Slovo úvodem

Vážení a milí členové Senior parlamentu,

máme 9. volební období Poslanecké sněmovny.

Na pondělí 8. listopadu je svolaná ustavující schůze v rámci, které proběhne slib poslanců.

Dále navrhneme ustavení mandátového a imunitního výboru, stanovíme počet místopředsedů Poslanecké sněmovny a navrhne se jejich volba.

Dalšími body programu budou návrh na volbu předsedy Poslanecké sněmovny a návrh na zřízení sněmovních výborů.

Vážení a milí,

velmi rád bych navázal na setkání, které jsme měli ještě před covidem. Věřím a snad nám tentokrát i osud bude nakloněn, že se to konečně podaří a ve Sněmovně se opět sejdeme.

Přeji vám pěkné podzimní dny, hodně zdravíčka a opatrujte se!

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Novela - Zákon o léčivech

84 %
08.07.21   10   Zemědělský výbor

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


84 %

Váš názor nás zajímá

Měl by vzniknout systém, do kterého budou zaznamenávány informace o používání veterinárních léčiv?

Adaptace na nařízení o veterinárních léčivých přípravcích a dále na nařízení o výrobě, uvádění na trh a používání medikovaných krmiv Novela zavádí povinnost vést záznamy o lécích i pro podnikatele, kteří chovají zvířata nikoliv na potravinářské zpracování, ale také například regulaci reklamy na veterinární přípravky. Novela také přináší novinku – systém pro sběr dat o veterinárních antibioticích. Novela zavádí kromě jiného i povinnost, aby veterináři při použití přípravků například s látkou s hormonálním účinkem nebo látkami potlačujícími činnost štítné žlázy měli souhlas chovatele. Předloha upravuje také jiné zákony, např. zákon o regulaci reklamy. V něm Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo zemědělství navrhují, aby reklama ohledně medikovaných krmiv byla pouze pro veterináře. Měl by také vzniknout systém, do kterého se budou zaznamenávat informace o používání veterinárních léčiv. Zřizovatelem by měl být Státní veterinární ústav. Údaje v systému budou uchovávány po dobu deseti let, pak budou odstraněny, vybraná data si ale SVÚ ponechá ke statistickým účelům.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (27) Hlasuji pro NE (5) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Domnívám se, že to je správný přístup

Josef Musil
01.10.21

Za 55 let veter. praxe se mi stalo jen dvakrát, že se antibiotika zjistila v mléku nebo mase. Bylo to vždy v důsledku chyby dojiček, nebo chovatele.Tato pochybení byla vždy téměř okamžitě odhalena. Byl totiž dobře nastaven kontrolní systém, který v současná době je začně děravý.

Predpokladám, že naša vláda vie, prečo tento zákon predkladá. Zároveň upozorňujem, že v dnešnom globalizovanom svete, pokiaľ nebudú všade platiť rovnaké pravidlá a nebudeme vedieť aké liečivo je dané do obehu v iných krajinách od ktorých dovážame, pojde iba o zvýšenie administratívy u nás.

jsem proti. K čemu to bude dobré? Papírování už i u zvěrolékaře?

Je to správný a užitečný návrh, jedná se o zdraví lidí a také zvířat

Jsem pro evidenční kontrolu. V případě potřeby se může dohledat proč tomaso ze slepice, prasete, ****** nebo brambory a pod. v sobě mají nežádoucí látky

NE. Komu by měl ten systém sloužit ? Snad jen již dnes existující mafií ve farmacií, když se lék vyrábí za 1 kč a prodává do zahraničí za tisíce. To nemohl vymyslet náš člověk, i když chytráků je u nás dost.

Jeví se mi to jako správný návrh - v používání léčiv by měl být alespoň základní přehled a systém. Nemělo by to být složité a postačilo by sledovat především "zájmové" druhy léčiv. Mělo by se tak zabránit nadměrnému využívání a zejména zneužívání...

Nechala jsem ověřit diagnozu u mého psa na klinice veterinárního lékařství a léky za přemrštěnou cenu, které můj pes užíval byly vysazeny z důvodu předchozí špatné diagnózy Drahé vyšetření se mi vyplatilo.

Asi je dobré vědět.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..