Slovo úvodem

Vážení přátelé,

nadšení – to je pocit, který mám z toho, že vznikl Senior parlament. Vnímám ho jako místo, kde se setkávají lidé, kterým není lhostejné veřejné dění. Je to místo pro váš názor a pro vaši diskuzi.

Se zájmem se účastním besed a dalších setkání se seniory. Teď nemyslím potřesení si rukou v domovech důchodců v rámci předvolební kampaně, jak to dělají mnozí politici. Já mám na mysli skutečné setkávání a živé diskuze se staršími spoluobčany, kteří mají na svět daleko rozumnější, ucelenější a „střízlivější“ pohled, než si někdy společnost dokáže uvědomit. Proto mě těší, že čtete tyto řádky. Znamená to, že jste členem Senior parlamentu nebo členství zvažujete.

Vítejte zde a přijměte pozvání k diskuzi. Senior parlament patří vám!
Těším se na vaše názory a výsledky vašeho hlasování.

Radek Vondráček,
Předseda Poslanecké sněmovny
Parlamentu České republiky

Anketa

Považujete za správné, že část senátorů chce podat ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana kvůli jeho váhání s odvoláním ministra kultury?

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Lidé lidem

Aktuálně je registrovaných
197 členů Senior Parlamentu

Novela z. o pomoci v hmotné nouzi

Znění návrhu

Skupina poslanců (Jana Pastuchová, Helena Válková, Radka Maxová, Patrik Nacher, David Kasal, Karel Rais, Rostislav Vyzula, Martin Kolovratník, Jaroslav Bžoch) předložila sněmovně návrh zákona 14. 2. 2018. Zástupce navrhovatele: Pastuchová J. a další.

Váš názor nás zajímá

Přinese vyplácení dávek v hmotné nouzi ve formě poukázek ekonomickou úsporu (výplata poukázek, poštovné), pokud budou poukázky poskytovány pouze ve výši dávky nad 500 Kč a více?

Diskuze a hlasování u tohoto návrhu již není aktivní.

Komentáře ostatních hlasujících

Je to jen další přerozdělování a zasahování do soukromí. Co lidé, kterým chybí spojení ? Pokud jim dojdou peníze, můžou se doma na poukázku jen dívat, když si nemohou nic koupit. Rozhodně ne !

Poukázky nejsou řešení a výrazné úspory podle mě nepřinesou. Nezaručí ani jejich možné zneužití. Problém by byl s možností nákupu v obci s malým obchůdkem a nevím, zda by se poukázkou dala zaplatit např. donáška obědů, nákupy a jiné potřebné sociální služby. Pokud vím požadují hotovost.

Poukázky úsporu nepřinesou, souhlasím s některými již uvedenými názory. Ale ani přenesení pravomoci na pověřené úřady není nejlepším řešením. Dávka v hmotné nouzi by měly být finance.

Hlasuji pro "ne", ale otázka by se hodila spíše ke zkoušce z ekonomie :-) To nedokážu posoudit. Obecně jsem proti poukázkám, protože jsou nedůstojné. Pokud se někdo bude chtít dostat třeba k alkholu nebo kuřivu, udělá prostě a jednoduše obchod.

Za minulého režimu žádné žebračenky nebyly a taky to šlo!

Vyplácení dávek má i m*****ní a výc*****u stránku, proto není rozhodující výše poukázky, ale aby vyplácení dávek bylo adresné a efektivní a úředníci nesli osobní odpovědnost za správnost přiznání dávek a jejich využití. Komu se to nelíbí nebo nevyhovuje, ten má přece možnost dávky odmítnout.

Poukázky to opravdu nevyřeší.

Ten kdo vymyslel poukázky,moc dalece nepřemýšlel.Ne každý příjemce poukázek bydlí ve velkém městě,kde je halda supermarketů.Ale mnoho lidí bydlí v malých městech,na vesnicích,kde je jeden dva obchody a tam třeba poukázky neberou.A do velkého města to má desítky km,a to také není zadarmo.

NE vyjde to dráž a je to i v rozporu s mezinárodním právem.
Stanek

Již jsou zde názory, se kterými se shoduji. Nestačilo by tam někam pouze kliknout a tím předat můj názor písmem někoho jiného ?
Poukázky jejich bezdomovecký majitel ihned prodá bohatším chudým..a koupí cigára, drogy, chlast.

Ivan Toman
16.12.18

Souhlasím s panem Němečkem,nějaké poukázky toho moc nevyřeší.

Celá dosavadní "sociální síť " je zastaralá, neodpovídá současnému rozvoji technologie úrovně /4.0/ a takové primitivní "vylepšování" nic neřeší. Tuto zastaralou sociální síť je nutné nahradit "Bezpodmínečným základním příjem" pro všechny.

Přeneste tuto problematiku na obecní úřady , ty nejvíce znají jednotlivé potřeby .

Kromě toho tady bude omezeno zneužívání finančních prostředků od státu k občanům. Ať existují poukázky na potraviny, na ošacení, obutí, toaletní a hygienické potřeby a na hromadnou veřejnou dopravu.

souhlasím s návrhem,zaměstnávají dva pracovníky jeden pošle složenky nebo na účet ,druhý jiný den vydá stravenky. Stojí to zbytečné peníze.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2019. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..