Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Jednorázový příspěvek pro samoživitele

Další témata:

Do druhého čtení prošel opoziční návrh na poskytnutí jednorázového příspěvku 6000 korun samoživitelkám a samoživitelům, dopad na státní rozpočet bude tři miliardy korun. Osamělí rodiče patří podle předkladatelů ke skupinám lidí, které byly nejvíce postiženy propadem příjmů při koronavirové krizi. Částku by dostali také rodiče malých dětí s rodičovským příspěvkem. Vláda ve svém stanovisku mimo jiné poukázala na to, že návrh zákona nebere v potaz počet dětí a že podporu by mohli dostat i movití rodiče. Dále vláda poukazuje na to, že podle návrhu by na dotaci zřejmě měli nárok jen ti osamělí rodiče, kteří pobírají rodičovský příspěvek. Podmínky by navíc podle vlády mohlo splnit více lidí při péči o totéž dítě, a to při střídavé péči. Předkladatelé k tomuto návrhu připravují komplexní pozměňovací návrh, který bude vycházet z připomínek vlády. Podporujete schválení této předlohy?

V dnešní době, kdy mohou "mít" děti i osoby stejného pohlaví, by se nějaké kategorie samoživitelství měly zrušit. Nehledě k tomu, pokud si vzpomínám, tak se s tím podvádělo skrz daně ze mzdy už dlouho. Než to někomu došlo, i když ne úplně!

Milos Adam
13.04.21

Kazdy by mel mit tolik deti, kolik svou praci.dokaze uzivit. Proto byla kdysi zakladem statu rodina. Kazde dite ma dva rodice, ktere se o sve deti maji postarat. A stat ma vytvorit podminky, aby se to delo. Ne, aby stat platil za nezodpovedne rodice.

Podpora by měla směřovat k dětem. V dnešní době způsobu soužití je složité definovat samoživitele.

Nesouhlasím, je třeba ověřit majetkové zajištění rodin. Bohužel mnoho rodin, kteří se kvalifikují na samoživitelem, žijí v jedné domácnosti, jenom nejsou sezdani

Nemá úřad práci nějakou evidenci osob, které tuto podporu skutečně potřebují? Obávám se, že jinak se mezi samoživitele/ky započítají i lidé z nesezdaného páru, kteří ale ve skutečnosti spolu žijí.

Samozřejmě, že nejjednodušší to je plošně. Nikdo s tím nemá práci. Bylo by troufalé po úřednících chtít aby objektivně rozdělovali příspěvky potřebným. Stejně jako by někteří "potřební" těžko prokazovali tu potřebu!

Nesouhlasím, je to příliš plošné.

Není určen!
Výše základní výměry v roce 2020 činí 3 490 Kč měsíčně. Výše procentní výměry invalidního důchodu se stanoví procentní sazbou z výpočtového základu za každý celý rok doby pojištění a dopočtené doby získané do dosažení důchodového věku, a to v závislosti na stupni invalidity.

Výše ID zřejmě závisí na době kdy vznikl. Švagrová ho "dostala" v 53 letech a byl jí vypočítán z posledních příjmů asi 22.000 Kč (má 2. st. okolo 9.000 Kč), které do žádosti potvrzené uváděla! Takže se asi neurčuje. Chtělo by to další doložený příklad. Z jednoho příkladu se to těžko dá posoudit.

Invalidní důchod je sociání a není vypočītáván ale určen. Profese jako servírky, kadeřnice, šičky a podobné které měly min. odvody mají tak poloviční důchody od invalidních.

Nevěřím, že má někdo dnes důchod 5 000 Kč. Leda díky neodpracovaným létům. I invalidé kteří nikdy nepracovali (má sestra roč. 1952 má 12.567 Kč) mají důchod násobně vyšší!
Horší je, že se tu vytvořila skupina samoživitelů, pro které stát funguje jako dojná ******!

2) od rána mluví o nutnosti zvýšit daně a vláda chce bezmyšlenkovitě rozhazovat a není si jistá, kdy se vrátíme k normálu. S panem Kašparem částečně souhlasím, ale vím, že obyčejní a zvláště osamělí důchodci bez vdov. důch. tuto částku přivítali a těch s důchody nad průměr snad tolik není.

Než paušální výplatu, bych raději podporovala adresnou částku pro nejen samoživ., ale pro lidi, kteří pobírají některou sociální podporu z ÚP /snadná evidence a potřebnost je kontrolována/. U samož. mám problém s lidmi, co berou stotisíc. výživné a lidi, kteří samotu jen předstírají. Dnes se v med.

Určitě ano, každá pomoc je dobrá obzvláště za tohoto stavu. Úsměvné je jak má vláda najednou starost aby se náhodou peníze nedostaly do rukou movitějších rodičů. Když předseda rozdával důchodcům tzv. ****bné tak se nezajímal kdo má důchod 30000kč a kdo 5000kč a jistil si všechny.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..