Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

mimořádně jsme se sešli ve středu 7. dubna, abychom projednali především nový volební zákon.

Odhlasovali jsme, že jednotlivé strany budou potřebovat pro vstup do Poslanecké sněmovny alespoň pět procent hlasů, dvoučlenné koalice nejméně osm procent hlasů a vícečetné koalice jedenáct procent hlasů. Voliči budou moci volit ve čtrnácti volebních krajích jako tomu bylo doposud. Nyní budou předlohu posuzovat senátoři.

Tato schválená novela volebního zákona byla připravena kvůli verdiktu Ústavního soudu z letošního února. Ten svým rozhodnutím zrušil jak způsob přidělování mandátů, tak i kvora pro koalice.

Druhým zákonem, který jsme projednali, je poslanecká novela zákona o pomoci v hmotné nouzi. Zákon jsme projednali ve druhém čtení.

Neplatiči pokut za vybrané přestupky by mohli přijít například o část doplatku na bydlení či část příspěvku na živobytí. Úřady by jim z těchto dávek neuhrazené pokuty strhávaly.

Mezi vybranými přestupky předkladatelé uvádí přestupky proti veřejnému pořádku, proti občanskému soužití a proti majetku. Také při nepřihlášení dítěte k zápisu k povinné školní docházce a i v případě zanedbávání péče o povinnou školní docházku žáka.

O část dávek by přišli i lidé, kteří nezaplatili pokutu za porušení obecní vyhlášky, jež stanoví podmínky pro pořádání sportovních a kulturních akcí.

Milí přátelé,

v těchto dnech nám aprílové počasí naplno ukazuje, co umí. Věřím ale, že se pěkných jarních dnů přece jen brzy dočkáme.

Zdravím vás srdečně!

Radek Vondráček

Anketa

Využijete online sčítání lidu?

  • ANO 19 hlasů
  • NE 2 hlasy

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Nezaměstnanost v Česku

Další témata:

Míra nezaměstnanosti dosahovala podle Ministerstva práce a sociálních věcí letos v únoru a březnu 3 procent. V dubnu se zvedla na 3,4 procenta a v květnu na 3,6 procenta (tj. cca 266.000 lidí). Můžeme v letošním roce udržet nezaměstnanost pod 5 procent?

Spanem Zdeňkem se mnoho z nás neshodne v názorech,obvzlášť my, kteří jsme nikdy nezkusili sedět v poslaneckém, nebo senátorském křesle,kde se mluví mluvou vyšších vrstev a pro obyčejný lid nesrozumitelně

Paní Ernestová, po pravdě nevím, co jste chtěla sdělit. Ale každý z nás si platíme pojištění u státu na dobu, kdy přechodně ztratíme zaměstnání. A každé pojištění má i své plnění. A to je dobře. Už jste někdy slyšela živnostníka, který si jde pro důchod a pláče na jeho výší?

Pane Franku, stačí se podívat kolem sebe. Jedni sedí na zadku a natahují ruku, a druzí už vydělávají a rostou. A nápady si nechám pro vlastní úspěch a těch, kteří se mnou budou spolupracovat. Nic není zadarmo, ani dobré nápady. Pomoc měla smysl, když došlo k rychlé změně podmínek.

Pane Zdeňku, říct že se musí změnit podnikatelská sféra nestačí, To je konstatování dobré do PS, ale ne do zdejší diskuse. ZKUSTE NĚCO NABÍDNOUT

Až se za registrované na Úřadu práce přestane platit zdravotní pojištění a až se zruší podpora v nezaměstnanosti, bude "nezaměstnanost" 0,00 %.
A zaměstnavatelé a OSVČ ušetří na odvodech, zaměstnavatelé s 25 a více zaměstnanci navíc ještě na výpalném".

Milane víš, že úřady práce si s tím umí poradit. Ale změnit se musí podnikatelská sféra. Co bylo, už nebude.

Na změnu profese a rekvalifikaci musí mít člověk náturu. Těžko jí změní člověk , který má rodinné zázemí, rodinu , rodinný domek a je vyznavačem svého okolí,nebo kraje. A v dnešních podmíkách nebude přibývat podnikatelů, kteří by vytvářeli pracovní místa. V modě je spíš " každý pro sebe. "

Pokud bude do konce roku ponechán stávající systém podpory zaměstnanosti v době pandemie, může se zaměstnanost pod 5 % udržet.

Jo jo! Rekvalifikovat doporučoval už první ministr práce po 89., nějaký Miller, ten co tam byl za dělníky (řekl V.H.)! Že prý v USA běžně rekvalifikují doktoři na horníky!

Jedni zaniknou, jiní zase vzniknou. Budou nové příležitosti. Navíc bude nutné, aby se lidi naučili rekvalifikovat a měnit profesi.

Snad "celá ta krize" povede ke zvýšení "ochoty" pracovat, ale domnívám se, že stejně nezaměstnanost stoupne až k 8%!

Důsledky koronavirové doby se projeví až po prázdninách-podle zmíněného tempa růstu nezaměstnanosti, bych řekla, že bude kolem 5%. Už teď chodí lidé na Úřad práce, kteří ztratili zaměstanání-restaurace,hotely,cest.ruch,později ze sezonních prací,aj.

V Česku pracuje a žije asi 500 000 cizinců. Myslím, že nezaměstnanost nebude až takovým problémem, jako spíše ochota lidí pracovat. Samozřejmě pracovní podmínky tady budou hrát důležitou roli. V minulosti jsme zvládli i vyšší nezaměstnanost.

Před časem bývalo normální udržet nezaměstnanost na 7%, takže ano.

Stále jsme zemí s nejnižší mírou nezaměstnanosti v EU. A pokud budou podpořeny programy aktivní zaměstnanosti, tak to tak i zůstane.

Pravděpodobně se přes těch 5 % nedostane. Ale samozřejmě, že tu nějaké bude vždy, ať zásluhou kritizovaného etnika, tak z důvodu, že to společnost hravě utáhne!

Plně podporuji příspěvek pana Adama a vždy když téma nezaměstnanosti zazní, je třeba ho připomenout. Politická korektnost je v tomto případě velmi škodlivá.

Laureát Nobelovy ceny J.E. Stiglitz uvádí, že fungování společnosti zajistí dokonce jen 20% pracujících. K tomu 50% mladých a důchodců a zbude 30% lidí pro které práce nebude. Čili nezaměstnanost může být až 30 % a společnost bude fungovat. Tak proč se vzrušovat k****i 5%? nezaměstnanosti?

Ve škole mě učili, že nezaměstnanost cca 7% je něco absolutně normálního pro standardní fungování ekonomiky.

Podle ekonomických studií je pro fungování státu potřeba 25-30 % obyvatel, ostatní jsou zaměstnaní zbytečně. Toto nikdo neřekne nahlas, protože by ho ostatní uklovali a ti zbytečně zaměstnaní první. A ještě horší je, že pravidlem bývá: čím zbytečnější zaměstnání, tím větší plat...

Souhlasím s panem Adamem, že bohužel je tolik nepracujicich, kteří nechtějí pracovat, a když si představím, za kolik let práce mám úplnou almužnu, a ti co nedělají se mají jak lordi, kde je ten zakopaný pes? Sociální dárky jsou vysoké, a někomu se ani nevyplatí pracovat. Zpřísnit by se mélo! !!

Všichni bychom si prali, aby byla nezaměstnanost 5 %.
V současné době krize, lze očekávat ještě vyšší procento.

Osobně si myslím, že ano, pokud pojedou na plno hotely, restaurace a bary. Pak se do práce vrátí ti, kteří byli propuštěni. Možná se najdou státní zakázky a státní podpora pro firmy, které budou vyrábět roušky. Zabily by se dvě mouchy jednou ranou - podpora domácí výroby a omezení jejich importu.

Odpovím ve znění otázky. Nevím. Na podobné téma neznají odpověď fundovanější, s mnohem větší porcí dat a čísel které se nám (mně) nedostávají. P. Adame, žijeme v divné době kdy se realita moc nenosí a podobné označení 2-3 generací se považuje bohužel za rasistické.

První příspěvek pana Adama, který plně vystihuje situaci v našem státě a není síly, která by s tím udělala pořádek. Snad je to tím, že již dlouho na toto poukazuje SPD. Nechápu p. premiéra, proč se v této věci taky neangažuje, možná by mu preference stouply, ale ubyli by ****či -nemakančekové.

První příspěvek pana Adama, který plně vystihuje situaci v našem státě a není síly, která by sc tím udělala pořádek. Snad je to tím, že již dlouho na toto poukazuje SPD. Nechápu p. premiéra, proč se v této věci taky neangažuje, možná by mu preference stouply, ale ubyli by ****či -nemakančekové.

Souhlasím s p. Adamem

Já jsem většinu let po r. 1990 pracoval v době, kdy byla nezaměstnanost 10, u nás na Moravě 12 - 16 % . Dnes je v ČR vysoká převaha poptávky po službách nad nabídkou služeb. Tzn. vysoké ceny , páni dodavatelé a podřízení zákazníci. Tak jsme dopadli při budování tržní ekonomiky.

Pro kvalifikované síly, nebo po rekvalifikaci bych viděla využití spíše žen oblasti pečovatelských služeb, to je oblast důležitá pro to, aby co nejvíce starých lidí dožívalo ve svých domovech, se svým pejskem, se svou zahrádkou, aby nebyli nuceni odejít do tristních a neosobních domovů důchodců!!!

Náš názor je irelevantní, nemáme informace co má vláda a tím pádem mluvíme o něčem, o čem víme jen málo. Vláda dělá vše co je potřeba pro nás i celou republiku. Práce je dost a pí. Kapalová má pravdu. Samozřejmě co nejnižší číslo nezaměstnanosti je důležité pro prosperitu a další rozvoj Česka.

Co mne jakožto osamělé ivalidní ženské chybí, je něco jako hodinový manžel, který zvládne uklidit uhlí ,posekat zahradu, zrýt záhonek, zateplit psovi boudu, přidělat poličku apod. ve vesnicích žije mnoho starých lidí, zejména vdov, nejsou šikovní sousedé. Takový šikula by mohl pracovat i pod obcí.

Vidím kolem sebe spoustu nekvalifikované práce, bydlím na vesnici jezdím busem do města , bylo by třeba udržovat silnice i okolí silnic,tzv. škarpy, sekat tam trávu ořezávat stromy. sklízet ovoce, vyčistit lesy (mnohdy lesíček v Polabí vypadá jako prales), udržovat pořádek ve vesnicích i městech.

Milos Adam
16.06.20

Typické, jak se manipuluje s čísly. Jsou tady skupiny, které už 2 - 3 generace nepracují a nic se neděje. Žijí lépe jak někteří pracující. Na druhou stranu by odbory měly pomoci, aby hodně lidí nedělalo za minimální mzdu. U nás je zkrátka někdy výhodnější nepracovat. A politici na to kašlou.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..