Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

během plenární schůze ve dnech 16. až 18. června jsme projednali rovněž tyto zákony, ve zkratce vám je přiblížím.

V rámci ústavní novely jsme schválili, že ministři by mohli do budoucna dobrovolně, po dobu působení ve vládním kabinetu, předat poslanecký mandát náhradníkům (zavedení takzvaného klouzavého mandátu).

Tuto ústavní změnu jsme schválili 120 hlasy ze 157 přítomných poslanců, jeden poslanec byl proti. Pro informaci: ke schválení byla potřeba ústavní většina nejméně 120 hlasů.

Zároveň jsme přijali dva zákony, které se zavedením klouzavého mandátu úzce souvisí. O jednacím řádu Poslanecké sněmovny a novelu volebního zákona. Normy nyní posoudí Senát.

Senát připravil doplnění Listiny základních práv a svobod o „právo bránit sebe i jiné se zbraní“. Návrh prošel třetím čtením beze změn. Z přihlášených 159 poslanců hlasovalo pro ústavní změnu 141, proti byli 3 poslanci. K předloze se musí kladně vyjádřit ještě Senát.

Vládní novela o veřejném zdravotním pojištění, kterou jsme v pátek 18. června přijali, rozšiřuje hrazení některých dobrovolných očkování ze zdravotního pojištění. Mění také například úhrady moderních léků s cílem jejich lepší dostupnosti. Předloha řeší mimo jiné i dohodovací řízení nebo práci revizních lékařů zdravotních pojišťoven. Také tento zákon budou projednávat senátoři.

Projednávání vládní předlohy o myslivosti jsme přerušili ve třetím čtení.

Nyní ke druhým čtením.

Ukončili jsme druhá čtení těchto vládních novel: o užívání státních symbolů, o elektronizaci zdravotnictví a k tomu souvisejících zákonů, o pozemních komunikacích, o drahách, o Policii a Celní správě České republiky, o odpovědnosti za přestupky a o sociálně-právní ochraně dětí.

Rozhodli jsme, že vládní návrh o dětských skupinách bude opětovně projednán ve druhém čtení.

Ve stavu legislativní nouze, tedy ve zkráceném jednání, jsme ukončili druhé čtení vládní předlohy o volbách do Poslanecké sněmovny.

K vládním změnám zákona o lobbování se ještě vrátíme, neboť projednávání jsme ve druhém čtení přerušili.

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Státní rozpočet na rok 2021 navýšen

Další témata:

Státní rozpočet na rok 2021 poslanci navýšili z původně schválených 320 miliard na 500 miliard korun. Ministryně financí to odůvodnila výdaji na boj proti epidemii. Jaký máte názor na navýšení schodku státního rozpočtu na rok 2021?

Jeden nedávný premiér se přece vyjádřil, že dluhy (měl na mysli dluh státního rozpočtu) se neplatí!

Kdysi se říkalo, všichni kradou a nikomu nic nechybí, dnes se pořád rozdává a o nějakém úbytku ve státni kase se moc nemluví, pokladna je zřejmě bezedná, což naší společnosti plně vyhovuje a proto musíme dbát na její uchování a co nejdelší výdrž v blahém očekávaní obdržení válečných reparací.

Asi ano, ale podpora by měla být úměrná odvedeným daním v minulých obdobích.

Výdaje a kompenzace by měly být vyplaceny podle daňových přiznání, nikoliv plošne.

Připojuji se ke kolegovi Frankovi. Celý systém by chtělo přestavět. Přimlouval bych se i za možnost opravy uloženého textu, který nyní musí být jak byl uložen. Navzdory kontrole se stane, že něco přehlídnu. Jsme přece jen senioři, ne?

Milé vedení senior parlamentu. pokuste se domluvit s automaticým cenzorem textu, aby nehvězdičkoval písmenka, která se mu nelíbí,protože pak ani pisatel textu nepochopí význam hvězdičkového slova. V mnohých textech je dost možnosti k mazání celých slov, když už se nám cenzor věnuje. DĚKUJI.

Když se dávají nekřestanské odmšny na ministerstvu financí a u ministra Havlíčka, dnes se přihlásil i pan Hamáček s žádosti pro hasiče a policii, tak možná i to navýšení nebude stačit, ale MY na to máme. Tak kdo si ještě o nějaký ten milion do ****b řekne ????? Je to výsměch nám občanům !!!

Horší je, že mnozí drobní OSVČ "podnikají" i nadále a ještě dojí stát. Stačí se podívat ženám na ruce, oči a vlasy. A to je jen to viditelné.

Souhlasím s panem Frankem i Škromachem, mnozí podnikatelé chtějí uhradit ušlé zisky a přitom v minulých letech platili minimální daně a brečeli, že jim firma nic nevynáší....ale žili nad poměry a dělníky měli za minim. mzdu a zbytek na ruku nebo úplně načerno, ti dnes nejvíc skučí.

Všichni víme, co je špatné, ale když není kontrola, tak si můžeme problémy a ztráty vymýšlet dle okamžité potřeby. Ti, kteří jsou na tom skutečně špatně,se snaží hledat spíš řešení, než se domáhat pomoci s nataženou rukou

Firmy nemohou jen natahovat ruce po veřejných financích. Podpora by měla být odvozena od odvedených daní za posledních deset let. Solidarita je oboustranná.

Jiné řešení není, je to reakce na realitu.

Omluva za překliknutí.😯

Asi jim to dělají přez okénko. Přez okénko lze vše. Jsou obchody kde zapáskované zboží prodávají tak, že si vyberete, telefonicky objednáte, příjde sms a teď už jen zaplatíte.

Asi jim to dělají přez okénko. Přez okénko lze vše. Jsou obchody kde zapáskované zboží prodávají tak, že si vyberete, telefonicky objednáte, příjde sms a teď už jen zaplatíte.

Není příliš přiměřené. Kolik lidí podvádí? Na jednu stranu natahují ruku, na druhou jedou "na černo" dál. Kolik žen má nadělané nehty, vlasy, řasy! Dnes stojím před Nehtovým studiem a dvě ženy se po telefonu objednávají na odpoledne, dopoledne už nemá volno!!! Kdo to kontroluje?

A náhrada tržeb je sprosťárna, která nemá obdoby! Takovou drzost si mohou do****t jen u nás, nakonec Hamáček se také vyznamenal tou zakázkou (malá domu pro firmu v dluzích)!

Přiměřené řešení. Většinu navýšení dostanou OBČANÉ a FIRMY a ti to buď utratí nebo uloží. Nejde tedy o utrácení za studie, posudky, audity apod. A nikde není stanoveno, že to tak musí dopadnout. Půjde o to jak budou firmy, podnikatelé a občané ochotní přiznávat příjmy a platit daně.

Asi jediné možné řešení. A to stále není nic proti tomu, že všichni chtějí uhradit zisk, který nikdy neměli. :-)

Co ta Schillerová asi ještě může dělat. Když jim ty peníze nedá, budou řvát jak podřezávané podsvinče. Před rokem a půl jsem "zavřel" krám, vinotéku, moc to nešlo. Teď bych byl vychechtaný, bez nákladů bych dostával od vlády hafo peněz. Tak to dnes funguje. Přitom podnikání je prostě ri***o!

Včerejší den byl pro nás katastrofou! Už to, jak se zbrkle a poklusu schválil zákon o mimoř. opat.při epid. Covid 19 a o rozpočtu ani nemluvím. Je smutné jak mediální masáž a kampaň /i na ta statist. data se lze dívat z mnoha pohledů/ dokáže zblbnout lidi, kteří rozhodují o naší budoucnosti.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..