Slovo úvodem

Vážení přátelé,

důležitý zákon o drahách jsme v pátek 17. září projednali ve třetím čtení. Schválili jsme mimo jiné přísnější dohled nad dodržováním pracovní doby a odpočinku strojvedoucích na železnici.

Pomocí monitoringu jejich licencí může stát jednoznačně zjistit, jestli konkrétní strojvedoucí neřídí v rozporu s předpisy nad rámec směny. A zda například v době odpočinku nedělá pro jiného dopravce. Drážní novelu budou nyní posuzovat senátoři.

Výdaje Státního fondu podpory investic letos stoupnou, budou hrazeny plně ze státního rozpočtu. Zvýší se o 1,8 miliardy na 5,24 miliardy korun. Z toho 1,4 miliardy korun vláda přesunula z vládní rozpočtové rezervy. 

Tyto dodatečné peníze jsou určeny na pomoc lidem v obcích postiženým červnovým tornádem na jižní Moravě a také v obci Stebno na Lounsku. Návrh jsme schválili 101 přítomnými poslanci.  

Na závěr volebního období mezi nás přišel nový poslanec. Lukáš Vágner (ČSSD) složil v úvodu dnešního jednání slib poslance. Nahradil Romana Sklenáka (ČSSD), který se stal členem Kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu a mandát poslance mu zanikl.

Radek Vondráček

Poslanecká sněmovna, 17. září

Vyhledat diskuzi

Státní rozpočet na rok 2021 navýšen

Další témata:

Státní rozpočet na rok 2021 poslanci navýšili z původně schválených 320 miliard na 500 miliard korun. Ministryně financí to odůvodnila výdaji na boj proti epidemii. Jaký máte názor na navýšení schodku státního rozpočtu na rok 2021?

Jeden nedávný premiér se přece vyjádřil, že dluhy (měl na mysli dluh státního rozpočtu) se neplatí!

Kdysi se říkalo, všichni kradou a nikomu nic nechybí, dnes se pořád rozdává a o nějakém úbytku ve státni kase se moc nemluví, pokladna je zřejmě bezedná, což naší společnosti plně vyhovuje a proto musíme dbát na její uchování a co nejdelší výdrž v blahém očekávaní obdržení válečných reparací.

Asi ano, ale podpora by měla být úměrná odvedeným daním v minulých obdobích.

Výdaje a kompenzace by měly být vyplaceny podle daňových přiznání, nikoliv plošne.

Připojuji se ke kolegovi Frankovi. Celý systém by chtělo přestavět. Přimlouval bych se i za možnost opravy uloženého textu, který nyní musí být jak byl uložen. Navzdory kontrole se stane, že něco přehlídnu. Jsme přece jen senioři, ne?

Milé vedení senior parlamentu. pokuste se domluvit s automaticým cenzorem textu, aby nehvězdičkoval písmenka, která se mu nelíbí,protože pak ani pisatel textu nepochopí význam hvězdičkového slova. V mnohých textech je dost možnosti k mazání celých slov, když už se nám cenzor věnuje. DĚKUJI.

Když se dávají nekřestanské odmšny na ministerstvu financí a u ministra Havlíčka, dnes se přihlásil i pan Hamáček s žádosti pro hasiče a policii, tak možná i to navýšení nebude stačit, ale MY na to máme. Tak kdo si ještě o nějaký ten milion do ****b řekne ????? Je to výsměch nám občanům !!!

Horší je, že mnozí drobní OSVČ "podnikají" i nadále a ještě dojí stát. Stačí se podívat ženám na ruce, oči a vlasy. A to je jen to viditelné.

Souhlasím s panem Frankem i Škromachem, mnozí podnikatelé chtějí uhradit ušlé zisky a přitom v minulých letech platili minimální daně a brečeli, že jim firma nic nevynáší....ale žili nad poměry a dělníky měli za minim. mzdu a zbytek na ruku nebo úplně načerno, ti dnes nejvíc skučí.

Všichni víme, co je špatné, ale když není kontrola, tak si můžeme problémy a ztráty vymýšlet dle okamžité potřeby. Ti, kteří jsou na tom skutečně špatně,se snaží hledat spíš řešení, než se domáhat pomoci s nataženou rukou

Firmy nemohou jen natahovat ruce po veřejných financích. Podpora by měla být odvozena od odvedených daní za posledních deset let. Solidarita je oboustranná.

Jiné řešení není, je to reakce na realitu.

Omluva za překliknutí.😯

Asi jim to dělají přez okénko. Přez okénko lze vše. Jsou obchody kde zapáskované zboží prodávají tak, že si vyberete, telefonicky objednáte, příjde sms a teď už jen zaplatíte.

Asi jim to dělají přez okénko. Přez okénko lze vše. Jsou obchody kde zapáskované zboží prodávají tak, že si vyberete, telefonicky objednáte, příjde sms a teď už jen zaplatíte.

Není příliš přiměřené. Kolik lidí podvádí? Na jednu stranu natahují ruku, na druhou jedou "na černo" dál. Kolik žen má nadělané nehty, vlasy, řasy! Dnes stojím před Nehtovým studiem a dvě ženy se po telefonu objednávají na odpoledne, dopoledne už nemá volno!!! Kdo to kontroluje?

A náhrada tržeb je sprosťárna, která nemá obdoby! Takovou drzost si mohou do****t jen u nás, nakonec Hamáček se také vyznamenal tou zakázkou (malá domu pro firmu v dluzích)!

Přiměřené řešení. Většinu navýšení dostanou OBČANÉ a FIRMY a ti to buď utratí nebo uloží. Nejde tedy o utrácení za studie, posudky, audity apod. A nikde není stanoveno, že to tak musí dopadnout. Půjde o to jak budou firmy, podnikatelé a občané ochotní přiznávat příjmy a platit daně.

Asi jediné možné řešení. A to stále není nic proti tomu, že všichni chtějí uhradit zisk, který nikdy neměli. :-)

Co ta Schillerová asi ještě může dělat. Když jim ty peníze nedá, budou řvát jak podřezávané podsvinče. Před rokem a půl jsem "zavřel" krám, vinotéku, moc to nešlo. Teď bych byl vychechtaný, bez nákladů bych dostával od vlády hafo peněz. Tak to dnes funguje. Přitom podnikání je prostě ri***o!

Včerejší den byl pro nás katastrofou! Už to, jak se zbrkle a poklusu schválil zákon o mimoř. opat.při epid. Covid 19 a o rozpočtu ani nemluvím. Je smutné jak mediální masáž a kampaň /i na ta statist. data se lze dívat z mnoha pohledů/ dokáže zblbnout lidi, kteří rozhodují o naší budoucnosti.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..