Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Solidarita mezi lidmi

Další témata:

Předseda Senátu v neděli 28. února v médiích vyzval k solidaritě mezi lidmi. Ti občané, kteří jsou na home office a krize je zatím nepostila, by měli dát část své mzdy lidem v krizi. ..... Následně 1. března svůj návrh upřesnil: „Možností je zmrazit příjmy lidí, kteří dělají ve státní sféře. Myslím zejména ty, kteří mají výplaty pořád stejné, nijak se jich ta pandemie nedotkla a zároveň nejsou extra vytížení. Rozhodně tedy nemyslím zdravotníky nebo učitele,“ uvedl. Co si o tomto dalším návrhu myslíte?

Nechci nikoho omezovat v seberealizaci v nicotnostech a snad se správce webu smiluje a zase něco najde v podobném duchu. I v češtině máme podobná prohlášení a nemusí to být z upalování. Třeba že stokrát nic umořilo ........

Pan předseda Vystrčil "Následně 1. března svůj návrh upřesnil: „Možností je zmrazit příjmy lidí...
Jestli správce webu nepochopil tu vyčpělou aktivitu a nechává tady otázku k diskuzi, co s tím? A vůbec, proč se nás tu na něco ptá, pokud se nemůžeme vyjádřit? Sancta simplicitas!

Předseda Vystrčil nevlastní 250 firem na které se mu musíme finančně skládat v podobě dotací. Myslel jsem, že tato vyčpělá Vystrčilova aktivita byla vysvětlená, autor z ní z omluvou vycouval. Jen to někteří nepochopili a potřebují pořád radit co by dotyčný mohl či nemohl.

Pan předseda Vystrčil by mohl, podle příkladu některých vrcholných představitelů, věnovat svůj plat potřebným, nebo jeho část bez výzev! Proč se schovává za druhé.

Těch předsedů s podivnými myšlenkovými pochody je víc. Obzvláště ten nejvyšší. To je unikum. To už nejsou myšlenky ale diagnoza. Ale o tom se tu nesmí. Takže pššt a držet basu.

Vůbec byla špatně z****na cílová skupina. Proč právě home office? Vhodnější by asi bylo vyzvat jednoduše ty, kteří zatím tou situací prochází dobře. Takto to vypadá, že ti na H-O jsou na tom bůhvíjak dobře. Totéž platí o tzv. ri***ových skupinách. Vyvolává to nesprávné reakce okolí!

Myšlenku měl dobrou , a i částečně pravdivou, ale snažil se s ní prorazit na nepravém místě a neúrodné půdě vhodné k uchycení a vzejíti

On má pan předseda občas divné myšlenkové pochody!

Milos Adam
12.03.21

Pokud by predseda Senatu sel prikladem a prevedcil i ostatni Senatory a Poslance, proc ne. Jinak je to jen obycejna provokacka k nastvani lidi. Chce to nejprve myslet a az pak placat.

Je těžké komentovat něčí pocity. Jako pocit kolegy Sazečka, že se s ním hádám. Nehádám. Spíše cítím stálé útoky na mé komentáře. Snad se časem také vycuká.

Pan předseda neměl chytrý nápad, ostatně to nebylo poprvé, ale zase se proto se kolego Kašpare nemusíme hádat! Nakonec mu (Vystrčilovi) asi někdo vysvětlil, že to nebylo chytré a tak se vycukal!

Nevím kdo zde zadává taková to tendenčně zaměřovaná témata navíc den po dni doplňovaná s jiným záměrem. Ale na druhou stranu se nesmím divit na jaké půdě se nacházím.

Napsat o předsedovi senátu, že je správný bolševik, přihlouplý a nebezpečný populista který vyvolává nenávisti je silné kafé. Pokud by to napsal kdokoli ze zdejších bral bych to "duchodcovsky" ale s vaší byvalou minulostí lánského pučisty to koresponduje.

Správný bolševik! To už tady přece bylo. Úředníky do výroby. Jen přihlouplý populismus. Navíc nebezpečný. Vyvolávání nenávisti.

Josef Musil
02.03.21

Jestliže to myslíme se solidaritou vážně, tak musíme všichni uznat, že na řešení současné situace se musíme podílet všichni bez rozdílu. Někteří totiž proděláváme, zatím co druzí ne. Kompenzace vlády jsou často problematické.Zaplatit je ale budeme stejně muset všichni.

Pan Vystrčil úspěšně přesvědčuje občany, jakou je Senát kvalitní zákonodárnou institucí. Na vojně se říkalo, jaký velitel, taková jednotka. Dobrovolnosti se meze nekladou, pan Vystrčil může na dát postiženým celý plat i náhrady.

Nečetl jsem SMS paní Benešové, nemám tu možnost a ani nevím komu to psala, ale zřejmě jde ve stopách kolegyně Maláčové. Ta se ovšem také pořádně neomluvila!

Předseda Senátu svou iniciativu odvolal s omluvou.
Teď je na řadě Benešová která po nedělních OVM označila Moravce v sms za prase. Přece musí vědět, že dostane spoustu nepříjemných otázek.

Vystrčil je tak nějak MIMO REALITU.
A taky nesouhlasím s tím, aby stát platil komukoliv cokoliv za to, aby podpořil, že lidí budou hlásit všechny své styky, když se nakazí. Platit za to, že někdo bude říkat pravdu. To je hanba. Již Havel říkal, že "pravda zvítězí nad lží a nenávistí!. A ... teď

Vytečkované neznamená ústně.😂😂😂

Celkem chápu jak to předseda senátu myslí ale do této politicky, ekonomicky, m*****ně pokřivené době je to výkřik do tmy. Navíc nijak administratelně neproveditelný. Ale nic mu nebrání aby začal u sebe, strhl další senátory, pokračoval v dolní sněmovně a určitě nekončil ve vládě a na hradě.

Nesouhlasím, že by jen občané na home office měli dotovat, ty, kteří nemohou vydělávat. Je to individuální, nějaký hoteliér a hostinský může mí majetek za desítky mil. a pracovník, který by měl být solidární, žije tak říkajíc z ruky do huby. Řešení je neomez. podnik. a řádně léčit jen nemocné.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..