Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Vládní návrh novely zákona o ochraně veřejného zdraví

65 %

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


65 %

Váš názor nás zajímá

Souhlasíte se společným rámcem EU pro "Digitální zelený certifikát" a jeho využíváním v ČR?

Cílem návrhu je stanovit právní rámec pro vydávání certifikátů fyzickým osobám osvědčujících skutečnost, že byly očkovány proti onemocnění COVID-19, prodělaly onemocnění COVID-19 nebo byly testované na přítomnost viru SARS CoV 2 nebo jeho antigenu. V této souvislosti je třeba doplnit rozsah údajů, které orgány ochrany veřejného zdraví mohou při plnění úkolů v oblasti prevence vzniku a šíření infekčních onemocnění využívat ze základních registrů a agendových informačních systémů, jinak by nebylo možné zaručit správnost certifikátů, zejména z hlediska ztotožnění osob.

Návrh zákona mimo jiné reaguje i na připravované přímo použitelné nařízení Evropské unie - návrh Evropské komise „Nařízení o certifikátech o očkování, testování a uzdravení“. Podle tohoto návrhu by pro zajištění svobody volně se pohybovat a pobývat na území členských států měl být vytvořen společný rámec pro vydávání, ověřování a přijímání interoperabilních certifikátů o očkování, testování a prodělání COVID-19 nazvaný "Digitální zelený certifikát" - Digital Green Certificate.

Současně se výslovně zakotvuje zmocnění pro Ministerstvo zdravotnictví stanovit mimořádným opatřením situace, kdy může být tento certifikát využíván, resp. podmínit jeho prokázáním účast na určitých akcích nebo vstup do určitých prostor jakožto způsob prokázání skutečností uvedených výše, za účelem bránění přenosu tohoto infekčního onemocnění.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (22) Hlasuji pro NE (12) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

jednoznačně souhlasím s panem Škromachem a dalšími obdobnými názory

Díky covidové bublině budeme zpět před 89 a budou občané dvou kategorií - pro toho, kdo certifikát mít nebude by platil: "vstup zakázán" (podobně jako za války) anebo "nikam nepojedeš!", nemáš dělnický původ. Kam chceme proboha dojít?

Súhlasím s pánmi Škromachom, Kudrnáčom a *****kom. Aj zvieratko pri ceste do zahraničia musí mať očkovací pas. Ide len o to, aby data neboli zneužiteľné a akým sposobom budú riešený ľudia, ktorí sa očkovať nemienia. Z logiky vyplýva, že nebudú mocť cestovať a očkovanie sa tak stane povinným.

Pokud to napomůže rychlejšímu odbavení mezi státy, tak proč ne. Nelze rozvolnit a vše pustit z ruky.

Připadá mi to, že zase EU zavádí zbytečnou admin. činnost. Navíc pozdě! Do řešení migrace nikomu moc nechce, ale "kancelářské" výmysly, v těch se EU rochní! Migranty nikdo moc nekontroluje (ani to není reálné). Chránit veřejné zdraví by se mělo koncepčně!!! Evropa je spoustu let jen ve vleku...

Souhlasím se sjednocením v rámci EU. Pak je nutné, aby nějaký orgán EU projednal s jinými státy (USA, Egypt, Thajsko, Rusko ....) aby to uznávaly. A taky je dobré přitom řešit platnost, obnovení platnosti a kdo to bude platit.

Souhlasím s paní Kapalovou, - imigranti do Evropy " dovážejí " hepatitidy, TBC všeho druhu, HIV, lepru a další nám neznámé infekční choroby ! EU to zjevně nezajímá !

Je to jen další výmysl, do kterého by si EU napsala podle svých představ, co by chtěla. Takovou činnost si mohou odpustit a dělat užitečnější věci, jinak nemají šanci na přežití. Volovin už vymysleli dost.

Jaká data by se mohla na tomto certifikátu objevit aby byla zneužitelná. Já osobně o žádných nevím.
Předpokládám, že kontrolní orgán může zkontrolovat pouze data uváděná i v OP a zda souhlasí údaje o očkování.

Ne nesouhlasím, vidím v tom počátek COVID kultu a Covid teroru!!! Existuje mnoho jiných nakažlivých nemocí se kterými do Evropy přicválávají nelegální migrantíci a tomu se Evropa nebrání a k****i ziskům lékařských a farmaceutických lobby se vytváří nové božstvo s novými odpustky = testy a vakcínami.

Certifikát jistě. Ale měla by to být citlivá osobní informace. tedy neveřejná. Stejně jako všechny zdravotní údaje.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..