Slovo úvodem

Vážení členové,

nejen v souvislosti s koronavirem bude letošní podzim pro nás všechny náročný. Čekají nás dvoje volby - senátní a krajské.

V Parlamentu budou důležitá jednání kolem státního rozpočtu na rok 2021, zvýšení důchodů nad předepsanou valorizaci a zrušení superhrubé mzdy.

Komplexní novela stavebního zákona, energetický zákon a zákony týkající se odpadové legislativy, to jsou další důležité zákony, které budou poslanci ještě letos projednávat.

Na programu zářijové schůze Sněmovny, která má nyní kolem 500 bodů, je také zákon zavádějící náhradní výživné pro samoživitele či vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Ten senátoři v srpnu poslancům vrátili k opětovnému projednání.

Věřme, že naplánovné náročné úkoly zvládneme a těším se na vaše názory a komentáře.

Příjemné podzimní dny vám přeje Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Kuloáry

Další témata:

Vyjádřete svůj názor ve volné diskuzi - v kuloárech.

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.


Aktuálnější jsou však dodávky rouše k do schránek důchodců. Jsou určeny k volbám a ne do konzumu pro rohlíky. Pokud jsou to ty vadné jejíchž reklamaci Čína odmítla a vláda nemá jinou možnost jak se jich zbavit tak je v podstatě jedno zda volit ANO v rouše či bez ní. Obojí je infekční.

Mám tam bohužel ve jméně překlep. To jen aby mne zase někdo nevyučoval ze slušnosti.

V PS je těch adeptů sice více ale nechápu jak chce někdo nasadit na Babice nějaký kodex obzvláště jde-li o etický.

Ten etický kodex jim příliš nevoni

Dne 8.9.2020 zaslal předseda PS poslaneckým klubům iniciativu , kde žádá o podporu novely zákona o soudcích a soudnictví ve všech oblastech a současně i návrh Etický kodex poslance. Bude zajímavá reakce všech, kteří se svou spravedlnosti ohánějí a splňují i Etický kodex poslance

Dnešní příspěvek zde nepatří,ale přesto musím se vyjádřit k aroganci soudcovské mafie, která dnes v rozhodnutí pádu mostu ve Studence citovala ve zprávách ČT, že není možno zjistit viníka.Asi se o most opřel kolemjdoucí opilec a most spadl. Vrchol arogance vůči nám občanům, kteří tu mafii platíme

Pane Miroslave, co jste od našeho penzijního zajištění čekal. Buďte rád, že jste se vůbec penze dožil, když denně vidíme jak ze života odcházejí mladí lidé jen k vůli své nerozvážnosti a hazardování, nebo, že jsou v práci celý den jen pro pěknou výplatu. Radujte se s vnoučaty a važte si života

Došel jsem k velmi zajímavým číslům. Kdyby neexistoval první důchodový pilíř, ale třeba jen ten třetí , tzv. Penzijní připojištění" , tak bych měl s nynějším důchodem peněžní zásobu na 30 let života v penzi. No toho se nedožiji. Takže občasná prémie důchodcům neuškodí a nikomu neublíží.

Ty neustálé diskuze ohledně toho tzv. třináctého důchodu už jsou omleté a unavující. Já jsem si letos udělal takový svůj vlastní výpočet, kolik že jsem vložil do čsl. a českého důchodového systému za 43 roků práce, ale také výpočet toho, jak mně stát tyto peníze "zhodnotil" za tu dobu.

Mám od března dvě vnoučata, tak jezdím za vnoučaty a vnoučata jezdí s mými syny a s maminkami k nám. Je to pěkná dovolená. Okolí našeho města je pěkné a skýtá dostatek prostoru k rekreaci. Pokud mně ještě nějaký čas zbude, tak se věnuji muzice a chodím hrát. Neměnil bych.

Formulář se mě ptá, ať napíši něco o tom, jak jsem strávil letošní dovolenou. Od té doby, co jsem v důchodě, tak jsem slovo "dovolená" vymazal ze svého slovníku. Na dovolenou nemám a když na něco nemám, tak to nechci. Byl jsem doma, máme svůj rodinný domek a v něm spoustu práce.

Byli jsme jediní, kdo měl jistý příjem. Jaký to je ta otázka a proto je úplatek 13.důchod, namístě by bylo je zvýšení nejnižších důchodů, jenže to je dražší a nebyl by to politicky výnosné. Na pováženou je, že nás to jako skoro 3 milionovou skupinu staví proti zbytku obyvatelstva

Pane Škromachu, jmenuji se Verbický. Na rozdíl od vás si myslím, že je rozumné, aby stát, ale i rodiny, pokud nenastaly výjimečné situace, hospodařily s „vyrovnaným rozpočtem“. Byl zde jeden předseda vlády, který taky tvrdil, že „státní dluh se běžně nesplácí“. Ale zkuste to říci věřitelům.

Zřejmě „státní bankrot“ vám nic neříká, stejně tak jako Fond obnovy EU (750 miliard eur). Pokud se týká výstavby sociálních bytů není problém v kompetencích, ale v zajištění financování. To, že stát deleguje pravomoc na nižší články státní správy neznamená, že se zbavil zodpovědnosti.

Pane Zdeňku, pokud můžete,tak prozradte, která skupina občanů dospěla k výši částky 6000 kč potřebné ke kompenzaci za dobu koronaviru, a o kolik je předpoklad dalšího zvýšení při případné další vlně, to budou finance potřebné na vánoční dárky,tak začněme slibovat.

Pokud jsou řeči v parlamentu ,podobné naším debatám v kuloárech, tak se nedivím tomu, že čím menší problém, tak tím více potlachu , a čím výše postavení, tak zazní odkaz a přenesení odpovědností na nižší stupeň, proto nedochází k potrestání pravých viníků. To je náš dnešní systém

Tech šest tisíc je skutečně minimum

Tech šest tisíc je skutečně minimum

Tech šest tisíc je skutečně minimum

Ale zpátky k důchodům. Osobně považuji jednorázový "třináctý" důchod ve výši 6000 Kč jako minimální kompenzaci seniorům za vyvolané náklady a zvyšování cen v době koranavirové. Ostatní občanské skupiny dostaly mnohem více.

Pane franku a plná nádrž do Mustanga stála 10 Kč. :-)

Pane Vrbický neprodereme. Státy prostě s dluhy pracují a nemusí to vůbec nic znamenat. Jaké závazky prosím přijímáme? To mi vysvětlete. Děkuji.

Pane Vrbický, bytová problematika patří do kompetence měst a obcí. Takže se musíte obrátit na Vašeho starostu a zastupitele s otázkou" "Proč nestavíte malometrážní dostupné bydlení pro mladé rodiny a seniory?" :-)

Pane Verbický, promluvil jste mi z duše . dnes se řeší věcí, které byly minulé době vyřešeny a jen proto jsme je zavrhli a zapoměli. V 70tých létech trvalo stavební povolení 3 měsíce, mladí dostali novomanželskou i stavební půjčku nejen od státu, ale i podniků, ONV A OBCÍ ,ale i bank s úrokem 1,7%

Pane Škromachu, říká se, že stát se má chovat jako rodina. Tak vy tvrdíte, že když mají vaši sousedi dluhy, je normální si je pořídit také? Při stávajícím tempu zadlužení a přijímání závazků za nesplatitelné dluhy jiných států se brzy „prodereme“ na přední místa. Investice ano, ale důležité je

jejich zaměření. Proč místo zbraní nestavíme sociální byty pro mladé? Zaměstná to více pracovníků, přinese to větší výběr daní do rozpočtu státu a sníží neúměrně vysoké nájmy. Proč náš stát podporuje politické neziskovky u nás, ale i v zahraničí a místo toho neposkytuje bezúročné půjčky mladým,

aby mohli založit vlastní rodinu? Pokud se týká zahraničních obchodních řetězců a firem, ty se u nás chovají jako na „dobytém území“, jinak než ve vlastní zemi. A proč ne, když jim to naše vláda dovolí? A vy souhlasíte s tím, aby byly ze státního rozpočtu hrazeny aktivity soukromých firem?

. Patřím ke starodůchodcům,kdy se důchody vypočitávaly jinak, než v současné době,náklady na pokrytí životních potřeb máme s manželkou souhlasné s mladopensisty, přesto jsem proti nějakému třináctému důchodu a dalšímu zvýšování dluhu v rozpočtu.Spíš učme lidí vážit si peněz a denního života

A zpět k seniorům. Souhlasíte s jednorázovým vyrovnáním nákladů seniorů na opatření spojená s dopadem koronavirové epidemie na jejich náklady? Jste pro "třináctý důchod" . Zatím nejvyšší nabídka je 6000 Kč. Kolik byste dali Vy?

Pane Verbický, řetězce se stejně jako jiné podnikatelské subjekty chovají tržně. A to ne jen u nás. Svého času propagoval pan Čuba projekt, kdy prvovýrobci mají svoji vlastní síť zpracovatelů i prodejců. Což se mi líbí. A je otázkou proč to nedělají.

Všechny země mají dluhy. A Česko je jednou z nejméně zadluženějších zemí. A to nemáme žádné velké zásoby ropy nebo jiných přírodních produktů. Takže to není žádný problém. Důležité je kam se peníze investují.

Máte pravdu pane Franku, nežijeme si špatně, ale na dluh. A ten bude muset někdo zaplatit. Jen nevím proč musíme mít útočné vrtulníky a houfnice jen proto, že dostřelí o dvacet kilometrů dá než ty co máme.
A pokud se týká pana Babiše, tak v řízení platí, že kdo má pravomoc, má i zodpovědnost.

Neházejte všechnu vinu v zadlužování pouze na Babiše. Plnou spoluvinu nese většina poslanců v parlamentu, lidé, kteří pro své platy dnes již ani neznají hodnotu naší měny a je jim jedno, jak obyčejný člověk žije, a i přes to si myslím, že si nežijem špatně

Při vstupu na politickou scénu se pan Babiš prezentoval jako „bojovník proti korupci“ a úspěšný podnikatel, co bude řídit stát jako své firmy. Dnes, kdy se mu podařilo zadlužit tento stát způsobem přímo unikátním, již korupce není jeho hlavním tématem. Volání Katalánců po svobodě, tvrdé zásahy

státní policie a věznění národních představitelů nechalo pana Babiše zcela „imunním“. Výzvou ke státnímu převratu v Bělorusku plní pouze zadání. Ze sebevědomého politika, s přímo revolučními názory, se stal „služebníček“ bruselské byrokracie, vedoucích evropských politiků a našeho velkého bratra.

Pánové Zdeňku a Květoslave, rozebírat ZDE obchodní politiku, a proč jezdí naší občané do sousedních státu, je tak trochu mimo mísu, prostě , lidé mají auta a spojují poznání kraje s užitečným nákupem, a navíc, se to stalo asi modou pro určitou kastu lidí, kteří se tímto presentují ve svém okolí

Máte pravdu pane Škromachu, určitá společenská vrstva obyvatel skutečně kupuje nejlevnější potraviny. Problém však vidím v něčem jiném. Zahraniční obchodní řetězce „tlačí“ zemědělce k cenám, které v mnoha případech jsou na hranici výrobních nákladů. Ovšem cena na prodejně je obvykle vyšší

než z „dovozu“. Tím zvyšují svoji marži a ničí schopnost konkurence našich zemědělců. O dvojí kvalitě některých „dovozových“ potravin snad není třeba hovořit. Zamyslel jste se proč v příhraničí jezdí naši občané nakupovat do Rakouska a Německa? Proč jsou tam potraviny a některé jiné zboží

zboží levnější a kvalitnější? Přitom kupní síla v těchto zemích je několikrát vyšší než u nás.

Své postřehy z tohoto místa parkoviště bych mohl zdokumentovat i po jiných stránkách a věřte , že nejsou hezké, spíš smutné na dnešní dobu. Pro jistotu upustím od dalšího komentáře, abych se nedočkal toho, že tento můj příspěvek nebude otištěn a budu zařazen do určité kolonky, jako mnoho jiných

Ještě jednou ke Zdeňkovi. Pokud by jste chodil nakupovat do marketu mimo Prahu asi by jste se divil co dnes lidé kupují. Sedávám v autě na parkovišti pro vozítkáře a čekám celou dobu na manželku, tak vidím ty propastné rozdíly v naplnění nákupních vo****ů obvzlášť v době pobírání sociálních dávek

To jestli jsme mezi zeměmi s nejmenším zadlužením je věc jiná, zde se jedná o to proč a kdo u nás se snaží rozhazovat co nejvíc, a to od dávných dob, dělají líbivou politiku , ala hlasy do voleb nezískávají, což je dobře, jen tak dál.

Tablet se zasekl, proto tolik kopii na vysvetlenou

Květoslave trochu se mýlíte. Řetězce prodávají, co lidé kupují. Zkuste se někdy prodavačů zeptat zda zákazníci kupují zboží označené Českou vlaječkou nebo to co je nejlevnější. Co myslíte, že se dozvíte?

Jaroslave i tak budeme patřit mezi země s nejmenším zadlužením.

Proč to tady Evo tolikrát kopírujete? Nám to stačí jednou. :-)

Je to smutné, čeho se člověk dožil. Souhlasím s vámi pane franků a pane verbicky

Je to smutné, čeho se člověk dožil. Souhlasím s vámi pane franků a pane verbicky

Je to smutné, čeho se člověk dožil. Souhlasím s vámi pane franků a pane verbicky

Je to smutné, čeho se člověk dožil. Souhlasím s vámi pane franků a pane verbicky

Je to smutné, čeho se člověk dožil. Souhlasím s vámi pane franků a pane verbicky

Je tristní, když pan Babiš předstírá lidovládu a ve skutečnosti o našich životech rozhodují zaměstnanci EU. Referenti Evropské komise již dali vědět, že návrh zákona o podílu českých potravin na pultech obchodních řetězců v ČR je v rozporu s jednotným evropským trhem. EK nemá zájem vyřešit dvojí

kvalitu potravin, aby k nám nadnárodní řetězce nevozily „odpad“, ani zabránit znevýhodnění našich zemědělců, což je běžná praxe zahraničních obchodních společností. Je smutné, že z průmyslově vyspělého státu se stala montovna, že o podmínkách našeho života rozhodují zaměstnanci EU.

O vliv na ekonomiku státu a suverenitu jsme již přišli, pokud se proti tomu národ nepostaví, přijdeme i o svobodu a nakonec i národní identitu.

Nám nestači nejvyšší zadlužení, které jsme si na sebe doma upekli, tak proč bychom nemohli ještě příjmout další částku upečenou v EU a možná i bez našeho souhlasu,však to budou splácet naše děti, vnuci a pravnuci, tak současníkům to "může být jedno". ŽE ?

Pane Verbickyperfektni

Ano pane Verbický, popsal jste to naprosto přesně.

Pokud naše vláda je schopna překonat koronavirovou pandemii vlastním zadlužením státu, proč nám má EU poskytovat prostředky, které nutně nepotřebujeme? Je evidentní, že cílem tzv.fondu obnovy je „přivázat“ jednotlivé země k ideji společné EU.

Za tento dluh, 750 miliard eur (cca 20 bilionů korun, 750 miliard Kč/stát) budou ručit všechny země, tedy i Česká republika. Skutečností je, že naše děti a vnuci budou ručit za nesplatitelné dluhy především nejbohatších států EU.

Dále už bez komentáře.

Pane Kašpare. Já doufám že moderátor nemá právní odpovědnost za to, co řekne v jeho pořadu zpovídaný host. Nějak nerozumím souvislosti mezi tím že někdo byl nebo nebyl zavražděný komunisty. Jakou to má souvislost s tím, že pokud říkáme pravdu můžeme kritizovat kohokoli.

Pane Franku. Evu budeme kritizovat za to že kousla do jabka a že ukecala Adama aby si kousl taky. Adama za to že se ukecat nechal. Stvořitele za to že při stvoření nás lidí to hodně odflákl. No a s vlastní kritikou bych nespěchal. Zatím je dost lidí kteří mne kritizují, netřeba abych jim pomáhal.

Co takhle debata v kuloárech o použití střelné zbraně v sebeobraně,schválemo v
minulém týdnu v PS. To bude pro všechny, nebo jen pro vyvolené, případně jen VIP ? Nebo, kdo může prohlásit za nesvépravného člověka, který se dopustil trestního činu,viz střílející řidič z vozidla BMV , A JEHO POSTIH ?

Kritizujme, kritizujme, jsem zvědav co budem kritizovat až dojdem k Evě a k Adamovi, asi budem pokračovat u pána BOHA , ALAHA a jím podobným, neměli bychom s kritikou začít sami u sebe ? K tomu tento národ už asi nikdy nedospěje

Vzal jste to hodně zeširoka. Jen si marně vzpomínám, určitě mne poučíte, že by jmenování byli zavražděni komouši. Semelová vystoupila, plácala nesmysly, a zesměšnila všechny komouše. Takže moderátor veř. práv. tv si musí dávat pozor jaké exoty zve do studia s vědomím právní odpovědnosti.

Já si naopak myslím že každý člověk by měl být kritizovatelný. Jeho kritik by měl objasnit proč dotyčného kritizuje a jaké má zdroje informací k jeho kritice. I Karel IV i Matka Tereza měli své stinné stránky, jen se o nich moc nemluví. O paní Miladě Horákové žádné negativní informace nemám

alespoň ne z věrohodných zdrojů ale pokud je někdo má ať je mu umožněno vystoupit na veřejnosti, pokud bude plácat nesmysly, zesměšní sám sebe. Moderátor ve veřejnoprávní TV by neměl selektovat lidi, podle jejich politických názorů. Umožnit vstup do sdělovacích prostředků jen lidem se

správnými názory, znamená že tu někdo předem rozhoduje, jaký názor je správný a jaký špatný.

Nevím v jakém hnutí figuruje jmenovaný Železný ani neznám, mimo zpravodajství, jeho tv. pořad. Ale byl by blízko inzultaci člověk který by se v mé blízkosti k dotyčné vyjádřil stylem nějaké nicky jménem Semelová čímž se zařadila mezi mršiny. Co čekat od komoušů.

Říká tento poslanec Afd něco nerozumného? Proč se nedozvíme skutečné názory poslanců této strany, ale naše veřejnoprávní sdělovací prostředky nám tvrdí že jsou to fašisté.
https://www.youtube.com/watch?v=r8S8ULuRZd0

V EU se vytvořila „jednotná fronta“ usilující o změnu původních obyvatel tzv. novými evropany, zrušení a podřízení nezávislých států byrokratickému vedení Spojených států evropských. V ČR se do tohoto proudu začlenila většina politických stran, některé před veřejností „klamou tělem“, soudy, policie

a fakticky všechny sdělovací prostředky. O úloze jednotlivých politických stran a objektivnosti a nezávislosti soudů se snad nemusím ani zmiňovat. Policie chtěla stíhat poslankyni vyhrožování za přirovnání imigrantů k invazivním druhům rostlin. Osoby veřejně vyhrožující vraždou, mimo jiné i našemu

prezidentovi nebo ministrovi zahraniční vlády, přešla nezájmem. Vlastenectví se pro ni stalo sprostým slovem. Sdělovací prostředky „zprivatizovali“ miliardáři nebo bezúplatně ovládli „soukromí podnikatelé“. Jak jinak hodnotit např výrok pana Železného, že vyhodí ze studia každého, kdo se v jeho

pořadu, byť jen slovem dotkne památky Milady Horákové. Pokud se většina národa tomuto hnutí nepostaví, staneme se cizinci ve vlastní zemi, pokud ještě jako národ budeme existovat.

Pane Franku. Nemyslím si že k jednostranné a mnohé zamlčující informovanosti našich hlavně veřejnoprávních médií dal někdo příkaz. Příkazu totiž netřeba. Každý novinář i politik ví že se může zařadit do dvou proudů. Buď do toho „proevropského“ rozumějte podporujícího byrokracii

současné EU a tím i zmatenou genderovou, zelenou a multikulturní politiku. V tom případě mají prostor pro své příspěvky do všech médií hlavně do těch veřejnoprávních, nebo se zařadí do proudu která podle mne právem poukazuje na to, že politika těchto aktivistů vede Evropu k

ekonomickému zaostávání, rozvratu, chaosu a v konečném důsledku k totalitě, horší než byla ta předchozí, a v tom případě budou označováni za xenofoby, homofoby, fašisty a rasisty. Jako takoví nebudou mít přístup do médií a pomalu se začínají rozbíhat i soudní procesy za „šíření nenávisti“.

v zahraničí,nebo ze zpráv kolujících po internetu, které mnohdy nejsou pravdivé. Kdy se dočkáme nápravy a kdy tyto instituce budou pravdivě informovat občany. Je jasné, že za tímto jednáním je určitá osoba, nebo spolek. Kdo může, ať se přidá a odpoví bude to zajímavé .

Dnes se ptám, proč se už konečně v PS neřeší informovanost z ČT a rozhlasu o dění kolem nás, bez nás a o nás. Je to horší, jak za okupace a totality. Měli bychom se aspoň dovědět, na čí pokyn, příkaz, nebo přání je tato situace. Je trapné se dovídat věcí z cizích teleizí, rozhlasů,nebo od známých

To dnešní vynášení rozsudků a tresty připomíná chování soudů po roce 1945 Kolaboranti byli omlouvání za své činy, soudy se oháněly demokratickým postojem a výsledek je to, že mnozí kolaboranti dodnes pracují na místech, kde nemají co dělat a navíc i rozhodují. Tak dopadá spravedlnost s omlouváním.

Pane Škromachu, nesouhlasím. Trest smrti neměl být zrušený a ten ****** měl dostat trest smrti.

Humanita dnes už pokročila tak daleko že zachraňuje životy vrahů. Jen obětem zachránit život neumí.
Gabriel Laub

Problém se týká především soudů, kdy soudní případy nejsou posuzovány z hlediska spravedlnosti, ale zřejmě z pohledu politického názoru soudce nebo „politického zadání“. Věří někdo, že soudci soudí „podle svého nejlepšího svědomí“? Jaký by byl rozsudek v případě, že poškozená by byla dcerou soudce?

Toho cizince měli vyhostit bez možnosti návratu. A u těch housek se určitě ještě pán odvolá. myslím, že to není pravomocné rozhodnutí. U más nikdo krást nemusí. práce je stále dost. jen chtít.

O české společnosti se často píše v souvislosti s narůstajícím extremismem a netolerancí. Okr.soud v Litoměřicích odsoudil Abdallaha Ibrahima Dialla k trestu dvou let vězení za znásilnění nezletilé dívky a z krádeže jejího mobilního telefonu i s tím, že dívka bude mít celý život psychické následky.

Krajský soud v Brně odsoudil bezdomovce na 1,5 roku vězení kvůli krádeži housek. Není to první případ naší justice, který má vliv na nárůst extremismu a netolerance a může skončit tím, že někdo vezme zákon „do svých rukou“.

Pane Koplíku, za včerejší jednání o rozpočtu VÁM DÁM ZA PRAVDU. I MŮJ KOMENTÁŘ BY MUSELY BÝT SAMÉ *********

Pane Franku. Doporučujete zabývat se tu závažnými problémy, jako je např. státní rozpočet. Současně se nemáme vykecávat a komunikovat nejlépe jednou větou. Taky nemáme být vulgární. Nezlobte se ale tato tři kritéria současně v tomto případě opravdu nelze dodržet. 😊

Žil jsem v domění, že tento senior parlament se bude zabývat připomínkami k jednání v PS, vlády a senátu, ale zatím to vypadá ns soutěž, kdo napíše víc připomínek a strefí se do kolegy. Jsme schopni pokazit všechno. Dohadujem se o ******i a podstata věcí nám uniká, viz státní rozpočet.

Mám velkou důvěru v demokratickou diskuzi, věřím v různorodou diskuzi, tříbení politických názorů a postojů, zcela odmítám demagogii a značkování oponentů. Neuškodí větší odstup a nadhled

Asi je dobré si uvědomit, že parlamentní demokracie je jen mírovou formou občanské války. Ti, co vládnou, se snaží moc udržet a opozice se snaží vládu povalit a získat moc vládnout. trocha chladného rozumu neuškodí. :-)

Trochu se musím usmívat. Proč podceňujete zdraví selský rozum občanů? Stejně tak podceňovat politiky a myslet si, že jsou to samí blbci. Kdyby tomu tak bylo, tak by se nikdy nestali zastupiteli ani ministry.

Pane Pospíšil. Je rozdíl jsou li tu napadáni jiní diskutující nebo jiné názory. Říct že s tím nebo oním názorem nesouhlasím je přece účel diskuze. Na případné odpovědi ze strany vlády bych spíše preferoval systém v němž by jednotliví účastníci diskuze vzájemně hodnotili příspěvky pomocí lajků

ty nejvíc kladně hodnocené by byly teprve předloženy členům vlády.

Pane Frank. Váš návrh na snížení rozsahu jednoho příspěvku do diskuze na jedno souvětí nebo dvou rozvinutých vět by se spíše hodil na transparenty do průvodu na Prvního máje nebo nověji do průvodu „Milionu chvilek pro demokracii“. Tam úderná věta zaujme dav ale v diskuzi jednou větou

toho moc nesdělíte. O tom že jsme postiženi komunistickou výchovou a bude dlouho trvat než si zvykneme na demokracii slyším každou chvíli. Tak přemýšlím, který národ či stát takovou výchovou disponuje. Myslíte že současný vývoj v USA ukazuje, že je tam větší demokracie než u nás?

Nebo Německo kde starší lidé v našem věku mašírovali v Hitlerjugend? Nebo ve Španělsku pod generálem Frankem? Nebo v Portugalsku pod vládou Salazara? Nebo v Itálii za Duceho? Nebo v Řecku v průběhu masakrů za občanské války? Tam všude mají demokratickou minulost?

Hnus. Tahle stránka se po krátké době trvání zvrhla v kecání a vzájemné napadání. Co takhle, kdyby každý člen seniorského parlamentu napsal otázku na předsedu PS nebo na libovolného člena vlády a musel by od něj dostat odpověď. Pak taková diskuze má smysl.

Naše společnost není vychovávaná v duchu demokracie, po roce 1989 si mnoho lidí plete demokracii s anarchií, proto to u nás tak vypadá a bude trvat dost dlouho,než se budeme ohánět demokracii oprávněně. Bohužel.

Pane Verbický. Pokud by se někomu podařilo dostat na náměstí většinu obyvatel a to za situace kdy si svobodně mohou svou vládu zvolit, tak by to znamenalo že je většina obyvatel mdlého rozumu, protože jinak by místo na náměstí šli k volbám a zvolili si někoho jiného. 😊

Pane Kašpare, váš předpoklad, že většině národa stačí slíbit vyšší důchody a „vítězství je jisté“ svědčí o podcenění inteligence našeho národa. Pokud by se někomu podařilo „dostat na náměstí“ většinu obyvatel, jako v roce 1989, pak by to znamenalo, že je v naší společnosti „něco špatně“.

V demokratické společnosti je běžné, že existuje část nespokojených obyvatel. To souvisí i s tím, že jsou lidé „zahleděni do minulosti“ a lidé „zahleděni do budoucnosti“. V tom se spolu asi lišíme.

Vypadá to tak že nemáte důvěru ve voliče. To znamená že nemáte důvěru v demokracii, protože ta je založena na svobodných demokratických volbách. I ty mohou selhat zpravidla proto že před nimi pochodovaly v ulicích davy a zastrašovaly ty politiky kteří se tomu kdo dav řídil nelíbili.

Stačí tomu davu slíbit vyšší důchody a vítězství je jisté. Pak se spaktujeme s komunisty a to už je jen krůček k totalitě. Nechápu proč bych nemohl proti komunistům bojovat jako v 89. Ovčane dej sem hlas a pak drž čtyři roky hubu. Super demokracie.

Můj názor je že smysluplná debata na náměstích většinou nebývá. Na náměstích se schází dav a kdo umí zacházet s davem ten je vítěz. Můj názor je že na náměstí mají právo jít lidé, když nemají možnost svobodně si zvolit své vedení jako například v roce 89.

Do skály vytesat pane Verbický.

Pokud chce být naše společnost skutečně demokratická, bez jakýchkoli přívlastků, pak všichni obyvatelé mají právo vyjádřit svůj názor, třeba protesty i demonstracemi. Nebezpečí vidím v tom, že si někteří politici, redaktoři a dnes i státní úředníci přivlastnili právo nás, obyvatele a jejich

zaměstnavatele, „cejchovat“, cenzurovat a omezovat na občanských právech. Toto zneužívání politické moci, funkce ve státní správě a námi placených sdělovacích prostředcích, je jen krůček k zákazům, diskriminaci nepohodlných a v důsledku k totalitě.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dienstbier-by-v-takovy-moment-byl-za-zbran-v-ruce-rad-Policejni-expert-Cerny-k-tomu-jak-manzele-v-USA-ubranili-dum-proti-horde-demonstrantu-629225

To co se nyní odehrává v USA přijde i k nám. Tam přece nejde o spor mezi černými a bílými. Tam jde o spor mezi zdravým rozumem a šílenstvím. O tom kdo je extremista a kdo zastánce demokracie si bude muset rozhodnout každý sám. Někdo podpoří Tomio Okamuru, nebo jinou stranu která

prosazuje názor, že demokracie funguje jen prostřednictvím volených zástupců, nebo podpoří například Milion chvilek pro demokracii, která je přesvědčena že ta pravá demokracie se děje prostřednictvím davu v ulicích. Následky bohužel ponesou i ti kdo se rozhodli správně.

Ve zprávě, k extremistické scéně, označilo Min.vnitra ČR stranu SPD za „jedničku“ v šíření extremismu a xenofobie. Jsem překvapen arogancí státních úředníků, kdy „nálepkováním“ za extremistickou a xenofobní označí politickou stranu, kterou volilo téměř 10% obyvatel a to bez důkazů. Pokud tato strana

provádí činnost v rozporu se zákonem, má MV ČR povinnost zasáhnout. Nevím, kdo dal právo státnímu zaměstnanci rozhodovat o tom, kdo je xenofobní a kdo je extremista. Je zřejmé, že ve státě, kde ministrem může být kde kdo, první koho potkáte na ulici, je možné všechno.

Omlouvám se. Ten příspěvek měl přijít jinde. Škoda že tu nejde mazat vlastní příspěvky.

Pane Sazečku. A mohl byste Vy mi říct ve které zemi se nyní meze tvoří? V mém příspěvku z 24.6. je několik odkazů, ve kterých uvidíte, jak hospodaří ve „vyspělých“ zemích, Německu, Francii, Holandsku atd.. Otevřel jste si je a podíval se. Jistě Vám poté naskočí i několik dalších podobných.

Jak. je to s migranty všichni víme ze všech medii, ale zkuste určit někoho a jak s nimi zatočit, tak v ten moment bude s Vás ras**ta, což umožňují lidská práva, naše zákony a demokratické smýšlení těch správných ve vedení našeho státu. Jsme ostudný stát uprostřed Evropy. A bude hůř.

EU toleruje přísun „uprchlíků“ ze zemí s naprosto odlišnou kulturou a náboženstvím. Integrace takových přistěhovalců je jen zbožným přáním. Tito lidé žijí ve svých komunitách a jsou stále početnější a agresivnější. Podmínky pro takové přistěhovalce může vymyslet jen šílenec.

V TV nám ukážou hladové, podvyživené děti, na které máme přispívat, ale přijedou sem zdraví mladí muži, kteří mají tisíce dolarů na zaplacení převaděčům. Zahodí pas a lžou o své identitě o svém věku i o své zločinecké minulosti, když se výjimečně zjistí že jsou to zločinci a oni někoho na území EU

znásilní nebo zavraždí, není je možné vyhostit, protože v jejich zemi by jim hrozilo pronásledování. Když už se podaří je vyhostit, tak se jim to jen oznámí a oni zmizí a žijí tu stejně na falešný pas. Policie se bojí zasáhnout a politici se bojí aby nebyli označeni za rasisty.

Pokud nevěříte, zeptejte se našich cestovatelek „Hanči a Anči“. Taky nezaškodí přečíst si Korán. A budování „multikulturní společnosti“ je jen jedna z šíleností za které vděčíme EU. Ve Státech bývalé Jugoslávie Vám jistě potvrdí, jak multikulturní společnost funguje. I hromadné hroby Vám ukážou.

Souhlasím v plném rozsahu s p. Škromachem a podobné ,vlastenecké výkřiky ve stylu poločecha z SPD jsou nebezpečné, zavádějící a zcestné. Někdo zde napsal, že je třeba číst ten správný tisk. Tak to bych mu vřele doporučoval.

Pane Škromachu. Většina lidí nevnímá postupné změny v čemkoli a vždycky je překvapí konečný dopad takových zdánlivě malých dlouhodobých trendů. My to nezažili ale většina lidí si nedovedla představit, že by nastalo něco takového jako první světová válka. Nepoučeni si lidé nedokázali

představit, že bude druhá světová válka. Kdysi na začátku osmdesátých let se mi známí smáli, když jsem jim řekl, že v nedaleké budoucnosti se můžeme dočkat radikálních politických změn. Na začátku let devadesátých jsem se smál já jim, když za mnou přišli s peticí za zachování Československa.

Teď říkám že EU je organizace nereformovatelná a čím dřív se rozpadne tím líp. Nechci se pouštět do podrobností, ale každý z nás starších, kdo sleduje vývoj a nenechá se opít rohlíkem, si stejně jako já přeje, aby zemřel pokud možno před tím než to všechno praskne.

Jinak si myslím, že EU na principu zemského uspořádání, je mnohem lepším řešením. Takové Spojené státy Evropské - USE. :-)

Pane Františku, z osobní zkušenosti vím, že členství v EU je velkým přínosem při jednáních v zahraničí. Tak to prostě je. V zahraničí je vždy v úvodu při jednání konstatováno, že jsme členskou zemí EU. To má váhu i v USA, Číně nebo Rusku. A samozřejmě i v dalších zemích.

Pane Koplíku, omlouvám se za jemné přejmenování, ale o redukci se ani nepokusím, protože při dočtení jsem zapoměl, co bylo na začátku. Zklamal jsem.

Pane Franku. Nejmenuji se Koptík ale Koplík (všimněte si že reaguji až na třetí takový omyl).
Zkuste prosím zredukovat můj poslední příspěvek který jsem vkládal na šestkrát tak, aby informace v něm obsažené byly zachované a vešel se do jednoho vložení.

A prosím neváhejte ten příspěvek sem po Vámi provedené redukci dát abych se poučil, jak se to dělá. 😊
Velmi se na to těším a doufám že mne nezklamete. 😊

Pane Koptíku, měl jsem za to, že v senior parlamentu se nebudeme vykecávat jako v tom normálním parlamentu. Někdy míň, může znamenat více a čtenář spíš pochopí, co chtěl básnik říci

Průzkumy ať už jakékoli většinou mají s realitou jen málo společného. Ostatně průzkumy volebních preferencí nám to dokládají. Každá agentura má jiné a většinou hodně jiné výsledky a skutečné volby ukážou zase něco jiného, a nejen v rámci „statistické chyby“.

Taky je důležité, aby případní odpůrci i příznivci dosavadního směřování EU měli stejný přístup do sdělovacích prostředků. Ruské federaci vyčítáme v nynějším referendu nerovný přístup do sdělovacích prostředků, ale u nás je to přinejmenším stejné, ne li horší.

Důležité při jakémkoli průzkumu je, jak je zformulovaná otázka. Podle mne by bylo nejlepší více otázek typu: Jste pro to aby se EU reformovala a většina rozhodování by se vrátila na úroveň jednotlivých států? Jste proti masivnímu přijímání migrantů ze zemí s velmi odlišnou kulturou

a náboženstvím? Měla by být ČR v nastavení příjmu uprchlíků zcela nezávislá? Má být ekologická politika včetně legislativy podřízená EU nebo jen zákonům ČR? Atd. Závěrečná otázka: Má ČR v případě nesplnění těchto požadavků z EU vystoupit?

Formulace „těch správných komentátorů, politiků a politologů“ že ten či onen politik je proevropský a jiný je protievropský je lživá a manipulativní. Útočí na naše podvědomí. Do češtiny by se dala přeložit:

Kdo je pro byrokratickou a nefunkční EU a kdo je pro volné sdružení vzájemně spolupracujících svobodných evropských států.

O práci neziskovky svědčí nedávné vykázání Pánka z Ruska.Poměr neziskovek, které žijí ze společnosti, než které pro společnost pracují, byl v nedávné době z veřejněn, stačí číst a poslouchat ta správna media. Je to ostuda naší společnosti

A některé se podílejí (samozřejmě za dobré peníze) na obchodu s běženci z různých zemí a jejich nelegálním pašování do EU.

A zase, není neziskovka jako neziskovka. Spousta z nich dělá charitu, pečují o potřebné, věnují se dětem. A je několik, které za různě transformované peníze přímo vstupují do politiky a intenzivně ovlivňují demokraticky volené orgány.

Podpora EU v Česku výrazně stoupla, pro setrvání by hlasovalo 68 % lidí, tvrdí průzkum. Odchod z EU si přeje jen desetina Čechů. ‚Většina ji chce reformovat a zůstat,‘ tvrdí autoři průzkumu. To je realita.

Koplík: EU se skutečně zasekla uprostřed procesu. Od volného hospodářského sdružení ke konfederaci - Spojeným státům Evropským. A začala vláda byrokratů. A ti si to hlídají. A není žádný lídr, který by to někam vedl. Klasické politické strany jsou v krizi vlastní identity.

Naše neziskovky nemají žádné pravomoci. Jen jsou dobře organizovaní a napojeni na různé zahraniční instituce od EU až po různé odnože OSN. A tyto instituce je vždy a ve všem podpoří. Každý politik v ČR i v jiných zemích to ví a mají z nich strach, že by zase žalovali.

Časem si prosadili zákony, které znemožňují rozumné vládnutí. Pokud se některá vláda vzbouří a chce, aby rozhodovaly volené orgány a ne nevolené neziskovky a sebranka v ulicích, narazí na mezinárodní instituce, jako například Maďarsko.

Pane Verbický, naše neziskovky mají větší pravomoce ,než státní orgány. Všichni o tom vědí, ale nikdo nic nekoná, vypadá to na zařazení do složky TABU, o které ví jen premiér a vláda

Policie zajistila pět údajně nezletilých Afghánců a podle vzhledu, bez posouzení kostního věku, je předala do zařízení určeného pro dospělé muže. To se jim nelíbilo, a proto neziskovka Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) tento případ zažalovala a Nejvyšším správním soudem jim vyhověl a označil

zásah nezákonným. NSS však policii neporadil jak udělat posouzení kosterního věku „na počkání“. Dnes se může i vousatý a na třicet let vypadající nezletilý imigrant dožadovat umístění mezi děti a s tím i spojené výhody.

Opět změna od 1.7.2020 kvůli koronavíru. Jediný a každodenní problém,nejen medii.Co budeme řešit.až koronavír zmizí ? Ještě že máme parlament, senát a pana Babiše.

Je zbytečné se dohadovat zda v EU,nebo bez, každý pakt je určen jednou k zániku a pokud jsou představiteli Merklová aMakron, tak se nemusíme starat,dlouho to trvat nebude. Opět představy třetí říše

Pane Škromachu není důležité kolik procent občanů hlasovalo pro vstup do EU ale kolik procent by nyní hlasovalo pro setrvání. Ve sdělovacích prostředcích nám prezentují: Pomazánkové máslo, Rum, banány a podobné nezajímavé prkotiny. Důležité je zaostávání EU v celosvětové ekonomice,

zvětšující se zadlužování jednotlivých členů EU (neberu v úvahu dopady koronaviru ale to co bylo před ním), šílená migrační politika, stejně šílená podpora LGBT komunity, neefektivní až zvrácená podpora menšin všeho druhu, zvrácený systém ekologie který se skutečnou ekologií

nemá nic společného atd. To jsou skutečné problémy EU a trend v EU nesměřuje k odstranění těchto nedostatků, ale naopak podporuje drahá a nesmyslná opatření která problémy jen prohlubují.

Jinak pro vstup do EU hlasovalo 77,33% voličů. Každé volby se počítají ze zúčastněných. Ti co nejsou volit, tak souhlasí. Nespokojenost je motivací k aktivní účasti.

Pro ČR není jiné řešení než EU. Přes všechny problémy, je to nejlepší varianta. naše aktivní politika v Eu musí přispět k reformaci fungování EU. Z hlediska hospodářského i bezpečnostního je dobré být součástí velkého celku přes všechny dětské nemoci.

Pro vstup do EU jsme byli přesvědčování lidmi, kteří se už viděli u pořádného kor..a, a nemají zájem o chránění našich pozic v Evropě a potřeb národa, což vidíme z jejich dnešních postojů.Měli by referendum vyhlásit dnes a bylo by jasno. Prostě, spadli jsme z jednoho područí do druhého.

Pro vstup do EU hlasovalo 41.73% všech oprávněných voličů . Asi tak málo to není ale přesto zbývá více než 58% voličů . Z dnešního pohledu velmi lituji svého souhlasu a cítím se být podveden . Ve své rodině bych nikdy nepřipustil aby o nás rozhodoval soused . Bohužel .

Proč už několik týdnů není aktualizovaná diskuze s hlasováním o návrzích zákonů?

Z jiného soudku. Stále běží diskuze o tom, že ve střetu zájmu je konečný beneficient, protože má zájem na tom, aby "jeho" firma vytvářela zisk. Všichni (každý akcionář), kdo mají jakoukoliv akcii ČEZu nebo ....... jsou také koneční beneficienti a jsou tedy také ve střetu zájmů, pokud mají funkci.

Pane Musile, skutečné referendum považuji po vzoru Švýcarska, za omezené považuji návrh zákona SPD, předložený do poslanecké sněmovny, „upravený“ poslaneckými návrhy oponentů SPD. Podle vašeho vyjádření o 100% účasti a 75% souhlasu pak nelze volby do poslanecké sněmovny, senátu a natož

do evropského parlamentu vůbec považovat za přínos pro demokracii. A co není možné referendem řešit? Myslím si, že pouze to čeho se dobrovolně vzdáte.

Josef Musil
29.06.20

Pane Verbický. Měli bychom si ujasnit co je to skutečné a omezené referendum a co je možné a co je nemožné referendem řešit. Aby ref. bylo přínosem pro demokracii musela by účast být 100% a pro hlasovat 75% . Hlasování poloviny a 51% pro je cesta do pekel. Nic neřeší, jen komplikuje.

Pokud vím, tak skutečné referendum požaduje pouze SPD. Některé strany jsou pro referendum, ale pouze pro „omezené“ a s kvórum, které činí referendum fakticky nereálným. Je to hra na demokracii. Důvody? Asi to, co se říká o kaprech a rybníku. Např. předseda parlamentu pan Vondráček vylučuje

z referenda oblast zahraniční politiky, naše zahraniční závazky, smlouvy a jejich směřování a hlavně o vystoupení z EU. Proto jsou v „Kuloárech „ témata“ typu „Bude sucho, když neprší?“ nebo zda slepice mají snášet bílá nebo hnědá vejce. Nevím proč si každý politik myslí, že když mu volič a Bůh

dal funkci, dal mu i rozum. Je to arogance podceňující vůli a schopnost obyvatel tohoto státu rozhodovat o svých záležitostech. Prezident Havel by řekl, „to jsou paradoxy“. Ti, které si platíme, aby nám „sloužili“, nám nařizují a zakazují co smíme a co ještě můžeme.

Je na čase zrevidovat naše předchozí rozhodnutí o vstupu do EU . Tato organizace se neustále vyvíjí a dnes je to pro nás totéž co SSSR , tedy opět totalita jako za komunistů . Každá má své zastánce ty kteří z ní profitují a ostatní ? Tedy jsem pro nové referendum a uvidíme . Těším se na reakce .

Střet zájmů je klacek který se dá použít všude. Poslanci EP za opoziční strany jsou ve střetu zájmů když na půdě EP vystupují proti vládnoucímu premiérovi své země. Jejich zájem je potopit premiéra a dostat se k moci. Bývalý předseda vlády Lucemburska Jean-Claude Juncker, po skončení

funkce okamžitě jmenovaný do funkce předsedy Evropské komise. Úspěšně blokuje snahy o zrušení daňových rájů, jejichž prostřednictvím Lucembursko legálně okrádá o daně jiné země, Europoslanec Fabio de Masi, který je místopředsedou Vyšetřovacího výboru Evropského parlamentu pro praní

peněz, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňové úniky (PANA), uvedl: „Je absurdní, že milióny Evropanů, kteří trpěli kvůli úsporným politikám, mají nyní za předsedu Komise EU kmotra daňového dumpingu.“ A dalo by se pokračovat ve hře vadí nevadí.

Josef Musil
26.06.20

Diskutovat s lidmi, kteří nepochopili principy demokracie, nebo je nechtějí pochopit je těžké. Tito lidé používají jako hlavní metodu pol. boje pomluvu. Té je těžké se ubránit a to ikdyž rozhodne soud, nebo jeho rozhodnutí trvá10 let.Proto byl zřejmě problém přenesen opozicí na EU ! O nás bez nás?

Pane Kašpare, rozdíl mezi námi je v tom, že já neuznávám vaši logiku „když oni, tak já taky“. Pokud někdo používá „nálepky“ obvykle je důvodem, že došly argumenty. A jinak, na rozdíl od vás, já nestojím v žádné řadě, vždy jednám sám za sebe. Nepotřebuji být součástí „stáda“.

Máte problém? Není zde místo pro popis toho jak se o svých oponentech vyjadřuje ten na hradě, jeho hlasná Trouba, Babiš, někteří poslanci z Ano. Např. Schillerová označuje opozici špínou. Takže nechte na hlavě a mrkněte také do vlastních řad jak se snažíte tuto populaci do třetího světa dostat.

Pan Vrbický trefil hřebíček na hlavičku. Věc, která chybí celému demobloku a oponentům je, zbavit ostatní všeho, včetně volebního práva a nastolit jejich právo VETA. Pracně se dopracováváme do třetího světa

Pokud ANO volí přes 30 % voličů, jsou to podle vašeho vyjádření, pane Kašpare, hlupáci. Nejste jediný, kdo se takto vyjadřuje o oponentech. Dokonce někdo navrhoval zbavit ty s „nesprávným“ názorem volebního práva.

P. Musil. Agrofert zaměstnává 22000 lidí. Platí daně ? Kolik nás stojí na dotacích? Nula od nuly pojde. Jen jeden má však profit. Jen doufám, že né všichni důchodci jsou tak naivní a podporují zlodějnu v domnění, že nějaký drobeček dopadne i k nim. ANO, je to velká šaškárna na zhlouplých voličích

Z nedávné diskuze v Českém rozhlasu vyplynulo že EU podporovaná Českými politickými stranami usiluje o to aby pan Babiš nebyl ve střetu zájmů, ale nikdo zatím neví jak by se to mělo prakticky realizovat. V podstatě jediné reálné řešení je že by Babiš odstoupil o což vlastně v podstatě jde.

Opozici se nedaří vyhrát volby, a tak usiluje o to aby její politický konkurent vyklidil politický prostor, a chce to za každou cenu i za cenu materiálních ztrát ČR. Dotace z EU už samy o sobě zajistí korupční prostředí. Zrušit je, by byl záslužný čin ale zrušit pro všechny.

Souhlasím s Vámi pane Sazečku. Chtělo by to převzít systém jaký mají už déle trvající diskuzní fóra. Podstatně delší příspěvky, rozdělení do jednotlivých témat, které si po schválení otevřou sami diskutující a taky systém kladných a záporných lajků které ukážou souhlas či nesouhlas s názorem.

Josef Musil
23.06.20

Žádná šaškárna pane Kašpare, ale vážná věc.Uvědomte si,že Agrofert je český kapitál a firma , která zaměstnává 35000 lidí a která platí státu velké daně. Důchodci si zřejmě uvědomují, že by ty peníze mohly chybět na zvyšování důchodů. Zřejmě také proto volí ANO a údajný střet premiera tolerují.

Celý tento diskuzní prostor je velice nepřehledný! Stálo by za to, oddělit jednotlivá diskuzní témata tak, aby se tu neprolínala!

Pár poznámek-možný střet zájmů (zatím ani jeden prokázaný)
NATO- čl.1 Státy mají spory řešit jednáním.
čl.3.Každýstát je odpovědný za svou bezpečnost.
čl.5. V případě napadení státu NATO ostatní přijmou opatření..(třeba zašlou diplomatickou nótu).
500 leté sucho nám vytopilo sklepy.

Stačí po volbách 2021 nová politická reprezentace, stačí prohlásit Benešovy dekrety za zrušené a sudetští Němci se mohou stěhovat. Co bude potom s českými vlastníky půdy ? To všechno závisí na vás na voličích., zvláště na vašich dětech, které jsou zblblé propagandou.

Hodně se začíná v politických kruzích diskutovat o soběstačnosti ČR ve výrobě potravin. To ano, ale řešit zákonem nějaké povinné kvóty potravin v obchodech je ******. Není to jednoduchá věc. Víme někdo např. která zemědělská půda se bude vracet sudetským Němcům ?

Je smutné, tolik "politiků" už roky nedokáže sestavit jednoduchá pravidla, aby se předcházelo střetu zájmu! Všem - hlavně voličům ANO - je zřejmé, že tady už vůbec nejde o "pravidla", ale od samého počátku vadí "opozici" premiér. Je to tak "dětinské" a naivní, což potvrdí volby! Lidé vidí a slyší!!

ANO. Souhlasím. Neměli bychom v tom případě hrdě jako lokajové přijímat z EU žádné groše. Mně chybět nebudou. Ale ten, komu chybět budou a určitě se nedopočítá bude Agrofert. Jen nevím proč se oligarcha čertí když mu ten nepatří. Nebo patří? Komu vlastně patří? Šaškárna o vlkovi a koze. ......

Všem je to jasné jen né důchodcům, voličům ANO. Ale respektují pluralitu jak názorovou tak volební.

Jsme suverénní země a o tom kdo je náš premiér nebude rozhodovat německá EUposlankyně s pomocí některých českých EUposlanců. Má-li jet předseda senátu Vystrčil na Tchajwan, aby ukázal, že "nejsme ničí lokajové a nepočítáme groše", ať to vezme přes Brusel a vysvětlí to taky v Bruseli.

Nevím, zda má cenu komentovat spor p. Babiše s EU. Je však jasné, že i kdyby na něj nic nemělí, tak si něco přes noc vymyslí. Jen doufám, že když se teď seznámil s hospodařením v EU, bude víc bojovat za naší suverenitu při jednáních a nebude si brát servítky

Pan AB splnil podmínku našeho zákona a vložil svůj majetek do svěřenec. fondu. Pokud komise EU opatření považuje za nedostatečné, pak je nutné rozhodnou, zda její usnesení je nadřízeno našim zákonům. Německý soud a snad i francouzský, odmítl nadřazenost „unijního“ práva nad zákony uvedených států.

Deklarace EP - tak nějak se zapomíná, že by se náš odpovědný soud již konečně měl vyjádřit k souladu nebo rozporu jednání AB s naším zákonem. Nová fakta pro rozhodnutí soudu se již nevynoří. A soud je to proto, že MUSÍ mít názor na skutek, který posuzuje. Patrně čeká, až mu ten názor někdo napoví.

Zvýšené výdaje na zbrojení slíbila dnešní vláda a to bez ohledu na ekonomickou situaci státu a jeho obyvatel, kdy například na léčení našich dětí musí dotyčná rodina doslova žebrat. A pokud se týká NATO?28.května překročila polská armáda hraniční řeku Hrozová a obsadila část území Slezska,

patřící ČR. Zde si zřídila stanoviště a českým občanům zakázala vstup pod hlavněmi samopalů. Reakce vlády a ministerstva zahraničí na okupaci našeho území spojencem v NATO-žádná, ani ČT. Kde byla naše armáda? Na hranicích Ruska pod velením generálů bundeswehru. A jak to funguje mezi spojenci v NATO?

Turecká armáda odstřeluje řecké pohraničníky a řecké rybáře v pobřežních vodách Řecka, turecká stíhačka málem sestřelila vrtulník s řeckým ministrem obrany a jeho doprovodem. A tak mohu pokračovat, např. o prohlášení USA o úloze jejich vojsk v Německu.

Josef Musil
18.06.20

Názor , že zbrojit musíme proto, že to někdo někomu slíbil a ne že to
potřebujeme je zcela mimo realitu.Je zřejmé,že diskutující nechápe a nedoceňuje vliv mocenské politiky USA,EU a NATO. Proč se bude se stěhuje US arm do Polska? Je Polsko skutečně ohroženo Ruskem?

zbrojení. V nejbližší době jistě přezbrojovat nemusíme. Auta- možná? Samohybná děla- jistě ne! Vojáci si z nich v době životnosti nikdy v bojovém nasazení nevystřeli. A to by si asi každý z nás přál. Nevidim světově nebezpečného hráče, na jehož území bychom děla dopravili a rozstříleli ho na padrť.

Po vyslechnutí zdůvodnění poslanců k modernizaci armády je jasné, proč musíme být moderní , i když současná technika má snad jen 20% opotřebení a svou výspělostí je dosud žádaná na trhu mnoha zemí za dobrých tržních cen Navíc,pamatujeme někdo, kdy naposledy u nás bojovala ?

V dnešní době je mnoho i jiných věci k nepochopení ,než financování Smartwingsu, jako nákup samohybných děl, vozidel pro pěchotu a podobně, což svědčí o kvalitě naší generality a vedení ministerstva

Hlava mně nebere proč má český stát garantovat úvěr firmě, kterou skoro z poloviny vlastní čínská státní firma s viceprezidentem pro Evropu a čínskou spojkou prezidenta Zemana J. Tvrdíkem. Proč Citik celou částku zhruba 2,5 miliardy korun, nebo svůj podíl, která Smartwings chybí, nanalije ze svého?

Pane Musile, zbrojit musíme proto, že to někdo někomu slíbil, ne že to potřebujeme. V situaci masívního zadlužování státu, kdy nám porodnost „zachraňují“ imigranti a bydlení pro naše mladé je cenově nedostupné, pořídit si „hračky“ pro armádu je luxus, který budou muset zaplatit ze svých daní.

Josef Musil
13.06.20

Máte pravdu pane Verbický,bylo by to pěkné a já bych to pochválil. Buďme však realisté. Proto by bylo třeba říci, který stát v Evropě takovou věc již uskutečnil a s jakým výsledkem. Skutečnost je taková, že zbrojit jsme museli v minulosti a zbrojit musíme i nyní.Někomu to určitě prospívá. Komu?

Myslím si že ČR by si v prvé řadě měla ujasnit v čem spočívá skutečné, reálné nebezpečí pro naši vlast a teprve potom investovat. Teď se ukazuje že například USA hrozí reálné nebezpečí zevnitř a ne z venku. Proti tomuto nebezpečí jsou jim letadlové lodě a jaderné ponorky houby platné.

Pane Musile, podíl ČR na uvedené investici bude pouze tím, že děla budou namontována na vozidla Tatra. Přitom děla naší výroby DANA budou uskladněna. Pokud vím, střílelo se z nich pouze na cvičných střelbách. Víte kolik sociálních bytů by bylo možno za šest miliard postavit a kolik mladých rodin

by si mohlo v těch bytech pořídit děti? V tom případě by byla celá částka proinvestována v tuzemsku.

Josef Musil
12.06.20

Investice do zbrojení považuji v případě, že jsou zbraně vyrobené alespoň z 50% v našich závodech, za pro stát výhodné. Zajišťují výrobu, práci pro naše dělníky a daně pro stát. Proč jsou USA největším výrobcem a prodejcem zbraní na světě ? Proto aby prodělávaly?

V době, kdy na „rekonvalescenci“ ekonomického sektoru se stát zadlužuje v řádech bilionů korun, pořizuje si armády nová děla za šest miliard Kč z Francie. Ne, že děla v armádě nemáme, ale ty francouzské dostřelí o 20 km dál. Předseda vlády při každé příležitosti konstatuje, že chce stát

řídit jako firmu. Která firma, když se dostane do ekonomických problémů, si pořídí nová služební auta z důvodu, že jezdí a 20 km rychleji?

O Izraelcích a Palestincích by se toho dalo napsat hodně. Pokud si mám vybrat komu z nich budu fandit, tak Izrael má takovou sílu že pokud by chtěl mohl by vyvraždit veškeré palestinské obyvatelstvo (míněno teoreticky) ale neudělal to.

Palestinci pokud by měli tu sílu, by neváhali ani minutu a udělali by to. Jak to vím? Oni se tím vůbec netají a učí to své děti v učebnicích financovaných EU.

Troufám si tvrdit že podobný poprask by ztropilo Španělsko, pokud by pan Kubera jako předseda senátu jel na státní návštěvu Katalánska, po referendu, které Španělská vláda neuznala. Žádnému státu není milé, pokud je zpochybňována územní celistvost státu.

https://www.sinoskop.cz/analyzy-komentare/vysoci-ustavni-cinitele-jezdi-na-tchaj-wan-naprosto-vyjimecne

Izraelský nejvyšší soud v úterý nařídil zrušit kontroverzní zákon, který měl umožnit legalizovat židovské osady vystavěné na soukromých palestinských pozemcích na Západním břehu Jordánu. Podle soudu tato norma odporuje ústavě. Zase jedno ***** patolízalství vlády ČR. Petříček měl pravdu.

A ještě zde nebyla zmíněna paralelní vláda s vrchním velitelem ozbrojených sil, ministrem zahraničí Indrákem, ministrem bez portfeje Nejedlým, ministrem pro vepřovou výživu Minářem, ministrem pro nic Tvrdíkem a zbytečně mluvícím kronikářem a praporečníkem Ovčáčkem. Zde není odpověď vyžadována.

Může mně někdo odpovědět kdy skončí odporné vměšování Ruska do naši vnitřní politiky? Kdy skončí diktování Číny s kým se můžeme scházet a s kým třeba obchodovat? Anexe je odporný akt. A hodlá-li se jej provést náš spojenec podporovaný šílencem z US je naše povinost na to upozornit.

Vláda považuje anexi Izraelem za oprávněnou, ministerstvo zahraniční ji odsuzuje. Vláda, primátor a jeden starosta Prahy vytváří napětí ve vztahu s Ruskem, ministerstvo zahraničí vyzývá k jednání. Prezident a vláda jsou pro udržování dobrých vztahů s Čínou a předseda senátu prosazuje „jinou cestu“.

V teorii řízení platí – kdo má pravomoc, má i zodpovědnost. Může mi někdo odpovědět, kdo vlastně má pravomoc a tedy i zodpovědnost za zajištění bezpečnosti a zahraniční politiku našeho státu?

Milos Adam
09.06.20

Ja si myslel, ze mame jednu zahranicni politiku. A ted se dozvidam, ze zahranicni politiku ma i Praha a dalsi zahranicni politiku dela Senat. Alespon to tvrdil nekdo ze Senatu. Takovej ten malej a jezatej. Nevim jak se jmenuje, a ani mne jeho jmeno nezajima.

Dnes mě spíš zaujalo prohlášení předsedy senátu o svém rozhodnutí o cestě na Tchaj-wan a dalších zájemců , kteří nemají nám co říci, natož lidem na Tchaj-vanu.Typický výlet senátu za naše peníze

Z pohledu na celkový počet zaměstnanců ambasády se jeví vyhoštění 2 pracovníků jako nepodstatné, a určitě nezáleželo jen na rozhodnutí pana Babiše.Stejně tak nemůže vyhoštění změnit pohled na naše osvoboditele z řad pamětníků roku 1945, i když dnes se to mnoho lidí snaží znevážit a překroutit

Jsem zklamán jednáním vlády v souvislosti s vyhoštěním dvou ruských diplomatů. Nevím proč pan Babiš má potřebu dělat z českého národa národ hlupáků.

Na pořad pana Moravce se dívám málokdy, a tak nemohu komentovat. Ani mne tak nepobuřuje jeho zaujatost tu už u něj považuji za samozřejmost ale nuda, která pořad nedílně provází. Raději jsem se díval na Barrandov Krimi, kde v tu dobu dávali Svět podle Putina. Je to už starší dokument ale já jej

ještě neviděl. Kdo by jej chtěl shlédnout, na netu jsou i předchozí tři díly.
Svět ruského prezidenta Vladimíra Putina očima oscarového režiséra Olivera Stonea.
https://www.youtube.com/watch?v=4A1ZZ7dx5EE

P. Vondráčku, zpochybnil jste, že by slova placeného estebáka falmera v ruských novinách byla autentická. Proč potřebuje dotyčný soudruh překladatele a mluvčího ve vaši osobě? Čím jste mu zavázán? Máte to m*****ně zapotřebí?

Oceňuji vystoupení předsedy parlamentu pana Vondráčka v nedělní Partii. Mohl by upřesnit svá názory? 1) Pokud má samospráva Řeporyj právo odstranit památník Koněva, mají stejná práva i samosprávy oblastí v Rusku k odstranění památníků legionářů? 2) Souhlasíte s anexí území jiným státem?

p. Sazečku. Já bych problém viděl někde jinde. Uspořádání diskuze v senior parlamentu je nevhodně uspořádané. Vyhovovalo, pokud ze dvou set lidí diskutovalo pouze několik a ti jen velmi málo. Při větším počtu diskutujících se takové uspořádání stane brzy nepřehledným a upadne do chaosu.

Tvůrci tohoto diskuzního webu si bohužel nevzali příklad z jiných fungujících dizkuzních fór. Kuloáry by bylo vhodné rozdělit na několik sekcí které by si postupně za souhlasu zřizovatele vytvářeli jednotliví diskutující. Také zřízení lajků by nebylo od věci.

Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Jen si myslím, že zaplevelování toho prostoru dvojicí hádajících se kolegů, nebylo asi účelem zřízení tohoto prostoru. Ale proti gustu...

Souhlasím pane Kašpare. Já mám také raději tvrdého oponenta než ………………………………..
😊

Netušil jsem, že zde budu potřebovat mentora. Dokonce gramatického. Ale objevují se všude. ANO už budu psát velká písmena ANO vždy ANO. Kde nejsou argumenty, přichází útok. Pane Koplíku, vše dobré. Sejdeme se někde na pivě, dáme řeč a nenecháme si do toho kecat. Á jej zase slovo co se nebude líbit.

https://karelsykora.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=492777

p. Sazečku. Určitě by bylo dobré, aby provozovatelé těchto stránek předem prověřovali, zda kandidáti na diskutující ovládají gramatiku a pravopis. Asi bych neprošel. Téma pravopisu by tu mělo mít svou

stránku, kde by se soustředili ti pro které je forma daleko důležitější než obsah. Také bych rád poznamenal že většinou diskutují lidé různých názorů. Diskuze lidí stejných názorů musí být hrozná nuda. A bylo by možné nějaký mnou použitý nevhodný výraz připomenout? 😊

Nezpochybňuji vaši znalost strategie opoz. stran. Žádná opoziční strana nepůjde hlavně proti svým voličům. Alespoň to. A zájem o stát v podání ANO respektive Babiše? Ještě tu nebyl premiér s takovými problémy. Klaus kradl jen pera. A s pragmatismem proto do vlády vstoupila právě rozpolcená ČSSD.

Pánové Kašpar a Koplík (navzdory názorů jednoho z nich mají právo na velké začáteční písmeno) by se měli někde sejít, vyjasnit si postoje, ne se hádat zde. Předvádí pouze mizernou gramatiku a někdy i nevhodné výrazy!

Pane Kašpare podpořit nebo nepodpořit ANO, to není otázka m*****ky, ale pragmatického uvažování. Všechny strany mají máslo na hlavě, všechny mají své oligarchy. Mají nebo nemají vstoupit do vlády s Babišem je otázka co preferují. Zájem své strany, nebo zájem státu. Ony jasně ukázaly, že preferují

zájem své strany, a dokazují to stále. Jejich strategie je: Čím bude hůř, tím líp pro nás. Dělejme všechno proto, abychom znemožnili Babišovi vládnout, občanům se bude dařit hůř, a příště si zvolí nás. Zatím jim tato taktika nevychází i když se snaží ze všech sil.

Bravo p. Kroutile. ksčm (nemají právo ani na velká písmena) se svými přisluhovači jsou mafiáni a jako takoví nemají místo v žádném demokratickém parlamentu natož dokonce ve vládě. Podporovatele stalinismu jsou zločinci rovni fašistů a nemají právo na politický život v demokratické společnosti.

Dole jmenované opoziční strany nemohly podpořit ANO protože měly máslo na hlavě se svými oligarchy z předchozích vlád a velkou zkušenost, že by podpora nynějšího oligarchy byla polibkem smrti, jak se o tom přesvědčila nulová ČSSD. Nynější vláda už hodně poklesla pod ty předešlé.

Josef Musil
29.05.20

Vážený pane Koplíku ! Myslím,že jste mě nepochopil proto, že je délka našeho příspěvku silně omezená. Proto jsem se musel vyjádřit stručně. Pokud jde o názor tak se jistě shodneme,že nemusíme mít názory stejné. Za agitaci považuji přesvědčování všech o správosti svého názoru.

Leninský komunismus nikdy nebyl pro Evropu. On to totiž už od začátku byl totalitní systém s mafiánskými metodami a dnes už je to čistá mafie. U nás zcela, v Rusku ještě podepřený nacionalizmem. Klasická komunistická ideologie je už zcela pryč jak v Rusku tak i nás.

Víte pane Kašpare, tak jako ctím vaše právo na váš názor, ctím i právo asi deseti procent voličů KSČM na jejich názory i když s nimi nemusím souhlasit. Jen nejsem přesvědčen, že vládu ANO s ČSSD s podporou KSČM lze označit za komunistickou.

Opravdu se Vás pane Musile nechci dotknout ale nerozumím tomu jaký je rozdíl mezi vyslovením názoru a agitací.

Josef Musil
28.05.20

Souhlasím s panem Frankem. Jen dodávám, že někteří diskutující si pletou vyslovení svého názoru na určitý problém (který nás zajímá) s agitací, která nás nezajímá. Máme pořád ještě svůj rozum a tak si umíme udělat názor svůj. Děkuji za pochopení.

p. Kašpare. Největší chyba to nebyla, ale velká chyba to byla. Největší vliv měl v té době Havel, proč to neprosadil? Proč nynější strany ODS, KDU ČSL, STAN, po posledních volbách nepodpořili ANO třeba jen vyslovením důvěry vládě? Tím by KSČM upadla do bezvýznamnosti a nebylo by co řešit.

Pane Verbický no to tak ještě; většinu v parlamentu. Jim stačí, že vládnou. Je mně líto, že váš předpoklad o mé neschopnosti vést věcné a konkrétní diskuze, nesplňuji. Země, ve které je strana s tak strašnou minulostí, klíčovou ve vládě není demokratická. Byla to největší polistopadová chyba.

Pane Kašpare, v demokratické zemi rozhoduje většina a pokud vím "komouši "většinu v parlamentu nemají. Předpokládal jsem, že jsme ve věku, kdy jsme schopni věcné a konkrétní diskuse. Čas předvolebních hesel snad ještě nenastal.

Pane Verbický chcete po mně vyjmenovat všechny komouše sedící v parlamentu a podporující Babišovu vládu?

Pane Kašpare, můžete uvést konkrétní komouše, kteří jsou u vesla a brání uplatňování zákonů o propagaci nacistické a komunistické ideologie?

Pí Němečková, souhlasím s vámi. Jen je hodně licoměrné upozorňovat na propagaci nacismu a zapomínat na to stejné u komoušů. Zákony na to mámé jen je směšné volat po jejich uplatňování když druzí jmenování jsou u vesla.

Nechápu, jak je možné v liberálně demokratickém kapitalizmu uvést v život požadavek na 85% českých potravin v obchodech. To je snad možné jen v totalitně řízené společnosti. Něco jiného je legální, zdůrazňuji legální, podpora žádoucích odvětví, tedy i zemědělství nebo sofistikovaných technologií.

Určitě by měla být soběstačnost v základ. potravinách, osivu, v dřevozprac. prům. a hlavně ve fin. derivátech, aby zisky byly reinvestovány do krajiny a lidského potencionálu v naší republice.
MgA. Magdalena Bílková Tůmová, 27.6.2020

Určitou potravinovou soběstačnost by jsme určitě mít měli. Ale 85% potravin českých výrobcůje moc. Jednak rýži, citrusové plody a tropiké ovoce, zeleninu po celý rok, mořské ryby a další věci naši zemědělci nevyrobí, a jen 15% podobného dovozu by bylo velké ochuzení našeho trhu.

Přála bych si, aby Poslanecká sněmovna doporučila finanční trest za urážení a návrhy na likvidaci prezidenta, premiéra a předsedu Parlamentu. Urážky by nemusel řešit soud.

A co jsem dnes ráno četla a viděla, prodávání kalendáře s nacisty, tak to už je přes čáru. Jak je možné, že to někdo vydá, a klidně prodává, kde máme na tohle zákony. Potom se nedivim, že se mládeži vymývají mozky, a převraci se dějiny. Nezažila jsem válku,ale maminka ano. To už příliš co se děje

Dobrý den, to ,co se dnes děje, je do nebe volající, a musíte se tím něco dělat. Uzákonit hanobení presidenta, a vyhrožování, propagace nacismu, apod. To , jak si dnes někteří lidé, o někom se to snad ani nedá říct, myslící, představují demokracii.

Ve státech, které se nyní prohlašují za demokratické, EU a USA není demokracie v kontinuálním vývoji, ale v kontinuálním rozkladu. Tak dekadentní společnost už prohrává i s diktátorskými státy. Osvícený diktátor bohužel řídí společnost líp než současné vedení těchto státních útvarů.

Vůbec si nejsem jist, že po mnoha neúspěšných pokusech o vývoz demokracie, došlo představitelům EU a USA že je to hloupost. Ovšem že naše zhouba je masivní přísun lidí z jiných civilizací, kteří se do té naší ani nechtějí začlenit, to jim nedošlo zcela určitě.

Demokracii u nás ohrožují media hlavně čt a další . Jednak nejsou objektivní a také zapomněly, že žijeme v Čechách , mluvíme česky a nepotřebujeme nějaké
Showtime a pod . převzaté USA a GB pořady , ať každý mluví jak mu zobák narostl.

Poslanci a senátoři Parlamentu nevím proč si za peníze daňových poplatníků pořádají výlety do zahraničí . Ať sedí doma na zadku a tuto zahraniční záležitost nechají na vládě a patřičných ministerstev .

Pé Koplíku a Kudrnáči, demokracie skutečně není jednoznačně definovatelná a je kontinuálně ve vývoji. Netvrdím, že naše nebo nějaká jiná je ideální, nebo alespoň dobrá. Jsem ale zastáncem spolupráce v rámci euroatlantické civilizace a věřím, že demokraté již pochopili, že demokracie se nedá vyvážet.

Tak jsem si pro zajímavost prošel všech 70 diskuzi a došel jsem k názoru, že se blížime jako senioři skutečnému parlamentu, 10 nás diskutuje a ostatní odpočívají.

Kontakt na info@seniorparlament.cz. mi nefunguje. Nemyslíte si že je nejvyšší čas tyto stránky překopat ve stylu jiných diskuzních fór. Delší příspěvky, Kuloáry rozdělit na několik skupin různého zaměření atd?

Kdysi, to už je hodně dávno jsem několik let volil ODS. Teď se na ODS dívám podobně jako pan Minčič.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dlouholety-clen-ODS-uz-ma-dost-toho-co-se-deje-ve-strane-Rekl-nam-vse-co-vi-Vymyslena-volba-Fialy-co-mu-sdelili-o-Novotnem-blatotlacka-Vystrcil-624783

A vy všichni dole, mohli byste mi prosím vysvětlit demokratické fungování americké věznice na Guantanámu, prosazování prodeje modifikovaných plodin (americké soji), odmítnutí USA zásady "volného nebe". potenciální sankce USA za zdanění příjmů amerických firem. Udržování daňových rájů v zemích EU.

Navštívil jsem mnoho zemí pro jejichž obyvatele není a nebude Evropa a její hodnoty středem světa a vzorm. Je iluzorní prosazovat "naši demokracii" v saharských zemích, Jihovýchodní Asii, Blízkém Východu, všech těch královstvích, která viceméně fungují (Maroko, Jordánsko, Brunei, Tichomoří...).

Vážení, zásady demokracie nejsou nikde a nikým stanoveny. Každý má svoje měřítka a zásady evropské demokracie nemohou platit všude ve světě. Všichni můžete mluvit, číst, shromažďovat se, psát své názory, cestovat, (ne)kupovat co chcete a .... ty zásady "naší" demokracie chcete nařídit i lidem jinde.

Pane Kroutile, nevím jak rozlišujete hranici mezi kvalitní a nekvalitní demokracií. Pokud nejsou dodržovány její zásady, pak demokracie je pouze „nálepka“. Příkladem mohou být USA, které se označují za vrchol demokracie. Jejich arogance a agresivita, vměšování se do záležitostí jiných států a

povyšování svých zájmů nad zájmy i ostatních nemá s demokracií zcela nic společného. V EU, kde vládu přebírá nějaká podivná komise jen díky „povolné“ politické reprezentaci některých států a to proti vůli většiny jejich občanů, nelze přece považovat ani za „nekvalitní“ demokracii.

To jste pane Kroutile napsal moc hezky.

Kdysi totéž hlásala církev svatá. Nahoře je nebe a dole je peklo. Ti kdo tak černobílé vidění světa neměli, skončili na hranici. Po nich štafetu neomylnosti i nátlakových skupin převzali v Německu nacisté a u nás později komunisté. Teď tu místo neomylného papeže a

neomylného generálního tajemníka, máme neomylnou komisi EU a spoustu neomylných neziskových organizací a zelených nátlakových skupin, které opět vymýšlejí, jak učinit svět krásnější. Už zbývá jen aby ve spolupráci s komisí EU ustanovili ministerstvo lásky. Mohla by jej vést Greta Thunbergová.

Pane Koplíku, jak vidím Vaše příspěvky, tak se mi zdá, že nevíte kde je nahoře a kde dole, zkrátka, že se neorientujete. Základní kritérium a ukazatel směru je kvalita demokracie. Rusko s Putinem není demokracie, ale mafiánská totalita. EU není bůhvíjak kvalitní demokracie, ale demokracie to je.

p. Verbický, jak vidím jsou na nás seniory, co se týče slušného vyjadřování kladeny mnohem větší nároky než na poslance parlamentu ČR. Zřejmě má vedení těchto stránek obavu abychom tu nezvlčili.

p. Kašpare, pokud srovnám vměšování Ruska nebo Číny do vnitřních záležitostí ČR s vměšováním Německa nebo Francie je podle mne to Francouzko Německé, několikanásobné jak co do drzosti, tak co do účinků na naše hospodářství, tak i politiku.

p. Kašpare. Usilovně se snažíte nepochopit co píšu a daří se Vám to. Já srovnával co do popularity a známosti v široké veřejnosti vrcholného politika Ruska s vrcholnými politiky EU a Vy politiky Ruska na nižším stupni tj. vedení oblastí s Vrcholnými politiky EU.

Netušil jsem, že slovo m r a v n í již nepatří mezi povolená slova.

Měl jsem za to, že vláda, která si říká demokratická ctí i m*****ní zásady. Za nem*****ní považuji přístup především minist. zahraničí ČR k řešení dopisu čínské ambasády určený Pražskému hradu, v němž vyjadřuje varování před možnými následky cesty předsedy Senátu na Tchaj-wan ve srovnání s přístupem

k dopisu amerického velvyslance v ČR pana Kinga parlamentu ČR, v němž varuje před zavedením digitální daně. V prvním případě byla reakce ministerstva i médií přímo alergická, v druhém případě zaujaly pozici „mrtvého brouka“. Tak se nechová vláda suverénního státu, za který náš stát stále považuji.

9.5. jste napsal:"Chtěl jsem tím říct, že o Putinově popularitě v Rusku se vrcholným politikům EU může jen zdát." Nebyl jsem to já kdo toto srovnání nastolil. Nechci být nikterak osobní s respektem k jiným názorům. Můj odpor k ruskému vměšování do cizích států je trvalý a z mé strany již no comment.

Nevím jsme li na opačných pólech názorového spektra. Já ani nikdo z mé rodiny nikdy nebyl v KSČ. Spíš jsem komunisty provokoval svými názory, ale jen tak aby mne nezavřeli. Svět se od té doby hodně změnil. Komunistický východ je kapitalistický a kapitalistický západ se mění na komunistický.

Zajímavé. Vy kladete co do významu na roveň ruského gubernátora se čtyřmi nejvyššími představiteli EU?

Omluva za předčasné uložení nedokončeného příspěvku. Celá tahle debata je mimo mísu na niž jsou pomíchaná jablka s hruškami. Chceteli srovnávat Putina a EU takže ještě jednou. Který ruský mužík zná všechny gubernátory ruské federace?

Celá tahle debata je mimo mísu na niž jsou pomíchaná jablka s hruškami. Tak ještě jednou. Který ruský mužík zná

A jak jsem se už jednou psal, jsme na opačných pólech názorového spektra. Před r. 89 jsem byl zaneprázdněn právě druhým břehem takže nevím, na rozdíl od vás, co psal totalitní tisk. Ale ctím pluralitu názorů.

Vyjádření o Ruských gubernátorech je nějak mimo mísu. Není obvyklé znát představitele jednotlivých oblastí jiné země ale nejvyšší představitele celku k němuž patří by znát měli, pokud je ovšem považují za své.

Vaše hodnocení Parlamentních Listů mi hodně připomíná to jak hodnotily tehdejší sdělovací prostředky před rokem 1990 Svobodnou Evropu, Hlas Ameriky, Londýn, Vatikán atd.

P. Koplíku nezpochybňuji vaše právo na čtení jakéhokoli bulváru bez ohledu kterého, z vámi jmenovaných extremistů, citují. A použii vaši terminologií. Zkuste se zeptat vašich mužíků zda znají někoho z gubernátorů Ruské federace.

Určitě projednat zrychleně, čeká na tento postup mnoho lidí.

Myslím, že by se politici měli znovu a teď už seriózně zabývat problémem výběru koncesionář. poplatků. ČT už se nedá sledovat pro jednostrannost a neprofesionalitu rádoby-komentátorů, chybí jim už i soudnost - za peníze přečtou cokoliv. Lidé UŽ Z TOHO MAJÍ SRANDU A KOALICE BODY, ale proč platit KP?

Na rozdíl od převážné části politiků, „zainteresovaných“ poslanců, bruselských byrokratů a služebníků, ztratila EU v dnešní podobě podporu u většiny obyčejných lidí a to nejen v ČR. Nařízená likvidace mlékáren, cukrovarů a dokonce i regulace sazenic vinné révy nemá se svobodným trhem a svobodnou

společností nic společného. Například nařízené omezení stavu skotu se negativně projevilo na obsahu humusu v produkční půdě a dnes nám pole vysychají. Místo integrace prožíváme diktát neschopných úředníků a prosazování zájmů především

Německa a Francie na úkor ostatních států. Řízení EU se dnes omezilo pouze na nařizování, vydírání a přerozdělování peněz podle zájmů „mocných“. Zvyšující se rozpory uvnitř EU jednotlivé státy více rozdělují než spojují. Jeden základní kámen z této „stavby“ již vypadl.

Parlamentní Listy čtu často. Je to zdroj informací, kde jsou otištěny názory nejširšího spektra politiků: Tomáš Halík i Dominik Duka, Vratislav Mynář i Mikuláš Minář, Petr Fiala i Vojtěch Filip, Pavel Novotný i Jaroslav Foldyna. Znáte jiné médium které informuje o tak širokém spektru názorů?

To není statistika ale jen můj odhad. Zkuste se zeptat jen tak namátkou svých známých, znají li jméno předsedy europarlamentu, a dva místopředsedy za ČR. Kdo je předsedou Evropské rady, předsedou Evropské komise, a kdo předsedá Radě EU? A kdo je prezidentem Ruské federace?

P.Koplíku opět máte pravdu, nepochopil . Srovnávání diktátorské popularity Putina v Rusku s politiky EU se pochopit nedají a ani se o to, při mém vzdělání, nesnažím. A odkud čerpáte statistiky jak znají občané EU své politiky? V parlamentních listech jsem to nenašel.

Já jsem také pro to, aby byla uzákoněna jednoroční základní vojenská služba. Také jsem pro to, aby si naše republika vytvořila ty dlouho už přemílané aktivní zálohy. Vzorem nám může být třeba Bulharsko. Přes Turecko- bulharskou hranici migranti nepřecházejí. Tam záložáci střílí.

Bez komentáře.
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Vojaci-SSSR-byli-kamaradi-otec-miloval-rustinu-Karel-Schwarzenberg-prekvapil-623477

Pane Franku. První světová válka byla válkou zákopů a opevnění, generálové si takto představovali i tu druhou. Jenže to byla válka tanků a letadel. Třetí válka bude asi taky docela jiná a je reálný předpoklad že vycvičená pěchota by nebyla k zahození.

Užitečným *****em nenazývám lidi s odlišným názorem ale lidi lehce manipulovatelné byť mnohdy inteligentní a vzdělané, kteří nevědomky slouží zájmům jiných ne zrovna férových manipulátorů.

Tu mou narážku na přímé volby do EP jste špatně pochopil. Chtěl jsem tím říct, že o Putinově popularitě v Rusku se vrcholným politikům EU může jen zdát. Většinu z nich občané EU ani neznají. Snad jen bývalého předsedu Evropské komise Junckera si pamatují z odhalování Marxova pomníku.

P. Koplíku máte pravdu. Rozumný cizinec se diskuzi vyhne. Jenže naši nerozumní, prokremelští, normalizační cizinci o nich nediskutovali ale přīmo je stavěli. Vyznávali v hlubokém úklonu vnucený anal-alpinismus. A že člověka s opačným názorem nazýváte užitečným *****em mně od vás nevadí.

Z demagogie o byrokracii EU si mnozí češi udělali dogma a šíří ji jako mantru. Vláda, předsedové parlamenu a jejich výborů také neprošli přímou volbou a máme je za byrokraty? Proč jste nebyli volit poslance do EU? Je to zde samé míchání hrušek a jablek. Hold kdo chce psa bít, hůl si vždy najde.

i nynější předsedové evropské komise byli v EU zvoleni v přímých volbách a to i přes masivní volební kampaň. Pokud ano, tak by jejich volební zisk který by jim stačil k vítězství obnášel pod 10% hlasů všech právoplatných voličů.

Souhlasím s Vámi pane Verbický, jen si myslím že to by to musela být mnohem tvrdší diktatura než v Ruské federaci. Při volbě Ruského prezidenta byly zřejmě právem výhrady vůči vedení volební kampaně ale vůči vlastnímu průběhu voleb výhrady nebyly. Nedokážu si představit že by bývalý nebo

Pane Kašpare, problém EU a tedy i našeho státu je v tom, že se musí rozhodnout v jaké podobě chce existovat. Vytvořit „Sjednocené evropské státy“ ze samostatných suverénních evropských států, o které byrokracie EU usiluje, je možno pouze prosazením systému diktatury po vzoru Ruské federace.

a ponoukne někoho s tak zvaných „užitečných *****ů“ aby konali ve jménu spravedlnosti. Potom se demontují sochy a taky nápisy a další užiteční *****i jim fandí. Aby bylo jasno, to platí jak pro sochu maršála Koněva, tak pro demontáž nápisu vzpomínající na Katyň.

Většina národů má své „hrdiny“ o kterých není radno říkat pravdu. Rusové mají svého Stalina, Číňané Maa, Mongolové Čingischána, Francouzi Napoleona, Japonci Hirohita atd. Rozumný cizinec se diskuzím na jejich činy vyhne. Jsou ale situace kdy někdo potřebuje dva národy poštvat proti sobě

Je evidentní p. Koplíku, že jsme každý na jiném břehu, nejen názorového, spektra. Jste-li znalcem ruské diplomacie v oblasti utužování Č-R zájmů jistě objasníte proč Rusové odstranili pamětní desku obětem Katyně s tím, že se událost nestala. Jen prosím fakta, ne ta z učebnic dějepisu ksč.

Nesouhlasím s p. Kašparem. Nynější Rusko nemá zájem na zhoršení Česko Ruských vztahů, ale jsou země nebo spíše velké a mocné skupiny lidí které na tom zájem mají. Stačí se podívat kdo z takového zhoršení bude mít prospěch. Rusko určitě ne.

Souhlasím s p. Tarabou o diplomatickém jednání. Jen nevím zda zastrašování, vyhrožování tribunálem či podkopávání komunálních orgánů patří do diplomatického jednání. Je to však jenom hra a zástěrka jiných zájmů putinova skomírajícího Ruska.

že nejlepší nabídku i nejlepší reference bude mít ruský Rosatom s čínským koncernem CGN. No a proto je nutné zhoršit vztahy s Čínou i Ruskem natolik aby někoho náhodou nenapadlo jim zakázku zadat. Jde přece o částku v řádu stovek miliard.

V poslední době bývá zdůrazňovaná nutnost co nejdřív rozhodnout o dodavateli dalšího bloku jaderné elektrárny. Těch firem, které jsou toho schopny není mnoho. Vzhledem k potížím, jaké má americký Westinghouse, francouzský Framatome a korejská KEPCO, se může stát

. Opravdu vám pan Kolář nebo pan Novotný připadají tak významní politikové světového významu, že by to Rusům stálo zato?

30 let po sametové revoluci socha Koněva nevadila ani název ulice ve které je ruské velvyslanectví . Co se stalo že to najednou někomu vadí. Taky je mi záhadou proč by vedení ruské federace chtělo vraždit nějaké české občany.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zamerne-naruseni-vztahu-s-Ruskem-General-Sedivy-exnacelnik-armady-vnasi-jasno-do-otravy-Kolare-623010

Názor, že armáda se dá vybudovat během 3 měsíců je utopie. To platilo v době, kdy byli jen pěšáci, kterí šli proti sobě. Dnešní armáda má mnoho technických profesí s požadavkem na vysoké školy a technickou vyspělost

Mně se nelíbí, jak všichni natahují ruky, státe dej! !! Ať mi někdo neříká, že žijí z ruky do huby, jak se říká. Přitom každý ví, jak si podnikatelé žijí! !!My musíme taky z našich malých důchodů vyjít, a celý život jsem naučená, i 4 dcery jsem tak učila, pamatovat na zadní kolečka.

Únik do sdělovacích prostředků je neomluvitelný . Nebo jde o cílený krok? Případná nedorozumění mají být řešena diplomatickým jednáním v souladu s uzavřenou smlouvou o přátelství z roku 1993 !

I já jsem chtěl přispět do diskuze. Bohužel rozsah příspěvků je omezený natolik, že neumožňuje vyjádření souvislé myšlenky. Vám to nevadí?

Ti zastupitelé nedostali ochranku jen za nic,tak se divím, že už není ruská ambasáda prázdná a všichni z ní vypovězeni z ČR a bez návratu, je vrchol co si ti Rusáci dovolí.Nesouhlasím s p.Musilem-Jsme v NATO, tak naštěstí nemusí všichni kluci do maskáčů a dnes máme doma super profesionální vojáky.

Jsem velice zklamán přístupem vlády k „ruským vyhrůžkám“ kdy neměří každému stejně. Kdyby táhli v Plzni sochu Patona provazem „pod krkem“, jistě by USA postupovaly stejně. Podle jejich zákona, kterým stíhají občany jiných států a to i státních představitelů, jsme vydali do USA třeba Rusa Nikulina.

Souhlasím s panem Vrbiclým. A docela by mne zajímalo, z jakého zdroje novinář z Respektu čerpal. Že by únik informací z tajných služeb ?

Myslím, že všichni, ve světě otráveni ruskou gerilou, by byli rádi kdyby je kdokoli upozornil na
smrtelné nebezpečí. Bohužel neměli to štěstí. Pojem zahraniční politika vnímám jako souhrn činností se zásahem do přezhraničního dění toho kterého státu. Zde to však vidím obráceně.

Překvapuje mne, že ministr zahraničí i vláda v době, kdy zahraniční politiku dělají pražští hejtmani, považuje domněnku novináře týdeníku Respekt za skutečnost a to bez jakýchkoliv důkazů.

Josef Musil
28.04.20

Povinou vojenskou službu v současnosti nepotřebujeme a ani ji nedokážem zorganisovat - většinu kasáren a voj .zarízení jsme zrušili. Máme však brannou povinost.Nemusíme mít obavu. V případě ohrožení mohou být povováni všichni muži schopní řadové služby. Za tři měsice budou profesionály vycvičeni

Veřejnost diskutuje jednu dost kontroverzní otázku. proč mají dostat podporu od státu - ČR firmy, které nejsou registrované v Česku a neplatí daně v Česku. Vláda odsouhlasila, že i tyto firmy pomoc dostanou od ČR. Ale připravit nový zákon a příště už nepomáhat.

Vláda by měla zaujmout jasné stanovisko k čínským výhrůžkám ohledně oficiální návštěvy pana Kubery na Tchaj wanu a tvrdé stanovisko k výhrůžkám starostovi Prahy 6, pražskému primátorovi a starostovi Řeporyjí.

Mě opravdu "dojímá" jak každý podnikatel, ať OSVČ nebo malá firma naříkají a přitom léta neplatí daně, nemají žádný zisk. Ale když se na ně podíváte zblízka mají nové domy, byty, auta, jezdí na drahé dovolené. Je přeci normální, že nemohu žít ze dne na den, ale připravit si finance i na horší časy.

Nechápu, proč od 20.4.2020 budou fungovat psí salony a pedikůra až 25.5. Jsem diabetik s diabet. nohou a není nikdo, kdo by mi tuto službu poskytl. Napadlo mne, že by to mohli poskytovat nějaké neziskovky, ale to jsou šašci, co jen vytvářejí projekty ale nic nechtějí dělat .

Souhlasím s paní Hereinovou s obnovením povinné vojenské služby. Vzorem by nám mělo být Švýcarsko. Naše dvacetitisícová armáda, zaměřená především na zahraniční mise, z hlediska obrany státu je nedostatečná a sledovat „třicetileté puberťáky“ neschopné se postarat o sebe, je tragické.

Období „nastartování“ ekonomických procesů bude velice náročné na veřejné investice státu. Zaměřené by měly být především na strategické podniky a to i formou vstupu státu, podporu především národních firem s perspektivními programy, na výstavbu sociálních bytů, atd. Na úspory však vláda neslyší.

Jak už jsem napsala dříve, lidé co šidili stát a nás ostatní,tím že pracovali načerno nebo naoko za min. mzdu bych odkázala jen na dávky v hmotné nouzi a neměla s nimi slitování. byla to jejich volba a všichni se kasali tím jak ojebou erár... no a teď na ně došlo.

Nelíbí se mi automatické vyplácení všech, kdo si zadupou a zařvou. U OSVČ by se měl brát ohled zda nedlužili loni na daních nebo pojistném a jaké byly jejich jimi udávané příjmy. Vůbec bych se nestarala o pracující v šedé nebo černé ekon. byť by se Člověk v tísni u ministryně fin. stavěl na hlavu.

Podle přiděl. paušál. finanč. pomocí to vypadá, že jsme nesvéprávný národ. Každý občan by měl žít racionál. a efekt. - vytvořit si rezervu. Pokud někdo živoří vlast. neschopností, tak si pomoc nezaslouží. Měla by se zjistit příč. živoření! Pomoc by měla být poskytnuta jen těm, kteří nehýří...

Ano , krizová situace . Jen se divím politikům , jak rozdávají tisíce (25) . Úspěšný podnikal .OSVČ si vytváří finanční reservu . Politickým stranám doporučuji vrátit do státního rozpočtu 50% z obdržených dotací .

Možná ze bude časem povinná vojenská služba nutnosti

Ivan Straka
05.02.20

pokud se setkávám s mladší generací a tedy dětí a vnoučat tak se domnívám, že bychom měli zavést povinnou vojenskou službu, nemusí být dva roky

Rozumím tomu dobře tak, že každý může vznést určitý problém a ostatní se k němu mohou a nemusí vyjádřit? Pokud ano mám dlouhodobý problém - život seniorů a invalidních lidí v malých obcích bez občanské vybavenosti se špatnou dostupností veřejné dopravy. Koho zburcovat pro důstojné dožití doma?

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..