Slovo úvodem

Vážení a milí,

poslední týden v červenci jsme projednali tyto zákony:

Otcovská dovolená se pravděpodobně prodlouží na dva týdny a podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní, předpokládá to poslanecká novela o nemocenském pojištění.

Závěrečným hlasováním prošel i vládní návrh o dětských skupinách. Na jesle se nezmění, budou i nadále pro starší děti. Předloha také zakotvuje jejich financování.

Zvýšení důchodů o 300 korun od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023 jsme schválili ve vládní novele o důchodovém pojištění. Zároveň jsme odhlasovali možnost předčasného důchodu až o pět let pro příslušníky integrovaného záchranného systému bez dopadu na výši penze.

Dodatečné přidání 300 korun k důchodům by příští rok stálo podle důvodové zprávy 10,6 miliardy korun. O rok později by to bylo 10,9 miliardy korun a v následujícím roce 11,1 miliardy korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí zdůvodnilo zvýšení důchodů tím, že očekávaný růst penzí bude nižší než v posledních letech.

Zvýšení příspěvků na péči pro lidi se zdravotním postižením, kteří využívají pobytové sociální služby, jsme schválili v poslanecké novele o sociálních službách. Částky by měly být stejné, jako mají postižení, kteří žijí doma. Stát by na těchto dotacích vydal podle odhadu předkladatelů o 3,4 miliardy korun ročně navíc. Předkladatelé rovněž uvedli, že naopak díky tomu by mohl stát snížit dotace na sociální služby.

Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku (Bohuslavice nad Vláří, Haluzice, Lipová, Slavičín a Vlachovice), jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z roku 2014 rozdělit celkové odškodnění téměř 700 milionů korun.

Návrh zákona podepsali poslanci napříč poslaneckými stranami. Mezi podepsanými jsou hlavně poslanci, kteří jsou ze Zlínského kraje. Pro hlasovalo 113 poslanců ze 123 přítomných, proti nehlasoval nikdo. Předlohu jsme schválili ve zrychleném režimu.

Schválené zákony budou odeslány do Senátu k projednání.

Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Druhý nouzový stav v roce 2020

Další témata:

Vláda vyhlásila od 5. října druhý nouzový stav v roce 2020. Od 12. a 14. října zpřísnila protikoronavirová opatření. Jak vnímáte současnou koronavirovou situaci v naší republice (záchrana lidských životů versus ekonomické dopady)?

Je jednoduché hovořit o přizpůsobování firem novým podmínkám, ale takto může hovořit, kdo nepodnikal v oborech, kde potřebuje prostor, zařízení a potřebný materiál k tvorbě a z počátku má jako závaží na krku hypotéku potřebnou k rozjezdu firmy. Bez těchto prostředku mohl firmu změnit jen skořábkář

Za protahování současného stavu můžem poděkovat našim nedočkavým a nezodpovědným spoluobčanům, kterým je jedno, že pro jejich uspokojení jsou v problémech jiní, kteří nejen že naplnují chod a potřeby celé společnosti, ale nemají stálou jistotu pro svou činnost, kterou není možno měnit ze dne na den

Ukazuje se, že problém s Covid19 bude mnohem delší než se mnozí domnívají.

Nikde na světě nemají zaručený recept. Je potřeba se stále učit. Hlavně nevyvolávat očekávání brzkého konce. Firmy, které se přizpůsobily, tak dnes prosperují. A jiní čekají s nataženou rukou.

Vláda ani žádná jiná instituce virus mezi lidi neroznáší ani nešíří. Šíři to jen lidé mezi sebo. Experti pouze říkají jak se chovat, aby virus roznášelo co nejméně lidí. Někteří občané si myslí, že SVOBODA jim dává právo chovat se jak chtějí . To je vůči všem ostatním egoistické. Zdraví nejdřív.

Opět jste se střelil do nohy což mne už u vás nepřekvapuje. Už jednou jsem se zmínil, že nebudu sestupovat na vaši úroveň s urážkami a neudělám to ani teď. Jen vás prosím, věnujte se předloženým tématům, komentujte co je vám do****no a zanechte demagogických dedukcí ve spojitosti s mou osobou.Děkuji

Tak si myslím, že se zde prezentuje zhrzelý a nectěný pravý STB, který neguje veškeré příspěvky a cituje cizí komentáře, ale to jsem konstatoval již 19.10.2020

Myslím, pane Koplíku, že jsme zde proto abychom komentovali předložená témata a případně vyjadřovali vlastní názory k danému a né útočili na názor a přesvědčení druhých. Mně fakt nezajímá curriculum vitae vaší rodiny. A také vaše postoje a tolerance slušných komoušů a estebáků je vaše věc a názor.

A nemám právo to jakkoli hodnotit a rozporovat. Taktéž však nemáte právo vy ironicky se vyjadřovat k mým postojům, mým zkušenostem a označovat je za" příliš" povrchní. Že vašimi brýlemi je život složitější je vaše věc a já mám optimističtější. A vězte, má klišé, i když prý jednoduchá, mně fungují.

Pane Kašpare. Kde jsem patřil Vám mohu říct. Já ani nikdo z mé rodiny nikdy nebyl v komunistické straně. To že jsem byl trošku ironický, je proto že Vaše hodnocení lidí je příliš povrchní. Za svých 71 let života jsem poznal mnoho komunistů i nekomunistů a mezi jedněmi i druhými

se najdou lidé slušní, stejně jako darebáci. STB to taky nebyla jednolitá struktura, ale byla tam i ochrana letišť i ochrana ekonomických zájmů republiky. Ani tady bych neházel všechny do jednoho pytle. Život je mnohem složitější, než jak jej vidíte Vy a jednoduchá klišé moc nefungují.

Přiostřujete p. Koplíku. Když už se vám podařilo opět potrefeně zakejhat tak mám pocit, že vy by jste naopak potřeboval osvítit. Zřejmě však ve vašem případě by to bylo zbytečné plýtvání jakoukoli energií. Alespoň vidím kdo kde patří a patřil.😭

Vaše výhoda pane Kašpare je že nepotřebujete kapesní svítilnu, na cestu Vám svítí Vaše svatozář. 😊

Najít rovnováhu je velmi těžké. Ať uděláte cokoli, kritiků bude dostatek (viz diskuze). Osobně jsem pro vyhlášení nouzového stavu, i když mě omezení vadí. Ale nutnost omezit kontakty je důležitější.

Dobrá tak tedy pro méně chápavé a p. Franka zvláště, ještě jednou. V této republice nefandím komoušům, estébákům, zlodějům, podvodníkům, lhářům v této vládě a také jejím posluhovačům, podržtaškům, lobistům a jejich tolerovačům a ****čům. Takže nebudu vás p. Franku, na rozdíl od vás,

urážet zpochybňováním vašeho pobytu v ČR a vaši výbavu pro tuto společnost. A máte pravdu. Mám radost z toho jak se to těm zhora jmenovaným pomalu hroutí. Nikoho jsem zde nikdy neurážel, prezentoval jsem své názory, podpořené skutečnostmi, nikomu jsem je nevnucoval. Že vám zde tyto, tak říkajíc,

nejdou pod fousy není můj problém a svědčí o malém povědomí jak vést dialog. Když nejsou argumenty na názory tak se příjde s útoky na osobu. Já vám vaše Babiše, Hamáčky, Havlíčky, Faltýnky, Primuly neberu, i když s posledně jmenovaným, přestože se voda vaří, budou ještě se zlo****í Zemana problémy.

Pane Kašpar, nevím, komu v této republice fandíte a proč v ní vůbec žijete, když z Vaších letošních příspěvků pro senior parlament čiší , jen zloba a urážky. Asi jste byl v kolektivu, který VÁS na stáří tímto vybavil, což ve svých rozsáhlých příspěvcích upřednostňujete a máte snad i radost

No vidím, že jste šikovný a že si dokážete sám najít kdo všechno z politiků se také k těmto ******ním výrokům vyjádřil. Ty žvásty dotyčných byly vyřčeny a pokud jim rozumíte jinak není můj problém. Ale z mé strany je to, od těchto rádoby představitelů, hnus. Ani nevím z čeho jsem je vytrhl.

Pane Franku

Tak jsem si oba ty výroky našel na internetu sám. Podle mne jste je vytrhl z kontextu ale to už nechám na posouzení ostatním. Pokud někdo neumí otevřít odkaz, rád mu to vysvětlím.
https://tn.nova.cz/clanek/chybi-ventilatory-stare-a-nemocne-nechavame-zemrit-zlobi-se-lekar.html

Smyslem nových opatření proti koronaviru je zamezit kolapsu zdravotního systému. Bez nich v Česku reálně hrozí situace jako v Itálii či New Yorku. Bez přísných opatření budou stát v ulicích mrazáky na mrtvoly, řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Včerejší brifing vlády:
Andrej Babiš, premiér: „Já nevím, kde se staly chyby. Já nevím, kde je zásadní problém… Nastaly nějaké chyby, my jsme se z nich poučili.“

Jan Hamáček, ministr vnitra. „My se té odpovědnosti nezříkáme, trápí nás to, mrzí nás to, ale do svědomí by si měl sáhnout každý.“

Pravdou je, že Hamáček žádné svědomí a sebereflexi nemá. Takže kdo co rozdmýchává paní Němečková? Opozice?

Paní Němečková, je evidentní, že o podnikání máte pramálo znalostí. A z toho vyplývá tolik zla a nenávisti, co vidíte kolem sebe.

ad "A jestli, podnikatel po týdnu opatření, je ba dně s úsporami, tak to pochybuji, že je to dobrý podnikatel." Víte, pí Němečková, opatření se týkala restaurací, hotelů, divadel... Tam bývají velké nájmy, spotřeba energií, mnoho zaměstnanců. NE nějakého opraváře TV, který chodí po bytech s brašnou!

A opět souhlasím s panem Ladislavem Kašparem.

Chce to mít větší přehled i dnes ne jen z biologie na základní škole. Staré a nemocné nenapojujeme. Umírají v klidu na lůžku s opioidy,“ píše na facebooku lékař z jihlavské nemocnice. 10.10.CNN Prima NEWS, Hamáček vyhrožoval: pokud to neuděláme , budou v ulicích mrazáky na mrtvoly

iRozhlas: Prymula nevyloučil, že se k****i koronaviru změní pravidla v pohřbívaní. „Optimální způsob je žeh nebo kremace,“ nechal se slyšet s tím, že v daném smyslu vydá dobrozdání. Odkazy zde nedávám protože někteří si s nimi neporadí.

Pane Kašpar
Mohl byste tu dát odkaz kde jste nabral ta vyjádření vládních politiků o nepřipojování starých pacientů, o těch mrazácích a kafilerii? Díky.

Staré pacienty v nemocnici ani nepřipojovat jen dodělat opiáty, dle lékaře. Pak do mrazáku v kamionu dle Hamáčka a časem do kafilerie dle Primuly. To jsou nápady, té důchodci podporované, vlády ne opozice. Poslouchejte odborníky. Ale které? Ty lékaře kteří podepisují petice proti opatřením a nošením

roušek? Ty zdravotníky kteří jsou teď už nakaženi a je jich už 4500? Babiše který potřeboval jet na Krétu a do Chorvatska? A teď škemrá. Tomu říkám ironie.Je mně fuk, že si některé za jidášský peníz koupil. Já mezi ty pochlebovače nepatřím. Není mou vinou, že to někteří nedovedou pochopit.

Po delším pobytu v nevětrané místnosti není problém zvýšený obsah CO2 ale snížený obsah kyslíku.
Ano, jak CO2 tak pana Babiše jsem nazval zloduchem ale předpokládal jsem že ironie tohoto mého příspěvku je zřejmá. 😊

Hladina oxidu uhličitého v místnostech může člověku bránit v jasném myšlení a uvažování, a dokonce může i ohrozit zdraví. Toliko citace britského deníku Guardian. Takže asi dýcháte itenzivně když máte takovou starost o mou znalost politiky v souvislosti s Babišem a CO2. Zloduchem jste jej nazval sám

Takto se chovali opoziční poslanci, kteří dnes kritizují vládu. S nimi i tisíce Pražanů. Ale samozřejmě za všechno může Babiš.
https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/festival-lehkomyslnosti-na-karlove-moste-v-cervnu-slavili-konec-korona-krize-a-ted-tisice-nove-nakazenych-denne

Pane Kašpar.
Definovat CO2 jako plyn škodlivý může jen někdo kdo nezná základy biologie na úrovni základní školy. Pokud by se podařilo odstranit z ovzduší veškerý CO2 zničíme tím i veškerou vegetaci. Ona totiž CO2 nezbytně potřebuje.

S Babišem mají problém lidé jejichž znalosti politiky jsou na úrovni těch jejichž znalosti biologie jsou takové, že CO2 považují za plyn škodlivý. 😊

A dávat všem peníze,.. a teď, obráceně, a kde vláda utratil tolik peněz! Každý normální člověk si to umí spočítat. A jestli, podnikatel po týdnu opatření, je ba dně s úsporami, tak to pochybuji, že je to dobrý podnikatel. Tolik zla, a nenávisti, co je teď mezi lidmi jsem nezažila za celý život.

Před covidem mám respekt, protože jsme si to prodělali, nic příjemného, ale hlavně strach o maminku, která bojuje už 3 týdny v nemocnici. A nechápu, proč za to může vláda, hlavně lidi si za to můžou sami, nechrání se a nerespektují nařízení. A hlavně to rozdmýchává opozice, napřed, uvolňovat,

Definujeme-li co2 jako plyn škodlivý a smrtelný, je jeho srovnání s Babišem velmi trefné přičemž co2 je záležitost globální kdežto přisuzování Babišovi nějakou planetárnost je úsměvné. Toho prvního problému se zbavit bude těžké, ten druhý problém se odstraňuje sám😂

Je zajímavé sledovat jak mnozí politici a po nich i někteří diskutující na diskuzních fórech plynule přecházejí od obviňování vlády že nesmyslně uvolnila protikoronovirová opatření až po obviňování vlády, že opatření jsou nesmyslně přísná a ohrožují naši demokracii.

Pokud tyto dvě krajní polohy střídá jeden a týž politik, je na pováženou že mu někdo pořád ještě věří.Ať už momentálně zastávají tu či onu krajní polohu vždy jim nakonec vyjde že za to může BABIŠ. Původce všeho zla na této planetě možná i v celém vesmíru.

Podobně univerzální zloduch je snad jen CO2. Taky může za to že prší nebo že neprší, že je příliš teplo, nebo že je příliš chladno. Suma sumárum je to nepochybně tak že pokud z povrchu planety odstraníme CO2 a Babiše bude tu konečně ráj na zemi. 😊

To je zase provokativní otázka. Vláda vyhlásila. Ha ha. Marketinkově totálně zblblý Babiš do****l vládě vyhlásit nouzový stav. Záleží na tom jak starý je ten lidský život. Cena toho mého už určitě nepřevažuje ekonomické zájmy toho neschopného ,rádoby premiéra, majitele divize Agrofert.

Nouzový stav je nutný. Ekonomické dopady budou značné, asi to nepřežije hodně podnikatelů v oboru cestovního ruchu. Když ubude divadel, nevidím to jako tragédii.

p. Prymula vychvaloval očkování, proklamoval, že očkovaní budou mít bonusy a výhody (nebudou muset nosit roušky), ptám se, jak se budou ti hodní a poslušní, od těch, kdo budou očkování odmítat, líšit? Budou muset na kabátku nosit černý puntík? Nebo, to už tu bylo a to se přirovnávalo k proutkům.

... a oponenti i z řad lékařů jsou dehonestováni a umlčováni. Když se proti opozici staví veřejně lékaři , připadá mi to jako dopisy 100 kováků, co žádali potrestání neposlušných za totáče. Takže do budoucna zase bude vše, směřovat jen jedním směrem a běda těm, co nechtějí držet krok?! Když dnes

Jak si mám vysvětlit zoufání zdravotníků nad nedostatkem lůžek v nem.,když je známo, že je 42% lidí v nemocnicích nemá takové příznaky, aby byli hospitalizováni. Jak si mám vysvětlit nahánění bezpříznakových lidí na testy...jen, aby rostli počty nemocných. Neexistuje prezentace jiných názorů než MZ

během chřipkových epidemii, a proč nejsou údaje o TBC a pod. Proč jsou miliony lidí přiváděni k panice, hrůze a zoufalství... je to jen proto, aby se nechali očkovat kdejakým nevyzkoušeným sajrajtem, abychom se stali pokusnými králíky farmaceutických firem a byznysem pro určité vakcinology?

Jak už jsem popsala v kuloárech i v Okénku vnímám celou situaci jako covid - teror, která vede k zotročení a zchudnutí lidí. Pro ty, kdo dosud neprohlédli, připomínám jen tu příšernou mediální masáž a ptám se proč jsme v minulých letech obdobné parametry= nemocní, uzdravení, mrtví apod. nedostávali

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2021. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..