Slovo úvodem

Vážení a milí,

poslední týden v červenci jsme projednali tyto zákony:

Otcovská dovolená se pravděpodobně prodlouží na dva týdny a podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní, předpokládá to poslanecká novela o nemocenském pojištění.

Závěrečným hlasováním prošel i vládní návrh o dětských skupinách. Na jesle se nezmění, budou i nadále pro starší děti. Předloha také zakotvuje jejich financování.

Zvýšení důchodů o 300 korun od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023 jsme schválili ve vládní novele o důchodovém pojištění. Zároveň jsme odhlasovali možnost předčasného důchodu až o pět let pro příslušníky integrovaného záchranného systému bez dopadu na výši penze.

Dodatečné přidání 300 korun k důchodům by příští rok stálo podle důvodové zprávy 10,6 miliardy korun. O rok později by to bylo 10,9 miliardy korun a v následujícím roce 11,1 miliardy korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí zdůvodnilo zvýšení důchodů tím, že očekávaný růst penzí bude nižší než v posledních letech.

Zvýšení příspěvků na péči pro lidi se zdravotním postižením, kteří využívají pobytové sociální služby, jsme schválili v poslanecké novele o sociálních službách. Částky by měly být stejné, jako mají postižení, kteří žijí doma. Stát by na těchto dotacích vydal podle odhadu předkladatelů o 3,4 miliardy korun ročně navíc. Předkladatelé rovněž uvedli, že naopak díky tomu by mohl stát snížit dotace na sociální služby.

Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku (Bohuslavice nad Vláří, Haluzice, Lipová, Slavičín a Vlachovice), jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z roku 2014 rozdělit celkové odškodnění téměř 700 milionů korun.

Návrh zákona podepsali poslanci napříč poslaneckými stranami. Mezi podepsanými jsou hlavně poslanci, kteří jsou ze Zlínského kraje. Pro hlasovalo 113 poslanců ze 123 přítomných, proti nehlasoval nikdo. Předlohu jsme schválili ve zrychleném režimu.

Schválené zákony budou odeslány do Senátu k projednání.

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Vyslovení nedůvěry Vládě České republiky

Další témata:

Skupina poslanců požádala předsedu Poslanecké sněmovny o svolání mimořádné schůze k "vyslovení nedůvěry Vládě České republiky". Jak byste ohodnotili fungování vlády v tomto volebním období? Hlasovali byste "pro" vyslovení nedůvěry české vládě?

Vláda v covidovém období neměla lehkou situaci. Opozice stálou nekonstruktivní kritikou situaci ještě zhoršovala.

A dopadlo to jako vždycky.

Je to můj názor do kterého vám nic není. Psi štěkají ale karavana jede dál.

To se vám zas podařilo něco připomínkovat k tématu vyslovení důvěry či nedůvěry české vládě, tak na slyšenou s vaším chvalozpěvem za ty 4 měsíce

Pane Franku psal jste, že už s těmi hloupostmi končíte ale nějak se vám to nedaří. Škoda. Vám už nepomohou ani ti terapeuti. Ale i hloupost je boží dar.

Pane Kašpare, Vy se nějak z těch vláken nemůžete v žívotě vymotat. Dejte na rady terapeutů

V intencích zadání vlákna. Jako velké korupční Fiasko a nedůvěru měla tato squadra po celou dobu existence. Ale ještě čtyři měsíce!!!

Již to řeklo mnoho komentátorů.
Opozice to využila. Byla na obrazovce ČT celkem 14 hodin aniž se to započítá do "proporcionality" vysílání, kterou ČT tak ráda obhajuje.

Ta špína a vulgarizování jmen při projevech členů demobloku při hlasování o nedůvšře se NEDALA VŮBEC POSLOUCHAT a proto celou schůzi naše ČT 24 vysílala. Zřejmě v rámci ještě větší naštvanosti občanů. Skutečně to chce uspořádat defenestraci a vyházet ten chlév okny ven, než bude pozdě

Nepřeju si a nedovedu si představit,kdyby nedůvěra vlády prošla !!!! Dnes, pár měsíců před volbami tuto snahu považuju za před****bním mítink tzv. demobloku a nebo zoufalství stejného uskupení, připadají mi jako malí ufňukaní caparti, kteří se perou na pískovišti o bábovičku.

Přestože nesouhlas. s celým tím více než rok trvajícím Covid-cirk., dovedu si živě představit jak ze členy vlády mávali nenažraní, rádoby odbor., kteří jsou odpovědni z celou tu šaškárnu. O Babišovi, ke kterému mám i jiné výhrady, si myslím, že bychom v této těžké době nemohli mít jiného premiér.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..