Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

mimořádně jsme se sešli ve středu 7. dubna, abychom projednali především nový volební zákon.

Odhlasovali jsme, že jednotlivé strany budou potřebovat pro vstup do Poslanecké sněmovny alespoň pět procent hlasů, dvoučlenné koalice nejméně osm procent hlasů a vícečetné koalice jedenáct procent hlasů. Voliči budou moci volit ve čtrnácti volebních krajích jako tomu bylo doposud. Nyní budou předlohu posuzovat senátoři.

Tato schválená novela volebního zákona byla připravena kvůli verdiktu Ústavního soudu z letošního února. Ten svým rozhodnutím zrušil jak způsob přidělování mandátů, tak i kvora pro koalice.

Druhým zákonem, který jsme projednali, je poslanecká novela zákona o pomoci v hmotné nouzi. Zákon jsme projednali ve druhém čtení.

Neplatiči pokut za vybrané přestupky by mohli přijít například o část doplatku na bydlení či část příspěvku na živobytí. Úřady by jim z těchto dávek neuhrazené pokuty strhávaly.

Mezi vybranými přestupky předkladatelé uvádí přestupky proti veřejnému pořádku, proti občanskému soužití a proti majetku. Také při nepřihlášení dítěte k zápisu k povinné školní docházce a i v případě zanedbávání péče o povinnou školní docházku žáka.

O část dávek by přišli i lidé, kteří nezaplatili pokutu za porušení obecní vyhlášky, jež stanoví podmínky pro pořádání sportovních a kulturních akcí.

Milí přátelé,

v těchto dnech nám aprílové počasí naplno ukazuje, co umí. Věřím ale, že se pěkných jarních dnů přece jen brzy dočkáme.

Zdravím vás srdečně!

Radek Vondráček

Anketa

Využijete online sčítání lidu?

  • ANO 19 hlasů
  • NE 2 hlasy

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Zákon o zdravotních službách

81 %

Znění návrhu

Změna zákona o zdravotních službách


81 %

Váš názor nás zajímá

Je vhodné úplně zrušit dětské domovy pro děti do tří let jako zvláštního zdravotnického zařízení?

Návrh směřuje ke dvěma hlavním cílům: k úplnému zrušení dětských domovů pro děti do tří let jako zvláštního zdravotnického zařízení a současně ke zřízení center pro komplexní péči pro děti se zdravotním znevýhodněním. Centrum pro komplexní péči pro děti se zdravotním znevýhodněním má představovat zcela nový typ zařízení, které bude poskytovat zdravotně-sociální služby rodinám dětí se závažnými zdravotními problémy s cílem nabídnout jim komplexní pomoc a umožnit těžce zdravotně postiženým dětem zůstat v jejich biologických rodinách. Návrh zákona však zároveň neruší možnost umístit dítě do tří let do ústavní péče podle jiných právních předpisů - pouze ruší dětské domovy pro děti do tří let věku jako zařízení podle zákona o zdravotních službách.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (8) Hlasuji pro NE (35) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Co by s těmi dětmi asi tak potom bylo?

Ne opět za mne mluví pan Svozil. Co dobře funguje nechme to.

Bože, kterého chytrolína to zase napadlo. Ať si děti vezme domů, a hned ho to přejde. Co fungovalo a funguje, NECHEJME.

Ne. Dětské kojenecké ústavy a dětské domovy jsou zařízení, která dobře fungovala a splňovala svůj účel. Proč je rušit ?

Jsem proti, bože, nechejme co funguje. Pořád se najdou chytráci, že chtějí co dříve fungovalo rušit. Kdo se bude o ty děti starat? Ti křiklouni, jistě ne. Totéž platí o přijetí migrantů, jak neustále vykřikuje pí. Šojdrová a spol. Ona si je domů nevezme, a starat se nebude, vhodí to na stát.

On vždycky přijede nějaký aktivista ze stáže v zahraničí a začne tady prosazovat věci aniž si srovná, že možná jsme už dávno dál, než ta země odkud radostně přijel. :-)

Není to rozumné.

Tenhle problém kolem malých dětí, je dávno. Proč někdo nevymyslí správný systém, kdy se mohou malinké děti dávat do rodin, ale připadá mi to, že je v tom úplně jiný záměr a zájem. Je tolik rodin, co má zájem o dítě, čím menší, tím lépe, ale nějak není ****e tohle podporovat.

Jsem proti. Nevím, jak tím pomůže dítěti do tří let. A zůstává formulace, že podle jiných zákonů dítě do tohoto zařízení může být odesláno. Není to příliš provázané.

Podaří-li se tento návrh bez dalších příloh a přílepků doslovně uvést do praxe tak s tím nemám problém.

Pokud bude záruka, že bude možné tyto děti umisťovat do ústavní péče, nemusel by to být špatný návrh. Věřím, že návrh byl dost dobře prodiskutovaný, protože se řeší již delší dobu...

Souhlasim s pany hemzalem a svozilem, myslim,ze vic nez o deti jde o boj o financni prostredky. Je to smutne,ale o prachy se ted strhne nelitostni boj.

Stát by měl upřednostňovat péči děti v rodinách vlastních nebo náhradních. Doporučuji nebudovat další zařízení typu Klokánek.

NE, který ******ní poslanec, nebo ministr zase vymyslel tuto věc. Po revoluci je móda rušit vše, i to co funguje, a toto funguje, proč to rušit. Je skutečností, že poslanci, nebo někteří tzv. odpovědní ministři za tento rezort asi nemají co na práci, tak vymýšlí osloviny. Toto je jedna z nich

Dítě ve svém ranném věku nutně potřebuje citové zázemí, jinak skončí za 20 let v kriminále. Ale to se přece ví ! V nemocnici by byl jen další klient k nakrmení a přebalení.

Plný souhlas s předcházejícími příspěvky, i zde se jeví větší zájem o skupinový boj, než zájem o děti

Co s dětmi, které nikdo nechce ?

Dávám Ne. Návrh zákona je nesrozumitelný. Nerušte něco, co dobře fungovalo. Až bude fungovat něco lepšího pro malé postižené děti nebo všeobecně řečeno pro děti opuštěné, tak předložte nový srozumitelný zákon.

Napište ve srozumitelštině o co komu vlastně jde. Z toho komentáře je to naprosto nejasné, vzbuzuje to oprávněný pocit, že jde především o rozpor mezi různými skupinami zainteresovaných sociálně-zdravotnických skupin kdo se dostane ke zdrojům a ty děti jsou jaksi nějak vedlejší...

Napište ve srozumitelštině o co komu vlastně jde. Z toho komentáře je to naprosto nejasné, vzbuzuje to oprávněný pocit, že jde především o rozpor mezi různými skupinami zainteresovaných sociálně-zdravotnických skupin kdo se dostane ke zdrojům a ty děti jsou jaksi nějak vedlejší...

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..