Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zvýšení důchodů o 300 korun

Další témata:

Poslanci schválili od ledna příštího roku zvýšení důchodů o 300 korun. Podle důvodové zprávy k návrhu zákona by dodatečné zvýšení penzí stálo příští rok státní pokladu 10,6 miliardy korun. V rámci rozpravy vystoupili někteří poslanci s argumenty, že si stát toto navýšení nemůže dovolit. Jaký je Váš osobní názor na zvýšení penzí?

Je to správné. Ukazatel poměru růstu důchodu k růstu mezd se stále nedaří udržet. S ohledem na zveřejňovanou inflaci a s ohledem na to, že důchodci opravdu mají jiný spotřební koš by se to mělo zohledňovat pravidelně.

Ano, nemůžeme do****t. Je to krátkozrakost s rčením, po mně potopa. Babišovskou mluvou je to účelovká, kampaň a před****bní oblbování naivních důchodců.

Takže za mne je 300,- Kč nad zákoný nárok málo!!!!

Stále je inflace minimálně dva až tři roky napřed. Takže důchodci jsou stále jen považovaní jako něco obtížného na co nechce nikdo vydávat peníze.... jsou si vědomi, že jsme staří málo akční, málo pohybliví, opatřebovaní a nemocní a chudí a nemáme možnost sdružit se a jet do Prahy demonstrovat!!!!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..