Slovo úvodem

Vážení členové,

nejen v souvislosti s koronavirem bude letošní podzim pro nás všechny náročný. Čekají nás dvoje volby - senátní a krajské.

V Parlamentu budou důležitá jednání kolem státního rozpočtu na rok 2021, zvýšení důchodů nad předepsanou valorizaci a zrušení superhrubé mzdy.

Komplexní novela stavebního zákona, energetický zákon a zákony týkající se odpadové legislativy, to jsou další důležité zákony, které budou poslanci ještě letos projednávat.

Na programu zářijové schůze Sněmovny, která má nyní kolem 500 bodů, je také zákon zavádějící náhradní výživné pro samoživitele či vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Ten senátoři v srpnu poslancům vrátili k opětovnému projednání.

Věřme, že naplánovné náročné úkoly zvládneme a těším se na vaše názory a komentáře.

Příjemné podzimní dny vám přeje Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zákon o jednorázovém příspěvku důchodci v roce 2020

74 %

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona

74 %

Váš názor nás zajímá

Souhlasíte s jednorázovým příspěvkem pro důchodce ve výši 5 tis. Kč?

Navrhuje se vyplatit všem důchodcům jednotnou pevnou částku 5 000 Kč ve formě zvláštní sociální dávky, tj. jednorázového příspěvku důchodci. Záměrem je posílit příjmovou situaci důchodců formou výplaty mimořádné dávky.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (17) Hlasuji pro NE (6) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.

Komentáře ostatních hlasujících

Osobně bych se přiklonil k tomu, aby jednorázový příspěvek byl vyplacen jen důchodcům, kteří nedosahují určitou částku (např. 15 tis.). Částka má mít sociální charakter, což určitě důchodci, kteří mají
30-60 tis. určitě nesplňují. Nepotřebují posilovat příjmovou situaci - závist není na místě!

ANO, ale jen pro důchodce, kteří opravdu pracovali alespoň 30 let .

Josef Geier
16.09.20

Vzhledem k inflaci souhlasím, ale jen pro důchodce s důchodem do 30 tisíc Kč a ještě by to měli dostat jen důchodci, kteří svou předchozí prací přispívali do systému, tedy mají odpracováno aspoň polovinu povinné doby pro získání důchodu.

Souhlasím, inflace u spotřebního koše seniorů je letos opravdu vysoká. Asi by bylo lepší zvýšit valorizaci důchodů, ale to by znamenalo trvalý zásah do budoucích rozpočtů.

ANO, a divím se těm, kteří hlasují ne. Stát hradí a asi ještě bude hradit kompenzaci skoro všem tzv. nepracujícím, restauracím, OSVČ apod., kteří si mohli zajistit určitý obnos na další měsíce. Peníze mají, jen dělají chudáky. O kolik se zvýšil oběd v restauraci, u nás min. o 20 kč.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednorázový příspěvek s tím nemám problém.

Dávám ne, protože bude použit k jiným účelům, než by měl sloužit,ale to jsem již upřesnil v minulém komentáři

Vzhledem k tomu, že výše důchodů nedoceňuje předchozí pracovní činnost tak souhlasím. Poctivě jsem jako zaměstnanec platila vysoké daně, pracovala posledních 11 letve dvou zaměstnáních a důchod mám vyšší jen o pár stovek oproti těm, co vydělávali polovinu toho co já.

Nahradí stále stoupající ceny potravin. Předvolební slogan paní Adamové z TOP je úsměvný. Vyzývá nás, abychom odmítli vládu, která nám vrací 5 táců. Tak co nám dá ona ?

Dávám ne, přestože sám jsem důchodce. Ten jednorázový příspěvek má být rozdělen do důchodu každý měsíc. Takhle budou volat po jednorázovém příspěvku vdovy /ci, samoživitelé/lky, občané na rodičovské dovolené, atd. A bude v tom nesystémový guláš.

Nesmyslné rozhazování peněz za nic. Ovšem když dostanou hotely, hospody a bary že jim nepřijeli hosté, proč nebrat, když se tak velkoryse rozdává, že? Jen těm důchodcům ta následná inflace znehodnotí úspory, které si podle dosavadních vládních hraběcích rad udělali na stáří.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..