Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Novela zákona o ochraně veřejného zdraví

79 %

Znění návrhu

Skupina poslanců předložila sněmovně návrh zákona


79 %

Váš názor nás zajímá

Je vhodné zákonně vyžadovat povinný prostor v letadle pro preventivní cvičení pasažérů letecké dopravy?

Cílem návrhu zákona je stanovit podmínky ochrany veřejného zdraví v leteckém provozu. Provozovatel letadla je povinen, při letech delších 4 hodin, zajistit pro cestující pasažéry dostatečný prostor mezi řadami sedadel tak, aby mohli vykonávat preventivní cvičení proti plicní embolii a žilní trombóze. Minimální rozteč sedadel musí být 79 cm. Pokud tak neučiní, dopustí se přestupku, za který mu bude možné uložit pokutu do 1 000 000 Kč, a 10 000 000 Kč při opakovaném spáchání tohoto přestupku.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (7) Hlasuji pro NE (27) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

...ale nevěřím, že tato novela není z dílny Járy Cimrmana, pane předsedo Vondráčku, kápněte božskou...no tak...jsme jen neškodní dědkové...co? :-)

Je pravda, že prostoru pro cestující je v letadlech zoufale málo! A to jsem průměrného vzrůstu i hmotnosti. Dále. Na kom lze ten požadavek uplatnit. Letecké společnosti by musely dávat zakázky výrobci s určenými parametry, jinak by se to nemohlo uplatnit!

ZDE JSEM NA ROZPACÍCH, ALE TO SNAD DÁ TRENOVAT NA SUCHU, RESP. NA ZEMI.

NE, pro tyto pasažéry navrhují tahat za letounem vhodný kluzák pro jejich ukojení a splnění požadavků, do kterého by měli nasedat a vysedat za letu

NE. A nemělo by tam být i FITNES ?

A co třeba požadovat saunu a pískoviště se skluzavkou pro naše nejmenší ?

Ne, řešit tohle zákonem není správné. To přinese víc komplikací než užitku. To ať si řeší samy letecké společnosti jako cestovní benefit pasažérům v rámci konkurence mezi leteckými společnostmi.

Další nesmysl z dílny myslitelů. Pokud by chtěl trval na tom, že musí mermomocí cvičit během cesty letadlem, pak mu to umožnit jedině na čerstvém vzduchu. To by efekt pro zdraví mělo, ale dýchat při cvičení vzduch z klimatizace určitě ne.

Pokud chce někdo cvičit v letadle ať si zakoupí letenku do 1. třídy. Pokud by se snížil počet cestujících z důvdu vyšších rozestupů, stoupla by cena letenek. Většina lidí chce létat co nejlevněji.

Souhlasím s panem Adamem.

Milos Adam
02.12.20

Vzdalenost mezi sedadly je zoufala a lidi nad 180 cm vysky doslova trpi. A ono s mezerami mezi sedadly je to stejne i u autobusu. Proste jde jen o kseft. Na pohodli a zdravi lidi se ohled nebere.

Jen to zdraží, už tak dnes drahou, leteckou dopravu.

Pasažéři, kteří mají potřebu cvičit za letu, by měly hledat spíše alternativní způsob přepravy anebo (bohužel) využít přestupní lety nebo kombinaci dopr. prostředků vlak-letadlo-autobus... Za chvíli bychom mohli takto "šikanovat" jiné dopravce (dálkové autobusové spoje apod.).

Z provozního hlediska to není možné realizovat.

Letěl jsem několikrát delší dobu, ale nikdy tam nebyl nikdo, kdo by měl potřebu cvičit. Zpravidla se spalo nebo konzumovalo jídlo, hlavně pití.

Tady asi někdo nepochopil bezpečnost leteckého provozu!

Hlasuji ano, protože letecké společnosti za účelem zisku snižují komfort cestujících . Jenže celý tento proces by měl být zaveden i na kratší vzdálenosti a bylo by třeba ho zahrnout do stanov a podmínek IATA, čímž by to bylo závazné pro všechny letecké dopravce a nemuselo by se to řešit národně.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..