Slovo úvodem

Vážení členové,

nejen v souvislosti s koronavirem bude letošní podzim pro nás všechny náročný. Čekají nás dvoje volby - senátní a krajské.

V Parlamentu budou důležitá jednání kolem státního rozpočtu na rok 2021, zvýšení důchodů nad předepsanou valorizaci a zrušení superhrubé mzdy.

Komplexní novela stavebního zákona, energetický zákon a zákony týkající se odpadové legislativy, to jsou další důležité zákony, které budou poslanci ještě letos projednávat.

Na programu zářijové schůze Sněmovny, která má nyní kolem 500 bodů, je také zákon zavádějící náhradní výživné pro samoživitele či vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Ten senátoři v srpnu poslancům vrátili k opětovnému projednání.

Věřme, že naplánovné náročné úkoly zvládneme a těším se na vaše názory a komentáře.

Příjemné podzimní dny vám přeje Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zákon o zdravotních službách

74 %

Znění návrhu

Změna zákona o zdravotních službách


74 %

Váš názor nás zajímá

Je vhodné úplně zrušit dětské domovy pro děti do tří let jako zvláštního zdravotnického zařízení?

Návrh směřuje ke dvěma hlavním cílům: k úplnému zrušení dětských domovů pro děti do tří let jako zvláštního zdravotnického zařízení a současně ke zřízení center pro komplexní péči pro děti se zdravotním znevýhodněním. Centrum pro komplexní péči pro děti se zdravotním znevýhodněním má představovat zcela nový typ zařízení, které bude poskytovat zdravotně-sociální služby rodinám dětí se závažnými zdravotními problémy s cílem nabídnout jim komplexní pomoc a umožnit těžce zdravotně postiženým dětem zůstat v jejich biologických rodinách. Návrh zákona však zároveň neruší možnost umístit dítě do tří let do ústavní péče podle jiných právních předpisů - pouze ruší dětské domovy pro děti do tří let věku jako zařízení podle zákona o zdravotních službách.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (5) Hlasuji pro NE (14) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Pokud bude záruka, že bude možné tyto děti umisťovat do ústavní péče, nemusel by to být špatný návrh. Věřím, že návrh byl dost dobře prodiskutovaný, protože se řeší již delší dobu...

Souhlasim s pany hemzalem a svozilem, myslim,ze vic nez o deti jde o boj o financni prostredky. Je to smutne,ale o prachy se ted strhne nelitostni boj.

Stát by měl upřednostňovat péči děti v rodinách vlastních nebo náhradních. Doporučuji nebudovat další zařízení typu Klokánek.

NE, který ******ní poslanec, nebo ministr zase vymyslel tuto věc. Po revoluci je móda rušit vše, i to co funguje, a toto funguje, proč to rušit. Je skutečností, že poslanci, nebo někteří tzv. odpovědní ministři za tento rezort asi nemají co na práci, tak vymýšlí osloviny. Toto je jedna z nich

Dítě ve svém ranném věku nutně potřebuje citové zázemí, jinak skončí za 20 let v kriminále. Ale to se přece ví ! V nemocnici by byl jen další klient k nakrmení a přebalení.

Plný souhlas s předcházejícími příspěvky, i zde se jeví větší zájem o skupinový boj, než zájem o děti

Co s dětmi, které nikdo nechce ?

Dávám Ne. Návrh zákona je nesrozumitelný. Nerušte něco, co dobře fungovalo. Až bude fungovat něco lepšího pro malé postižené děti nebo všeobecně řečeno pro děti opuštěné, tak předložte nový srozumitelný zákon.

Napište ve srozumitelštině o co komu vlastně jde. Z toho komentáře je to naprosto nejasné, vzbuzuje to oprávněný pocit, že jde především o rozpor mezi různými skupinami zainteresovaných sociálně-zdravotnických skupin kdo se dostane ke zdrojům a ty děti jsou jaksi nějak vedlejší...

Napište ve srozumitelštině o co komu vlastně jde. Z toho komentáře je to naprosto nejasné, vzbuzuje to oprávněný pocit, že jde především o rozpor mezi různými skupinami zainteresovaných sociálně-zdravotnických skupin kdo se dostane ke zdrojům a ty děti jsou jaksi nějak vedlejší...

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..