Slovo úvodem

Vážení a milí,

jste fajn!

Děkuji vám za příspěvky a názory v nich psané. Jsem za to vděčný. Já i návštěvníci tohoto portálu mají díky vám zpětnou vazbu k současnému dění v naší republice.

Také chci moc poděkovat všem členům Senior parlamentu, kteří mi píší do Poslanecké sněmovny. Vážím si vašich slov.

Dnes, 14. října, rozhodl prezident republiky o svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny, zároveň stanovil den jeho zahájení na pondělí 8. listopadu 2021.

Posílám všem srdečné pozdravy a mějte se pěkně!

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Energetický zákon

Další témata:

Vláda reaguje na „energetické šmejdy“. V prvním čtení je novela, která zavádí nový druh podnikání - zprostředkovatelskou činnost na základě oprávnění uděleného Energetickým regulačním úřadem (všichni zprostředkovatelé tak budou dohledatelní v jeho registru). Časově omezuje plnou moc ke zmocnění obchodníka či zprostředkovatele jednat v zastoupení (do šesti měsíců od udělení), umožní odstoupení od smluv uzavřených po telefonu bez sankcí, upravuje přestupky včetně sankcí pro obchodníky bez licence. Jak hodnotíte tuto novelu?

Uzavírání smluv, všech, tedy jakéhokoliv obchodního jednání by mělo být zásadně osobní, nebo vícenásobně stvrzeno souhlasem obou stran. Jinak musí být masivní ochrana zákazníka, aby s ním nemohlo být "vykýváno"!

Smlouvy po telefonu nesmí být platné u všech
oboru.

Domluva po telefonu nechť je nezávazná. Do dvou týdnů ať se dostaví zástupce firmy a položí na stůl písemnou jasně znějící smlouvu bez skrytých nároků! Fertig!

Myslím si že smlouvy po telefonu by neměly platit. Po telefonu by bylo možné se předběžně domluvit s tím že následně přijde poštou smlouva se všemi podmínkami a až po podpisu smlouvy má tato platnost.

Většinou to bývá tak, že kdo chce hodně, získá málo , tak jednejte jen s prověřenými pracovníky prověřených společnosti, a nechytračte

Často energie od distributora, nebo výrobce, představuje jen jistotu přemrštěné ceny.

Vždycky to bude problém. Každá regulace dobrá. Jistota je nakupovat u výrobce či distributora.

A šmejd z tel. reklamy co vám dovezl elektrokolo zn Crussis vám nevadí? Také lžou. Nic nedovezl. Je lehce dohledatelný. A výrobce je z Česka. No nekup to! Zboží co potřebuje reklamu je špatně prodejné a o tu reklamu dražší. Ale bohužel naivita některých je bezmezná a potřebují vodit za ručičku.

Šmejdi nabízejí nejen energie ale také podvodné finanční investice, a hlavně léky. Děje se tak prostřednictvím inzerátů na internetu. Nechápu, jak je možné nechat bez povšimnutí takové množství na první pohled zřejmých podvodů.

Odpovědné osoby říkají že tyto šmejdy nelze vypátrat, protože mají sídlo v zahraničí. V tom případě, co dělá EU. Zakazuje pomazánkové máslo, rum a podobné malichernosti ale na druhé straně je nevšímavá k podvodníkům.

Souhlasím s oběma příspěvky na šmejdy je potřeba byt ostražitý na každém kroku

Souhlasím, především s možností odstoupení od smluv uzavřených po telefonu. Platnost plných mocí bych doporučil na jeden rok.

Já jsem řešil dvakrát takový případ u mé 87 leté mámy. Podrobnosti energetického zákona nechám odborníkům. Já jako občan a spotřebitel chci, aby stát měl přehled o těch všelijakých dealerech, o průběhu a výsledcích jejich činnosti a aby ze smluv vypadly sankce za zrušení.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..