Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Koronavir - kroky vlády ČR

Další témata:

Jak hodnotíte kroky Vlády ČR v souvislosti se šířením epidemie koronaviru?

Diskuze se tím vrátí k zadání vlákna a skončí napadání odlišných názorů bez argumentace. Nezapadá do toho ani lustrace mého vzdělání z minulého režimu. Na to kdo jsou ****či AB existují statistiky. Je mně líto těch důchodců-ne****čů AB na které je takto statisticky, mladší generací, pohlíženo.

Podle náznaků jste určitě v tom zločineckém režimu vystudoval i vysokou školu Jinak nevím, kdo z dnešních důchodců čeká na milodary od vlády a Maláčové, snad jen ti, kteří se nechávají obírat svými dětmi v den důchodu,nebo ti ,kteří se celý život flákali a ničeho se nedopracovali. Konec diskuse.

Nepřehnal. Ocitoval jsem zde vládní představitele a namísto argumentů na jejich podporu, které nemáte, se setkávám s útokem na mne. Chápu. Sponzory důchodců nelze hněvat kritikou. Sledovat mou zaslepeneckou cestu bylo možné v minulém, zločineckém režimu. Dnes už naštěstí, i přez přání, neuvídíte.

Pane Ladislave, s tou zaslepenosti jste to přehnal, uvidíme, kde Vás ta Vaše zavede.

Jaké představy? Jaká kritika? Stačī když jsem citovál ty nejvyšší a vaše víra směřuje k nim. Já se nemusím nikomu spovídat, nejsem v té pozici. Chápu, že ty lži někomu nevadí a hledá omluvy v závisti a mindrácích ve vlastní zaslepenosti.

Z příspěvku , které mě předešly, spíše než poukázaní na problémy zaznívá žávist, a řešení svých vlastních mindráků, bylo by zajímavé jak by se v dané posici chovali sami a čeho bychom se jako občané od nich dočkali. Předneste aspoň heslovitě své představy, abych uvěřil Vaši kritice

Občané, nejezděte nikam, utrácejte peníze doma. Poučoval jeden. Teď řídí blbou karanténu z Kréty. Druhý varuje před párty v Chorvatsku z Chorvatska. No Maďar. Jak věřit podobným šaškům? Jak hodnotit kroky tzv. vlády když je to o vodě a víně?

Megapodvod, který zničí ekonomiku, vykřikoval AB v pořadu OVM v prosinci loňského roku na opoziční návrh 15% daně ze mzdy. Teď se před****bně vzbudil, a o čem snil, provedl. Opět vykradl cizí návrh tak dalece, že se to nelíbí novomanželovi z ČSSD. Takže nejen na povalování vlády je dobrá opozice.

Tam kam, dle vás, opozicí "povalení" z vlády. Hra se slovíčky? Definice demokracie kde opozice, bez jiného smyslu, má povinnost povalit vládu je trochu úsměvné. Ale smutná představa funkční demokracie. Ale ctím právo na jiný názor p. Škromachu.

A kam ti páni padají?

Myslím, že mít radost z pádu Kalouska a Knížete vypovídá o mnohém.

Ladislav Kašpar 20.07.20. - Já nikdy v žádné opozici, zaplať Bůh, nikdy nebudu. Nebudu totiž ani v koalici. Měl jsem na mysli to, co kolega Škromach nazval povinností opozice - povalit vládu! Pokud by to byla jediná její povinnost, tak je to poněkud málo! Ale to je věc názoru!

Dnes již ani nejde o hodnocení vlády, ale spíš o zviditelnění se v před****bním boji a někdy i tlachání o ničem, jen aby řeč nestála, o demokratický postoj při tom vůbec nejde. A Kalousek nám bude velmi chybět, bude se nám po něm stýskat

A kdo bude trpět vás až budete příště v opozici?

Zdeněk Škromach 01.07.20 - to sice zní "demokraticky", ale kdo to má trpět? Naštěstí Kalousek a Kníže už v PS příští sezóně nebudou!!!

Opozice má povinnost povalit vládu. Jinak by neměla smysl. Takže od ní nelze nic jiného očekávat. Tak to v demokracii chodí.

Vláda postupovala dobře, ale sklízí za to hluboký nevděk. Uvidíme, jak se to projeví u ****b. Na začátku pandemie opozice zalezla a kromě známého výroku poslance Svobody, který ovšem nic nemohl změnit, se dlouhý čas neprojevila. Po krizi začali být všichni chytří a věděli jak se co mělo řešit!

Včera ČT ukázala chrám v německých (!) Cáchách-a zde je pohřbena sv. Corona, patronka postižených epidemiemi. Pak "střihla" evropský parlament: a zde je chrám dnešní pandemie, kde se rozhoduje o ekonomické pomoci členským státům.Rýsuje se to, z čeho mám obavy. Z koronaviru se stává nové nábožeství.

Oceňuji postup vlády a pana premiéra Babise. Ukázalo se, že máme celosvětove odborníky v oblasti virologie a zdravotnictví na vysoké úrovni.

Oceňuji postup vlády, osobní neúnavnost jednotlivých pracovníků bez jakýchkoliv předchozích zkušeností s obdobnou situací. Vše zvládli bezchybně, to co jim vyčítají jako chyby jsou v kontextu situace marginálie. Obávám se nesoudnosti opozice, zveličování prkotin, jenom ukážou ****čům kdo jsou.

Oceňuji, že vláda se chovala poměrně akčně, přijímala rozhodnutí a dělala opatření. Odsuzuji rozhazování veřejných peněz vládou nejvíce řvoucím skupinám "podnikatelů", kteří dnes požadují, aby ri***o jejich podnikání zaplatili ostatní podle principu: Naše zisky jsou naše - naše ztráty jsou vaše.

Víceméně většina opatření byla prospěšná. Pouze si nemyslím, že ta masivní podpora různých profesních skupin tzv. OSVČ nebyla nutná. V případě dlužníků jsou tito nuceni zbavit se nadbytečného majetku. Totéž mohli udělat po dvou týdnech "hladovějící podnikatelé"! Nikdo z nich neprodal své SUV!

Zajímavý článek. Konečně nějaký rozumný hlas z opozice.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhovor-martin-kuba-vyzkum-promorenosti-na-koronavirus-v-ceske-spolecnost.A200515_203625_domaci_blj

Vláda zaujala od počátku reálná a logická opatření, a to i přes počáteční mlčení a pozdější "kritiku" a nekonstruktivní "obstrukce" části opozice, která by vše dělala lépe a rychleji(?!?). Zdržovaly zejména dotazy ("v zájmu ****čů"), kdy skončí krize, dokdy budou roušky, kdy otevřou hranice apod.

Kroky vlády hodnotím velice dobře. Kdo měl informace o koronaviru v době jeho projevu v Evropě? Kritizovat mohu jen pokud mám lepší řešení. Hlavně neustupovat od zavedených opatření bezmyšlenkovitě jen pod nátlakem jakékoli zájmové skupiny.Máme skvělé epidemiologické odborníky. Díky za ně.

Vláda by měla přitvrdit a ne ustupovat ze svých rozhodnuti těm, kteří dosud nic nedělali a teď jsou chytří "až na půdu"

Za mne Vláda dost dobrý, ale opozice je příšerná, když to slyším v TV, no děsný-masáž potencionálních ****čů, no velebnosti hrůza. Vláda by jim neměla ustupovat.

Josef Musil
28.04.20

V boji s epidemijí musí zásadně rozhodovat vláda na základě doporučení odborníků. Vláda příliš ustupuje politickým tlakům opozice. Bude zajímavé jak se opozice bude chovat až budeme muset součané náklady společně uhradit. Kdo bude hradit nejvíce ? Zaměstnanci, živnostníci,nebo bohatí podnikatelé ?

ANO, kroky a postup dobrý, obvzlášť když dnes 28.4. poslouchám připomínky z parlamentu,, těch oponentů vlády,kteří znesvětí jakoukoli činnost a dokážou hlásat svá moudra jen aby se zviditenili.Zapomínají však, že ještě existují občané s dobrou pamětí

V nějaké anketě jsem četl hodnocení vlády od občanů známkou 2. Tedy chvalitebné. Já bych to viděl stejně tak. Těžké hodnotit, co by bylo, kdyby nebylo. Rozhodčí ve fotbale se musí také rozhodnout během vteřiny o přerušení hry . Desetkrát rozhodne správně a jednou se splete.

Ač nejsem příznivcem ANO, přes zmatky s rozhodováním hodnotím kroky pozitivně, ale naprosto vláda selhala se zajištěním ochranných pomůcek. Na její obhajobu je možno uvést, že předchozí vlády by byly pravděpodobně shodně nepřipravené.

Na rozdíl od opozičních stran, kteří jen kritizují, vláda "jede". Ale TOP s ODS měli dobrou ideu, když řekli, že vláda se jen zadlužuje a nehledá úspory. Zde je řešení: snížit poslanecké sněmovně a parlamentu platy o 40% se zpětnou platností od 03/2020 a odebrat veškeré paušály, a to do odvolání.

Jsem velice spokojena moc jim děkuji co pro lidi dělají.

Jsem spokojen se všemi kroky vlády v souvislosti s epidemií . Mám nyní obavy z příliš rychlého uvolňování aby se nám to nevrátilo jako bumerang .

Vláda koná velmi dobře, máme vynikající výsledky ve srovnání s celým světem !!!

Jsou stanovena nějaká pravidla a příslušné orgány by je měly vyžadovat a i vynucovat. V některých zemích to prosazuje armáda i se zbraní v ruce. Vláda by měla lépe a častěji informovat sdělovací prostředky o faktech provedených opatření. Hodnotím vládu kladně.

Jsem přesvědčen, že vláda zvládla počátek epidemie velice dobře. Jen mám obavy z následující etapy „rekonstrukce ekonomiky“. V podstatě jde o druhou „privatizaci státu“. V té první se obohatilo 1% na úkor 99% obyvatel a náš stát se stal levným zdrojem obrovských zisků zahraničních firem.

Při vyhodnocování účinnosti karantény, monitorinku a detekci, účinnosti vládních opatření a připravenosti zásahu v nouzi se ČR posadila na 25 místo na světě a 11 v Evropě takže hogo-fogo Babišova bublina, s radami ostatním státníkům včetně Trampa jak to dělá dobře, smutně splaskla.

Kroky vlády přijímám, udivuje mne ta kvanta různých specialistů, kteří vše kritizují a podrážejí krizovému vedení nohy. I když je pravda, že tu měla být CO a s tím spojené zásobení os, ochr. pom., proškolení a krizové plány atd., ale to nezrušila tato vláda, to zrušili liberální nadšenci 90-let.

Velká spokojenost. Nakonec výsledkem je to co denně vidíme v porovnání se světem. Byl bych v opatřeních a restrikcích i tvrdší!

Vláda dělá co může. To člověk v diskuzích zírá, kolik máme odborníků na epidemie. Jsou i v řadách opozičníchpolitiků.

Velmi kladně. Je fakt, že se občas udělá chyba. Zvládnout takovouto situaci z****je bez přípravy a tréniku není jednoduché. Smekám

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..