Slovo úvodem

Vážení a milí členové Senior parlamentu,

máme 9. volební období Poslanecké sněmovny.

Na pondělí 8. listopadu je svolaná ustavující schůze v rámci, které proběhne slib poslanců.

Dále navrhneme ustavení mandátového a imunitního výboru, stanovíme počet místopředsedů Poslanecké sněmovny a navrhne se jejich volba.

Dalšími body programu budou návrh na volbu předsedy Poslanecké sněmovny a návrh na zřízení sněmovních výborů.

Vážení a milí,

velmi rád bych navázal na setkání, které jsme měli ještě před covidem. Věřím a snad nám tentokrát i osud bude nakloněn, že se to konečně podaří a ve Sněmovně se opět sejdeme.

Přeji vám pěkné podzimní dny, hodně zdravíčka a opatrujte se!

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zvýšení důchodů o 300 korun

Další témata:

Poslanci schválili od ledna příštího roku zvýšení důchodů o 300 korun. Podle důvodové zprávy k návrhu zákona by dodatečné zvýšení penzí stálo příští rok státní pokladu 10,6 miliardy korun. V rámci rozpravy vystoupili někteří poslanci s argumenty, že si stát toto navýšení nemůže dovolit. Jaký je Váš osobní názor na zvýšení penzí?

Je to správné. Ukazatel poměru růstu důchodu k růstu mezd se stále nedaří udržet. S ohledem na zveřejňovanou inflaci a s ohledem na to, že důchodci opravdu mají jiný spotřební koš by se to mělo zohledňovat pravidelně.

Ano, nemůžeme do****t. Je to krátkozrakost s rčením, po mně potopa. Babišovskou mluvou je to účelovká, kampaň a před****bní oblbování naivních důchodců.

Takže za mne je 300,- Kč nad zákoný nárok málo!!!!

Stále je inflace minimálně dva až tři roky napřed. Takže důchodci jsou stále jen považovaní jako něco obtížného na co nechce nikdo vydávat peníze.... jsou si vědomi, že jsme staří málo akční, málo pohybliví, opatřebovaní a nemocní a chudí a nemáme možnost sdružit se a jet do Prahy demonstrovat!!!!

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..