Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

mimořádně jsme se sešli ve středu 7. dubna, abychom projednali především nový volební zákon.

Odhlasovali jsme, že jednotlivé strany budou potřebovat pro vstup do Poslanecké sněmovny alespoň pět procent hlasů, dvoučlenné koalice nejméně osm procent hlasů a vícečetné koalice jedenáct procent hlasů. Voliči budou moci volit ve čtrnácti volebních krajích jako tomu bylo doposud. Nyní budou předlohu posuzovat senátoři.

Tato schválená novela volebního zákona byla připravena kvůli verdiktu Ústavního soudu z letošního února. Ten svým rozhodnutím zrušil jak způsob přidělování mandátů, tak i kvora pro koalice.

Druhým zákonem, který jsme projednali, je poslanecká novela zákona o pomoci v hmotné nouzi. Zákon jsme projednali ve druhém čtení.

Neplatiči pokut za vybrané přestupky by mohli přijít například o část doplatku na bydlení či část příspěvku na živobytí. Úřady by jim z těchto dávek neuhrazené pokuty strhávaly.

Mezi vybranými přestupky předkladatelé uvádí přestupky proti veřejnému pořádku, proti občanskému soužití a proti majetku. Také při nepřihlášení dítěte k zápisu k povinné školní docházce a i v případě zanedbávání péče o povinnou školní docházku žáka.

O část dávek by přišli i lidé, kteří nezaplatili pokutu za porušení obecní vyhlášky, jež stanoví podmínky pro pořádání sportovních a kulturních akcí.

Milí přátelé,

v těchto dnech nám aprílové počasí naplno ukazuje, co umí. Věřím ale, že se pěkných jarních dnů přece jen brzy dočkáme.

Zdravím vás srdečně!

Radek Vondráček

Anketa

Využijete online sčítání lidu?

  • ANO 19 hlasů
  • NE 2 hlasy

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Zákon o veterinární péči

86 %
01.03.21   22   Zemědělský výbor

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


86 %

Váš názor nás zajímá

Souhlasíte se vznikem centrálního registru psů?

Návrh má za cíl zejména reagovat na nařízení o nákazách zvířat a dokončit implementaci nařízení o úředních kontrolách. Od příštího roku má fungovat centrální registr psů, jehož provozovatelem bude Komora veterinárních lékařů ČR. Registr bude neveřejnou evidencí, cenu za evidenci si budou účtovat soukromí veterináři. Záznamy o psech se budou z registru vyřazovat po 20 letech. Do systému budou mít přístup soukromí veterináři, státní veterináři a policie, která jej bude používat například při nalezení zaběhnutého zvířete. Stát předpokládá, že většina psů bude zapsána do roku od nabytí účinnosti novely, přechodné období ale na to dává tři roky.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (31) Hlasuji pro NE (5) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Uzákonit zákaz chování bojových plemen psů a dalších šelem v soukromém držení.

Dal jsem ano. Pejsci se mohou ztratit kdekoliv a komukoliv na cestách.

Ano, neboť je to třeba i z důvodu bezpečnosti.

Jo jo, už to opravdu mělo být dávno!

Omluva za chybu: slovo "Kdekomu" do komentáře nepatří.

Ano. Kdekomu Myslím, že je to nutnost. Dokonce si myslím, že by chov a držení psů mělo podléhat větší regulaci a pro držení některých psů aby byla nutná určitá způsobilost majitele. Stáváme se zemí psů a pejskařů.

Ne jenom s registrací psů,ale i koček!!!Myslím ,že je jich také mnoho a vlastně jsou přemnožené!!!

Přidávám se k názoru, že je nutné spojit to s čipováním!

Nechápu. Měl jsem za to, že povinně očípované zvíře je už v nějakě evidenci. Nebo zase úřad pro úřad. Jak už zde byla uvedena informace o neočípovaných zvířatech tak také nikoho nelze donutit k nějaké registraci. A úhradu stylem stát chce stát má zaplatit je holá demagogie.

Proboha, jen ne bez poplatků. U nás mají i lidé v bytech dva psy. I tak jsme už národ pejskařů. Nejvíce se mluví o tom, jak někdo týrá psa, nejsem zastánce týrání, ale už máme psů a koček, že se to vymyká kontrole. O lidech bez domova se už tolik nemluví.

V podstatě ano. Ale proč ne kočky či jiná domácí zvířátka? A pokud to stát ukládá jako povinnost, tak by to mělo být pro občana bez poplatků. A už vůbec by si je neměli určovat veterináři.

Nebude to fungovat bez sankcí za dodržování. Nová placená pracovní místa za kontrolu, za ukládání sankcí. Poplatky pro veterináře, za zadání do registru, za informace z registru. Vyjímky pro služební psy, pro slepecké psy, psi v útulku, pro psy přestárlých spoluobčanů. Otázky k dalšímu řešení.

Jsem přesvědčena, že zvýšení administrativy a tím i náklady s tím spojené převýší výhody.

Jsem přesvědčena, že zvýšení administrativy a tím i náklady s tím spojené převýší výhody.

Ano, bez diskuze. Velmi správný návrh zemedelskeho výboru.

ANO. Pokud je povinné čipování, tak by měl být i registr. Jinak čipování ztrácí na významu.

Josef Geier
02.03.21

Zase klička. 3 roky přechodné období, to se snad nemyslí vážně. Už zítra je pozdě. To mi dají za pravdu všichni pokousaní a ohrožovaní obyvatelé bydlící v blízkosti útěkových psů a bezohledných majitelů těchto psů.

Ano, bez diskuse. Pes je zbraň, vím o čem hovořím, jen by měla bý důslednější evidence, neboť si lidé přihlašují psy na vesnici k babičce, strejdovi atd., aby nemuseli platit vyšší poplatky, a stejně ho má ve městě.

Není zde prostor pro širší vysvětlování, ale vlastnit psa, by mělo být - z mnoha důvodů - podobné jako vlastnit automobil, zbraň... Psi by měli být řádně evidovaní a majitelé by měli znát jasně stanovená pravidla pro jejich chov... Zatím tomu tak není, což je problémové pro majitele ale i ostatní

V souvislosti se zmíněným čipováním už to je užitečný detail! Před 20lety mě pokousal neznámý pes, protože se nepodařilo zjistit majitele, byl zastřelen! V registru by byl dohledán a zřejmě by i přežil.

Vzhledem k tomu, že je povinné čipování,( i když u nás ve vesnici to více než polovina majitelů nemá) a vzhledem ke stoupajícímu množství i těžkých úrazů způsobených psy nezodpovědných majitelů, to považuji za správné. Alespoň něco, lepší než nic.

Milos Adam
02.03.21

Bohuzel se jedna o dalsi fuserinu parlamentu. Psi musi dnes mit cipy pod pokutou. A k cemu to bylo, kdyz nejsou cipy registrovany a nemusite ocipovaneho psa dohledat.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..