Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Rekodifikace stavebního práva

Další témata:

Nový stavební zákon byl poslanci schválen. Základní přínosy vládní předlohy: jeden úřad, jedno řízení, kterým se stavba povolí, dodržování stanovených lhůt, digitalizace celého procesu. V konečném důsledku bude celé stavební řízení probíhat rychleji a bude výrazně zjednodušené. Zákon nyní dostanou k projednání senátoři. Souhlasíte s poslanci? Podpořili byste tento zákon? Anebo máte připomínky a výhrady?

Plný souhlas s panem *****kem, jenže na to rázné zakročení v dnešní době nejsou lidé, ti by se pro nás museli hledat v jiné dimenzi vesmíru, vždyť do čeho se u nás sáhne, tak jen ....

Nový úřad, nové zmatky. Zrychlení stavebního řízení v nedohlednu. Proč se rázně nezakročí proti vedení organizací, které nedodržuje stávající lhůty? Exemplární potrestání všech (ne)zodpovědných pracovníků a zákon nebude třeba měnit.

Nedokážu dohlédnout konce a nechci dělat účet bez vrchního ( vlády) který už u toho případného krachu nebude. Ale třeba nepovedená šaškrána se Sportovní agetůrou mně optimisticky nenaplňuje. Uvidíme!

Už jsem o tom psala, kde vezmete pracanta, supermana, který obsáhne veškerou agendu (zkušenost ze st. spr. každá prac. s. dělá jen odsud až podsud a ostatní je nezajím. Lhůty, nenechte se vysmát? A digital., všichni víme, jak to u nás chodí a jak vše co se zavede, je lid. pro smích, a neb k pláči !

Odpovědi podle pořadí položených otázek:
- souhlasím s poslanci
- podpořil bych tento zákon
- mám připomínky - 1) úřednící i stavitelé si budou těžko zvykat, 2) nebude to VÝRAZNĚ jednodušší, 3) bude to o málo rychlejší (možná)
ALE URČITĚ TO POJĎME ZKUSIT

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..