Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zákon o civilním letectví

100 %

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


100 %

Váš názor nás zajímá

Je vhodné zavést nové určení přestupků pro porušení pravidel pro užívání dronů?

Navrhuje se, aby bylo používání bezpilotních letadel rozděleno do tří kategorií, které se budou odlišovat podmínkami provozu – otevřené, specifické a certifikované. Návrh také přesněji vymezuje podmínky pro využívání prostoru pro lety dronů. Prostory budou zřejmě vymezeny zónami ve vzdušném prostoru, ve kterých úřad může za určitých podmínek lety regulovat. Novinkou je určení přestupků při porušení některých pravidel pro užívání dronů. Úřady budou moci tyto přestupky trestat ve správním řízení.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (48) Hlasuji pro NE (0) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Ano - souhlas s panem Kudrnáčem

Dron jistě není zbraní, to je nějaká mýlka. Je to snad prostředek schopný létat. Samozřejmě, že je schopen nést prostředky nás ohrožující. To ale záleží na tom, kdo ho má v ruce.

Dron je nový výdobytek doby a jako takový, by měl být řešen po všech stránkách, jak použití, tak zákazů.

Milos Adam
13.04.21

Je to zbran jako kazda jina. Je to nastroj na omezovani soukromi lidi. Je to obtezujici nastroj.

No samozřejmě ano. Podobně jako u držitelů zbrojních pasů a zbraní.

Doba nám ukáže jak se k dronům máme chovat. Dobře na to jdou v Izraeli. Sami si vytváří podmínky k tomu jak se tou problematikou prokousat k uspokojení všech.

Ono to asi nebude tak jednoduché! Domnívám se, že to je problematika, která zasáhne i do letecké přepravy a tam se budeme, chca nechca, řídit i mezinárodními pravidly!

Pavel BLAHA
03.03.21

Souhlasím s panem P. Kudrnáčem.

Je to nový fenomén doby. Dron umí doručit milostný dopis, ale i bombu. Ovšem kontrola bude složitá. Stejně tak je nebezpečné šmírování drony.

Určitě ano. S dalším vývojem techniky a pohonů se stanou drony součástí zábavy i ekonomiky. Regulace by měla být v pravomoci každého státu. Žádná obecná regulace z EU.

Souhlas p. Vratislavem K.

Souhlasím s prakticky všemi předchozími příspěvky, zejména s panem *****kem.

Ano. Dá se předpokládat masivní využívání dronů, např. k doručování zásilek. Regulace je nutná. Doporučuji vzít si vzor ze zahraničí, kde to funguje, než zase něco tvořit na koleně.

Ano, ale do určité míry, neboť tzv. hračky bez kamery se používají jen pro hraní dětí. Ostatní ano, neboť mohou být zneužity jak pro šmírování, bezpečnost letadel apod.

Ano, ale do určité míry, neboť tzv. hračky bez kamery se používají jen pro hraní dětí. Ostatní ano, neboť mohou být zneužity jak pro šmírování, bezpečnost letadel apod.

Ano - je se domnívám, že upřesnění, resp. stanovení pravidel užívání dronů, mělo předcházet jejich masivnímu užívání. Každopádně regulace a zpřísnění pravidel je na místě.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..