Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

mimořádně jsme se sešli ve středu 7. dubna, abychom projednali především nový volební zákon.

Odhlasovali jsme, že jednotlivé strany budou potřebovat pro vstup do Poslanecké sněmovny alespoň pět procent hlasů, dvoučlenné koalice nejméně osm procent hlasů a vícečetné koalice jedenáct procent hlasů. Voliči budou moci volit ve čtrnácti volebních krajích jako tomu bylo doposud. Nyní budou předlohu posuzovat senátoři.

Tato schválená novela volebního zákona byla připravena kvůli verdiktu Ústavního soudu z letošního února. Ten svým rozhodnutím zrušil jak způsob přidělování mandátů, tak i kvora pro koalice.

Druhým zákonem, který jsme projednali, je poslanecká novela zákona o pomoci v hmotné nouzi. Zákon jsme projednali ve druhém čtení.

Neplatiči pokut za vybrané přestupky by mohli přijít například o část doplatku na bydlení či část příspěvku na živobytí. Úřady by jim z těchto dávek neuhrazené pokuty strhávaly.

Mezi vybranými přestupky předkladatelé uvádí přestupky proti veřejnému pořádku, proti občanskému soužití a proti majetku. Také při nepřihlášení dítěte k zápisu k povinné školní docházce a i v případě zanedbávání péče o povinnou školní docházku žáka.

O část dávek by přišli i lidé, kteří nezaplatili pokutu za porušení obecní vyhlášky, jež stanoví podmínky pro pořádání sportovních a kulturních akcí.

Milí přátelé,

v těchto dnech nám aprílové počasí naplno ukazuje, co umí. Věřím ale, že se pěkných jarních dnů přece jen brzy dočkáme.

Zdravím vás srdečně!

Radek Vondráček

Anketa

Využijete online sčítání lidu?

  • ANO 19 hlasů
  • NE 2 hlasy

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Novela zákona o státní sociální podpoře

72 %

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


72 %

Váš názor nás zajímá

Je vhodné zvýšit přídavek na dítě o více než 25%?

Navrhuje se zvýšit přídavek na dítě o víc než čtvrtinu. Návrh zároveň obsahuje také rozšíření okruhu nezaopatřených dětí, které na přídavek budou mít nárok. Navrhuje se zvýšit hranici příjmu rodiny, od které mají nárok na tuto dávku. Doposud byl hranicí 2,7násobek životního minima rodiny, nově to bude 3,4násobek. Změny by měly začít platit od 1. dubna 2021.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (31) Hlasuji pro NE (12) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Určitě bych ho zvýšila dětem samoživitelů a těm, kde rodiče pracují.

Zvýšení přídavků by asi počet dětí neovlivnilo, ale zásadně vázat na pracovní činnost jednoho z rodičů!

Podle mne se zvýšením přídavku zvýší u některých rodin počet dětí!!!Doufám ,že to není záměr ps.

Přesně souhlasim s paní Jurkovičovou

zlepšení podmínek ošetřovného v této době se stává jedním z důležitých protiepidemiologických opatření - přispívá k snížení mobility lidí .

Přídavek na dítě bych doporučila zvýšit , ale jen třeba do tří dětí. To proto, aby nedocházelo k tomu, že si někteří občané tímto " vydělávají"

To je špatné řešení. Na tomhle zákoně o přídavcích na dítě vydělají akorát ti, kteří nechtějí pracovat a žijí z přídavků. Řešením je - Ano, jdi pracovat a stát Ti umožní , aby sis ušetřené daně schoval doma pro děti. Paní Maláčová, jak vidím, tak zase nemá co dělat.

Milos Adam
02.03.21

Je to spatny smer, odtrzeny od realneho zivota. Zadne pridavky. Pouze slevy na dani. Podporovat pracujici rodiny. Dlouhodobe nepracujici by nemeli byt podporovani k tomu, aby nehledaly praci.

Je to správný směr.

S podporou rodin s dětmi v zásadě souhlasím. Je však nutno přijmout taková opatření, aby tyto prostředky sloužily doopravdy k zajišťování potřeb dítěte a ne jeho rodičů. Dovedl bych si představit i systém poukázek na konkrétní dětské zboží (oděvy, boty, školní potřeby atd.)

Podpora rodin je nutná a měla by se pravidelně valorizovat. Náklad na jedno dítě je během života cca 2 mil korun a jak říká klasik, nemůžete mít důchod od dětí, které jste si nepořídili.

Omlouvám se, nedopatřením jsem to zmáčkla 2x.

Pane Sazeček do toho příjmu rodiny se bohužel dávky počítají. také mně to štve, zejména ty dlouhodobé, dá se říci i trvalé. Napadla mne i hříšná myšlenka, jestli se nepočítá, tak jako u všech dávek i s nelegálnímu migrantíky, aby netrpěli nouzí a chtěli u nás pobývat?

Pane Sazeček do toho příjmu rodiny se bohužel dávky počítají. také mně to štve, zejména ty dlouhodobé, dá se říci i trvalé. Napadla mne i hříšná myšlenka, jestli se nepočítá, tak jako u všech dávek i s nelegálnímu migrantíky, aby netrpěli nouzí a chtěli u nás pobývat?

Je dobře, že se v návrhu hovoří o příjmech rodiny, protože neočekávám, že se za příjem rodiny počítají dávky. Příjem chápu jako plat (odměnu, či jinak vyjádřeno), za odvedenou práci!

NE a to z mnoha důvodů jedním z nich je že není funkční zákon o sociálním bydlení a zákon o důchodové reformě. Řešením je možnost výdělku (CHUDOBA) na zajištění základních životních potřeb. Bez toho aby situaci řešil stát na úkor státního rozpočtu. Norsko má minimální mzdu 200 000.

Na níže položenou otázku jsem si hned našel na internetu odpověď. Pirátské vedení Prahy buduje v Troji v blízkosti Trojské lávky a renomovaného parku Stromovka zřejmě pro tyto " STRPĚNCE" BEZ VĚDOMÍ PRAŽÁKU krásný bílý stanový tábor odpovídající i kultůře budoucích obyvatel (viz stránky na seznamu

Přátelé senioři. Co víte o novele zákona vydaného 14.5.2019 Velkým senátem Evropského soudního dvora o osobách,kterým byl odmítnut, nebo odebrán azyl a kterým se bude říkat "STRPĚNCI" a co z toho plyne pro nás. Naše televize a vláda mlčí, tak možná někdo z VÁS má bližší informace, nebo je to bluf ?

NE, a přidávám se v souhlasu k příspěvku pana Hemzala, který vystihl plně situaci mnoha rodin, kde z příspěvků na děti žije celá rodina a plně schopní rodiče vyhlížejí z oken, jak gádžové chodí do práce. Kde jsou sliby ČSSD, že se budou prověřovat přiznání důchodů a invalidity z dřívější doby ???

Vzhledem k současné inflaci, i k tomu, co v budoucnu pravděpodobně přijde, se zvýšením přídavku souhlasím. jen bych trochu apelovala na rodiče a vychovatele, aby se snažili děti nasměrovat jinam, než ke spotřebitelskému bezhlavému konzumu. Dětská duše je tak krásně naivní a otevřená...

Info pro p. Pospíšila. i v tomto zák. je určeno od které výše výdělku nebude příd. na dítě vyplácen a lidé s příjmem cca nad 29000,- na rodinu, nebudou mít na přídavek nárok. Jiná otázka je u některých rodin jeho využití, zde by měli zapracovat v součinnosti soc. prac. školy i org. samosp.

Ano, ale adresně. Já když jsem kdysi dávno pobíral přídavky na děti, tak jsem musel dokládat různé papíry o tom, kolikatinásobek životního minima to vlastně pobírám. Když jsem se to toho limitu nevešel, tak mně dětské přídavky sebrali.

Souhlas v plném znění s příspěvkem p. Sazečka.

NE, protože stát udělal z plození dětí předmět podnikání bez osobní odpovědnosti podnikatelů-rodičů.

To zvýšení bych ještě schválil. Co bych nerozšiřoval je rozsah osob, kterých se to bude týkat!

Jedná se o podporu mladých rodin s dětmi proto je podpora zvýšení přídavku na dítě jednoznačná.

Hlasuji pro ano, ale mám obavy, že přídavek na dítě opět některé rodiny zneužijí a použijí na jiné účely, než pro potřeby dítěte.

Je to myslím v souladu s celkovou koncepcí podpory rodiny...

Je to jen část podpory rodin, ale určitě vhodná

Zvyšují se důchody, měly by se i zvyšovat přídavky na dítě. Přídavky na dítě by však neměly být hlavním důvodem pro založení rodiny.

Zvýšení přídavku na dítě je jen jednou částí podpory ke zvýšení porodnosti v ČR. Ale podpora rodin s dětmi by měla být razantnější a mnohostranná.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..