Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

mimořádně jsme se sešli ve středu 7. dubna, abychom projednali především nový volební zákon.

Odhlasovali jsme, že jednotlivé strany budou potřebovat pro vstup do Poslanecké sněmovny alespoň pět procent hlasů, dvoučlenné koalice nejméně osm procent hlasů a vícečetné koalice jedenáct procent hlasů. Voliči budou moci volit ve čtrnácti volebních krajích jako tomu bylo doposud. Nyní budou předlohu posuzovat senátoři.

Tato schválená novela volebního zákona byla připravena kvůli verdiktu Ústavního soudu z letošního února. Ten svým rozhodnutím zrušil jak způsob přidělování mandátů, tak i kvora pro koalice.

Druhým zákonem, který jsme projednali, je poslanecká novela zákona o pomoci v hmotné nouzi. Zákon jsme projednali ve druhém čtení.

Neplatiči pokut za vybrané přestupky by mohli přijít například o část doplatku na bydlení či část příspěvku na živobytí. Úřady by jim z těchto dávek neuhrazené pokuty strhávaly.

Mezi vybranými přestupky předkladatelé uvádí přestupky proti veřejnému pořádku, proti občanskému soužití a proti majetku. Také při nepřihlášení dítěte k zápisu k povinné školní docházce a i v případě zanedbávání péče o povinnou školní docházku žáka.

O část dávek by přišli i lidé, kteří nezaplatili pokutu za porušení obecní vyhlášky, jež stanoví podmínky pro pořádání sportovních a kulturních akcí.

Milí přátelé,

v těchto dnech nám aprílové počasí naplno ukazuje, co umí. Věřím ale, že se pěkných jarních dnů přece jen brzy dočkáme.

Zdravím vás srdečně!

Radek Vondráček

Anketa

Využijete online sčítání lidu?

  • ANO 19 hlasů
  • NE 2 hlasy

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Lidé bez domova

Další témata:

Jsou součástí měst, hlavně Prahy. Chybí jim dezinfekce, roušky, domov. V koronavirovém období ohrožená skupina. Podle Ministerstva práce a sociálních věcí žije v České republice cca 24 tisíc bezdomovců. Pomoc jim nabízejí především dobrovolníci a charity. Pohled občanů na lidi bez domova je rozmanitý (solidarita, pomoc, respekt k lidskému životu, krádeže, obtěžování ..). Jak tento problém osobně vnímáte?

Sociální nespravedlnost by u nás neměla existovat.Bylo by však dobré znát přesnou citaci o veřejných penězích a jejich použití pro snížování sociální nespravedlnosti, což nezpochybňují sám, ale je na to poukazováno i v PČR PS, ale k řešení se nikdo nemá a je to předmětem celonárodní zloby

Pane Zdeňku,sociální nespravedlnost je v celém světě. Proč je však poskytováná u nás lidem, kteří pro společnost nic NEDĚLAJÍ, ale stále se hlásí o nějaká svá práva a domáhají se finanční pomoci. Mají výhody a úlevy o kterých se jiným občanům ČR může jenom zdát. To nikdo nechce vysvětlit

Pane Franku, co místo ideologie pár argumentů. A veřejné peníze mají sloužit ke snižování sociální nespravedlnosti.

Je dobře, že si vzpomeneme, co bylo v minulosti dobré, ale dnes všichni chtějí kráčet rychle dopředu, bez vzpomínek na minulost, a proto kupředu levá. Jen aby to nebylo rychlé čerpání ze státního rozpočtu

Každý občan by měl mít právo na pomoc své obce. K tomu je potřeba zavést institut domovské obce. Aby každý někam patřil. Ale dnes je jednodušší stěhovat lidi bez domova mimo město nebo do jiných obcí.

Nevěřím , že v dnešní době je bezdomovectví neřešitelný problém, ale to by jej zodpovědné instituce musely řešit a ne o nich jen diskutovat, což si nechtějí přiznat, zřejmě z práce navíc, což je pro ně neřešitelný problém,

Jednoznačně si zaslouží pomoc svých měst a obcí. Struktura služeb by měla být podmínkou pro výplatu státního příspěvku obcím.

Sloven velvyslanec mi na dotaz, jak se Slovensko chystá řešit cigánská ghetta, odpověděl: nelze řešit. Jak píše p. Pospíšil - izolovat, zajistit aspoň symbolickou práci. Bezdomovce ve své většině jsou za okrajem společnosti, je vyloučen jejich návrat mezi slušné lidi.. Bohužel, jsou to lidé..

Líbil by se mi nápad p. Pospíšila.

Také souhlasím s panem Frankem. Nejhůře se pomáhá tomu, kdo si nechce pomoci sám.

Ano, ten problém je a je potřeba jej řešit. Zajímavý příklad jsem viděl v Itálii na okraji Říma v lesoparku. Celá vesnice postavená z ubytovacích buněk, obehnaná plotem, obsluha v uniformách Armády spásy a přes den bezdomovci v oranžových vestách zametají a uklízí Řím.

Je zde téma o lidech bez domova a né o seniorech. A na to, že by život seniora byl veselejší s krabicovým vínem mám diametrální názor.

Důvod, proč nerozdávají krabičák,je jednoduchý, jako u dotací, sotva se někomu něco přizná, hned se vyrojí další zájemci, a tak by možná vzrostl zájem u mnohých seniorů, kteří dnes pro svůj nízký důchod, si ani ten krabičák nedopřejí, a tím by ten jejich život byl veselejší

Bezdomovec žebrá na ulici. Charita a jim podobní žebrají na státu. *******ům se rozdávají drogy a stříkačky. Proč alkoholikům nerozdávají tzv. krabičák. Je to začarovaný kruh. Je procento lidi kteří pomoc ocení a jsou schopni se vrátit ale mnohým tento způsob života vyhovuje.

Souhlasím s panem Frankem a o těch charitách silně pochybuji . snad je Arm.Sp. a ještě někdo, ale jinak je to projekt pro projekt a koordinační centrum, které bezďáka ani nevidělo, jen tahají peníze ze st. rozpočtu.

Souhlasím s panem Frankem.

Musíme rozlišit, zda se stali dobrovolně, nebo je k bezdomovectvi připravila naše společnost, vše ostatní z toho vyplývá.Pomáhejme tam, kde se do tohoto stavu nedostali vlastní vinou, a budou vděční za každou pomoc

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..