Slovo úvodem

Vážené členky a členové Senior parlamentu,

po delší časové odmlce mám pro vás pozitivní zprávu. Podařilo se po technické stránce vyřešit další provoz stránek Senior parlamentu a jeho hlavní organizátoři jsou připraveni pokračovat ve stejném duchu, jako tomu bylo ještě na podzim loňského roku.

Já se těším, že budu moci sledovat vaše diskuze. Obsah stránek bude pravidelně aktualizován a budete seznamování s nejnovějšími návrhy zákonů tak, jak přicházejí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na vaše podněty se hlavně těším i ze své nové pozice předsedy ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny.

Děkuji všem aktivním členům, že se znovu zapojí do diskuzí a doufám, že jejich názory budou použity někdy i v tom našem Parlamentu na Malé Straně.

A snad se po delší době konečně podaří zorganizovat setkání členů Senior parlamentu u nás v Praze ve Sněmovní ulici.

Váš

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Novela jednacího řádu (řeší nepřístojné chování)

Další témata:

Skupina poslanců v čele s Radkem Vondráčkem navrhla vložit "přestupek" do jednacího řádu Sněmovny za nepřístojné chování poslance. Pokud by se poslanec dopustil přestupku, mandátový a imunitní výbor by mu mohl v disciplinárním řízení udělit sankci až do výše jednoho platu a paušálních náhrad. Nyní může Sněmovna řešit nepřístojné chování poslance jen velmi omezeně. Novela by měla být projednána zrychleně hned v prvém čtení. Jaký máte názor na novelu sněmovního jednacího řádu?

Jednání PS, které bylo nabídnuto občanům v přímém přenosu dne 7.7.2021 bylo jen ukázkou, co všechno si můžeme dnes do****t za peníze daňových poplatníků a potřebné zákony, vyhlášky a věci nutné, mohou počkat, jelikož se jedná o obyčejné věci pro občany.

Poslední jednání jen potvrdilo, že celý systém, kterým se řídí jednání v PS, je čím dále děravější! Jednání v utajeném režimu a není nikdo schopen určit pravidla, jak se bude jednat. Následek je dohadování o ničem, tak jak jsou poslanci zvyklí. Do všeho mluví všichni, výsledek je nula! Ztracené dny.

Bohužel špatné a fake zprávy se šíří lépe, více se jich lidé chytají. Navíc je málo "odvážných" kteří si do***** říci nepopulární, přestože pravdivé informace. Jako dnes v pořadu o neslyšících jedna lékařka dobře vysvětila, proč nepoužívat respirátory tř. 3! Hlavní důvod je ten, že chrání...

...pouze jeho uživatele. Přesto prodejci manupulují zákazníky textem - "jako jeden z mála používat opakovaně = 1 respirátor tedy nahradí několik desítek standardních respirátorů"! To důležité však zákazník neslyší. Nemůžeme přece myslet jen na sebe!

Žádná novela nic nespraví, pokud dodnes nepřesvědčené někdo přesvědčí o správností a účelností očkování a neumlknou protimluvy jak si TI, co vymysleli COVIT masti kapsy, což tak brzo neskončí a nic s tím nenaděláme

Orgány Sněmovny nejsou nezávislé. Přijímají politická rozhodnutí podle zastoupení. Řešením by měla být nějaká instituce navázaná na soudní moc.

Ani pět novel, ani plexisklo a šest uklízeček s kýblem, nezabrání exotům typu Volný na exhibování před kamerami televize. Nebýt tam televize, je méně vidět a snad by ho to i odrazovalo, nebo brzdilo v jeho stupiditách.

Tady snad o ztrátu imunity nejde, vyjadřovat se svobodně lze. Pokud se ovšem někdo bude chovat bez respektu k rozhodnutí většiny, nebo to rozhodnutí bude úmyslně porušovat, co s tím? Většina je snad nutná ke všem přijatým rozhodnutím. A účelovost? Vždy má vše nějaký účel. Dokonce i tato diskuze.

Josef Musil
15.04.21

Myslím, že poslanecká imunita by měla být jasně formulována jako součást jednacího řádu sněmovny. Jestli se chceme vydávat za demokraty, tak poslanec by měl mít možnost svobodně vyjádřit svůj názor .S navrhovaným řešením přestupkú souhlasím.

Souhlasím s novelou, až měla být dávno. To co předvádějí někteří poslanci, snižuje vážnost celé PSP.

To je jistě možné. Je tady ale problém v tom, kdo bude rozhodovat. Pokud se vytvoří účelová většina, bude možné zneužití.

S novelou jednacího řadu absolutně souhlasim

Měl jsem tím na mysli "pouze na projevy ve Sněmovně"!

Pokud by se imunita vztahovala na projevy ve Sněmovně, nemuselo by se jednat na nějakých výborech a následně hlasovat o vydání ke stíhání. Prostě by při porušení zákona PČR nebo SZ mohli jednat přímo.

Měl jsem na mysli imunitu uznávat pouze za slovní projevy. Ale i tam to je problematické, někdo se obejde bez urážek, jiný ne. Porušování vnitřních předpisů PS by postižitelné být mělo. To by tam potom mohli týpci jako p. Volný chodit opilí, nebo třeba vůbec neupravení. Ale všude se najdou Volní!

re p. Sazeček. Souhlasím, ale potom bych pochopila, že by se jednalo, jako obvykle, že by byli poslanci dle procedury zbaveni imunity a vydání k tr. stíhání, ale nesouhlasím když je spíchnout předpis na míru jen proti Volnému a Bojkovi! A navíc s tresty, které by pravd. nedostali z TZ.

S novelou jednacího řádu souhlasím

Je zde zmíněna poslanecká imunita. Ani ta se a také bohužel nevyužívala a nevyužívá, respektive neuplatňuje pouze na výroky ve Sněmovně. Tam to jistě všichni chápou a jako takovou přijímají! Pro opilce z vozovek, nebo nerespektování TZ by platit neměla.

Zde se musím R. Vondráčka, coby předkladatele návrhu, zastat. Asi se hodně zasměje, že lobuje za nějaké vyznavače Covidova kultu. Chápu, že zde nejde o poslanecké imunity, svobodu projevu či jiná poslanecká privilegia ale o urážky, výhrůžky "flákance" a jednání podobného typu které v poslanecké...

.....sněmovně nemají co dělat. Je mylná představa, že se lze za imunitu schovat a nedodržovat zákony a nařízení této země jak to předvedlo stvoření Volný. Zřejmě to však mnohým nevadí a těší se další úroveň kde se přejde z výhružek na činy

Souhlasím naprosto. Se svobodou názoru a projevu to nemá nic společného. Názor mohou vyjádřit i v roušce, když to mohou i ostatní. Chování těch dvou je jen gestem na truc. Podobné chování by mělo být postiženo nařízením okamžitě opustit sál a provedením ochrannou službou včetně finančního postihu.

Nesouhlasím, je to jediné místo,kde poslanec může vyslovit svůj názor bez postihu. Je to jen na ****čích z jaké sorty si vyberou své zástupce. Dnešní mnozi zástupci z****ní do parlamentu tam nemají vůbec co dělat a ukazují světu, co si národ od revoluce mezi sebou vy*****oval a kde jsme až klesli

oprava: .... zdá se, že je to šité na míru, jako podpora pro vyznavače Covidova kultu.

Poslanci mají imunitu a i proto mi připadá zvláštní zařadit "přestupek" za nepříst. chování a ještě s téměř likvidační sankcí, jako když inkvizice a totalitní režimy ničily protivníky. Pak ještě záleží, co je míněno nepříst. chováním, zdá se, že je to šité na míru = proti vyznav. Covidova kultu.

Nesouhlasím! To už by tam mohlo být jen stádo poslušných a kývajících. Rozmanitost názorů a postojů zastupitelů je v demokracii běžná a nutná a vkládat přest. do jed. řádu Sněm. jen proto, že věrchuška neumí zargument. a přesvědčit nejen ty 2 poslan. ale i část národa o nutnos. a racion. naříz.

Něco podobného tam už mělo být dávno. Žádná vláda na to asi nemá vliv, to si musí PS zařídit sama, je to na poslancích.

No proč ne ale je z podivem, že to potřebujeme až za této vlády. Nevím co by tak sebrali Babišovi při sprostých urážkách na Kalouska, když údajně pracuje zadarmo. Na druhou stranu hovada patří do chléva.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2022. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..