Slovo úvodem

Vážení a milí přátelé,

mimořádně jsme se sešli ve středu 7. dubna, abychom projednali především nový volební zákon.

Odhlasovali jsme, že jednotlivé strany budou potřebovat pro vstup do Poslanecké sněmovny alespoň pět procent hlasů, dvoučlenné koalice nejméně osm procent hlasů a vícečetné koalice jedenáct procent hlasů. Voliči budou moci volit ve čtrnácti volebních krajích jako tomu bylo doposud. Nyní budou předlohu posuzovat senátoři.

Tato schválená novela volebního zákona byla připravena kvůli verdiktu Ústavního soudu z letošního února. Ten svým rozhodnutím zrušil jak způsob přidělování mandátů, tak i kvora pro koalice.

Druhým zákonem, který jsme projednali, je poslanecká novela zákona o pomoci v hmotné nouzi. Zákon jsme projednali ve druhém čtení.

Neplatiči pokut za vybrané přestupky by mohli přijít například o část doplatku na bydlení či část příspěvku na živobytí. Úřady by jim z těchto dávek neuhrazené pokuty strhávaly.

Mezi vybranými přestupky předkladatelé uvádí přestupky proti veřejnému pořádku, proti občanskému soužití a proti majetku. Také při nepřihlášení dítěte k zápisu k povinné školní docházce a i v případě zanedbávání péče o povinnou školní docházku žáka.

O část dávek by přišli i lidé, kteří nezaplatili pokutu za porušení obecní vyhlášky, jež stanoví podmínky pro pořádání sportovních a kulturních akcí.

Milí přátelé,

v těchto dnech nám aprílové počasí naplno ukazuje, co umí. Věřím ale, že se pěkných jarních dnů přece jen brzy dočkáme.

Zdravím vás srdečně!

Radek Vondráček

Anketa

Využijete online sčítání lidu?

  • ANO 19 hlasů
  • NE 2 hlasy

Archiv anket

Vyhledat diskuzi

Novela zákona o ochraně chmele

55 %
18.01.21   17   Zemědělský výbor

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


55 %

Váš názor nás zajímá

Udrží kvalitu produkce chmele nové požadavky na vedení evidence chmelnic a certifikace chmele?

Cílem návrhu je především potřeba nově upravit požadavky na vedení evidence chmelnic, zařazování chmelnic do evidence, certifikaci chmele, potřeby kontrolní činnosti Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělském za účelem udržení kvalitní produkce chmele. Návrh navazuje na novou legislativní úpravu u rozmnožovacího materiálu, která je řešená prostřednictvím nyní v legislativním procesu projednávané novele zákona o oběhu osiva a sadby (v současné době projednáváno v Poslanecké sněmovně, sněmovní tisk 553).

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (14) Hlasuji pro NE (17) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

A pro koho to bude dobré ? Zase jen pro nové a nové úředníky. Každý *****itel chmele má svou hlavu a rozhodne o tom, aby obstál v domácí a zahraniční konkurenci. Na nezávadnost chmele a jeho certifikaci máme stávající orgány dostatečné.

Navrhuje se aby se navrhovalo ? Asi někdo nemá nic lepšího na práci .

Určitě ano. Chmel je přece naše zlato. :-)

Kvalitu posoudí odběratelé a konzumenti, takže "ne" dalšímu Úřednímu Šimlovi.

Máme-li mít trochu představu o soběstačnosti v zemědělské produkci v ČR, což je informační systém na pár kliknutí (oproti minulosti). Určitě ano. Kdo nemá data, může se i špatně rozhodnout.

A přidal bych ke kolegyni K, z nočníku vázu neuděláš! :-)

ANO tak pořádek musí být....

Chtělo by se mi dodat staré, známe pořekadlo: Dobré zboží se chválí samo.... a šuntu nepomůže ani evidence ani certifikace.

Pokud se budou o chmelnice starat odborníci v odvětví, nebude potřeba nějaká certifikace. Pomyslnou certifikaci určují nákupčí při nákupu chmele pro své pivovary a provozy.

Souhlasím s obavou, že další byrokracie v zemědělství nepřinese nárůst pracovníků v zemědělství, kde produkce je závislá na počasí a posléze exportu

Také si myslím, že tento návrh ničemu neprospěje, naopak se jen zvýší byrokracie. Určitě je ve sněmovně spousta daleko důležitějších zákonů, které marně čekají na projednání...

Souhlasím s předchozími příspěvky a jako laik si myslím, že kvalitu chmele udrží poctivá a sofistikovaná péče *****itelů, zejména každodenní dřina a i příhodné počasí. Evidence a certifikace se mi jeví jako zbytečná činnost pro naše "vystudované" odborníky.

nezavádějte další zbytečnou byrokracii. Stejně " Papír snese všechno." Skutečnost je úplně jinačí. Kvalitu vy*****ovaného chmele si určí sami odběratelé.

R. Vondráček si zde ztěžoval na zahlcenost Sněmovny s asi pěti sty neprojednanými návrhy. Tento zbytečný mezi ně také patří.

Je zoufalá představa, že se nějaká kvalita dosáhne evidencí nebo certifikací!

jeví se to spíše jako další administrativní, byrokratická zátěž

Jsem z pivovarského oboru. Pivovary si vybírají dobré dodavatele i bez certifikátů. Certifikát = zbytečné náklady = zbytečná neproduktivní místa.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..