Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Nízkouhlíkový zákon (Lex Dukovany)

Další témata:

Poslanci schválili takzvaný nízkouhlíkový zákon "Lex Dukovany". Vládní předloha má zavést způsob stanovení výkupní ceny z nového bloku elektrárny, což souvisí se zajištěním financování celého projektu. Pro výstavbu bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách. Rusko a Čína mezi tyto státy nepatří. Jaký máte v obecné rovině názor na situaci kolem nového bloku dukovanské elektrárny?

Souhlasím s úvahou p. Kreutzera a i s vyjádřením a postojem p. Kudrnáče a Vratislava K.

Jsem proti vyřazení Ruska a Číny z těchto vládních zakázek. O tak zásadních záležitostech by měli rozhodovat odborníci, ne politici.

Zbývá posledních patnáct let energetické soběstačnosti. Jen blázen by v současné situaci ****l jiné řešení, než urychlenou dostavbu reaktorů, jak v Dukovanech, tak i Temelíně. Zoufalá "zelená" energetická politika EU přímo ohrožuje budoucí život obyvatel ČR!

Kšeft je kšeft, jak pro koho,tak udělejte z dostupných technologií guláš a ten pak realizujte a nenechte rozumovat TY ,co prosazují jen ten kšeft

Kšeft je kšeft. :-)

Netroufám si zde ani v obecné rovině napsat vlastní názor. Nechci zdejším soudruhům a příznivcům totalitních režimů způsobovat vysoký tlak a nevědomky tak zvedat necovidové statistiky odchodů z tohoto světa. Ne všem se povedlo dospět do světa demokracie, respektu a osobní svobody.

Myslím, že stávající jaderná energetika pracuje již desítky let s ruskou těžkou technologií a francouzským systémem měření, ovládání a zabezpečení. Toho jsme se teď vzdali. A nepamatuji se, že bychom za léta provozu řešili nějaké podstatné příhody a závady. Škoda, že budeme měnit to, co funguje.

No tady jde hlavně o to vyřadit Rusko a Čínu, takže jsme zase za užiteční "y-d.i..-. oti". Myslím, že "kámoši" z EU a USA si zase mnou ruce a slintají blahem a např. kra****ící firma u USA Westing. (zapomněla jsem jméno) se připravuje na revitalizaci. Nechápu, řítíme se do katastrofy nejen energet.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..