Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

další dvě mimořádné schůze Poslanecké sněmovny jsem svolal na čtvrtek 26. listopadu. Projednali jsme tři vládní návrhy zákonů.

Do třetího čtení jsme propustili vládní novelu nízkouhlíkového zákona, respektive zákona o výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Závěrečné hlasování k této předloze proběhne v prosinci.

Dalším zákonem, který jsme projednali, je zákon o ochraně utajovaných informací. Ten jsme projednali ve zkráceném jednání legislativní nouze. Zákon reaguje na zkušenosti při nynější epidemii koronaviru.

Schválili jsme, že žadatelům o prodloužení bezpečnostní prověrky nebude při krizových stavech hrozit, že neobdrží rozhodnutí Národního bezpečnostního úřadu o bezpečnostní prověrce včas. V případě nouzového stavu, stavu ohrožení státu a válečného stavu je oprávnění pro přístup k utajovaným skutečnostem prodlouženo nejvýše rok.

Ve stavu legislativní nouze jsme projednali trvalé osvobození pivovarů od spotřební daně za vylité nebo vrácené pivo. Osvobození pivovarů od daně za nespotřebované pivo nyní platí do konce roku kvůli epidemii koronaviru. Tato předloha zavádí osvobození od daně trvalé.

Zákon o ochraně utajovaných informací i zákon o spotřební dani jsme postoupili senátorům k projednání. Následně musí obě předlohy podepsat prezident republiky.

V rámci dnešního jednání jsme dodržovali platná hygienická nařízení vyhlášená vládou. Sešli jsme se a jednali v polovičním formátu.

Radek Vondráček

Anketa

Poslanci s vědomím zvýšení schodku státního rozpočtu zrušili superhrubou mzdu. Zároveň schválili 15procentní zdanění hrubé mzdy, u osob s měsíční mzdou nad 140.000 schválili sazbu 23 procent. Jaký máte názor (ano/ne)?

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Zákon o jednorázovém příspěvku důchodci v roce 2020

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona

Váš názor nás zajímá

Souhlasíte s jednorázovým příspěvkem pro důchodce ve výši 5 tis. Kč?

Navrhuje se vyplatit všem důchodcům jednotnou pevnou částku 5 000 Kč ve formě zvláštní sociální dávky, tj. jednorázového příspěvku důchodci. Záměrem je posílit příjmovou situaci důchodců formou výplaty mimořádné dávky.

Diskuze a hlasování u tohoto návrhu již není aktivní.

Komentáře ostatních hlasujících

My si zde můžeme diskutovat jak chceme, normální parlament má z toho zatím jen srandu, hlavně, že si přidali sami sobě , nejradějí by důchodce podle Pekarové poslali k šípku a návrh na 5000 kč založili do šuplíku

Jen těm, kteří mají důchody pod 10 000 Kč. Je nespravedlivé všem důchodcům přidávat procentuelně, rozevírají se nůžky mezi výší důchodů.

Jsem zásadně proti. Neřeší to problematiku důchodců a neřeší to vlastně NIC. Pokud to nebude pravidelná částka, je nemravné v době ekonomické nedostatečnosti státu vyplácet tuto sumu. Přispějte podnikatelům a provozovatelům na jejich ztráty v době KOVIDU. Bude to účelnější.

A proč ne? ještě do konce roku se rozšoupneme a podpoříme ekonomiku.

Pouze pro ty seniory, kteří mají důchod tak kolem 15000,-Také těm přidat pár stovek měsíčně, to by mělo smysl.Zejména těm, kteří žijí sami.A vůbec nesouhlasím s balíčkem roušek a jednoho respirátoru všem,to je na jeden týden.A kdo na to má,ten si koupí roušky sám.Bylo vyhozeno hodně peněz a práce.

Každý důchodce zvýšení uvítá. Nejen pro důchodce každá korunka dobrá.

Můj poslední přízpěvek byl koncipován jako úvaha a ne žádost o poťouchlé, dvojsmyslné rady. Bude-li nutno tak péči o mé svědomí a mé finance přenechám povolanějším a erudovaným.

Nevhodnou investici je možno darovat vhodnější neziskovce a je po problému a výčitek svědomí

Jen nevím jak se vypořádám se svým svědomím, že coby příjemce tohoto volebního úplatku nejsem voličem dárce. Z jeho pohledu vyhozená investice i když z kasy nás všech.

Osobně bych se přiklonil k tomu, aby jednorázový příspěvek byl vyplacen jen důchodcům, kteří nedosahují určitou částku (např. 15 tis.). Částka má mít sociální charakter, což určitě důchodci, kteří mají
30-60 tis. určitě nesplňují. Nepotřebují posilovat příjmovou situaci - závist není na místě!

ANO, ale jen pro důchodce, kteří opravdu pracovali alespoň 30 let .

Josef Geier
16.09.20

Vzhledem k inflaci souhlasím, ale jen pro důchodce s důchodem do 30 tisíc Kč a ještě by to měli dostat jen důchodci, kteří svou předchozí prací přispívali do systému, tedy mají odpracováno aspoň polovinu povinné doby pro získání důchodu.

Souhlasím, inflace u spotřebního koše seniorů je letos opravdu vysoká. Asi by bylo lepší zvýšit valorizaci důchodů, ale to by znamenalo trvalý zásah do budoucích rozpočtů.

ANO, a divím se těm, kteří hlasují ne. Stát hradí a asi ještě bude hradit kompenzaci skoro všem tzv. nepracujícím, restauracím, OSVČ apod., kteří si mohli zajistit určitý obnos na další měsíce. Peníze mají, jen dělají chudáky. O kolik se zvýšil oběd v restauraci, u nás min. o 20 kč.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednorázový příspěvek s tím nemám problém.

Dávám ne, protože bude použit k jiným účelům, než by měl sloužit,ale to jsem již upřesnil v minulém komentáři

Vzhledem k tomu, že výše důchodů nedoceňuje předchozí pracovní činnost tak souhlasím. Poctivě jsem jako zaměstnanec platila vysoké daně, pracovala posledních 11 letve dvou zaměstnáních a důchod mám vyšší jen o pár stovek oproti těm, co vydělávali polovinu toho co já.

Nahradí stále stoupající ceny potravin. Předvolební slogan paní Adamové z TOP je úsměvný. Vyzývá nás, abychom odmítli vládu, která nám vrací 5 táců. Tak co nám dá ona ?

Dávám ne, přestože sám jsem důchodce. Ten jednorázový příspěvek má být rozdělen do důchodu každý měsíc. Takhle budou volat po jednorázovém příspěvku vdovy /ci, samoživitelé/lky, občané na rodičovské dovolené, atd. A bude v tom nesystémový guláš.

Nesmyslné rozhazování peněz za nic. Ovšem když dostanou hotely, hospody a bary že jim nepřijeli hosté, proč nebrat, když se tak velkoryse rozdává, že? Jen těm důchodcům ta následná inflace znehodnotí úspory, které si podle dosavadních vládních hraběcích rad udělali na stáří.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..