Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Prominutí povinnosti EET v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu

24.03.20   2   Rozpočtový výbor

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona

Váš názor nás zajímá

Navrhuje se prominutí EET po dobu 3 měsíců od ukončení nouzového stavu vyhlášeného 12. 3. 2020. Je tato doba 3 měsíce dostatečně dlouhá?

Vládní návrh zákona o některých úpravách v oblasti evidence tržeb v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu /sn. t. 788/ MF Navrhuje se prominutí povinnosti vyplývající z evidence tržeb pro subjekty těchto povinností, (tedy poplatníky daně z příjmů) s výjimkou povinnosti zacházet s autentizačními údaji, certifikátem pro evidenci tržeb a blokem účtenek tak, aby předešel jejich zneužití. Subjekt evidence tržeb nebude povinen plnit evidenční povinnost a povinnost umístit informační oznámení v období 3 měsíců ode dne ukončení nouzového stavu vyhlášeného dne 12. března 2020. Cílem je poskytnout poplatníkům dostatečný čas na přípravu na opětovné zahájení evidence tržeb, případně na její zahájení u poplatníků, kteří doposud povinnost evidovat tržby neměli.

Diskuze a hlasování u tohoto návrhu již není aktivní.

Komentáře ostatních hlasujících

EET není problémem, jak se zde kolega snaží naznačit! Problém je v lidech!

Hlasoval jsem pro jen proto abych se mohl vyjádřit coby odpůrce jakéhokoliv EET.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..