Slovo úvodem

Vážení členové,

nejen v souvislosti s koronavirem bude letošní podzim pro nás všechny náročný. Čekají nás dvoje volby - senátní a krajské.

V Parlamentu budou důležitá jednání kolem státního rozpočtu na rok 2021, zvýšení důchodů nad předepsanou valorizaci a zrušení superhrubé mzdy.

Komplexní novela stavebního zákona, energetický zákon a zákony týkající se odpadové legislativy, to jsou další důležité zákony, které budou poslanci ještě letos projednávat.

Na programu zářijové schůze Sněmovny, která má nyní kolem 500 bodů, je také zákon zavádějící náhradní výživné pro samoživitele či vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Ten senátoři v srpnu poslancům vrátili k opětovnému projednání.

Věřme, že naplánovné náročné úkoly zvládneme a těším se na vaše názory a komentáře.

Příjemné podzimní dny vám přeje Radek Vondráček

Vyhledat diskuzi

Zákon o ochraně spotřebitele

86 %

Znění návrhu

Vláda předložila sněmovně návrh zákona


86 %

Váš názor nás zajímá

Vyřeší opravdu zákaz dvojí kvality výrobků prodej takových výrobků, které jsou kvalitativně rozdílné ve srovnáním s totožnými výrobky v zahraničí?

Důvodem pro zpracování předloženého návrhu je naléhavost řešení zákazu dvojí kvality jako nekalé obchodní praktiky. Za nekalou obchodní praktiku se výslovně označuje uvedení výrobků dvojí kvality na trh, pokud ve věcných souvislostech, s přihlédnutím ke všem jejím rysům a okolnostem, vede nebo může vést k tomu, že spotřebitel učiní rozhodnutí ohledně koupě, které by jinak neučinil.

Hlasování je anonymní a nelze jej odvolat.
Hlasovat můžete pouze jednou.
Hlasuji pro ANO (18) Hlasuji pro NE (3) Komentovat

MŮŽETE HLASOVAT ANO NEBO NE, PŘÍPADNĚ MŮŽETE po odhlasování ano/ne JEŠTĚ VLOŽIT KOMENTÁŘ.


Komentáře ostatních hlasujících

Tady ten problém se u nás řeší dlouho, ale pořád se nic konkrétního nestalo. Když se nechce, tak nic nejde. Kdo je za to zodpovědný? EU nám nesmí nic vnucovat, co tam dělají ti, co jsou dobré placení, a nečiní tak, a mají za nás bojovat!

Domnívám se, že řešit takový zásadní problém 30 let po "revoluci" je ostuda ČR! Je to dlouho tolerovaná diskriminace našich lidí. Takové zásadní problémy by měli iniciovat hlavně naši zástupci v EU. Odměny mají myslím docela dobré! Denně se řeší pseudoproblémy - např. zpackaná migrační politika...

Je to ostuda ,ale tolik let neni vule neco menit, proto souhlqsim se vsemi predrecniky, ze je to nebetycna ostuda, ze neco tak nemoralniho existuje. Ndvim k cemu tu jourovou v bruselu mame. Asi jako cenzorka.

Já věřím, že se podaří zakázat dvojí kvalitu na stejné zboží.
Musí však být současně uplatněn postih za nedodržení zákona ve formě vysoké pokuty.

Obávám se, že si ti co to praktikují nějakou cestičku zase umetou!

Bože, co to je za otázku, to by měla být ABSOULTNÍ samozřejmost. Za dvojí kvalitu by se mělo TVRDĚ trestat.

Absolutní souhlas se všemi mými předdiskutujícími členy. K tomu, aby se to změnilo, musí být v prvé řadě snaha v parlamentu o pořádný zákon a definice trestních postihů

Kde budou chtít šidit, tam to zvládnou i nadále. Občan je v životě jen dvakrát pánem. Poprvé, když vstupuje do volební místnost a podruhé, když vstupuje do nákupního střediska.

Pojem "dvojí kvalita " nesmí vůbec v obchodní praxi existovat. Všechno má svoji obchodní značku a každý výrobek má svoje certifikované složení. Když si koupím Bavorskou klobásu v Německu a v Česku tak ta klobása musí být identická.

Co je to za defenzivní a návodnou otázku? Je POVINNOSTÍ zákonodárců udělat takový zákon, aby tuto diskriminaci EU konečně vyřešil! Pokud to za své platy neumějí nebo dokonce sabotují, ať to veřejně přiznají a jdou dělat čemu rozumějí. Bez peněz nezůstanou, v hypermarketech najdou práci vždy.

Seniorský parlament, z.s., IČ 07132051 © 2018 - 2020. S vytvořil SEPIA SOFT s.r.o..