Slovo úvodem

Vážení a milí,

poslední týden v červenci jsme projednali tyto zákony:

Otcovská dovolená se pravděpodobně prodlouží na dva týdny a podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní, předpokládá to poslanecká novela o nemocenském pojištění.

Závěrečným hlasováním prošel i vládní návrh o dětských skupinách. Na jesle se nezmění, budou i nadále pro starší děti. Předloha také zakotvuje jejich financování.

Zvýšení důchodů o 300 korun od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023 jsme schválili ve vládní novele o důchodovém pojištění. Zároveň jsme odhlasovali možnost předčasného důchodu až o pět let pro příslušníky integrovaného záchranného systému bez dopadu na výši penze.

Dodatečné přidání 300 korun k důchodům by příští rok stálo podle důvodové zprávy 10,6 miliardy korun. O rok později by to bylo 10,9 miliardy korun a v následujícím roce 11,1 miliardy korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí zdůvodnilo zvýšení důchodů tím, že očekávaný růst penzí bude nižší než v posledních letech.

Zvýšení příspěvků na péči pro lidi se zdravotním postižením, kteří využívají pobytové sociální služby, jsme schválili v poslanecké novele o sociálních službách. Částky by měly být stejné, jako mají postižení, kteří žijí doma. Stát by na těchto dotacích vydal podle odhadu předkladatelů o 3,4 miliardy korun ročně navíc. Předkladatelé rovněž uvedli, že naopak díky tomu by mohl stát snížit dotace na sociální služby.

Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku (Bohuslavice nad Vláří, Haluzice, Lipová, Slavičín a Vlachovice), jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z roku 2014 rozdělit celkové odškodnění téměř 700 milionů korun.

Návrh zákona podepsali poslanci napříč poslaneckými stranami. Mezi podepsanými jsou hlavně poslanci, kteří jsou ze Zlínského kraje. Pro hlasovalo 113 poslanců ze 123 přítomných, proti nehlasoval nikdo. Předlohu jsme schválili ve zrychleném režimu.

Schválené zákony budou odeslány do Senátu k projednání.

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Jednorázový příspěvek a zvýšení valorizace penzí

Další témata:

Pokud by navýšení penzí bylo o 500 korun, senioři by měsíčně dostali až o 1 340 korun navíc. Vláda také uvažuje o jednorázovém příspěvku 5 000 korun. Jste s těmito návrhy spokojeni?

Už není co dodat. Stalo se a rozhodnutí považuji za správné. Jsou lidi, kteří potřebují nejenom valorizaci, ale i příspěvek )třeba na léky) při nízkých důchodech nebo exekuci. A majetnější se podělili s vnoučaty...

My už jej máme taky, ale zároveň nemáme, podělili jsme vnoučata a je nám dobře. Děkujeme spolu s vnoučaty

My už ho máme na účtě. Stejně jako všichni ostatní.

Konečně návrh schválen , teď budeme ve sladkém očekávání, kdy se dočkáme. Ale trvalo to

Naprosto správný návrh. Mělo zůstat 6000 Kč. Ale i tak je to fajn.

Senátní výbor nedoporučil příspěvek 5000 Kč důchodcům, ve hře je pozměňovací návrh.

Tak jsme se dočkali, a bylo zajímavé vidět boj TOPKY a ČSSD, kdo pro důchodce bojuje a za celá léta udělal více, viz jednání dnešní PS, opět výsměch našeho parlamentu , a ani zmínka o navýšování platů u těch, kteří stále mají málo a napřeženou ruku --STÁTE PŘIDEJ !!!

JAKO JEDEN Z MÁLA PÍŠU K VĚCI. JSEM PRO OBA NÁVRHY, BOHATÝCH SENIORŮ JE V NAŠÍ KRÁSNÉ VLASTI MÁLO.

Většině seniorů penízky pomohou a kdo je nechce, at je vrátí. Moc by jich podle mě nebylo

Tak já po odpracování 39 let, a vychování 4 dětí, jsem ráda za každou korunu, protože má, zasloužená odměna " je 11 tis. Tak tak asi, a kdo říká, že nechce, asi má dost, a nebo lže sám sobě.

Přátelé senioři, mnohé diskuze jsou nedůstojné seniorské hodnosti. Osobní rozpory si běžte vyřešit jinam. Příspěvek 5000 Kč pro důchodce není potřeba. Co je potřeba, tak zabezpečit pravidelný růst důchodů podle růstu inflace a podle růstu průměrné mzdy.

Ano, zbytečná. Začal jste ji 1.9. vy, nemístným poučováním a lekcemi slušnosti. Pokud je zde téma o koze, na plkání o voze je jiné vlákno.

Jsem názorů, že tato diskuse sem opravdu nepatří. Netýká se dané otázky.

Já o voze, někdo o koze, zbytečná diskuse. !!!

Buďte tak laskav a při srovnávání komoušů a estébáku s vámi a ostatními mne prosím vynechte. Já dotyčné, stávající či převlečené, nemám rád. Což je má věc a tito na pranýř patří. Viz lustrační zákon. Ale zmínka je zde jen o jednom o kterém tvrdíte, že není horší než já. Pane přečtěte si co píšete.

A k vašim dotazům. Včera chcete vědět s kterými ptáky sedávám, jakým přínosem jsem pro seniory pak chcete zveřejnit nějaké macešské obce, co budete chtít zítra. Vzhledem k GDPR vám toho asi moc nesdělím obzvláště když sám jednu odpověď z 8.9. dlužíte. Chci se vrátit k původnímu zadání vlákna. Děkuji

Pane Kašpare, to, že někdo byl partajník a estébák se dá dnes konstatovat o mnoha lidech ve všech komunitách, ale to neznamená, že všichni jsou horší než my ostatní, včetně Vás, tak se poohlídněte po jiném na pranýřování.Pokud jste výjimkou, tak odpovězte na můj dotaz z 3.9., ale není to nutnost

Nevím kdo zde stanovuje nějakou úroveň členů. Co však vím je, že se mnohým zde nelíbí skutečnost mnou napsaná 3.9. a rádi by na to zapomněli protože jsou jeho ****či a já jejich volbu nezpochubňuji. Nesnáší-li někdo tato fakta neexistuje přijatelnější forma sdělení pro pochopení.

Jakou formu tedy pane jaroslave?

Paní Hereinová, dávám Vám za pravdu, ale nesnáším tuto formu konstatování a tvrzení

Pánové, pište k věci toto je pod úroveň členů seniorparlamentu

Co chcete dokazovat? Vy nevíte, že váš guru byl partajník a estebák? Asi si hodně nepamatujete nebo nechcete. Toto je smutné. Konstatování skutečnosti není pomluva. Vaše slavná minulost vám nedává právo mne lustrovat a udílet mně lekce slušnosti a zpochybňovat mé členství v tomto parlamentu.

Ještě k těm vranám pane Ladislave. Pochlubte se s kterými ptáky sedávate Vy a co jste s nimi v minulosti dokázali a jakým přínosem jste pro naše dnešní občany, seniory. Ptám se proto, že jsem ve starobním důchodu již 26 let, tak si hodně pamatuji.
A to mentorování, je jen malá lekce o slušnosti

Pane Ladislave,mám odpracováno 35 let v hornictví s každodením styku s lidmi na pracovišti, ale o nikom se nemohu dodnes vyjádřit, že měl pro mě nepřijatelnou minulost a byli tam různí exoti. Hodnotíte člověka bez dodání důkazů, což se nazýva pomluva a ta se nehodí na člena senior parlamentu. Smutné

Jak vhodně si nazývá svého chlebodárce 30% jeho ****čů je mně jedno. Pro mne je to osoba s nepřijatelnou minulostí a chápu, že vrána k vráně sedá. Co však nechápu je mentorování.

Nevím, jestli je vhodné někoho nazývat jinak než pravým jménem když třetina národa mu fandí a obvzlášť z řad seniorů. Nebo máte snad lepší ohlasy na někoho jiného ???

Zadání je zavádějící neboď se nejedná o zvýšení mandatorní ale jednorázové, Burešem nazvané rouškovné což je v podstatě ****bné. Jen se hádali zda je rozestřou do celého roku či vyplatí najednou. Nakonec vládní koalice rozhodla ****bné 5000 kč vyplatit letos v prosincovém termínu.

Plný souhlas s pani Kapalovou. Jednorázový příspěvek v jakékoli výši se velmi rychle utratí a neplní roli zvýšování životního standartu během celého roku.

Mám obavy, že jednorázový příspěvek, ať už jakýkoli (mám informace o vyšší částce, což o to, byla by dobrá), ale myslím, že by se nepočítal do průměrných důchodů a vyhnul by se v budoucnu valorizaci. Proto jsem raději pro zvýšení měsíčních důchodů nad rámec zákona.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..