Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Vláda vyhlásila nouzový stav do 28. března

Další témata:

Od 27. února po dobu 30 dnů vyhlásila vláda další nouzový stav tentokrát s velmi přísnými opatřeními. Důvody jsou rychlé šíření takzvané britské mutace, ale i potvrzený výskyt takzvané mutace jihoafrické. Dále pak velký nárůst těžkých případů pacientů s nemocí covid-19 a kritická situace v nemocnicích. Z vystoupení některých opozičních poslanců stále zní, že restrikce špatnou koronavirovou situaci nevyřeší. Podaří se vládě současné špatné predikce zastavit s vědomím toho, že občané jsou již unaveni z neustálých zákazů?

Zdá se, že opatření pomalu zabírají! Pomalu jen díky tomu, že si musí někteří demokraté honit triko a nerespektovat potřebné.

Piráti se vidí jako vláda, ale na přímou otázku místopředsedy vlády Hamáčka, co by dělali lépe a jinak nedokáží odpovědět. Prý nejvíce chybí dětská hřiště! (Dnes u skočdořečky Tománkové primátor Prahy)

Situace se lepší, nervozita zůstává. Navzdory tomu, že se opatření ukazují jako efektivní, nelze očekávat masivní snížení počtu nemocných během jednoho týdne, tak někteří zoufalci už zase volají po rozvolnění! Přitom z logiky věci, by bylo lepší ta opatření prodloužit ještě o dva tři týdny!

Nafouknutá bublina splaskla. Ale špatná pachuť pomluv, klepů, dezinformací bohužel zůstane. Bude teď těžké pokaženou reputaci nejlevnější vakcíny napravit a tu pomoc bude výrobce naopak potřebovat od všech aby vyvrátil i zde prezentované zvěsti o mrtvých a podobné nesmysly.

Jak se tak situace vyvíjí, tak si důvod pro odmítání vakcíny od Astra-Zeneca udělá výrobce a dodavatel sám. A ani mu nebude muset nikdo pomáhat (sic.). Zvěsti o zemřelých po aplikaci jejich vakcíny, permanentní potíže s množstvím dodávaného materiálu ve vztahu k objednávkám k tomu jistě povede.

Doufám, že díky stále nepříznivému vývoji, budou ta omezení platit aspoň do půli dubna! Unaveni jsme všichni, neprospívá to, kromě potlačování epidemie, ničemu! A restrikce? To je věc, kterou u nás bohužel neumíme použít! Zato švejkování nám jde náramně.

Nevlastním žádná media a ani nemám povědomí, že by zde nějaká media řídila Babišovu vakcinaci. Co pro to aby nebyla odmítána (Astr. Zen) udělal Babiš? A co když je to záměr jiného tisku pro prostor na Sputník či Sinopharm? Srším-li vtipem tak vy babišizmem kolego Sazečku.

Tož přátelé, diskutéři, i v době koronaviru by bylo vhodné dodržovat český pravopis, ať nejsme stejní jako pisálci na stránkách bulváru

Ten fakt, že nám některé státy pouštějí tisíse vakcín které sami potřebují, že poskytují volná lůžka jsem vynechal v domnění všeobecného povědomí. Mé informace jsou z webu ourworldindata.org ale informace tohoto typu byly i novinky.cz kde jste doma ale tyto jste asi nezaregistroval.

Kolego Kašpare, vtipem tedy jen sršíte, ale zapomněl jste, nebo úmyslně vynechal fakt, že covid řádí po celém světě a vakcína z vodovodního kohoutku jaksi neteče! Navíc se dostáváme, a právě i díky vašim médiím, do situace, kdy jedna z vakcín (A Zeneca) začíná být odmítaná.

Naše republika zoufale zaostává v očkování proti covidu-19. Ze všech zemí visegrádské čtyřky jsme nejpomalejší a nacházíme se i pod unijním průměrem. Je to kampaň, odporná média a neschopní opozice. Nebo jsem někoho vynechal?

Mělo by to být na půl roku. A bez zbytečného politikaření v Parlamentu. Zákazy by nemuseli být, kdyby lidé z vlastní ****e respektovali odborná doporučení jak se chovat. To se ale neosvědčilo.

Josef Musil
02.03.21

Ruská vakcina je určitě dobrá. Její schválení je zřejmě ze známých politických důvodů silně odmítáno jak EU, tak naším kontrolním úřadem. Důvodem odmítání jsou i důvody ekonomické, protože farm. firmy ji jistě považují za silnou konkurenci.

re p. Sazeček. Myslím, že by ten robot vydával a rozesílal žádanky na testy a doporučoval pití horkého čaje s citronem, to co dnes dělají lékaři on line. Kde by lékař neonemocněl, byla by záruka, že alespoň části pacientů by se dostala kvalifikovaná péče předtím než si dojdou do nem. třeba i umřít.

Vy se paní Kapalová domníváte, že ti zdravotníci, kteří onemocněli covidem neměli OOP? Obávám se, že měli a měli jistě od začátku lepší ochranu než průměrný pacient! A ten robot by řešil co? Prostě distanční řešení pacientů je dostatečné, jen musí fungovat!

Pane Sazečku dovoluji si namítat, kdyby pacient zavlekl do ordinace covid..... poté může stále fungovat telefnicky fungující robot..... Kdyby lékaři měli OOP nemělo by se jim nic stát.

Kázeň jednotky není možná bez kázně jednotlivce (z vojny). Pokud se příkazy nedodržují, tak jsou neúčinná a mají demoralizující vliv. Pokud šéf Národní sportovní agentury po svém angažmá v Teplicích zůstává ve funkci, tak je to výsměch všem lidem, kterým se předpisy neustále zpřísňují. FUJ!

Co člověk to názor. Bohužel i "odborníci" nebo "experti", každý říká něco jiného! Jak to potom má řešit vláda, jak má rozhodovat PS nebo Senát? Hned první příspěvek dole nemohu skousnout. Co potom hypoteticky, když první pacient zavleče covid do ordinace a ta zavře a nebude ani na telefonu?

Urychleně nakoupit ruskou vakcínu Sputnik V a očkovat. Lidi jsou znechuceni? Spíš zhýčkaní. Dodržovat pravidla, které vláda vyhlásila již vloni. Každý stát má omezení a tvrdě je vyžaduje. U nás skoro nic. Dávat mnoha tisícové pokuty, ne 5000, ale desetitisíce a většina by si to rychle rozmyslela.

Vytečkovaná je diagnoza jejíž nejčastější příčinou je Alzheimerova choroba která v průběhu času způsobuje zhoršování různých funkcí mozku, mezi které patří paměť, myšlení, jazyk, plánování a také osobnost

To nemalé množství lidí kteří přežili tu kyslíkovou terapii v nemocnici mají určitě jiný pohled na lékaře ale to je věc názoru. Nejznámnější popírač cov.19 Klaus st. má už také osob. zkušenost a slovy syna je pod kysíkem, léky a dohledem doma a je o něj nadstardatní péče. Co bude, přežije-li to?

"Bohužel už se potýká s poměrně pokročilou fází ******* a teď, pokud to dobře přežije, tak jeho výstupy budou o to důraznější. Je to člověk který bude ovlivňovat lidi ve smyslu absence covidu a nenošení roušek" Míní primař covid. oddělení nemocnice v Sokolově Martin Straka. To je super diagnoza.

5) být špatným prorokem, ale vy ostatní ještě věříte, že někdy budeme normálně žít.... Ta nemoc tu bude stále, jako miliony jiných virů a bude mutovat a žádná rouška, respirátor, rozestupy ani vakcína tomu nezabrání.

4) a e-recepty měli zabránit tomu, aby lidé obtěžovali zdravotnickou vrchnost, možná už když se to zavádělo, tak už vy****ní věděli, co nás čeká, nebo taky to, co na nás ušijí. Jsem čím dál více znechucenější . Místo abych se těšila na jaro, nevidím východisko z nesmírné buzerace a útlaku. Nechci

3. pro skutečně nemocné!!! Copak se svět zbláznil, když na smrtelnou nemoc doporučí čaj s medem a paralen!!! Nebo jsou naši lékaři tak strašně vyplašení, že se bojí nemocných? Kde je potom Hypokratova přísaha a kde je etika, kde je obyčejný selský rozum? Nebo je to plán, možná už e- neschopenka a

2) odběry a event poslal na rtg nebo jiné odbor. vyšetř. . Praxe je ta, že se opomíjí zápal plic v začátcích onemoc. a lidé přicházejí do nemocnic s již rozvinut. mnohdy i bakteriál. infekcí a to už je pro oslabené fatální. Myslím, že místo utahování šroubů a omez. zdravých, by se mělo více dělat

To už je fraška, očekávám mutaci arabskou, ruskou a možná i tibetskou, prostě nevěřím. A co vidím a vnímám je to, že praktičtí lékaři neléčí , pracuji na homeofice tj po telefonu. Normální by bylo, aby prak. lékař vyšetřil člověka se zdravotními příznaky, poslechl si ho, zjistil TK, CRP, provedl

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..