Slovo úvodem

Vážení členové Senior parlamentu,
milí přátelé,

po delší době bych Vás rád pozdravil a poděkoval Vám. Je Vás tu přes 200, pokořili jste hranici počtu poslanců v Poslanecké sněmovně. Vy všichni jste tu za sebe, diskutujete poctivě svým jménem, nikoli skryti za smyšlenou internetovou identitu. Vážím si Vašeho nadšení, Vašich názorů, které se nebojíte říct nahlas.

A zcela upřímně, cítím vůči Vám dluh. Vzhledem k Vaší aktivitě, kterou zde vyvíjíte, je potřeba, aby Vám Senior parlament nabídl víc. Aby byl aktuálnější, lépe s Vámi komunikoval, pravidelně nabízel nové podněty, informoval Vás o akcích ve Sněmovně - zkrátka aby tu nebyla nuda. Tým správců Senior parlamentu ale chystá postupně řadu dalších úprav, věřím, že budete mile překvapeni.

Těším se.

Radek Vondráček,
Předseda Poslanecké sněmovny
Parlamentu České republiky

Anketa

Budete během letošního léta na dovolené/výletě

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Ošetřovné rodičům menších školáků na celou dobu zákazu školní docházky


Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


Váš názor nás zajímá

Souhlasíte, aby na ošetřovné, mimo rodičů školáků do 13-ti let, měly nárok i osoby, které po uzavření denních stacionářů doma pečují o postižené osoby?

Vládní návrh zákona o některých úpravách v sociálním zabezpečení v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii v roce 2020/ sn. t. 784/ MPSZ Jde o vyplácení ošetřovného rodičům menších školáků na celou dobu zákazu školní docházky (i zpětně) - a zvýšení věkové hranice dětí z 10 na 13 let. Nárok na ošetřovné budou mít i osoby, které po uzavření denních stacionářů doma pečují o postižené osoby.

Diskuze a hlasování u tohoto návrhu již není aktivní.


Komentáře ostatních hlasujících

U postižených osob, jestli se nepletu, je ten nárok ze zákona!

Myslím, že zde mezi zmíněnými není v rámci nároku žádný rozdíl.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..