Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu

Další témata:

Poslanci schválili rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. Úřad by mohl kontrolovat například hospodaření České televize, Českého rozhlasu, statutárních měst a krajů či zdravotních pojišťoven, ale i státních podniků a fondů. Nejvyšší kontrolní úřad nyní prověřuje jen hospodaření se státním majetkem a plnění státního rozpočtu. Podporujete rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu?

Proč ne. Ale zase těch pravomocí ne moc. Co kdyby např. zjistili kdo otrávil Bečvu.

Souhlasím. Závěry NKÚ by se neměly pouze PROJEDNÁVAT, ale na jejich základě činit opatření, případně ZAHÁJIT TRESTNÍ ŘÍZENÍ. Pokud NKÚ něco zjistí, tak se všichni úspěšně vymlouvají.

Ukazuje se, že NKÚ v poslední době plní perfektně úlohu kontrolního orgánu státní správy. Tedy by bylo potřebné rozšířit i jeho kontrolní činnost na VŠECHNY organizace, spojené se státním rozpočtem

Ano, souhlasím, ale na rozdíl od pana Kudrnáče si myslím že to nárůst zaměstnanců i rozpočtu NKÚ bude.. ale pokud by to bylo ku prospěchu věci, pak je ten nárůst omluvitelný.

ANO souhlasím, nemělo by to ale způsobit nárůst zaměstnanců úřadu a zvýšení jeho rozpočtu.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..