústupek.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..