Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Lidé bez domova

Další témata:

Jsou součástí měst, hlavně Prahy. Chybí jim dezinfekce, roušky, domov. V koronavirovém období ohrožená skupina. Podle Ministerstva práce a sociálních věcí žije v České republice cca 24 tisíc bezdomovců. Pomoc jim nabízejí především dobrovolníci a charity. Pohled občanů na lidi bez domova je rozmanitý (solidarita, pomoc, respekt k lidskému životu, krádeže, obtěžování ..). Jak tento problém osobně vnímáte?

Sociální nespravedlnost by u nás neměla existovat.Bylo by však dobré znát přesnou citaci o veřejných penězích a jejich použití pro snížování sociální nespravedlnosti, což nezpochybňují sám, ale je na to poukazováno i v PČR PS, ale k řešení se nikdo nemá a je to předmětem celonárodní zloby

Pane Zdeňku,sociální nespravedlnost je v celém světě. Proč je však poskytováná u nás lidem, kteří pro společnost nic NEDĚLAJÍ, ale stále se hlásí o nějaká svá práva a domáhají se finanční pomoci. Mají výhody a úlevy o kterých se jiným občanům ČR může jenom zdát. To nikdo nechce vysvětlit

Pane Franku, co místo ideologie pár argumentů. A veřejné peníze mají sloužit ke snižování sociální nespravedlnosti.

Je dobře, že si vzpomeneme, co bylo v minulosti dobré, ale dnes všichni chtějí kráčet rychle dopředu, bez vzpomínek na minulost, a proto kupředu levá. Jen aby to nebylo rychlé čerpání ze státního rozpočtu

Každý občan by měl mít právo na pomoc své obce. K tomu je potřeba zavést institut domovské obce. Aby každý někam patřil. Ale dnes je jednodušší stěhovat lidi bez domova mimo město nebo do jiných obcí.

Nevěřím , že v dnešní době je bezdomovectví neřešitelný problém, ale to by jej zodpovědné instituce musely řešit a ne o nich jen diskutovat, což si nechtějí přiznat, zřejmě z práce navíc, což je pro ně neřešitelný problém,

Jednoznačně si zaslouží pomoc svých měst a obcí. Struktura služeb by měla být podmínkou pro výplatu státního příspěvku obcím.

Sloven velvyslanec mi na dotaz, jak se Slovensko chystá řešit cigánská ghetta, odpověděl: nelze řešit. Jak píše p. Pospíšil - izolovat, zajistit aspoň symbolickou práci. Bezdomovce ve své většině jsou za okrajem společnosti, je vyloučen jejich návrat mezi slušné lidi.. Bohužel, jsou to lidé..

Líbil by se mi nápad p. Pospíšila.

Také souhlasím s panem Frankem. Nejhůře se pomáhá tomu, kdo si nechce pomoci sám.

Ano, ten problém je a je potřeba jej řešit. Zajímavý příklad jsem viděl v Itálii na okraji Říma v lesoparku. Celá vesnice postavená z ubytovacích buněk, obehnaná plotem, obsluha v uniformách Armády spásy a přes den bezdomovci v oranžových vestách zametají a uklízí Řím.

Je zde téma o lidech bez domova a né o seniorech. A na to, že by život seniora byl veselejší s krabicovým vínem mám diametrální názor.

Důvod, proč nerozdávají krabičák,je jednoduchý, jako u dotací, sotva se někomu něco přizná, hned se vyrojí další zájemci, a tak by možná vzrostl zájem u mnohých seniorů, kteří dnes pro svůj nízký důchod, si ani ten krabičák nedopřejí, a tím by ten jejich život byl veselejší

Bezdomovec žebrá na ulici. Charita a jim podobní žebrají na státu. *******ům se rozdávají drogy a stříkačky. Proč alkoholikům nerozdávají tzv. krabičák. Je to začarovaný kruh. Je procento lidi kteří pomoc ocení a jsou schopni se vrátit ale mnohým tento způsob života vyhovuje.

Souhlasím s panem Frankem a o těch charitách silně pochybuji . snad je Arm.Sp. a ještě někdo, ale jinak je to projekt pro projekt a koordinační centrum, které bezďáka ani nevidělo, jen tahají peníze ze st. rozpočtu.

Souhlasím s panem Frankem.

Musíme rozlišit, zda se stali dobrovolně, nebo je k bezdomovectvi připravila naše společnost, vše ostatní z toho vyplývá.Pomáhejme tam, kde se do tohoto stavu nedostali vlastní vinou, a budou vděční za každou pomoc

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..