Slovo úvodem

Vážení přátelé,

důležitý zákon o drahách jsme v pátek 17. září projednali ve třetím čtení. Schválili jsme mimo jiné přísnější dohled nad dodržováním pracovní doby a odpočinku strojvedoucích na železnici.

Pomocí monitoringu jejich licencí může stát jednoznačně zjistit, jestli konkrétní strojvedoucí neřídí v rozporu s předpisy nad rámec směny. A zda například v době odpočinku nedělá pro jiného dopravce. Drážní novelu budou nyní posuzovat senátoři.

Výdaje Státního fondu podpory investic letos stoupnou, budou hrazeny plně ze státního rozpočtu. Zvýší se o 1,8 miliardy na 5,24 miliardy korun. Z toho 1,4 miliardy korun vláda přesunula z vládní rozpočtové rezervy. 

Tyto dodatečné peníze jsou určeny na pomoc lidem v obcích postiženým červnovým tornádem na jižní Moravě a také v obci Stebno na Lounsku. Návrh jsme schválili 101 přítomnými poslanci.  

Na závěr volebního období mezi nás přišel nový poslanec. Lukáš Vágner (ČSSD) složil v úvodu dnešního jednání slib poslance. Nahradil Romana Sklenáka (ČSSD), který se stal členem Kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu a mandát poslance mu zanikl.

Radek Vondráček

Poslanecká sněmovna, 17. září

Vyhledat diskuzi

Novela zákona o kompenzačním bonusu pro rok 2021

89 %
24.05.21   15   Rozpočtový výbor

Znění návrhu

Poslanci předložili sněmovně návrh zákona


89 %

Váš názor nás zajímá

Souhlasíte s vyplácením kompenzačního bonusu i pro dobrovolníky?

Návrh upravuje podmínky pro poskytování kompenzačního bonusu pro fyzické osoby vykonávající dobrovolnou činnost, přičemž zavádí tuto novou kategorii osob mezi příjemce kompenzačního bonusu.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (4) Hlasuji pro NE (31) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Petr Téra
08.07.21

Dobrovolní jde pracovat dobrovolně. Tak proč kompenzace?

Dobrovolnost je z pocitu pomoci těm druhým. Pokud bude za dobrovolnost stanovena odměna, je to druh směnného obchodu, odjakživa, od prvobytně pospolné společnosti. Takže normální pracovněprávní vztah.

Dobrovolnictví je správné podporovat.

NE, jaký pak kompenzační bonus. ať odmění dobrovolníky ti, nebo organizace, kteří je na brigádu uvolnili, jinak to zase bude nalévání peněz do děravé kapsy a stále nataženým rukám, STÁTE DEJ !!!!

Dobrovolnost je dobrovolnost. Opět se na to nabalí neziskovky.

práce dobrovolníka je tedy práce dobrovolná a nelze za ní očekávat žádné finanční ohodnocení

Jak již bylo řečeno věřím že by že státní pokladny nejvíce peněz vytáhly neziskové organizace politického ražení . Těm by měla být zakázána činnost a ne abychom je platily ze svých daní .

Josef Geier
24.05.21

Pouze posoudit dobrovolníkovi vzniklé související náklady a uhradit je, pokud o to dobrovolník požádá.

Za každou práci by měla náležet mzda ( i když dobrovolnou ) - a to alespoň minimální ! Brigáda socialistické práce to není !

Zvyšování jakýchkoliv odměn dobrovolníkům by už asi stálo za to, zvážit, zda by nebylo na místě zvážit status, resp. definici - "dobrovolník"!

Dobrovolník nemůže nic očekávat, a to právě proto, že je dobrovolník.

Dobrovolník je dobrovolný z vlastní ****e!

Myslím, že vhodnější by bylo uhradit dobrovolníkům náklady nutné pro jejich činnosti, případně vyplácet jednorázové odměny, jde-li o obecně prospěšnou činnost v sociální nebo zdravotní oblasti. Nikdy ne dobrovolníkům v politických neziskovách.

Domnívám se, že dobrovolník je dobrovolník, jde do toho dobrovolně a nemá nic očekávat, pokud se mu to nelíbí, má se nechat zaměstnat. Mám obavy, aby se za tím zase neskrývala nějaká kulišárna, jak rozfrcat peníze pro nějaké nemakačenka z neziskovek.

jak se již v zadání uvádí, jde o "DOBROVOLNÍKY"

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..