Slovo úvodem

Vážení přátelé,

důležitý zákon o drahách jsme v pátek 17. září projednali ve třetím čtení. Schválili jsme mimo jiné přísnější dohled nad dodržováním pracovní doby a odpočinku strojvedoucích na železnici.

Pomocí monitoringu jejich licencí může stát jednoznačně zjistit, jestli konkrétní strojvedoucí neřídí v rozporu s předpisy nad rámec směny. A zda například v době odpočinku nedělá pro jiného dopravce. Drážní novelu budou nyní posuzovat senátoři.

Výdaje Státního fondu podpory investic letos stoupnou, budou hrazeny plně ze státního rozpočtu. Zvýší se o 1,8 miliardy na 5,24 miliardy korun. Z toho 1,4 miliardy korun vláda přesunula z vládní rozpočtové rezervy. 

Tyto dodatečné peníze jsou určeny na pomoc lidem v obcích postiženým červnovým tornádem na jižní Moravě a také v obci Stebno na Lounsku. Návrh jsme schválili 101 přítomnými poslanci.  

Na závěr volebního období mezi nás přišel nový poslanec. Lukáš Vágner (ČSSD) složil v úvodu dnešního jednání slib poslance. Nahradil Romana Sklenáka (ČSSD), který se stal členem Kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu a mandát poslance mu zanikl.

Radek Vondráček

Poslanecká sněmovna, 17. září

Vyhledat diskuzi

Ochranné plexisklo v jednacím sále

Další témata:

Poslanci Volný i Bojko byli kvůli ignorování opatření proti šíření koronaviru už opakovaně vykázáni z jednacího sálu. "Předpokládám, že od variabilního týdne (v týdnu od 22. března) budeme mít ochranu těch, kteří sedí okolo ve formě plexiskla,“ uvedl Radek Vondráček. Přispěje ochranná bariera (plexisklo) u poslaneckých lavic k ochraně ostatních poslanců? Jak vnímáte situaci kolem poslanců Volného a Bojka?

Bezmoc je nejhorší pocit, který může člověk zažít. Ti dva, Volný a Bojko, nám toho pocitu dávají užít na dlouhou dobu dopředu. Přál bych si jediné, aby se už nikdy nikdo takové lidské kvality jako oni dva, do PS nedostal!

Tato , jistě světově bezprecedentní situace, jasně ukazuje, do jakého bahenního marastu klesla česká společnost. Ani v parlamentu není nikdo schopen dát průchod zákonu!! Strážníci pokutují občany, sedící bez respirátorů na lavičkách v parku !!!

Zbavit imunity a trestně stíhat.

Nedodržování vládních narizeni je trestný čin a ani plexisklo nás neochrání, protože stejným způsobem se chovají mimo PS

Tito dva poslanci jsou ostudou národa. Zákonodárce by měl jít příkladem a ne současnou situaci znevažovat.

Pokračující vývoj o nějaké gigantické úrovni těch dvou nesvědčí!

Tak to já jsem optimista, žádné dráty mě neděsí. Samozřejmě, že to je na PS, jakým způsobem si ošetří vnitřní pravidla, ale b.l.b.uvzdorné to nebude nikdy. Tak jak jsou zločinci vždy napřed před zákonem, tak budou napřed ti jednodušší "Flákaci" před slušnými lidmi!

Pokud se budeme všichni chovat tak jak tito dva exoti a někteří klauzovci to zde kvitují s povděkem, tak po velikonocích nebude plexi jen kolem těch dvou ale ostnatý drát kolem celé země. Nakonec se to již od západu děje

Nevím co má společného plexi kolem Volného a Bojka s kancléřkou. Ale pokud někdo šíří takové hoaxy o čípování Evropy Merklovou s tím, že ji staví do první řady před Hitlera se dopouští tres. činu šíření poplašné zprávy podle parg.357/1 TZ. A to i v případě, že podobnou informací má tzv. z druhé ruky

Využívají jen to, co si poslanecká sněmovna odsouhlasila již dříve a to, že na jednání se pravidla nošení nevztahují. Jsem pro, aby je ochranka pokaždé vyvedla ze sálu. Ať to všichni v televizi vidí.

Kdy už nám někdo otevřeně řekne, k čemu jsme se v EU, nebo někde jinde zavázali a k čemu jsme pomalu, ale jistě vedení.Pokud má Merklová představu o očípované Evropě, tak je horší, jak ten , co rozpoutal druhou světovou a chtěl dobýt Evropu. ONA si jí chce jen podmanit, proto ty vymýšlené nesmysly

3) tak to mnoho lidí začne s povděkem dodržovat. Když se nezačneme bránit, dle mého soudu nesmyslným nařízením, tak se bude útisk a sešněrování lidí jen a jen stupňovat a pak až procitnou ti, nyní nadšení přijímači zákazů, asi už to vůbec nepůjde zvrátit. Na současném stavu mají vinu média!

2)a bez respir. i mimo konzumaci vesele debatují. A mimochodem nikomu nepřipadají divná ty opatření, nejdřív šije celý národ roušky, kupuje zdr, ústenky a pak skoro ze dne na den jsou povinné respirátory.... mám obavy, že až nám "odborníci" nařídí nosit na hlavě zmijáky a jinde třeba suspenzory,

Podle mne jsou ostudná především opatření proti šíření coron. a jestliže mají ústav. činitelé výjimku, nelze je za to trestat ani odsuzovat a navíc být pokrytečtí. Viděla jsem totiž autentické současné fotky z poslanecké sněmovní restaurace (obdoba závodní jídelny), kde sedí několik osob u stolu

Ono to není o hlavě a rybě. Ono to je o tom, jak si společnost vykládá "svá" práva a přitom zapomíná na to, že i ti druzí mají svá práva, ale především, že všichni dohromady máme nějaké povinnosti!

Milos Adam
12.03.21

Nebetycna ostuda. Kdyz poslanec odmita respektovat nastavena pravidla a ceska legislativa nedokaze presvedcit. Pak se neni mozne divit, ze nezanedbatelna cast populace ma ze zakonu a narizeni srandu. Holt ryba smrdi od hlavy.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..